Keresés

Részletes keresés

Bosco Creative Commons License 2004.06.10 0 0 3167
Köszi :)

Jordant muszáj volt SFnek betennem, ugyanis Clyde Drexler a kedvenc játékosom, mindörökké amen :)

Előzmény: charles 91 (3166)
charles 91 Creative Commons License 2004.06.10 0 0 3166
Bosco tetszett az ötösöd. Egyépként mindenkié igen jó. Nem is lehetne gyenge ötöst összeállítani.
Melósok - LAL 1-1 :-(
Előzmény: Bosco (3142)
Bosco Creative Commons License 2004.06.09 0 0 3165
Hihetetlen, de tényleg jobbak!
Nagyon masszív a csapatjáték, Wallace pedig elképesztően dolgozik palánk alatt! O'Neal egy lomha tehénnek tűnik néha mellette (bocs a fanoktól). Billups teljesítménye zseniális, milyen ironikus, h végül nem ment a buzzershot...

Persze Kobe az Kobe, ő az egyetlen Laker, akit bírok.

Előzmény: Doktor Toka (3163)
Doktor Toka Creative Commons License 2004.06.09 0 0 3163
Én úgy emlékszem - igaz félálomban - hogy Prince fogta Kobe-t a végső shot előtt, csak kapott egy elzárást és emiatt ráváltott Rip Hamilton.

Egyébként, lassan ki lehetne fejleszteni a Hack-a-Ben védekezést is... Embertelenül gyengén dobja a büntetőket Big Ben. :(

Amúgy szvsz jobb a Pistons. Csak a Kobe-csoda segített most. Legközelebb nem fog.

A másik, hogy noha Okur gyengén játszott, de volt egy olyan, hogy Malone kilökte őt a palánk alól két kézzel. Erre out of bounds-ot fújtak. Ennyit erről...

Előzmény: air (3155)
ATi Creative Commons License 2004.06.09 0 0 3162
hova tünt bogeszka?
már nagyon hiányoznak a képaláírásai :D
progress Creative Commons License 2004.06.09 0 0 3160
Teljesen jogos. Dobás előtt kellett volna egy fault és minden ok. Mindenesetre azért abban is van kockázat, de kisebb. 3 pontos vezetésnek elég kellett volna lennie.
Előzmény: Törölt nick (3158)
progress Creative Commons License 2004.06.09 0 0 3157
Az 1:1 ezzel együtt is nagyon nagy dolog, hogy igy mehet haza a Detroit. És ugye a másodikon is végig esélyesként játszottak. Szóval azért a Detroit most nincs rossz helyzetben. Azzal együtt jáztszottak igy, hogy LA-ben mindig nehezen ment nekik... Szóval csak így tovább. Nagyon nagy játékosok vannak a Lakerstben, de ezzel együtt is nekem most a Detorit a szimpatikusabb. Mint a mesékben a legfiatalabb parasztfiú... :o) Mindig annak drukkolunk, és végül az övé lesz a királylány.
Előzmény: air (3155)
air Creative Commons License 2004.06.09 0 0 3155
Én is azon dühöngtem, hogy miért Hamiltont tették Bryant-re 10 másodperccel a vége előtt. Igez ütemben jól ment vele, föl is ugrott, de valahol a könyökénél volt a keze, úgyhogy gyakorlatilag open-nek számított. Én biztosan Prince-t állítottam volna rá.
Viszont nem én vagyok a Pistons edzője aki ott volt a csarnokban. Talán azért volt mert Rip-nek frisebb volt még a lába, és Prince eléggé elfáradt, és gondolták úgyis ma szarul dobja... no mindegy. Billups fantasztikus volt. Hát még ha bedobja az utolsó percben a betörésből...
Nagyon jó, fordulatos meccs volt.
Először a Lakers támadt föl amikor úgy nézett ki maguk is feladják, (meg Okur adott el vagy négy labdát) Aztán a Pistons fordított.
Ben is hihetetlen nagy kűzdő. Hiába dobott ma Malone többet mint múltkor Sheed rajta dobott vagy nyolcat pár perc alatt, és hozta föl a csapatot -11-ről /Billups alapos besegítésével. :))) /
fighting Creative Commons License 2004.06.09 0 0 3154
Szerintem ez csak a holtversenyes második a baseballal, simán előzi az amerikai football mindkettőt!
Előzmény: Törölt nick (3148)
Pöttyös Zebra Creative Commons License 2004.06.09 0 0 3152
Bryant hármas statisztikája a mai meccsen: 1-5. Ez a legviccesebb.
Előzmény: Törölt nick (3149)
Bosco Creative Commons License 2004.06.09 0 0 3151
"Ki a faszom érti, hogy miért engedték dobni Kobe-t, miért ne kúrtak oda Shaqnek, elképezstő, nagy hiba...."

Hát ja :(

Basszus, pedig nem sokon múlott.
De a három Detroiti meccsen szétszedik a Lakerst, az tuti!

Doktor Toka Creative Commons License 2004.06.08 0 0 3146
Én 6 embert mondanék úgy, hogy még a poszt sem jön ki. Szerintem ezek az emberek a többiek fölött állnak. Van még sok nagyon nagyon jó kosárlabdázó, de ezek hatan kiemelkednek a többiek közül:

Wilt Chamberlain
Michael Jordan
Bill Russell
Kareem Abdul-Jabbar
Larry Bird
Magic Johnson

Sok-sok nagyon jó játékos van még pl. Barkley, Isiah Thomas, Jerry West, George Mikan, Olajuwon, Ewing, stb., stb., de ez a 6 szvsz kiemelkedik a többi közül. Ilyen játékosok nem lesznek mostanában. Kobe lóf*sz Jordanhez képest. Shaq lóf*sz Wilthez v Russellhez képest.

Egyébként a maiak meg sem közelítik a 60-70-80-90es éveket. Shaquille kicsoda?

muybien Creative Commons License 2004.06.08 0 0 3145
huh, ez kiba nehéz

Johnson
Jordan
Bird
Barkley
O'Neal

vagy
Thomas
Baylor
West
McHale
Jabbar

vagy
Maravich
Robertson
Earving
Frazier
Russel

vagy
...
szerencsére nem egyértelmű a kép:)

Előzmény: Bosco (3142)
spun Creative Commons License 2004.06.08 0 0 3144
szívesen, nem kétlem, hogy tudtad mindezt Dale Ellis-ről.

ami Ehlo-t illeti, Atlantában nem volt olyan rossz játékos, 10-12 pontos kiegészítő ember volt, de a lényegen nem változtat, nem játszott a '96-os döntőben. a másik, azt a dobást pont én is láttam

nem, a statisztika nem mindig számít, de te mondtad, hogy amint 20 körül dobált elküldték, hogy ne rontsa Payton statisztikáit. azzal csak azt akartam mondani, hogy nem azért küldték el, mert elvette volna a pontokat Paytontól. én is köszönöm Rodmanról a mellékletet, de én is tudtam ezeket.

ok, nem mondtad senkire, hogy szar, akkor én vettem ki rosszul.

ha meg szerinted nem érdemel, lelked rajta, szerintem megérdemelné, elég sokat letett az asztalra (nem tartok kiselőadást, nyilván tisztában vagy az eredményeivel)

Előzmény: charles 91 (3138)
Sanya_ Creative Commons License 2004.06.07 0 0 3143
Jó az úgy... :-)

Véletlenül sem akarok erről flémelni, de szvsz Olajuwon sokoldalúbb (és emiatt talán jobb) center volt. Ezzel persze nem akarom kisebbíteni Robinson érdemeit.

Előzmény: GDávid (3141)
Bosco Creative Commons License 2004.06.07 0 0 3142
Az enyém spéci lesz :)

Olajuwon
Rodman
Jordan
Drexler
Kidd

GDávid Creative Commons License 2004.06.07 0 0 3141
ez így korrekt. bár én Olaj helyett Robinsont tettem volna be. bár ez inkább szimpátia alapján.
Előzmény: Ewron (3139)
rosencrantzhu Creative Commons License 2004.06.07 0 0 3140
jaja. M. Johnsont már hiányoltam :)))
Előzmény: Ewron (3139)
Ewron Creative Commons License 2004.06.07 0 0 3139
Hát ez így nagyon nehéz, mondjuk legyen egy 90 előtti és utáni:

90 előtti

C Wilt Chamberlain
PF Moses Malone
SF Larry Bird / Julius Erving
SG Oscar Robertson / Jerry West
PG Magic Johnson

90 utáni

C Hakeem Olajuwon
PF Karl Malone
SF Scottie Pippen
SG Michael Jordan
PG John Stockton / Jason Kidd

Előzmény: charles 91 (3138)
charles 91 Creative Commons License 2004.06.07 0 0 3138
Jó meccs volt este. NO COMMENT, Pistons drukkerek ezt vártuk. Melósok - Sznobok 1-0
"Mégjobban örülök, hogy Dávid Kornél személyében végre remek szakkomentárt hallhattunk." - ezzel nagyon egyetértek air!

Nem nagyon izgat mi van Paytonnal(nem lesz gyűrűje bármit csinál), talán Doktor Tokának van igaza, 1. hozzászólásommal kapcsolatosan. Tényleg nem voltak túl megalapozottak az érveim :-(,de utána javítottam(de ha nem most megteszem), vagy ahogy te írtad SPUN, ellentmondtam magamnak. Ez van, pusztán az unszinpátia ilyenekre képes, össze vissza írok. Írtam én h fasza játékosok voltak Payton mellett és ennek köszönhető h ott volt a döntőben meg a playoffban a csapat, és ez így van.
Spun köszi a mellékletet Dale Ellis-ről, bár ezekről én is tudtam.

"Ja 96-ban ott volt Payton mellett Craig Ehlo is"
egyrészt Ehlo nem sokat lendített a csapaton, legalábbis a Seattle-ben már egyátalán nem sokat játszott (3.5-ös pontátlag), másrészt a döntőben nem játszott Paytonnal, mivel csak a '96-'97-es idényben játszott a Sattle-ben.

így van nem lendített a csapaton, csak poénból írtam a nevét, sohasem volt jó játékos. Jordan-t akartam megemlíteni vele kapcsolatosan, de amint láttom te nem nagyon láttad Jordan sorsdöntő dobásait. Pedig pont azt a dobást amiről én írtam azt rengetegen látthatták, rengeteg helyről meg lehet szerezni, még a sport 1-en is mutatták vagy 2x meccsek között meg az all-staron. nem ehlora volt kiélezve az irományom!!

amikor Kemp papa 20 körül dobált, az "csupáncsak" 6 év volt, úgy, hogy Paytonnal együtt játszottak. ekkor a legrosszabb 17.8 volt, az utolsó évében.

nem a statisztika számít sokszor pl itt a mai meccs, de ott van dennis rodman, nem dobott sok pontott de.... a többit tudja aki követi az nba-t(5 bajnoki cím, 7xes lepattanó király, mindig ott volt a playoffban)

"Belőlem meg pusztán az unszinpátia szólt"
ez a lényeg, attól még, hogy neked nem szimpatikus valaki, nem szar játékos

Bocsika spun, de én senkit nem szaroztam le(de nagyon unszinpatikus, az igaz), olvass vissza ha nem hiszed. még jókat is írtam Paytonról:
Nem rossz Payton, de a stilusa, és a játéka!?
Lehet rég meg lenne a bajnokija ha néha kussba maradt volna.

Ezért meg elnézést kérek: "Payton meg nem érdemel semmit, gyenge csapatban volt mindig, ugy könnyű kiba...tt jónak lenni."
Ez tényleg hülyeség volt, röstellem magam(azért sok embert felkavart). Ez egy buzi mondat volt, de Payton sztem nem érdemel gyűrűt és nekem tutti nem volt és nem lesz a kedvenc irányítóm. Ja gyűrű??? nem az a kérdés hogy érdemel e vagy sem. fööö,ez is hülyeség, ITT A PISTONS FOG NYERNI, NINCS MESE. 7 meccs lesz és a Pistons nyer.

c Alonzo Mourning Bill Russell
pf Dennis Rodman Charles Barkley
sf Larry Bird Elgin Baylor
sg Michael Jordan Oscar Robertson
g Isiah Thomas Bob Cousy
valami ilyesmi az én álom ötösöm, de itt egy csere csapt is
Ewron mi is a te ötösöd???

Doktor Toka Creative Commons License 2004.06.07 0 0 3137
Szvsz a srác érvei nem voltak túl megalapozottak. Talán nem is érdemes annyira komolyan venni.

Payton király volt Seattle-ben nagyon is. Idén viszont gyengébben muzsikál, azt hiszem nem fekszik neki a Lakers játékstílusa és az sem, hogy ő lett kb. a 4. option.

Előzmény: spun (3136)
spun Creative Commons License 2004.06.07 0 0 3136
"Payton meg nem érdemel semmit, gyenge csapatban volt mindig, ugy könnyű kiba...tt jónak lenni"

gyenge csapatban? '92-'93-tól '97-'98-ig mindig 55 meccs fölött nyertek, ami elég jó teljesítmény, ha jól emlékszem csak pár csapat van, aki 6 vagy több éven keresztül hozta ugyanezt a teljesítményt.

a másik meg, hogy a következő hozzászólásodban már ellent is mondasz magadnak:

"DE 96-ban nem volt egy bizonyos Shawn Kemp a "kesztyű" mellett???? Ja és ha Kemp nem elég, az akkori csapat tagja volt Detlef Schrempf (1. német a ligában, 17 körül dobált), Hersey Hawkins (aki nem volt egy szar játékos), meg még Sem Parkins (Jordan egykori Carolinás csapattársa) meg egy másik tripla gyáros, neki nem tom a nevét!!! Ugyhogy elég jó volt az a csapat!!!"

most akkor gyenge csapat volt, vagy nem?
a másik triplagyáros meg szerintem Dale Ellis volt (rá gondoltál?), de ő akkor már elég öreg volt, bár hasznos csereember volt. (mellesleg a Seattle-ben élte aranykorát is, '86-'87-től '89-'90-ig, 7.1-ről 24.9-re fejlesztve pontáltlagát)

"Ja 96-ban ott volt Payton mellett Craig Ehlo is"

egyrészt Ehlo nem sokat lendített a csapaton, legalábbis a Seattle-ben már egyátalán nem sokat játszott (3.5-ös pontátlag), másrészt a döntőben nem játszott Paytonnal, mivel csak a '96-'97-es idényben játszott a Sattle-ben.

"Mikor Seattelben Kemp papa 20 körül dobált egyből küldték Clevlendbe, mert Payton statisztikáit rontotta volna."

amikor Kemp papa 20 körül dobált, az "csupáncsak" 6 év volt, úgy, hogy Paytonnal együtt játszottak. ekkor a legrosszabb 17.8 volt, az utolsó évében.

"Belőlem meg pusztán az unszinpátia szólt"

ez a lényeg, attól még, hogy neked nem szimpatikus valaki, nem szar játékos. azért Payton eredményie pont az ellenkezőjét bizonyítják. nekem se szimpatikus sokmindenki, (pl. T-mac), de mégse mondom, hogy szar

Előzmény: charles 91 (3122)
air Creative Commons License 2004.06.07 0 0 3135
És persze Bryant labdaszerzései egy két leindulása mind azt jelentette nekem, hogy szinesebb összetettebb játékot produkált.
De nem szinezem tovább 34 az 34.
Előzmény: air (3134)
air Creative Commons License 2004.06.07 0 0 3134
Elfogadom a véleményedet, és biztos hogy többen látják úgy mint te, és kevesebben úgy mint én. Nekem azért tetszett jobban Bryant teljesítménye mert védekezésben sokkal többet produkált, mint a dízel.
O'Neal aktuális emberei vagy bedobták, vagy leadták annak aki bedobta. Támadásban meg voltak olyan dobásai amit nem tudom, hogy mégegyszer meg tud-e csinálni. Tény hogy ő is jobb volt a saját átlagánál.
Előzmény: Doktor Toka (3133)
Doktor Toka Creative Commons License 2004.06.07 0 0 3133
Hú, hát ez aztán a meglepetés. Nagyon örülök a Pistons győzelmének.

Nem értek egyet air-rel, arról, hogy Kobe lett volna a legjobb. Szerintem Prince nagyon jól védekezett rajta, ezért a tempókat egyszerűen nem dobta be. Persze, néha megverte Prince-t 1-1-ben és akkor bedobott egy layupot, de alapvetően ennél sokkal többet kell teljesítenie a győzelemhez. Ha Shaq nem játszik SOKKAL JOBBAN, MINT SZOKOTT (láttam a Wolves meccseket!) akkor ez még durvább blowout lett volna. Igazából az egész Pistons iszonyatosan odatette magát. Amikor Ben Wallace legalább 3 10-foot jumpert is bedob, akkor már történik valami. Egyébként jól láttad Prince tényleg sapizta Bryantet és Sheed meg Big Ben is nyomott egy-egy prakkert. Védekezésben nagyon ott volt a Pistons, szinte alig hagytak üres dobásokat. Első negyedet nem láttam, de később semmit sem csinált Medvedenko. Még Bricklayer (Lindsey Hunter) is bedobott egy hármast openről. Egyszóval én a Wolves-széria óta mondogatom, hogy a Lakers nagyon kevés. A Pistons most bebizonyította, hogy van keresnivalója. Malone és GP pedig (ketten együtt 7 pont, 13-3 FG) monnyon le! :))))))))

Ewron Creative Commons License 2004.06.07 0 0 3132
Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy Paytonnak és Malone-nak a következő meccsen nagyon oda kéne tennie magát. A mai mutatott játékuk siralmas volt. Igaz Malone-t Wallace még amikor a Portlandban játszott, akkor is nagyon jól megfogta, már akkor is nagyon nehéz dolga volt ellene, nemhogy 40 évesen. Payton pedig a 3 pont, 3 asst-tal harmatgyenge volt.
Előzmény: air (3131)
air Creative Commons License 2004.06.07 0 0 3131
No pár dolog a meccsről ahogy én láttam:
Örülök a keleti győzelemnek.
Mégjobban örülök, hogy Dávid Kornél személyében végre remek szakkomentárt hallhattunk, és tudta, hogy nem átpofázni kell azt amikor az edző beszél, hanem elmondani, hogy mit is mond a játékosoknak. Ezúttal a sport1 ötösre vizsgázott.
(hehe TP 4:2 lesöprő jóslata veszélyben van :DDDD )

Kobe: Hiába O'Neal 34 pontja szerintem Kobe volt a Lákers legjobbja, és egyáltalán is nagyon jól játszott, bár ez sorszor nem volt látványos. Kitűnően megfogta Hamiltont (ahogy azt vártuk is) csak egy baj volt, mivel Hamilton soha nem áll meg egy pillanatra sem muszáj volt a végén levenni róla Bryant-at mert kellettek a pontjai a többiek betlije miatt. A dobószázaléka magához képest rossz, de a Detroit védekezése mellett a dobókényszert is beleszámítva szerintem a maximum amit ki lehetett hozni.
Diesel is hajtott bedobta a bűntetőket, (meg amolyan hasraesek, de eldobom horgot amiből még aki tud dobni az sem dobja be.) Azt azonban látni kellett, hogy a sokat akkor dobálták amikor a DET-ben a cserepad játszott. És itt ment el szerintem a meccs, hogy KB S'O nak kellett nyomni amíg Okur, és Williamson és a többi fakó volt a pályán.
Látszott, hogy a nagytesó gyakorolta a dobásokat a pihenő időben. Majd meglátjuk a végére is marad-e belőle valami. (szerintem nem)

Ben 3-4 méterről be tudja dobni. :))
Prince kicsit halványabb volt de nem volt rossz. Nyilván a Lakers keményebb védekezése ellen azért nem megy úgy a támadójáték ahogy szokot. Különösen igaz ez Hamiltonra. De az is fontos feladat, hogy kifárassza Kobe-t a védekezésében, hogy ne tudjon úgy támadni, és mondjuk Prince jól levédekezze. Amikor pedíg már szabadabb volt kezdte be is dobogatni. Sheed hozta magát. Billups pedig fantasztikusan jó volt.

Sajnos kicsit későn ébredtem, és az elején a legnagyobb prakkerokat csak ismétlésben egy pillanatra láttam.

Edző szempontból: Brownt mindíg is tiszteltem, de most már kezdem szeretni is. :)) Már-már Phil Jacksont idézően okos taktikát is vélek felfedezne a DET-nél. (pl amit a LAL csinált a MIN ellen az első idegenbeli meccsen amikor az ellenfél nem tudja mit játszanak ellene ügyes húzással elvinni a győzelmet. [aztán meg nem kiengedni :))) ] )
Jól cserét, és látszott, hogy a okosan tartalékolta is a legjobbjai erejét. (Jax-nek erre nem volt lehetősége.)

u.i: érdekes, hogy Medvegyenko jobb volt mint Okur, én fordítva vártam. Viszont ez lehet attól is, hogy több feladatot kapott a török a többieknek való besegítésben.)

Végül két szép momentum. Bryan blokkja Hamiltonon, és jóllehet tumultusban és lökdösődés közepette Prince is blokkolta Bryant-et. (ha jól láttam ő volt) ami olyan ritka hogy egy évben talán ha egyszer fordul elő, mert szinte lehetlen. A Lakers téved ha azt hiszi lesz csapata Bryant nélkül.

ATi Creative Commons License 2004.06.07 0 0 3130
bazzeg, a Lakerst is sikerült 80 alatt tartania a Detroitnak :D
csak így tovább!!
Sanya_ Creative Commons License 2004.06.07 0 0 3129
Pistons vs. Lakers: 87 : 75!!! Hoppá! A legérdekesebb, hogy Shaq és Kobe elfogadhatóan játszott, de Malone csak 4, Payton meg csak 3 pontra volt képes. A többiekről meg ne is beszéljünk...
charles 91 Creative Commons License 2004.06.06 0 0 3128
Dávid erre egy megoldás van!!! A kedvenceidet teszed be az állom ötösbe.
pl center posztra minden idők egyik legjobb védőjét tettem, és nem Chamberlain, Russell vagy Olajuwon az, pedig ők nagyon jó dolgokat csináltak(és MVP-k is voltak), de jobban tetszett egy mások játékos "stílus", játék. Az én ötösöm az nagyon ott van a TOP-on. Védekezésben tutti a legjobb! Csak jöjjön még pár hozzászólás és én is megírom a dream team-em.
Hajnalba meccs!!! GO GO PISTONS
"IT'S TIME."
Előzmény: GDávid (3127)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!