Keresés

Részletes keresés

gvass1 Creative Commons License 2003.11.12 0 0 19
hi,
a jogszabaly: 115/1991 korm. rend.,
nezd itt: www.fegyver.org
Előzmény: Molaf (18)
Molaf Creative Commons License 2003.11.12 0 0 18
Amenyniben nem az én magánterületem, akkor kitől kell engedélyt kérni? (Pl. önkormányzati telken nincs lehetőség rá?)

Tudod, hogy pontosan mi az a jogszabályhely, ami ezt kimondja?

(Igen, mint írtam 7,5 Joule alatt van a csőtorkolati energiája a légpuskámnak.)

Előzmény: gvass1 (17)
gvass1 Creative Commons License 2003.11.12 0 0 17
hi Molaf,
nem en minositettem kerdesed, noha a minosites helyes.

7,5 J alatti fegyvert (leg-, flobert stb.), kijelolt loteren, illetve maganteruleten a biztonsagi szabalyok betartasa mellett hasznalhato.
Ergo a lovedeknek kell biztos golyofogo, a lovedek nem hagyhatja el a maganteruletet stb.

Előzmény: Molaf (16)
Molaf Creative Commons License 2003.11.12 0 0 16
Akkor nekem is lenne egy hülye kérdésem:

Van egy lőfegyvernek nem minősülő légpuskám. Lőtéren kívül hol használhatom?

Előzmény: gvass1 (15)
gvass1 Creative Commons License 2003.11.12 0 0 15
hi,
nem baj ha kerdezel, de ne nyilvanvalo keptelensegekre, illetve torvenysertesekre vonatkozzon.

"Pl. mostanaban sok a bankrablas, es nekem is keves otthon a penzem, akkor mehetek legalisan bankot rabolni?"

Előzmény: atp (14)
atp Creative Commons License 2003.11.12 0 0 14
Bár több éve vizsgáztam, én is így emlékszem a dolgokra. Ne rémüldözz gvass1, azért kérdezek rá dolgokra mert:

1. Hátha rosszul tudok valamit (biztos ami biztos)

2. Hátha megváltozott valamilyen szabályozás (úgy rémlett a vadászati jog a földtulajdonhoz kötött, de hogy ez mit jelent arról gőzöm sincs)

3. Több ismerősömnél tapasztaltam érdekes dolgokat, amely elbizonytalanított a tudásomban (pl):

3.1 egy cimborám egy nagyváros kertesházának udvarában lőtte agyon megbolondult kutyáját.

3.2 egy másik barátom sajnálta a kecskéje nyakát elvágni, így inkább lelőtte golyóspuskájával (egy falu közepén lévő kertesház udvarában)

3.3 egy vikkendház szomszédom időnként elsétált a közeli erdőbe fácántlőni a sörétesével (a kutya se szól rá, elvégre vadász- biztos megteheti gondolta mindenki...)

3.4 egy másik ismerősöm a tanyáján lövi be a puskáját...

3.5 még sorolhatnám...

Szóval ezért érdekel a jog és a gyakorlat a Ti véleményetek, tudásotok és gyakorlatotok szerint!

Előzmény: gvass1 (7)
gvass1 Creative Commons License 2003.11.12 0 0 13

hi
egen, ez - a jogszabalytervezetek titkolasa - mar a www.b-m.hu foruman is felvetodott.

"Tisztelt K. József!

Kérésére tájékoztatom, hogy az elkészült kormány-előterjesztések nem nyilvánosak. A kormány-előterjesztés mellékletét képező törvényjavaslat az Országgyűléshez történő benyújtást követően lesz nyilvános.

Tájékoztatom továbbá, hogy a Belügyminisztérium a törvényjavaslat tervezetét nem helyezte fel az Internetre.
Tisztelettel:

Dr. Daróczy István"

Es egy reagalas ra:

"Ezek az emberek tisztaban vannak azzal, hogy a mi adonkbol fizetik oket? Mi
a faszrol beszelunk, hogy az eloterjesztesek nem nyilvanosak? A mi
penzunkbol vett tintaval irjak a mi penzunkbol vett papirra a mi penzunkon
kajalo aktakukacok. Beszaraaas!"

Előzmény: Molaf (12)
Molaf Creative Commons License 2003.11.12 0 0 12
Akkor a BM monnyon le amiért nem képes az aktuális törvénytervezetet kitenni a honlapra, vagy akárcsak jelezni, hogy storno az egész. :)
Előzmény: HUNTERKILLER (11)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2003.11.12 0 0 11
A márciusi törvénytervezet asszem már nem igazán aktuális.
Előzmény: Molaf (10)
Molaf Creative Commons License 2003.11.12 0 0 10
Az állatkínzásos törvénytervezetnél a 2.§ (2) a fontos!
Előzmény: Molaf (9)
Molaf Creative Commons License 2003.11.12 0 0 9
HUNTERKILLER Creative Commons License 2003.11.12 0 0 8
Elvileg tilos használni magánterületen.Na de ki nem szarja le? :-)
Más vadászterületén/lakott területen/más magánterületén/ én hanyagolnám a helyedben.(általában minden vadásztársaság területén van egy lőtérnek kinevezett elhagyott homokbánya,belőni inkább oda vidd,persze ugyanezt megteheted a vadásztársaság területén is.)
Azért csak óvatosan azzal a puskával ,nézd csak hogy utálják máris a vadászokat a vadászók miatt.
Nézzük csak a múlt heti hős vizslajágert.
Hogy lehet valaki akkora barom hogy csak úgy odadurant a sötétben.Mondjuk a fővadászt is jól valagba kéne rugni amiért utasítást adott a lövésre.

A témához egyébként én nem tudok hozzászólni érdemben.

Előzmény: atp (6)
gvass1 Creative Commons License 2003.11.12 0 0 7
Hi atp,
NEM!!!

Ize, nem azt irtad, hogy van vadaszvizsgad? Ize, akkor hogy lehet mar ilyeneket kerdezni???

Ez oylan, mintha KRESZ-vizsgan visszakerdeznel, hogy lehet-e jardan autot vezetni...

Előzmény: atp (6)
atp Creative Commons License 2003.11.12 0 0 6

Ez gáz. Kéne egy hangtompító... ;-)

Na és olyan területen ami nem vadászterület (pl magánterületem vagy egyszerüen csak nem társasághoz tartozó terület). Akkor duvadat sem lőhetek, mint pl kutyát, macskát ?

Előzmény: gvass1 (5)
gvass1 Creative Commons License 2003.11.12 0 0 5
hi,
ugyanmar, minek aggodsz???

Vadaszokat ugysem fogjak sosem korlatozni. kulonosen, amig az orszag elen is egy vadasz all.

A fo ellenseget, ha nem vetted volna eszre, a sportlovok es a flobert-, nomeg a gazfegyveres gyalogpolgarok kepviselik.

"Szóval: a biztonsági szabályok betartásával, lakott területen kívül, magánterületemen kipróbálhatom a vadászfegyveremet? Mondjuk a vikkendházam kertjében belőhetem-e a puskámat? "

Ez eleg sokszorosan sulyos buncselekmenyek elkoveteset jelenti!

Jogos vedelem esetet leszamitva csak hivatalos vadaszaton es engedelyezett loteren suthetsz el lofegyvert.

Előzmény: atp (0)
don_kihote Creative Commons License 2003.11.11 0 0 4
NEM!
Előzmény: atp (0)
Molaf Creative Commons License 2003.11.11 0 0 3
Milyen szakaszban van a törvénytervezet, és mi a hosszú neve? Nincs valahol fenn a neten a tervezet?
Előzmény: atp (-)
atp Creative Commons License 2003.11.10 0 0 0
Na ezt elbambulták a nagy nullázók :-). Akkor nem várok tovább:

Szóval: a biztonsági szabályok betartásával, lakott területen kívül, magánterületemen kipróbálhatom a vadászfegyveremet? Mondjuk a vikkendházam kertjében belőhetem-e a puskámat?

atp Creative Commons License 2003.11.10 0 0 topiknyitó
A fegyvertörvény készül (rettegve várjuk), de a hatályos jogszabályok között is nehezen boldogul a jogban gyakorlatlan vadász.

Mit tehettünk meg, mit nem?

A szokásos nullázás után felteszem első érdemi -konkrét- kérdésemet és várom tapasztaltabb vadász illetve jogász asztaltársaim értő válaszait!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!