Keresés

Részletes keresés

QB AR2078 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 2588

Kedves "gyufaárus lány"!

 

Szó sincs erről!

 

Habár külön megkértem mindenkit akit ingerel inkább ne szóljon hozzá!

 

De kérdésedre válaszolva:

Nem okoskodás vagy ügyeskedés!

Csupán nem jelentünk be a céghez boldog boldogtalant, de a jussa után rendesen megfizetjük az adókat ill. teljesen hivatalosan kapja a %-át!

Szerinted mi hogy fogjuk elszámolni azt a pénzt amit az adott emberke felé kifizetünk?

 

Attól. hogy "Hát nemigazán bejelentett munka (egyenlőre)" nem azt jelenti hogy okosban szeretnénk csinálni!

(De a mi oldalunkról nézve, te se szeretnél valakinek bért fizetni, aki nem is biztos, hogy tudja csinálni!  Ja és hülyíteni se szeretnénk senkit!)

Ha pedig megy neki akkor (mint írtam is) FŐÁLLÁS!

 

Meg ha itt tartunk minden szarra jelentkezik mindenki mert nincs más választása munkát kell találnia.

Ezért voltam őszinte és ezért nem szeretnék senkit hitegetni vagy potyára fizetni egy vagy több hónapig.

+ mint tudjuk Norvégiában kirúgni se egyszerű egy alkalmazottat (meg nem is humánus) tehát érthető, hogy csak is olyat szeretnénk alkalmazni aki akarja és tudja is csinálni!

 

Vagy te hogy oldanád meg másként ezt az ördögi kört?

 

Üdv

Zsolt

Előzmény: gyufaárus lány (2587)
gyufaárus lány Creative Commons License 2015.11.12 0 0 2587

"Hát nemigazán bejelentett munka (egyenlőre), de pénzkereseti lehetőséget kínálok, kint élő talpraesett a norvégot jól beszélő, ép nemdolgozó, vagy rész munkaidős részére!"

 

Na, Norvégiában is megy már az okosban alkalmazzuk az ügynököt, nem jelentjük be stb...

 

remek!

QB AR2078 Creative Commons License 2015.11.11 0 0 2586

Sziasztok!
Hát nemigazán bejelentett munka (egyenlőre), de pénzkereseti lehetőséget kínálok, kint élő talpraesett a norvégot jól beszélő, ép nemdolgozó, vagy rész munkaidős részére!

A feladat nem egyszerű és inkább kihívásokat kedvelők számára való.

A fizetés sajnos jutalékos rendszerű, de siker esetén garantált.

Aki itt megingott az ne is olvassa tovább mert nem őt keressük!

 

A feladat nyomdai szolgáltatás értékesítése Norvégiában.

Fő termékcsoportok:

Könyvek, Prospektusok gyártása kivitelezése.

 

A te feladatod lenne felkutatni lekommunikálni a megrendelőket.

Ezért cserébe mi a megrendelés nettó összegének 5-10% kínáljuk neked.

 

Aktív jól teljesítő értékesítő a későbbiekben főállásban a cégünk alkalmazottja lehet.

 

Akinek negatív érzése van kérem tartsa magában, ne szegje azok kedvét akik mégis megpróbálnák! 

KÖSZÖNÖM!

 

Norvégiai kontaktus szükség esetén VAN! (Magyar nyelven)

 

Magyarországi kapcsolat internetes alapon megoldható.

Szakmai segítségnyújtást a munkához biztosítunk. (nem hagyunk magadra)

 

Érdeklődni privátban

Mail publikus!

 

 

Linzyke :) Creative Commons License 2015.11.09 0 0 2585

Sziasztok  latom jo helyen jarok igy hat bele is csapok a køzpebe  szoval allast keresek Norvegiaba es øsfold fylkebe es ha lehetseges Fredrikstad kommuneba vagy annak kørnyezø varosaiba  erdekelne . Vegzetsegem szerint idøsek gondozasaban utazom de nem ilyedek meg ha takaritani is kenne szoval szoba jøhetne hazi gondozas , takaritas  vagy epen valami gyari munkat is be valallnek .Nyelvet beszelem  egy erøs szinten kisebb hibakkal de megtudom ertetni magam es termeszetesen forditva is meg ertem a Norvegot. A szakmai papirjaim rendben vannak elvannak fogadva az az megvan a godkjening papirom is Norvegiatol Autorisasjon (Helsefagarbeider) cimet kaptam a vegzetsgegem alapjan. Olvastam itt a forumon aki mar sok embernek segitet elhelyezkedni itt Norvegiaba annak a segitseget kerhetnem e? ha meg fent van a forumon. Lakas problemam nincs halla az istenek , mobil vagyok az az nem akadaly ha par 100km utazni kenne a munkaba jarashoz. Ja es ha mar utazok olyan munka erdekellne ami teljes munka idøben van mert 2-3 oras munka idøert nem nagyon eri meg km.et utazni eløre is køszønøm a segitseget ha valaki tudna ajanlani .Nav,finn.no,jobbsafari ezeket mind ismerem es cv is felvannak tøltve  de sajna nem tul eredmenyesek ezek az oldalak.

  

sutinor Creative Commons License 2015.10.26 0 0 2584

Sziasztok!

Nyáron a férjemmel és a kutyámmal szeretnénk kb. 1 hónapot Norvégiába tölteni. Több kérdés is felmerült, jó lenne, ha leírnátok a tapasztalataitokat, ha van.

 

1. Bérelni szeretnénk lakást. Mennyire jelent ez gondot kutyával a norvégoknál? Egyáltalán, hogy állnak a kuytához. Mert hallottam olyat, hogy náluk "nincs" kutya (alig láttak kutyás embereket), és csak pórázon sétáltatják őket. Tapasztalat (kutyafuttató és egyebek)?

 

2. A férjem motorkerékpár-szerelő, gyártósori karbantartó műszerész, épületasztalos. Szerintetek van esély, hogy arra az 1 hónapra találjon munkát? De más munka is jó lenne, idény jellegű is, hogy ne csak feléljük az utazásra szánt pénzt. Hallottam pl. eperszedésről is, lehet ott ilyenre helyben jelentkezni? Azt olvastam, hogy aki hosszú távon tervezi a munkát, annak mindenféle (adó)számot kell a hivatalnál intézni, ami több hét is, de nálunk nem ez a helyzet, nincs valami egyszerűsített foglalkoztatás náluk?

 

Nagyon megköszönöm, ha válaszoltok, bármilyen jó tanács jól jön.

 

Ja, és igen, tudom kell a nyelvtudás, az angol megyeget, és a norvégot tanuljuk. Első ránézésre nagyon sok angolos szavuk van, bár a ragozásnak nem nagyon örültem (előjöttek az oroszórás rémálmok:)

noirgeati Creative Commons License 2015.10.25 0 0 2583

Szia !

 

Ha aktuális még akkor jelentkezem az ajánlatodra ! Szeptemberben jöttem haza Norvégiából mert vége lett a munkának . Ipari alpinistaként jártam be az országot és szeretnék minél előbb visszamenni . Várom válaszod : perlakiati@gmail.com

 

Perlaki Attila

Előzmény: hajos1098 (2580)
pardik Creative Commons License 2015.10.23 0 0 2582

Szasztok!

 

Én nővér vagyok, Magyarországon ez egyenlő a kimerültséggel és az éhhalállal!

Norvégiában hiányszakma, amellyel szépen meg lehet élni, élvezni az életet, tervezni...itt kezdődött.

 

Feltérképeztem Norvégiát, próbálom tanulni a rendszert, és persze a nyelvet!

Minden szempontból megfelel nekem ez az ország.

A bizonyítványaim autorizálásánál tartok, amely nem kis összeg, de e nélkül nem tudok munkát vállalni Norvégiában.

És rengeteg idő....Én az autorizáláshoz szükséges papírokat Norvégiában adtam postára a SAK felé, fizettem ki a pénzt, majd hiánypótlásra szólítottak fel 3 hónap multán. Újabb bizonyítványmásolatok, újabb fordíttatások, újabb pénzek.

Kb forintban 500ezernél áll a két bizonyítványom honosítása.

 

Már tűkön ülök, és várom hogy kapjak egy HPR számot, amely lehet a belépőm akárhová...

 

Aki erre adja a fejét az kalkuláljon pénzzel és nem kevés idővel.

 

Fejvadász cégek konkrétan kettő keresett meg, nyelvtanfolyammal kecsektet, meg segítséggel a papírmunkálatokban, és munkakeresést, munkát ajánl, cserébe valószínűleg a bérem felét lekapja fix ideig (amíg a szerződésem szól náluk), amely megint nem jó nekem. 15 évig kerestem meg mások pénzét is Magyarországon az egészségügyben! Bt főnököknek, vállalkozóknak, állami korházaknak. Egyszerre három állásom volt. Volt hogy 30 napból 26-on ügyeltem, az azt jelenti hogy állandó éjszakai munka...nagy felelősség, és még nagyobb hogy közben két kisfiú anyukájaként is helyt kellett állnom. Egyedül. 

 

Nem tudom ki hogy áll ezzel, de én úgy döntöttem mint oly sokan előttem, és nem is utoljára teszem be az ajtót, de felálltam, és ELÉG!

 

Esetleg ha valakinek van ismerettsége egészségügyön belül, kérem jelezzen felém....

 

Köszönöm,

 

Fin dag! :)

Sherad! Creative Commons License 2015.10.22 0 0 2581

szia Irtam...

Előzmény: Kry Kriszta (2579)
hajos1098 Creative Commons License 2015.10.21 0 0 2580

Hello,

 

Ha valaki szeretne eszakon Norvegiaban halaszhajon dolgozni, most fel tudok venni valakit magam melle. Max 35 eves jo kondiban levo ember erdekelhet. Email cim: atlanticmunka@gmail.com.

 

udv.

Kry Kriszta Creative Commons License 2015.10.21 0 0 2579

kkrisztina353@gmail.com ezen elérsz:)

Előzmény: Sherad! (2577)
Kry Kriszta Creative Commons License 2015.10.21 0 0 2578

Kedves Sherad! Köszönöm szépen...én Sandefjordban élek, az nagyon messze van Tőled...de ha tuti fix munkát tudsz beülök az autómba és indulok:). s igen regisztráltam már a Finn-en is már azt hiszem mindehol, de mindenki azt válaszolja: norvég nyelv-norvég nyelv:). Igen, tudom igazuk van! Tanulom is

Előzmény: Sherad! (2577)
Sherad! Creative Commons License 2015.10.21 0 0 2577

Gratulalok...

Előzmény: Törölt nick (2576)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.20 0 0 2576

Tipikusan nyomom,vissza kellett szúrni ,igaz?

Amúgy én már több embert munkához juttatam innen az indexről Stavangerben,most is van folyamatban épp.Na és te?

Ja,hogy a mailcsinálásnál tartasz.

Hát akkor haszon munkát:-)

Előzmény: Sherad! (2574)
Sherad! Creative Commons License 2015.10.20 0 0 2575

Ám Stavangerben tudok segíteni ha itt vagy. De lövésem sincs indexen hogy lehet privát üzenetet küldeni. Szoval mindjart csinalok egy gmail-t amire irhatsz.

Előzmény: Kry Kriszta (2570)
Sherad! Creative Commons License 2015.10.20 0 0 2574

Hidd el nem tudjak sokan hasznalni azert javasoltam a CV-t. (eleg regota itt dolgozok mar en si) Egyik srac peldaul azt se vette eszre hpgy CV-t lehet feltolteni. (Amugy meg latom te is tipikusan nyomod grat)

Előzmény: Törölt nick (2573)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.20 0 0 2573

Hatalmas ötlet:-).Valakinek aki 2 éve itt él a Finn-t ajánlani,hááát....:-).

Kriszta bizonyisten segítenék munkával ,bár tudnék.Párom is 1 évig keresett,és tök véletlen hogy előjött egy kapcsolat,csak így jött össze neki is.Lehet még ma sem dolgozna.

Előzmény: Sherad! (2572)
Sherad! Creative Commons License 2015.10.20 0 0 2572

finn.no bár gondolom sokan mondták már. Ám tölts fel Önéletrajzot, állíts ba állás figyelést és lesz elég ajánlatod amikkel próbálkozhatsz (én is igy tettem és Ők kerestek meg)

Előzmény: Kry Kriszta (2570)
gjkh1 Creative Commons License 2015.10.18 0 0 2571

Sziasztok!

Osloban a legrövidebb nap mikor kel és nyugszik a Nap?

Kry Kriszta Creative Commons License 2015.10.17 0 0 2570

Szia!

 

Esetleg tudnál valami munkãban segíteni? 2 éve élek Norvégiában, az angolom jó, de kevés és a norvégot pedig csak makogom...ja és nő vagyok...szóval ezėrt nem találok munkát:(

 

Köszönettel!

Előzmény: Törölt nick (2545)
Moncsi_8 Creative Commons License 2015.10.13 0 0 2569

Sziasztok

Melyik a legjobb lakás kereső oldal? Leginkább Oslo érdekelne és csak kb 3 hónapra.

Köszi

Alkoholista élmunkás Creative Commons License 2015.10.13 0 0 2568

Én baromi drága országnak érzem Ausztriát is, és itt megy a szivatás rendesen, 1xxx euróért dolgozik kb mindenki nettóban.... Norvégiában meg a mosogatófiú is többet kap... 

Alkoholista élmunkás Creative Commons License 2015.10.13 0 0 2567

Ezt nem értem. A norvég munkanélküliség nem 3-4 %? Akkor miért nehéz munkát találni? Ha mást nem, mosogatómelót. 

 

Egyébként valaki leírhatná már végre hogy mennyit csapdosnak a betanított munkásokhoz.

 

Én is le tudom írni a pontos összeget pl. Ausztria esetében, miért kell elhallgatni ezeket?

 

Nem nagyságrendet leírni, hanem pontos összeget!

 

Mert az mondjuk BRUTÁLIS hogy a norvég élelmiszerkosár elvileg 350 euró körül van, de a melós is 2200 at keres...Ausztriában 250 a kosár a melós meg 1100 euróért szív...

Előzmény: Törölt nick (2564)
Szentpáli Zsolt Creative Commons License 2015.10.12 0 0 2566

Valaki tud, olyan mezőgazdasági munkát ahova az angol haladószintű nyelvtudás elégséges. Valamilyen családi farmra gondoltam, ahol van szállás és kaja, mert már ismerősöktől is hallottam, hogy van ilyen.

Szentpáli Zsolt Creative Commons License 2015.10.12 0 0 2565

Szia, ezt túlzással írtad vagy tényleg így van?

Előzmény: Séf fiú (2536)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.12 0 0 2564

Nyáron volt pár ismerősöm Angliából úgymond szétnézni,érdekes kb. mind azt mondta kb. egál,itt jobban keresel ,az meg olcsóbb.Arról nem is beszélve hogy egyiket folyton hívta az angliai ügynöke munka miatt.Itt meg ,az hogy k.nehéz munkát kapni,már norvéggal is, hát finom voltam.A másik mi van ha csak 60 % ba dolgozol,hogy a rákba élsz meg akkor?.Már ha dolgozol.Na persze jobb az életszinvonal ,persze az átlagcsaládban keresnek 60 ezret,lakást sem bérelnek.Majd fizeti a külföldi a törlesztő nagy részét /már ha van illyesmi/,aki ha leperkázza a 10 ezret, na akkor mehet a pincelakásba lakni, ahol jobb esetben van ablak,rávágnak 2-3 hó kauciót/néhány 10 e koronát/ meg felmondási időt,hogy még költözni se tudjon ha talál mást.Tegyük fel idejössz ,benézel a pár mekibe,meg néhány helyre ahova tudsz,persze elküldenek,utána mit csinálsz?Abszulut nem ritka hogy total semmit nem találsz,aztán vagy eltartja a másik amíg,vagy költözik.Bocs kicsit negatív voltam,vagy reális?  Üdv:-)

Előzmény: Alkoholista élmunkás (2563)
Alkoholista élmunkás Creative Commons License 2015.10.12 0 0 2563

De akkor miért írogatják mindenhol hogy Norvégiában sokkal jobb az életszínvonal mint pl Ausztriában/Németországban/Angliában?

 

Ausztriában is ki tudsz bérelni melós fizetésből egy kis lakást! (kivéve talán Bécsben) És el tudsz lenni számlától számláig...ráadásul 14 szer kapsz fizetést évente.

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.12 0 0 2562

Hello .Abszolut nem vagyok képben ezzel,hátha más jobban.

A mekis témában meg a válaszom :legkevésbé sem,az nagyon kevés ,sosem lesz pénzed semmire.Persze ha az asszony is beszáll egy havi 20+ ezerrel a költségvetésbe akkor ok.Nem kell elhinni,majd rájössz:-).

Előzmény: kecsegedzsesz (2559)
Alkoholista élmunkás Creative Commons License 2015.10.11 0 0 2561

Mekis melóval mennyire lehet jól élni Norvégiában? Mondjuk egy közepes méretű városban?

 

Annyit tudok hogy 147 korona a bruttó órabér.

 

Tehát?

 

Ki lehet belőle rántani egy saját bérlakást és kényelmesen megélni mellette?

kecsegedzsesz Creative Commons License 2015.10.11 0 0 2560

Hali moloj88!

 

Írtad, hogy a németeknél vagy nehézgépkezelő. Nagyobb kikötők közelében mocorogsz-e Hamburg, Bréma. Én konténerrakodó targoncával  (83,5 t az önsúlya) németül Greifstapler-rel dolgozom itthon. Nézegettem már terminálokat de még egy ilyen gépet se láttam ott, csak darukat, "pókokat".Ha jártál ilyen helyeken akkor láttál-e ilyen gépeket valahol?

Előzmény: moloj88 (2522)
kecsegedzsesz Creative Commons License 2015.10.11 0 0 2559

Szia Revheim!

 

Elhintetted, hogy kint dolgozol és feltételezem, hogy élsz is Stavangerben, ami ahogyan nézem tengerparti város. Olyan kérdésem lenne, hogy tudsz-e ott olyan hajós társaságot vagy netán munkaközvetítőt aki halászattal foglalkozik ott "nálatok" vagy akárhol Norvégián belül?

 

Mindenkitől kérdezem, hogy itthon nincs lehetőségem norvégot tanulni, de viszont svédet igen. A kérdés az lenne, hogy mennyire tér el egymástól a két nyelv?

 

Üdv.J.Gergely

Előzmény: Törölt nick (2545)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!