Keresés

Részletes keresés

dudo6000 Creative Commons License 2013.09.22 0 0 800

Sziasztok

 

 A segítségeteket szeretném kérni. Nemrég voltam először játszani és nagyon megtetszett a sport.

 

Mivel a fegyver amit adtak nagyon pontatlan volt arra gondoltam, hogy vennék egy saját fegyvert ami sokkal pontosabb. Ha jól tudom a legtöbb helyen ahol fegyvert adnak a játékhoz sűrített levegővel használják  így nekem is gondolom egy olyan marker kellene ami azzal működik, hogy tudjam helyben tölteni.

 

Ti mit ajánlanátok milyen fegyvert vegyek ami pontos strapabíró és levegős tartálya van? (valami emberi áron)

A tartályokhoz nem értek, jobban megéri esetleg co val müködőt venni, de azt hol vagy hogyan tudom tölteni/töltetni?

 

Esetleg sisakból milyet ajánlanátok mert folyton bepárásodott ráadásul a karcoktól alig láttam ki.

 

Köszi

 

100 cent Creative Commons License 2013.08.26 0 0 799

Sziasztok!

Mi a véleményetek, van értelme egy paintball pálya kialakításának a Bakonyban Bp-től 100 km-re egy csendes kis faluban az erdő mellett?
Az országos kék túra útvonalán biztosítani tudok szálláslehetőséget 20-40 ember számára részben jurtában, részben házban,
adott egy 130m2-es zárt vendéglátóipari helység és egy 120 m2-es zárt terasz 0,8 hektáron, helyben lehetőség van osztálytalálkozóra,
legény-lánybúcsúra, csapatépítő tréningekre,erdei iskolára,
off road terepjárózásra,motoros szánozásra, lovaglásra, fogatozásra, bográcsozásra, sütés-főzésre, kirándulásra, horgászatra, bicikli kölcsönzésre, bicikli túrára, a vadászat bemutatására, háziállat bemutatóra, helyben parkolási lehetőség 15 autó és 2-3 busz részére, 10km-es körzetben barlangászásra, sziklamászásra, várlátogatásra (Csesznek), múzeum látogatásra (Zirc), pálinka kóstolásra pálinka főzőben (Csetény),  20 km-es körzetben Eplényben nyáron libegőzésre, télen síelésre, a Balatontól 40 km-re....

 

e-mail: greenpoint.ks@gmail.com

metakarl Creative Commons License 2013.08.22 0 0 798
Kreuter Patrik Creative Commons License 2013.08.15 0 0 797
Kreuter Patrik Creative Commons License 2013.08.11 0 0 796
Kreuter Patrik Creative Commons License 2013.08.11 0 0 795
Nomacool Creative Commons License 2013.08.01 0 0 794

kosz szepen

 

Előzmény: Sch.Lacika (755)
Kreuter Patrik Creative Commons License 2013.07.25 0 0 793
Sch.Lacika Creative Commons License 2013.07.11 0 0 792

Tűzoltókkal nem tudsz megegyezni?

Előzmény: Csapszi (791)
Csapszi Creative Commons License 2013.07.11 0 0 791

Tőlem messze vannak a búvárok. :-(

Előzmény: Sch.Lacika (790)
Sch.Lacika Creative Commons License 2013.07.11 0 0 790

Mi (ha jól tudom) búvárokkal töltetjük.

Gondolkoztam egy PCP pumpán (saját töltésre), de az is drága.

Előzmény: Csapszi (789)
Csapszi Creative Commons License 2013.07.11 0 0 789

Hát ezért is nincsen nekem még. Ha veszem a töltött oxigén palackot, akkor pedig már nem is olyan olcsó.

Előzmény: Sch.Lacika (788)
Sch.Lacika Creative Commons License 2013.07.10 0 0 788

Újonnan  a millkót karcolja...

Előzmény: Csapszi (786)
djrobbyd Creative Commons License 2013.07.10 0 0 787

Sziasztok

Tudna nekem valaki segíteni hogy hó vagy kitől lehetne venni 5 OZ-os méretű palackot és mennyiért?

köszönöm!

Csapszi Creative Commons License 2013.07.10 0 0 786

Azért az a kompresszor sokk százezres tétel.

Előzmény: Kreuter Patrik (785)
Kreuter Patrik Creative Commons License 2013.07.10 0 0 785

Üdv!

Szerintem sűrített levegős Tippmann 98 markerekkel próbálkozzatok, komresszorral is tölthetitek.

Előzmény: Gerisan27 (784)
Gerisan27 Creative Commons License 2013.07.03 0 0 784

Hali!
Egy új paintball pálya kialakítását tervezzük kis hazánkban.
Segítségre lenne szükségünk. Kérdéseink az alábbiak:
Milyen márkájú középkategóriás fegyvereket ajánlanátok?
Szerintetek melyik a jobb, CO2 vagy sűrített levegős rendszerrel működtetett fegyverek?
A palackok töltésére milyen megoldást javasolnátok?
Egy nagy palackkal hány kisebb palackot lehet feltölteni?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Geri

asdrgwertr5w3 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 783

ok! THX! ;)

Előzmény: Sch.Lacika (782)
Sch.Lacika Creative Commons License 2013.07.01 0 0 782

lacusch69 kukacom frímél pont húúúú

Előzmény: asdrgwertr5w3 (781)
asdrgwertr5w3 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 781

Sch.Lacika!  Nagyon szépen köszönöm a pontos, részletes magyarázatot és felvilágosítást! Máris több dologgal lettem felvilágosultabb! :)

Esetleg egy email címet kérhetnék tőled, és akkor ott mindent elmagyaráznék, hogy nekem mire is kell és milyen felhasználási területre szánom! ;)

Mindenképpen festék golyókkal szeretném használni, de ha gondolod és érdekel, akkor privátban folyt köv....

Egyébként kettő típussal szemezgetek az egyik amit te is írtál a -Tippmann 98 Custom marker a másik peddig a -Tippmann X7 paintball marker.

Nem játszani szeretnék vele és a lényeg, hogy minél erősebb legyen és másodpercenként több lövedéket küldjön ki!!!!

Ha kérhetlek akkor egy mail címet dobjál már légy szíves.
Előre is köszönöm a segítő szándékodat.
Üdv.

Előzmény: Sch.Lacika (777)
Sch.Lacika Creative Commons License 2013.06.30 0 0 780

Egy 12"-os azért már sokkal jobb a gyári 8.5"-osnál... Egyébként csináltam a DM5-ösömre egy drop forwardot, a 16"-os csővel sem túl "buta" a fedezékekre tapadva.

 

Biztos, hogy 100ft-ért láttál pepperballt? Nagyon érdekelne vagy 50db...

Előzmény: Csapszi (779)
Csapszi Creative Commons License 2013.06.30 0 0 779

A tuning csövek meg hosszúak, nehézkes használni zárt helyen.

Régebben néztem a pepper golyókat, talán a szlovákoknál lehetett rendelni, 100 ft körüli áron. 

Előzmény: Sch.Lacika (777)
Sch.Lacika Creative Commons License 2013.06.30 0 0 778

+ nagyon fontos: az elektromos (elemes) marker 99%-a csak sűrített levegővel működik, a mechanikusoknak mindegy, hogy sűrített levegő vagy szén-dioxid hajtja.

A HPA és  a CO2 nem tölthető a másik fajta palackba!!!

Előzmény: Sch.Lacika (777)
Sch.Lacika Creative Commons License 2013.06.30 0 0 777

Értem a problémádat, de paintball NEM igazán JÓ megoldás.

Ha hiszed, ha nem: én is ilyesmi indíttatásból (pontosabban az esetleges problémák megelőzése végett) vettem markert és kezdtem játszani, csak aztán a játék maradt meg belőle, az eredeti célra más eszközt szereztem be.

Törvényileg (paintball) 15J torkolati energia engedélyezett, aminek a túllépése 2-8évig terjedő börtönbüntetést vonhat maga után (bármilyen hülyén hangzik is, annyit kaphatsz érte, mint egy éles 357-es Magnumért...).

Másrészt (hidd el, kaptam már "pár" lövést) a field legal 300fps (kb. 10-11J) nem fog megállítani senkit sem, legfeljebb közelről, hosszú sorozat a herékre vagy a fejre (utóbbit nem ajánlom a szem esetleges sérülése miatt).  A 15J sem több annyival, hogy hatékony legyen...

Ugyanis a golyó (ebben az esetben hívhatjuk így) energiája 10m-enként kb. feleződik.

Ráadásul, ha "felnyom" az illető, 3-4m-nél nagyobb távolságot nem tudsz kimagyarázni, mint önvédelmet.

 

Megoldás (mert azért az is van):

-Paintball marker + pepperball golyók. Rendkívül hatékony, a grizzlyt is megállítja, meg a háromszoros anyagyilkos 120kilós kan nigrót is (videók a youtube-on), csak sajnos a pepperball kb. gyémánt árban mozog (1000ft/db körül)

-Szétnézel a Keserű Művek 18mm-es gumis szerkezetei közt (Onesta, Omerta, Home Defender, vadászfegyver átalakítások). Elcseszett erősek (kb. 10-szerese egy paintball markernek), engedély nélkül tarthatóak, közterületen nem viselhetőak. Viszont elég pontatlanok...

-Más gáz-gumis revolvert keresel. Ezek általában 10-12mm-esek, jó esetben fele energiával a 18-asokhoz képest. Pontosabbak, engedély esetén közterületen is viselhetőek (bár ez inkább szürke zóna, előtte tájékozódj!). Ilyen pl. a Zoraki R1GG vagy az Alfa G030.

 

Ha mégis a paintball mellett döntesz, kell hozzá:

-Megbízható mechanikus marker, én Tippmann 98-ast ajánlok. Mint játékos nem szeretem, de megbízható, főleg ha újonnan veszed. (Az enyémet eladtam Csapszi kollégának)------20-25ezer ft körül jót kapsz. (Vaterán most láttam 30ezerért egy SmartParts Vibe-ot csőkészlettel, ami magasan jobb, mint a Tippy, de ez 9V-es elemmel működik, amit időnként cserélni kell. Elég sz@r, ha akkor merül le, amikor "élesben" kellene használnod... viszont 11golyó/sec sebességgel lő sorozatot, míg a Tippy alap esetben "single shot")

-Egy pontos "tuning" cső, a gyári nem nagy valami------ 5-10 ezer ft (Fontos: Csak a markernek megfelelőt vegyél, többféle kivitel létezik!)

-Egy gagyi, 200-as ejtőtár pár ezer ft, lényegtelen a márkája

-Palack: CO2 palackot 5ezer ft körül kapsz használtan (figyelj, hogy On/Off szelepes legyen), vagy HPA (sűrített levegő) palackot 10ezer ft és felette árban találsz. (A HPA télen-nyáron egyforma, a CO2 nyáron több, télen kevesebb erőt biztosít )

-A festékgolyókat felejt el! Sárga reball vagy fekete manstopper gumigolyókat próbálj szerezni (0.68 cal, ez fontos!)

-A markert feltétlenül állíttatsd be, hogy a 15J ne lépje túl!

 

+1: Menj el minél többet paintballozni, hogy sokat használd! Ha biztonsággal tudsz vele mozogni és lőni, az már fél siker! (Viszont a markert ilyenkor vegyétek vissza 300fps-re...)

 

+ még 1 : a paintball markert nem szoktuk puskának hívni. Te sem tedd...

 

Ha valami még érdekel, kérdezz!

Előzmény: asdrgwertr5w3 (776)
asdrgwertr5w3 Creative Commons License 2013.06.30 0 0 776

Sziasztok!
A tanácsotokat és szívességeteket szeretném kérni!
Teljesen amatőr vagyok és még csak sohasem volt a kezemben egyetlen paintball puska sem.
Vásárlás előtt állok és bizonyos okokból, egyes elemek ellen szeretném használni!
Elvárásaim, hogy erős legyen maga a szerkezet és a ne hulljon szét x időn belül, továbbá lehetőleg messzire lehessen vele lőni és érezze meg a becsapódó lövedék erejét

a célkereszt végén tartózkodó ellenség! ;)
Tehát mit tanácsoltok, milyen típust érdemes vásárolni ami megbízható, mire kell odafigyelni és mivel jár egy ilyen fegyver fenntartása, generálja és stb....
A válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!
Üdv: Gábor

Gabberka Creative Commons License 2013.06.08 0 0 775
Hali! Mailem gabor.88@freemail.hu
Előzmény: Kreuter Patrik (774)
Kreuter Patrik Creative Commons License 2013.05.31 0 0 774

Szia!

Nekem van 2 különbötő méretű On/Off-os Co2-s palackom.

Bár nem tudom hány OZ-sak,de ha meg tudsz adi egy e-mail címet, akkor tudok képet küldeni.

Üdv.

Patrik

 

Előzmény: Gabberka (761)
Sch.Lacika Creative Commons License 2013.05.19 0 0 773

A thermal lencsés maszk nem párásodik pl. a Dye i3 Pro-m, de nem tudom, hogy szemüveg elfér-e benne. Jó eséllyel igen. Egyébként a  szemüveges csapattársaim Proto ill. JT maszkban játszanak.

 

A dioptriás szemüveged lencséjének a belső oldalát valamilyen páramentesítővel kezeld le (pl. RainX Anti Fog), de előtte egy kis darabon végezz próbát, nehogy károsítsa! (Igaz, hogy ez eléggé esélytelen, de sose lehet tudni...)

 

Ha beszélsz angolul, itt olvasgass a maszkokról, hogy melyik jó biztosan szemüvegeseknek:

 

 

http://www.pbreview.com/products/cat/46/page1/sort1/view2/layout2/rman/rcat/

 

 

 

 

Előzmény: d-4-14 (772)
d-4-14 Creative Commons License 2013.05.19 0 0 772

 

sziasztok!

most kóstoltam bele a játékba, nagyon tetszett, viszont rögtön adódtak is gondjaim, mivelhogy szemüveges vagyok.

egy kicsit kényelmetlen volt a szemüvegben, és sajnos hamar bepárásodott is (mindkét réteg), valamint a bérelt sisak plexije már elég rendesen össze volt karistolva, így már háromszorosan is vak voltam...
szeretnék saját maszkot venni és az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan ami nem plexis (a párásodás ellen), és elfér alatta a szemüveg is? nem szeretnék egyszer használatos kontaktlencsét csináltatni csak ez miatt, ráadásul a párásodás meg is marad :)
előre is köszi a segítséget!
don 

Csapszi Creative Commons License 2013.05.13 0 0 771

Mi az a paintball tartály? :-P

Előzmény: ezisjo (770)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!