Keresés

Részletes keresés

Ágnes Szirbik Creative Commons License 2017.04.22 0 0 3988

Sziasztok! Jövőhét végén mennénk a Pádisra, ezért érdeklődnék a jelenlegi hóhelyzetről? Tud e valaki kicsit pontosabb információval szolgálni? Köszönöm, Ági

bacafiamtny Creative Commons License 2017.04.20 0 0 3987

friss kép a Biharból(Vértop-hágó, sípálya)...kábé 30-40cm friss hó bizonyosan leesett eddig...

bacafiamtny Creative Commons License 2017.04.19 0 0 3986

Úgy gondolom az időjárás erősen befolyásolja majd a következő napok lehetőségeit, mind túrázás, mind krókusz-nézés szempontjából. Biharfüreden, Pádison bizonyára lesz min. 30cm friss hó.

http://www.todeaturism.ro/index.php

 

S még csak most ér oda a csapadékmező java...

Így nincs más hátra, mint az adott időszakban a hó függvényében mérlegelni, hogy merre is induljon az ember.

 

Biharfüredre vezető utat bizonyára takarítják majd, de gondolom, hogy a Pádis-ra is eljut egy hókotró.

Lala 51 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 3985

Sziasztok! Szerintetek most a hétvégén,  április 22-én hova érdemes menni, ahol krókuszt is lehet látni? (Biharfüred, Pádis ?) Rossz időt, még havazást is jósolnak. Van valakinek jó tippje? (elég idős, nehezen mozgó társaságról van szó, túrázás kizárva, de le van szervezve a kirándulás már...) 

Másik kérdés: a mézgedi cseppkőbarlanghoz kell-e sokat gyalogolni?

Előre is köszönöm a segítséget.

 

allampapi Creative Commons License 2017.04.17 0 0 3984

köszönöm!

 

akkor azt mondjátok, hogy

- még bőven van hó, de már olvad 1200m és felette (Biharfüred, Pádis, Boga környezete)

- mivel még csak épp mostanság kezdett olvadni, így a krókusz is csak most indul

- ahogy nézem a köv 1 hétben sem lesz jobb, elég hideg s esős lesz, fagypont lejön 800m környékére

 

ergo lehet még hetek múlva lenne a legjobb a krókuszozás....nem ezekben a napokban...

Előzmény: Nyquist333 (3983)
Nyquist333 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 3983

Mai (2017.04.13) helyzet:

Határhelyzet Ártándnál: Kifele 10 perc, befele 30, várhatóan Magyarország felé az ünnepek alatt, után nőni fog az idő. Sok autó nem volt előttünk, de egy autót sok idő alatt léptetnek át.

Útviszonyok: Határtól Bogáig jó, a szerpentin apró kaviccsal van szórva, gondolom, a síkosságmentesítés miatt, kicsit óvatosabban kell rajta haladni. Az ötös elágazásig hómentes, felfele viszont már nehezebben járható, az utolsó 1 km-en már nem mertem továbbmenni Opel Astrával. Hó, jégbordás szakaszok vannak, viszont intenzíven olvad.

Krókuszok: A Bál-réten, de fentebb is a hómentes helyeken akadtak.

 

topoly Creative Commons License 2017.04.12 0 0 3982

Szerintem alapvetően elfogadhatóra, kivéve a magasabb/hűvösebb régiókat. Átfolyások, hűvösebb órákban lefagyások előfordulhatnak, az erdészeti utakon hó is. A kocsival inkább óvatosságra van szükség, a kiránduláshoz erősebb bakancs, kamásni jól jöhet. És persze óvatosabb tervezés.

Előzmény: prkiszti (3981)
prkiszti Creative Commons License 2017.04.12 0 0 3981

Kedves fórumozók!

Érdeklődni szeretnék, hogy ha Padisra szeretnénk menni, milyen útviszonyokra számítsunk? Ér bennünket meglepetés vagy normál utakon lehet menni?

( Jó néhány éve mentünk Biharfüredre, az akkori útvonal egy jó része katasztrófa volt. Feltételezem, hogy azóta az is rendbe lett rakva.)

allampapi Creative Commons License 2017.04.06 0 0 3980

kedves Kollégák,

Biharfüredről

- melyik útvonalon (piros háromszög, sárga csík,...)

- melyik nevezetes csúcsnál, helynél

lehetne a legszebb krókuszligetekkel találkozni?

Merre induljunk innen?

http://openmaps.eu/rastermap?zoom=14&lat=46.69802&lon=22.63712&layers=0BTT0FFT

 

Köszönjük!!

MAMI P20 Creative Commons License 2017.03.24 0 0 3979

Tegnapi infó, hogy Biharfüreden virágzás van.

drRamaty Creative Commons License 2017.03.23 0 0 3978

A  www.padis.hu oldalon sok mindent megtalálsz, túraútvonalakat, leírásokat.

Az Anett hirdetése is ott van, árakkal. Lehet kérni étkezést is (nagyon finoman főznek), de van konyha, és kinti grillező, bográcsozó is.

Vagy Perei Árpád kitűnő honlapján is rengeteg információ van:

 http://users.atw.hu/pereiarpad/cikkek/boga/bogareszek11.html

 

És itt egy kép kedvcsinálónak :-)

 

 

Előzmény: frizbi 99 (3977)
frizbi 99 Creative Commons License 2017.03.23 0 0 3977

Kedves drRamaty!

 

Előre is kőszönöm az infókat. Túra útvonalat hogyan keresem, ha segítenél megköszönném./ Gyerekek már felnőtt korúak. / Mezőhavasra, szeretnénk feljutni, mit kell követni? A túra útvonal fenyőkkel van-e övezve és a kilátás is szép-e ? Anett panzióban van lehetőség bármi étkezésre?

Előre is köszi.

Előzmény: drRamaty (3976)
drRamaty Creative Commons License 2017.03.22 0 0 3976

A Bihar-hegység hatalmas terület, de ha sok kárpáti sáfrányt akarsz látni, akkor a Pádis-fennsíkra, vagy Biharfüred környékére érdemes menni. Én a Pádist javaslom, jó az út a fennsíkra, és a nagy szintkülönbség miatt eltérő időben van a virágzás, így fent még sokszor április végén is van. Szerintem most az április közepe a jobb időpont. 

Túraútvonalak: a neten keress rá, nem tudhatjuk, hogy milyen nehézségű jó nektek gyerekkel.

Szállás: mi szinte mindig az Anett Panzióban alszunk, az Aló-völgyben van. Szerintem nagyon jó hely, és korrekt árak vannak. A neten megtalálod, a facebookon is rajta van. Szabó Marika a tulaj, magyarul beszélnek. Ha nem boldogulsz, meg tudom adni a telefonszámát.

Előzmény: frizbi 99 (3975)
frizbi 99 Creative Commons License 2017.03.19 0 0 3975

Sziasztok!    

 

Segítséget szeretnék kérni, családdal mennénk krókusz lesre. A Bihar-hegységben merre induljunk el, ahol tömegesen fordulnak elő és a kilátás is szép. 1 napos túrákat szerveznek, de mi ott szeretnénk aludni legalább 1 vagy 2 napot. Szállás ajánlat és túra útvonal is érdekelne. Szerintetek árp. kőzepe vagy május 1 lenne rá a legalkalmasabb?

Előre is köszönöm az infókat.

benpeter Creative Commons License 2017.02.27 0 0 3974

Köszönöm. Megnézem.

Előzmény: dpaprika (3973)
dpaprika Creative Commons License 2017.02.26 0 0 3973

Ajánlom a családnak a Biharfüreden lévő kempinget. Nagyon puritán de szerethető,lehet sátorozni. A kemping éjszaka kivilágítva igaz fizetni kell. Közelében nincs vásárlási lehetöség maximum sör üditő. Mivel nincs mesze a határtól érdemes kiugrani egy terepszemlére. Sarkadtól 120 km van 1200 m tengerszint felett. Nagyon sok kirándulási lehetőség van néz utána.

Előzmény: benpeter (3972)
benpeter Creative Commons License 2017.02.22 0 0 3972

Sziasztok!

A nyárra készülve szeretném kérdezni Tőletek, hogy tudtok-e olyan sátorozóhelyet, ami nem nagyon zsúfolt és gyerekekkel is nyugodtan mehetünk. A vársonkolyosi kempinget és a Szegyesd pataknál levőt ismerjük. Egy-két éjszakás hétvégi kirándulásokról lenne szó. Tudom, hogy sok helyen lehet vadkempingezni de céltalanul nem indulnék neki. A Padis kilőve.

MAMI P20 Creative Commons License 2017.01.06 0 0 3971
k1008 Creative Commons License 2016.11.14 0 3 3970

Megvolt a hetvegi kirandulas Padisra. Penteken Bogan mentunk el 2 vizesesig es fol a Csoka-kore gyonyoru napos oszi idoben.

Este Padison 1-2 cm visszafagyott ho volt. Szombaton reggelre nagy pelyhegben hullott a ho. Kodben volt a Mocok temploma es minden ami magasabb, igy lefele indultunk a Ponor ret, Hamlet barlang  fele. Ott mar az eso esett.

Vasarnapra horiasztast adtak ki, az eso is hora valtott jol fujt a szel (apro havat). Lett is reggelre majd 20 cm, ugy dontottunk lejovunk. Holancal indultunk es betaposott nyom nelkul elsonek jottunk le. Az atfuvasoknal meg magasabb is volt a ho. Bogatol mar volt nyom (jott is szembe auto meg traktor). Az Alo volgyben turaztunk  a gatig. Folyamatosan esett a ho. Vasakofalvatol elott mar sozva volt, a falu utan meg telyesen homentes. Jo volt. Kalandos . A lefele vezeto uton  MAMI P20 szavaival elve "Azért fostunk kicsit." 

 

topoly Creative Commons License 2016.11.14 0 0 3969

Végül Boga-telepre mentünk fel. Takarítják az utat Vasaskőfalva után, aprószemű sóderfélével szórják is, de bőven akad vízátfolyás és keményre autózott hófoltok. Nyári gumin közlekedő autóval nagyon veszélyes. Van némi gyakorlatom, de az Alföldön elszoktam a hegyi viszonyoktól... Az egyik fotózás után a csúszós hó miatt bizony visszafelé kellett engednem az autót és csak többedik kísérletre sikerült némi lendületet nyerve elindulni. Bogában olyan 7-8 centi körüli hó van és fölfelé haladva fokozatosan vastagszik. Ma olvadt, de dél körül erős szállingózással elindult az utánpótlás.

A Pádis felé vezető szerpentin legalább olyan jó volt, mint a Bogára vezető út. Olyan 2-3 km-t mentem fölfelé, igazából nyitva tartó kajáldát kerestem, de nem találtam. A Pádisra vezető szakaszon december 10-től kötelező a hólánc.

topoly Creative Commons License 2016.11.14 0 0 3968

Megnéztem pár oldalt, blogokat, és felhívtam 2 haveromat, akik sokat járnak Biharba. Egyrészt ők is inkább túrázgatnak-fotózgatnak, másrészt "nem jellemző", hogy ilyen települések vagy városrészek lennének.

A mai nap jártunk egyet és Belényesen, a folyópart autóból ígéretesnek tűnik: egyik irányban díszburkolatos sétányok, a másik irányból mintha liget sejlene, ráadásként a hídnál pizzéria. Alkalmasint körbejárjuk.

Előzmény: topoly (3967)
topoly Creative Commons License 2016.11.12 0 0 3967

Hétfőn vagy kedden elmennénk Biharba levegőzni. Az időjárás téliesedik, ezért megkérdezlek Titeket, hogy a kisvárosok közül hová lenne érdemes benézni. Olyan helyet keresek, ahol van valamiféle óváros, barátságos folyópart, vagy amolyan műemlékfalu, az átlagnál több kézművessel. A célterület természetesen első helyen a Bihar:), másod sorban minden ötlet érdekel, ami a határtól 1,5-2 óra autózással elérhető. Köszi, köszi!

MAMI P20 Creative Commons License 2016.11.06 0 0 3966

A hó fagyos volt, és roppanós, nem volt még letaposva. Ettől szerintem még volt a gumiknak esélyük némi kapaszkodásra. Azért fostunk kicsit.

Előzmény: Covacipeter (3963)
MAMI P20 Creative Commons License 2016.11.06 0 0 3965

Fűtés rendeben, kaja finom. Vissza fogunk járni szerintem.

Előzmény: k1008 (3962)
Covacipeter Creative Commons License 2016.11.04 0 1 3964

Faházikókban voltunk, minden ok volt a szállással, rendezett és tiszta. Fűtés tökéletes, fürdőszoba valamint a meleg víz is rendben volt. A félpanziós ellátás is finom és bőséges.

Hóláncot ne hagyjátok otthon.

Előzmény: k1008 (3962)
Covacipeter Creative Commons License 2016.11.04 0 0 3963

Helló Jani!

 

Sajnálom hogy nem sikerült maradnom az utolsó napra. A kép alapján izgalmas lehetett a leereszkedés még utas nélkül is.

 

Üdv

Előzmény: MAMI P20 (3960)
k1008 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 3962

Padison fahazikokban voltatok vagy a kohazban? Jo volt a futes ?

Előzmény: MAMI P20 (3960)
k1008 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 3961

Mi penteken megyunk (nov. 11-en). Kaphatunk helyzetjelentest ? :)

Előzmény: MAMI P20 (3960)
MAMI P20 Creative Commons License 2016.11.02 0 0 3960

Köszönöm, mi is ott kötöttünk ki.Bár motorral kicsit meglepett a hétfő reggel... :-)

Előzmény: k1008 (3959)
k1008 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 3959

Mi novemberre itt foglaltunk szallast :

http://www.utazzerdelybe.hu/padisi-turistahaz.html

 

udv

Erzsi

Előzmény: MAMI P20 (3958)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!