Keresés

Részletes keresés

rámiusz Creative Commons License 2006.06.26 0 0 247

Ha hiszed, ha nem, ez is - majdnem - innen (NET-ről) származik. "Barátom ez tuti jóó." Aztán tessék. Megépítette, elküldte, kifizettem azán esik szét, meg bacik működni.

Amúgy kösz. Így jártam...

Lehet egyszrűbb lenne venni egy tuti jó vakut. Csak arra meg nincs most negyvenezrem. (Sunpak Auto 383, mert kell a döntés+forgatás lehetősége)

Előzmény: zorko (246)
zorko Creative Commons License 2006.06.26 0 0 246

Pont NEM ezt szeretném. Hanem azt, hogy galvanikus leválasztóként működjön.

hát ez valszeg nem fog menni...  mert nem úgy tervezték, nincs is bemenete. biztos át lehetne buherálni, de akkor már egyszerűbb egy másikat csinálni.

 

Hümmögnek nagyokat aztán el vagyok felejtve. :)

hát ez pech. :-( részvétem.

kis szerencsével találsz valakit errefelé, aki építene neked egy tuti működőt...

Előzmény: rámiusz (245)
rámiusz Creative Commons License 2006.06.26 0 0 245

Nem. Nem eyszerre. Annyira láma azért nem vagyok. :))) Természetesen külön-külön, a saját szinkronkábeleikkel.

 

"...a gép vakujának villanását érzékelve süti el a vezérlő a rátett, vagy hozzá csatlakoztatott vakut..."

Pont NEM ezt szeretném. Hanem azt, hogy galvanikus leválasztóként működjön.

 

"érdemesebb lenne a leválasztót helyrepofozni"

Azt? Egy fenét. Az egészet az elejéről újra kellen építeni. Én meg hülye vagyok az ilyesmihez. Haverok már lassan szóba sem álnak velem, ha erről van szó. Ilyet még egyikük sem csinált. Hümmögnek nagyokat aztán el vagyok felejtve. :)

Előzmény: zorko (244)
zorko Creative Commons License 2006.06.26 0 0 244

a rajta levő papucs és a szinkroncsati valszeg csak simán (vagy max egy kis kondival) össze van kötve.

viszont - ha opto vezérlőről van szó, és a kép alapján annak tűnik - a gépeddel ezeket nem kell összekötni. a gép vakujának villanását érzékelve süti el a vezérlő a rátett, vagy hozzá csatlakoztatott vakut.

viszont 2: digit géphez ez valszeg nem jó, mert annak a mérővillatására ellövi a nagy vakukat, a tényleges expóra meg ott maradsz sötétben....

 

érdemesebb lenne a leválasztót helyrepofozni. A két vakut egyszerre kötötted rá?

Előzmény: rámiusz (243)
rámiusz Creative Commons License 2006.06.26 0 0 243

Hi all

 

Help me pleeease.

 

Van egy Panasonic DMC-FZ20 pényképezőgépem, meg egy Sunpak AutoZoom3600 handle mounth flash-em. (magyarul nyelesvaku) Meg egy Amity 820TCS vaku

Szép párost alkotnak, csak a Sunpak talpfeszültsége 194 V, az Amity-é meg 60 V. A gépem meg max 24 V-ot szeret. Próbáltam galvanikus leválasztóáramkört építeni, ill. építettni. De befuccsolt a project. Nem működik jól az áramkör. Minden villanás után ki kell sütni a nagyvakut újra, hogy lehessen használni megint, az Amityt meg nem is vezérli. (Mindekttő tökéletesen működőképes és nem hibás)

Arra gondoltam, hogy szerzek egy slavevezérlőt, amit nem slave vezérlőként fogok használni.

 

Arra lennék kiváncsi, hogy az ilyen vezérlők, ami vakupapucsba tehető és rajta is van vakupapucs is meg szinkroncsatlakozó is pl. a HAMA 006977 cikkszámú vezérlője  galvanikus leválasztást végez-e vagy egyszerűen átengedi-e magán az áramot???

Pl.: (a kép egy Soligor vezérlőt ábrázol. A HAMA ugyanígy néz ki)

 

Köszönettel.

Rámiusz

 

sziszo13 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 242

Sziasztok,

 

köszönöm nektek a tanácsokat. Ez tényleg nem látszik túl bonyolultnak, és ahogy láttam az árakat, a nagyobb nem sokkal drágább, neten 19 körül van. Őszintén próbáltam tanácsot kérni egy Fuju-s fotósboltban, de nem sokat tudtak ezekről, árat sem tudtak mondani, készleten sem volt. Így nem mertem belevágni a vásárlásba, de a tanácsotokat megfogadva veszem a nagyobbat. KÖSZÖNÖM!

Előzmény: arnyekxxx (241)
arnyekxxx Creative Commons License 2006.06.01 0 0 241
Szerintem ha belefér a keretbe a 340 akkor azt érdemesebb venni mindenképpen. Sokkal nagyobb a teljesitménye mint a 20-é, nem csak 2 hanem 4 blendeértékhez lehet beállitani az automatikáját (ennyit kell állitani rajta - a gépen meg a vakun beállitod ugyanazt a blendét, és kész, onnantol a vaku magát vezérli)
A szintén elönye a vakufej zoomolhatosága, kézzel kihuzod a fej elejét és kisebb területet de messzebbre be tud villantani.
A 20as inkább csak arra jo, hogy a beépitett vaku helyett egy nagyobb teljesitményüt használhass, a 340-el már lehet kicsit játszani is, kiélvezni a vakuzás gyönyöreit:)
Előzmény: sziszo13 (239)
zorko Creative Commons License 2006.06.01 0 0 240

Hali, konkrét tanácsot sajna nemtok adni, de azért:

 -  a zoom azt jelenti, hogy a vakufejen állítani tudod hogy milyen nagy területet világítson be a vaku, ahogy rázoomolsz a témára, úgy a vkufejjel is "rázoomolhatsz", így koncentráltabb, ezért erősebb lesz a fénye, messzebbre "ér el".

 -  szinte biztos, hogy van olyan automatika a vakun, amivel egyszerűen tudod használni, nem kell nagyon állítgatni.

Előzmény: sziszo13 (239)
sziszo13 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 239

Kedves arnyek és a többiek!

 

Előre bocsátom, hogy teljesen amatőr vagyok a fényképezésben. Van egy Panasonic FX7-es gépem, aminek a képeivel a vaku miatt nem vagyok megelégedve. Javasolták nekem, hogy vegyek hozzá SOLIGOR vakut, az AUTO DG20-AS típusút. Próbáltam utána keresni, hogy milyen tapasztalatok vannak vele, de semmit nem találtam. Itt találtam nálatok, hogy ti használjátok ennek egyel nagyobb változatát, a DG340-AZ típusút.

Tudná ezek valamelyikét egy amatőr is használni? Mivel benti fényképezésnél, ha ráadásul zoomot is használok, akkor pocsék a kép. Kell ezeken valamit amnuálisan is beállítani vagy van földi halandók részére valamilyen automata mód? A 340-est érdemesebb megvenni? Úgy láttam, az "messzebbre ér", de gondolom, valamit manuálisan is kell állítani. Ja, és mit jelent vakunál az, hogy Zoom?

Előre is köszönöm a segítségeteket és bocsi, hogy bezavarok a témába.

 

Sziszó

 

Előzmény: arnyekxxx (230)
arnyekxxx Creative Commons License 2006.03.31 0 0 238
az 5D-n nincs manuális vakuvezérlés csak az ADI meg a pre-fash? A 7d-n ezt használjuk meg az 1. villanásra elsütést soligor slave-el. Elötte a 300D-n ugyanezt (ott nincs manuális vaku) a 2.-3. állásban használtuk 1/100 körüli záridökkel.
Előzmény: Zozzz (235)
Zozzz Creative Commons License 2006.03.31 0 0 237
Minolta 5D. 1/160 - 1/100 a szinkronidő üzemmódtól függően.
zorko Creative Commons License 2006.03.31 0 0 236
Milyen gép, milyen záridővel?
Előzmény: Zozzz (235)
Zozzz Creative Commons License 2006.03.31 0 0 235

Egy kis segítség kellene.

 

Van egy régi középérintkezős vakum. Vettem egy szerkezetet, amely képes elsütni a gépem beépített vakujának villanásakor. Különböző üzemmódjai vannak:

-azonnal villan

-50 mikrosec után villan

-első elővillantás után villan

-második elővillantás után villan

-harmadik elővillantás után villlan

 

A probléma az, hogy bármelyik üzemmódot választom, minden esetben sötét marad a kép (nem a megfelelő pilanatban villan).

 

Próbáltam ADI és Preflash-TTL üzemmódokat is, de sehogy nem jó.

 

Mi a megoldás, ha van egyáltalán megoldás?

 

j.bravo Creative Commons License 2006.02.17 0 0 234
Köszi, válaszoltam neki.
Előzmény: gabor01 (233)
gabor01 Creative Commons License 2006.02.17 0 0 233

Ez való neked:

(A digitális fotó adok-veszekben hirdeti egy srác)

 

Soligor vakukioldó nyél is eladó sorban:

 

Fix ára: 6000 Ft.    Tel: 06-70-374-0947

 

 

Előzmény: j.bravo (232)
j.bravo Creative Commons License 2006.02.17 0 0 232
Szeretnék építeni én is egyet, de ha valakinek van már megépítve és hajlandó megválni tőle értelmes összegért cserébe, vevő lennék!

Egy Fuji s5500 lenne a gép, és egy Carena AFX300i a vaku (minolta rendszerű, bár gondolom nem számít ez esetben).

Szóval kapcs. rajzok, és eladó kütyük érdekelnek, légyszi dobjatok emailt (is)!
csopi_ Creative Commons License 2006.01.24 0 0 231
Köszönöm a hasznos válaszod
Előzmény: arnyekxxx (230)
arnyekxxx Creative Commons License 2006.01.23 0 0 230
ilyen Soligort használunk 300D-vel, korrektül dolgozik. A zoomot kézzel kell állitanod, a távolságot eléggé normálisan méri. Ha nem akarod, hogy a beépitet vaku fénye bezavarjon a képbe, csak a kivülre elhelyezett slave fénye kellene, akkor egy feketére exponált negativval fedd le a beépitett vakut, a rendes fényt lefogja de a slave-et elvillantja ugyanugy.
Előzmény: csopi_ (229)
csopi_ Creative Commons License 2006.01.22 0 0 229
Szeretnék digitális géphez Soligor DG-340AZ vakut használni. ( a vaku sütné el a vakut ).

Szeretném segítségeteket kérni. Mennyire használható jól? Tényleg igaz-e, hogy 5 m-ig távolságot mér és aszerint változtatja a teljesítményét. Zoomolási lehetőség, ha jól tudom manuális.

Szóval mennyire használható?

Előre is köszönöm.

Üdv.

Csopi_
zorko Creative Commons License 2006.01.10 0 0 228

Valamikor régen - ha jól emlékszem itt - szóbakerült a leállítható tirisztor. Tud esetleg valaki egy linket, ahol lehet erről olvasni valamit? (Csak ha netán fejből.... Majd rákeresek ha lesz időm.) Arra lennék kíváncsi, hogy milyen vezérlés kell a leállításhoz.

Köszi, üdv, Z. 

kisrabi Creative Commons License 2006.01.10 0 0 227

Helló!

 

 

Mind itt páran én is megépítettem vakuvezérlő kapcsolásomat, ami egyben slave vakuként is üzemel, ha valakit érdekel itt megnézheti

 

http://www.kekemuki.freeweb.hu/

 

üdv

zorko Creative Commons License 2005.12.29 0 0 226
Karácsonykor átnéztem pár távvezérlő, stb. kapcsolást - sajnos kicsit régiek -, elképzelésem már van, remélem sikerül megcsinálni. Műszerezettség most a gyenge pont, de majd meglátom. Talán elindul valami az Elektronika topicban is. Üdv, Z.
DJ Szegecs Creative Commons License 2005.12.19 0 0 225
Majd amikor meglesz mind2-t szakdolgozatom, és túl leszek mind2 államvizsgán. Első a munka :D
Előzmény: Vargham (224)
Vargham Creative Commons License 2005.12.19 0 0 224
Miko'?
Előzmény: DJ Szegecs (221)
zorko Creative Commons License 2005.12.19 0 0 223

Beírtam az Audio "csoportban" az Elektronika, elektronika, elektronika... c. topicba a kérdést, meg nagyjából össze is foglaltam, hogy mire gondoltam. Egyelőre, senki nem moccant rá...

Ha vannak itt is érdeklődők, talán édemes lenne ide is benyomni a szöveget...

Üdv, Z.

Előzmény: vagipeter (222)
vagipeter Creative Commons License 2005.12.18 0 0 222
Ha találtok valami okosat, akkor szóljatok nekem is!!!! :))
Előzmény: zorko (220)
DJ Szegecs Creative Commons License 2005.12.17 0 0 221
Rádiós vakuszinkront én is tervezek építeni, ugyanis a 17 rugós bekerülési ár elég durva.
Rádióamatőr börzéken lehet kapni MAROS-B típusú URH rádiókat, ezekben alapból 4 csatorna van, és külön panelon van az adó / vevő rész. Általában 500-1000 ft között lehet beszerezni, de találkoztam már olyan állattal is, aki 40ezerért árulta a Vaterán. (Csak a miheztartás végett: ezek 30 évvel ezelőtti technikájú cuccok, kvarcosak. Ma már szintézereset lehet ennyiért kapni garanciával....)
zorko Creative Commons License 2005.12.15 0 0 220

egy ilyen rádiós kütyü engem is érdekelne, korábban itt fel is vetettem az erre vonatkozó elgondolásaimat.

 

Ha nagyon összeszedném magam, kis utánanézéssel még talán tudnék is egyet tervezni... A lényeg az lenne, hogy régi TTL módot tudna, illetve régi TTL vakuval képes lenne pontosan lekövetni a Master villánását/-ait. (sztem FM modulációval kéne átvinni a Start (X) és a Stop (Q) jeleket.)

 

Megpróbálom megnézni, nincs-e az indexen valami áramkörész-villanyász topik, ahol pik-pakk megoldanák a dolgot. :-)

CYRe Creative Commons License 2005.12.14 0 0 219
nem terjengenek az ilyen jellegű kapcs. rajzok sajna a neten, egy két fényképezőgép kapcsolására én is kíváncsi lennék ;)
vagipeter Creative Commons License 2005.12.14 0 0 218
De jó, csak az ára nem tetszik, tekintettel arra, hogy simát 3000-ből, rádiósat pedig max 10000-ből ki lehet hozni, ha az embernek van kapcsolási rajza!

:o)
Előzmény: optikus (215)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!