Keresés

Részletes keresés

Fisch1977 Creative Commons License 2023.01.27 0 0 64805

Sziasztok,

Van esetleg valakinek eladó használt oldalt-szelepelt homokszűrő tartálya? 7-9 köbös kellene a szezonra.

Illetve úgy tudom, van facebook csoport is a tagoknak. Mi a csoport neve, oda is csatlakoznék :)

 

Üdv mindenkinek!

Egér Fogó Creative Commons License 2022.10.19 0 0 64804

Nyugodtan fuss a medence körül, elég, ha a (hó)lapáttal kavarod a vizet. :) De egyhelyben állva is tudsz a lapáttal evezni.

Előzmény: andyg15 (64803)
andyg15 Creative Commons License 2022.10.19 0 0 64803

Köszi, kipróbálom pontosan a leírtak szerint, de korábban még sosem sikerült középre begyűjteni a kosz nagyját (se körbefutással (az is jó, ha a hidegre való tekintettel, a medence körül futok? :-)), se a befúvóval. 90 fokos könyököt még nem sikerült "bevarázsolni" a forgatható golyó helyett, de hátha egyszer az is meglesz. Valamit biztos rosszul csinálok, de most akkor próbálkozom tovább.

Előzmény: Egér Fogó (64802)
Egér Fogó Creative Commons License 2022.10.19 0 0 64802

A befúvót úgy kell beállítani, hogy a medencébe nyomott víz körbejárja a medencét. Pár perc (lehet akár negyed óra is) után a víztömeg mozgásba lendül, ha ekkor leállítod a szivattyút, egy idő múlva a szmötyi összegyűlik középen. Ilyenkor a lehetőségektől függően jó hatásfokkal el lehet távolítani, amit szeretnél. Kézi porszívó, porszívó plusz csodazsák, porszívózás ürítéssel, esetleg slaggal (a gravitáció erejével). Fontos, hogy ezeket a műveleteket nagyon lassú mozgatással kell végezni. A flancos automata porszívó nem jó, valószínűleg túl gyorsan mozog, és felkavarja a keservesen összegyűjtött üledéket - legjobb, leggyorsabb megoldás a vákuumtárcsás kézi porszívó. Azzal a szkimmer és befúvó szintje alá lehet üríteni a medencét. A vákuumtárcsa szeret ugrálni, ilyenkor a szivattyú sok levegőt tüdőz le, ami rongálja az egészségét. Én két-három ökölnyi kavicsot szoktam rárakni, akkor nyugton marad.

A vízbe került üveg valószínűleg a sötétzöld üvegtöltet hozadéka, többek között ezért ágálok ellene.

Ha van homokszűrőd, akkor a forgatás az előbbiek alapján megoldható. Az evezőt arra az esetre írtam, ha nincs homokszűrőd, és nincs eszkimó a felmenőid között. Evező helyett a korábban említett lapát, hólapát esetleg nyírfaseprű is használható (azonban ez inkább konditerem helyett javallott). A legfrappánsabb megoldás még mindig a befúvó megfelelő beállítása, vagy a golyó helyett egy  könyökidom, akár véglegesen is, mert megkönnyíti a csodazsák alkalmazását, bár esztétikailag vannak hátrányai.

Előzmény: andyg15 (64800)
Zs:) Creative Commons License 2022.10.19 0 0 64801

"Ha nincs evezőm, mivel lehet még forgatni?"

Fogsz egy lapátot és azzal, csak vigyázva, nehogy kiszakítsd!

Előzmény: andyg15 (64800)
andyg15 Creative Commons License 2022.10.19 0 0 64800

Még nem eresztettem le, homokszűrőm van. (Valahogy (üveg)homok kerül a vízbe, nem alga vagy más. Szemcseméret kicsit nagyobb, mint az ajánlott.) A befúvó állítható és lefelé+kicsit a szembefal felé mutat.

Búvárszivattyúval mire gondolsz: forgatás? vagy csodazsákozás?

Téliesítés előtt szeretném rendberakni (kinn vészeli át a telet a medence).

Ha nincs evezőm, mivel lehet még forgatni? (Olyan egyszerűen írja mindenki, amikor forgatásról ír:))

 

köszi

Előzmény: Egér Fogó (64796)
LacoP21 Creative Commons License 2022.10.18 0 0 64799

Köszönöm, a javaslatod alapján veszek majd újat!

Előzmény: Egér Fogó (64798)
Egér Fogó Creative Commons License 2022.10.18 0 0 64798

A forrásnak nincs sok jelentősége, a fólia vastagságának annál inkább. minél vastagabb, annál jobb. 4-5 évig lehet használni a jobbakat. Csak feketét ne vegyél, jobb a felül kék, alul fekete kivitel.

A gondos kezelés is sokat számít, földön, kövön nem szabad húzni, rángatni.

Előzmény: LacoP21 (64797)
LacoP21 Creative Commons License 2022.10.18 0 0 64797

Sziasztok!

 

Bosszankodok!

Nyár elején vettem kék buborékfóliás szolártakarót. Majdnem 20e pénz, és most kidobhatom... Ugyanis a buborékok vízzel vannak tele, 80%-ban, és kiszárítani esélytelen. A buborékok ezen 1 centi körüliek. Járt más is hasonlóképpen? Illetve ha van olyan szolártakaró, amit évek óta használ valaki, megköszönném ha megosztaná a forrást! Ezt ha újat kell vegyek, már feketére cserélném. 

Egér Fogó Creative Commons License 2022.10.16 0 0 64796

Ha már leeresztetted a vizet, akkor evező, vagy búvárszivattyú marad.

Milyen szűrőt használtál nyáron? Valószínűleg rosszul van beállítva a szűrő befúvója.

Előzmény: andyg15 (64795)
andyg15 Creative Commons License 2022.10.16 0 0 64795

Sziasztok, többször olvastam itt, hogy csak néhányszor kell körbefutni a medencében vagy kívülről megforgatni a vizet és a kosz középre gyűlik, így egyszerű kiszedni (porszívó, slag stb.). Ez logikusan is hangzik, de nekem egyik módszer sem működött (nyilván rosszul csinálok valamit), de mivel a víz már hideg, így leírná valaki, hogy kívülről hogyan kell megforgatni? Milyen eszközzel, hogyan, mennyi ideig stb.? (Kerek, fémvázas, 460-as medence.)

 

köszi

_Pisti Creative Commons License 2022.09.28 0 0 64794

Csomagoláson (dobozon) minden méret rajta van.

Előzmény: celebra (64790)
Creativus Creative Commons License 2022.09.26 0 1 64793

A medencémet tavaly cseréltem le egy hasonlóra, és a dobozon, amelyben volt, 3 féle méret volt megadva. Gondolom a forgalmazó azt a méretet adja meg ezekből, amelyet ő maga (azaz a bolt főnöke, aki élet és halál ura) jónak lát. Tehát egy főnöki döntést kell a vásárlónak értelmeznie.

Előzmény: celebra (64790)
Smíró Creative Commons License 2022.09.25 0 0 64792

Köszi a válaszokat, jövőre tuti megy a szilikon mindenhová, de a szétszedést meggondolom majd. 

Egér Fogó Creative Commons License 2022.09.25 0 1 64791

Ez egy nagyon ravasz kérdés. Erre csak az  tud felelni, aki egy medencét először állított fel, és rendelkezésére áll, hogy mit írt az eladó, milyen méretű a megvásárolt medence. Itt meg elő kellene venni a telepítési leírást, és meg kellene nézni, mekkora vízszintet javasolnak. 

Én kiesek ebből a körből, örököltem egy fémpalástos medencét, külső szkimmerrel, így a vízmélység adott,  a szkimmer rögzítő csavarjai közötti levő távolság adja a vízmélységet. Itt például már 6-10 cm eltérés lehetséges.

Kellene egy pontos típusszám, amit a gyártó honlapján megkeresünk, talán fellelhető valamilyen adat. Szerintem azonban komoly eltérések lehetnek, a legpontosabb értéket a fémpalástos adja, bár itt is lehet +/- 4..6 cm eltérés.

A beállítandó vízszintet az is befolyásolja, hogy a szivattyú mennyire rántja meg a meglevő vízszintet, és mennyire párolog a víz, milyen időközönént ellenőrizzük, töltünk utána. Egy 10..16m3/óra teljesítményű keringető valamivel magasabb vízszintet igényel, mint a 4..6m3/óra körüli szivattyú.

Félek, nem nagyon akad olyan felhasználó, aki tudja medencéjének gyári típusszámát. A többség örül, hogy ott a víz, lehet csobbanni.

Előzmény: celebra (64790)
celebra Creative Commons License 2022.09.24 0 0 64790

Ha már ennyi szó esik a csővázas medikről, kérlek adjatok választ a kérdésemre:

A medence mérete amit a bolt leír az a valódi fizikai mérete a medencének, de ahhoz képest mekkora a vízszint?

Meddig lehet feltölteni? Ha azt írja 457x107 cm a mérete, akkor a vízszint kb. 90 cm lehet biztonsággal?

Vagy ha azt írja, hogy 488x122 cm, akkor a vízmélység kb. 105-110 cm?

Rózsakert88 Creative Commons License 2022.09.24 0 0 64789

 

Az első év után, mivel akkor én sem használtam semmit, hasonló szétszerelési gondom volt. Akkor úgy oldottam meg, hogy a szilikonspray kis csövével fújtam szilikont a cső és a pvc közé, hagytam dolgozni és alulról, ahol azért van rés, onnan fokozatosan bontottam felfelé lapos, de nem éles nem szúrós eszközzel. Pár órába beletelt, de sikerül épségben szétbontani. Lehet, hogy a WD4 is jó lehet, azt nem próbáltam. Azóta minden évben összeszereléskor szilikonozom, így nagy könnyen megy a szétszerelés.

Megelőzni úgy lehetett volna, ha összeszereléskor szilikon sprayvel lefújod a csöveket és a helyét ahova bedugod, így most, egy ilyen nyár után is könnyű lenne szétszerelni.

Előzmény: Smíró (64785)
Zs:) Creative Commons License 2022.09.24 0 1 64788

Jobbulást!

Szerintem azért nem ajánlgatja senki a nem szétszedést, mert hivatalosan nem kint telelő fajta ez, de aki egyszer már szétszedte, az szerintem úgy van vele, hogy jó lesz ez ott kint is! :)

Előzmény: Smíró (64787)
Smíró Creative Commons License 2022.09.24 0 1 64787

Hát én is megszenvedtem vele, többet szét nem szedem. Bevetettem a markotányosnét is, ugrott is a rántottcsibe:( Ketten birkóztunk, húztuk, nyomtuk, elvéreztünk. Mivel már nagyszülők vagyunk bevetettük az összes eldugott és fellelhető síkosítót (mert öregembernemvénember), így 3 rúd könnyen kijött, a negyedik hosszú kurvára nem. Na most ennek van egy előnye is, ugye elfogyott a síkosító és egy darabig nyugtom lesz. Annál is inkább, mivel egyedül küzdve megemeltem az egyik oldalt, vállam a rúd alatt, az U alakú készséget próbáltam kiszedni, ekkor egy kurva nagy reccsenés hallatszott. Persze a némber azonnal leb@szott, mit törtem el, mert káromkodtam egy cifrát, szerintem a bordám roppant meg. Azóta nehezen kapom a levegőt, fáj minden mozdulat. Asszonyállat meg nem hiszi, hogy a bordám volt, azt mondta, az akkorát nem tud reccsenni. Bár én hitetlenkednék... Szóval ez gyalázatos módon jött szét csupán eddig szenvedtünk reggel óta, de már már össze is van hajtva és mindenki a helyén pihen. Nekem még a gépelés is nehezemre esik, nem kívánom a Jégerem és a sörömet sem, ez is arra utal, csak nagy lehet a baj... Lehet, luficici kezd kialakulni. Sajnos elolvastam minden tünetet, minden illik is rám, ha már orvosi oldalon jártam elolvastam a szifilisz tüneteit is, azok is, és beleolvasva a terhesek fájdalmába, nos azok is. Szóval szét nem szedem többé, mert egy medence szétszerelés bordatöréssel légmellel, szifilisszel és terhességgel, és mint írtam nehéz szüléssel jár, szóval ott rohadjon meg jövőre a hó és jég alatt:(((

 

Köszönöm a válasszal való fáradozásodat, máskor jobban figyelj és emlékezz pls az évekkel ezelőtt olvasott dolgokra, mert ha időben szólsz, mégsem kezdek neki. A keresőt meg nem szeretem használni, lusta ember lévén inkább mástól várom a megoldást és közben nagyokat szívok. Nyugalmas estét! Gyógyulj meg Smíró, mert ez kurvára fáj:((

 

Előzmény: Zs:) (64786)
Zs:) Creative Commons License 2022.09.24 0 0 64786

Ezért mondtuk többen is, hogy el van az ott kint is!

Ha visszaolvasol előző évekbe, valaki mintha szenvedett volna vele, és valahogy leműtötte.

Előzmény: Smíró (64785)
Smíró Creative Commons License 2022.09.24 0 1 64785

Szasztok, SOS kérdés:

 

Ma elrendeltem (magamnak) a bontást, és végre is hajtom. Hajtanám. Intex, 5,3 m hosszú, meg ahhoz illő szélesség. Pár hete ugye az volt a kérdés, bontsam, vagy hogyan teleljen. Bontás maradt és a gond:

 

A tetején lévő csövek (mivel nem felfújható a karima) belegyógyult a csőre. Még az alsó tartó U alakú készségeket is nehéz volt kivarázsolni, mert az alsó rész szintén ráragadt a műanyag feszítő elemekre, ,de a rudak... próbáltam fogpiszkálóval, fuck anallal, felmosó nyéllel, az asszony vibrátorával benyúlni valahogy és körkörös mozdulatokkal elválasztani a rúdról a palástot(?), de úgy rágyógyult a nyári napon, hogy még a hajszárítóval való beavatkozás sem járt sikerrel. Még csak megfogni sem tudom a rúd végét, mert nem lóg ki. Az U alakú vájatokba nyúlva csak az ujjaim szakadnak le. Szóval ott tartok, hogy az oldalsó lábak kint vannak, a szélek imához borulva, egymásra hajtani nem tudom se keresztbe, se hosszába. 'Szom a száját, aki kitalálta, na meg én voltam hülye, hogy nem gondolkoztam előre, nem hintőporoztam, vagy kérdezősködtem itt.

 

Szóval gyors megoldás kellene, mert végre kiszáradt a tegnap előtti jégeső után, holnap meg megint esni fog, aszongyák. Köszi előre is a megoldást, ha idegyűltök és segítetek (Viharsarok) sör, kóóóbász, Jaager dögivel:)

MCMLXX Creative Commons License 2022.09.21 0 0 64784

Sziasztok ,

 

megrendeltem ezt a forgatót :

 

https://szivattyu.arukereso.hu/bestway/flowclear-5678-58497-p536958414/#

 

 

, de bevallom : benéztem, mert ez ráfolyásos és én nem töltöm fel addig vízzel , hogy elérje a ki-befolyót , nem úszni, ugrálni van, csak beleülni, matracra feküdni.

 

Jól néz ki,jók a paraméterei és sok cuccot is adtak hozzá - átalakítót, befolyót a 38-as csőhöz, két nagyjából 3 méteres csövet , valami adagolót ha jól gondolom -, laikusként nem is kellene ennél jobb akár jóval nagyobb medencéhez sem , de gondoltam átadnám akciós áron - 58 000 forint - ha valakinek kellhet, illetve gondolkozom, hogy a gyárinál lejjebb kivágom a medencét - azt lehet ?  - és akkor jó lesz , klassz kis darab, nekem amúgy nagyon tetszik. 

 

Tegnap szállították ki, azaz tegnaptól él a garancia , megvan hozzá minden , ki is próbáltuk - egy szivattyúval toltuk a szívóági csőbe a vizet - , működik is, hmokkal is jó és "labdacsokkal" is, én azt vettem hozzá.
Mivel neten rendeltem így vissza is küldhetem, de gondoltam megkérdezem, hátha valakit érdekelhet.
Siófokon és környékén azonnal , Pestre megyek a jövő héten valamikor, ott vagy útközben bárhol belefér, vagy GLS.

 

Üdv!
       Zsolt

Egér Fogó Creative Commons License 2022.09.18 -1 0 64783
Előzmény: víziborj (64782)
víziborj Creative Commons License 2022.09.18 -1 0 64782

celebra Creative Commons License 2022.09.15 0 0 64781

Nagyon hasznosak a tapasztalataid köszi, de van ám még kérdésem előre is bocsi :)

A medence mérete amit a bolt leír az a valódi fizikai mérete a medencének, de ahhoz képest mekkora a vízszint?

Meddig lehet feltölteni? Ha azt írja 457x107 cm a mérete, akkor a vízszint kb. 90 cm lehet biztonsággal?

Vagy ha azt írja, hogy 488x122 cm, akkor a vízmélység kb. 105-110 cm?

 

Nincs fotód a régi vagy az új mediről?

 

Köszi

Előzmény: Creativus (64780)
Creativus Creative Commons License 2022.09.14 0 0 64780

Nem hinném, hogy jelentős különbségek lennének a márkák között, és nem is emlékszem, hogy itt lett volna bármilyen vita róla. Inkább a választékok mások, de egy márkán belül is előfordul hasonló, de minőségben eltérő változat.

A 10 évet öszvissz kihúzó példányom Bestway volt, az új Intex. A választásban inkább az döntött, hogy az igényeim és a beszerezhetőség, ill. ár megfeleltek-e. (Egy Auchan-os akcióban vettem, házhozszállítva). Ezen az újon, a lábak minőségibbnek tűnnek (teflonszerű bevonat), és az, hogy kb 10 cm-rel magasabb, és 1 méterrel hosszabb, az úszást benne hatékonyabbá tette. De pl. mindkét szomszédomnak kerek van, ami mondjuk a porszívózást nagyon megkönnyíti.

 

Szkimmeremmel szemben vannak a befúvók, de megtartottam a hozzá adott vacak keringetőt is (azzal nem szűrök) . A gondjaim inkább ugyanott a keret tetején, az esőből lerakódott afrikai finom por volt, mely halványbarna koszolódást okozott, és mosószerekkel nem akart lejönni. Végül spirituszt használtam amelyből 2L fogyott el, és 4 db háztartási felmosórongyot igényelt. Azt nem tudom, hogy lemostam-e róla valami védőréteget, de tavasszal valószínűleg lefújom UV spray-jel, a nap ellen.

Előzmény: celebra (64779)
celebra Creative Commons License 2022.09.14 0 0 64779

Köszönöm a válaszod!

A homokszűrő alap, az már több mint 5 éve meg van, elegem lett a papírszűrős szarakodásból, bár csak 10 m3 volt a medence.

Egész nyáron idén még porszívózni se kellett a leengedésig szépt tiszta volt a víz.

 

Szerinted van különbség a márkák között?

Neked melyik márka bírta ennyire jól? A SUMMER WAVES, INTEX, BESTWAY ami jellemzően kapható jelenleg.

Nekem volt gumi peremesből a két utolsó, de a vége mindegyiknél ugyan az volt UV-peremhalál.

A szkimmer és a befúvók neked be vannak vágva a fóliatestbe szemben egymással?

Nekem volt egy beakasztós szkimmerem, de nem működött jól, mivel nem volt fix a vízszintjéhez képest és nem kapott elég vizet a szívattyú. Ennek hiányában valóban állandó volt a bogarazás minden fürdés előtt. Én kör alakút vennék, mert négyzetes a helyem és az lenne az ideális hely kihasználás tekintetében. Láttam egy videót itt a fórumon ahol a kör medencébe aplikálta be az illető a szkimmert és a befúvókat. Ezt én is meg akarom csinálni majd.

Előzmény: Creativus (64778)
Creativus Creative Commons License 2022.09.13 0 0 64778

Jómagam - egy szintén felfújható gumiperemű után - váltottam át egy szögletes, 17m3-esre, csővázas, puhafalúra (2 évesen használtan vettem töredék áron). A tulaj ellátta már szkimmerrel, és kettős befúvókkal, csak a többit kellett még hozzá megvenni: keringető, homokszűrő, vastag hajlékony csövek, csapok (majdnem ugyanannyiért).

Ezt a szkimmer dolgot, illetve a homokszűrőt mindenképpen javasolt hozzá venni (drága, de nélküle az algátlanítás, bogarazás csak szenvedés lesz).

Mintegy 8 éves használat után kellett cserélnem hasonlóra (kicsit nagyobb, 20 m3-es), mégpedig hasonló okokból: a csővázon az üvegszálas PVC fólia a naptól tönkrement, és az üvegszálak bolyhosodni kezdtek a tetején (ahol lekopott a műanyag), és félő volt. hogy nem bírja tovább a nagy terhelést.

Telepítéskor egy fontos tényező, hogy a medence alja és a lábak egyazon szintre kerüljenek, különben a keret erősen deformálódik, és csúnya lesz (bár gyakran csak a feltöltés végén éri el végleges formáját).

 

Az alapozás is fontos egy nagyobb medence esetén, amely többféle lehet.

 

Én a régiről a szkimmert és a befúvókat átszereltem, ráadásul feltöltötten, amelynek véghezvitele számomra nem kis stresszt okozott (valamikor itt ezt leírtam).

 

Remélem még mások is tudnak hasznos tanácsokat adni.

 

Előzmény: celebra (64776)
Creativus Creative Commons License 2022.09.13 0 1 64777

Ha google-be beírjuk a "medence téliesítés"-t, akkor számos leírást találunk a folyamat részletezésével (bár némelyik ugyanaz, más köntösben).

 

Most a lényeg csupán a víz tisztán tartása, keringetése, pH állítás, akár csak nyáron (a sós vízhez nem értek, hogy ott mi lenne más az algák ellen).

 

Letakarni csupán most még az avar, és a rovarok ellen lehet szükséges, aztán majd a téliesítés elején teljes tisztítás kell, ahogy a leírások mondják.

 

Nem árt a víz keménységét előre tudni közelítőleg, mert attól függ a téliesítő folyadék mennyisége, amelyet be kell szerezni.

 

Én a leírásokhoz képest kissé lazábban kezelem a dolgot, persze saját felelősségre. A gyakorlatban azt tapasztaltam, hogy a legfontosabb, hogy a részleges szétszedéskor azokat az elkallódni képes darabokat (gumik, kupak, stb) egy közös helyen tároljuk, és valahová írjuk fel, hogy hová tettük, hogy tavaszra meglegyen (figyeljünk, hogy nem esik-e ki a szétszedés közben egy-egy tömítőgyűrű). A téli takarással azért vannak kétségeim, mert valóban ott van a havazás, bár az utóbbi évtizedben a hó elég ritka jelenség. Ugyanakkor a takaró alatti levegőt "lélegezteti" a nagy szél (akár csak a háztetők alatt a padlást), tehát szennyeződés így is beszűrődhet.

 

Egyébként pedig újszerű sportként javaslom még a téliesítés előtt a hideg vízben való pár perces megmártózást, ezzel is szoktatva magunkat az energiahiányos jövőben szükségessé váló hideg vizes zuhanyzásra. Ennek egyéb előnyei is vannak, de nem ennek a topiknak a témája.

 

 

Előzmény: Smíró (64775)
celebra Creative Commons License 2022.09.13 0 0 64776

Csővázas medencét használóktól kérdezném, hogy az ilyen típusú mediknél mi az ami idővel tönkremegy és emiatt újat kell venni?

Szeretnék csővázasra váltani, mert a felfújható gumipereműt állandóan tönkreteszi az UV sugárzás és a perem előbb-utóbb úgy törik mint a ropi. Mire kell figyelni vásárláskor és használatkor, hogy tartós legyen?

Köszönöm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!