Keresés

Részletes keresés

zuglo_14 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 3415
Általában vegyesen használom a firefox/operát:-) mikor mi van kéznél:-)

de valhogy most vágott ez a hüle reklám elébem......

és miböl gondolja a kitalálója, hogy ez neki hasznos?:-)))

ad 1, a nagyrész letiltja...
ad 2, a másik rész nem tudja letiltani de dühöng, akkó kinek használ?
Előzmény: locsemege (3414)
locsemege Creative Commons License 2007.03.21 0 0 3414
Nem tudom, Operára milyen plugin-ek vannak. Gondolom, kell lennie megoldásnak. Ha nincs, akkor Firefox 2.0.0.3.
Előzmény: zuglo_14 (3413)
zuglo_14 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 3413
Opera alatt?
Előzmény: locsemege (3411)
NevemTeve Creative Commons License 2007.03.21 0 0 3412
Elvtársam, adblocker nélkül internetezni, ma, 19107-ben... hogy mondjam szépen... szóval nagyon ciki...
locsemege Creative Commons License 2007.03.21 0 0 3411
Használj Adblock-ot, és tiltsd a http://www.keymedia.hu/* címet. Azt hiszem, ez a megfejtés, mert a szaporodó tiltólistámról egyre kevésbé tudom, mit miért tiltottam.
Előzmény: zuglo_14 (3409)
locsemege Creative Commons License 2007.03.21 0 0 3410
Az összesítésben a cikk írója a reciprokokat írhatta volna, az kifejezőbb.
Előzmény: zuglo_14 (3408)
zuglo_14 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 3409
És aki ezt az aláhuzós reklámb aromságot alkalmazza itten azé az menjen mán a falnak.-.....
Előzmény: zuglo_14 (3408)
zuglo_14 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 3408
Olvasgatni való:-)

http://legendgrafix.buzz.hu/archives/2007/03/20/Operacios_rendszerek_harca_XP_vs_Vista_vs_SUSE/

Vagy a lustáknak....

A link, ahova lehet kattintani.....



Operációs rendszerek harca: XP vs Vista vs SUSE
2007. márc. 20. 2007. márc. 20. 1:12, Geri_lgfx, 56 komment


........


"Nos, tehát azt írtam, hogy driverekkel együtt. Lássuk tehát, hogy milyen hardverek voltak melyik operációs rendszer
alatt és milyen formában ALAPBÓL támogatva.
XP
SuSE
Vista
Hardveres 2D gyorsítás
NEM
IGEN
IGEN
Hardveres 3D gyorsítás
NEM
NEM
RÉSZBEN
Hangkártya
NEM
IGEN
NEM
Tuner kártya
NEM
IGEN
NEM
Bluetooth
NEM
IGEN
NEM
Intel 21040 PCI (háló)
IGEN
IGEN
NEM
SiS900 (háló)
IGEN
IGEN
IGEN
Sil 0680 IDE
NEM
IGEN
NEM

Összesen:
8/2
8/7
8/2,5


Hogy is volt az a hülyeség, hogy a linux nem támogat semmit? Még el sem kezdtük a tesztet, de a helyzet máris eléggé érdekes. A SuSE eszköztámogatásilag toronymagasan leverte az összes windowst, annélkül, hogy bármilyen drivert is kellett volna telepítenünk. Még a tuner is rendeltetésszerűen működött alapból. Lássuk, hogy alakul a helyzet abban az esetben ha bevetjük a gyártók által készített illetsztőprogramokat is.

".............

Miután a táblázat formázása eltünt, - és egyébbként is- javalott az eredeti cikk olvasgatása....:-))
compton_ Creative Commons License 2007.03.16 0 0 3407
Üdv a mozgalomban! ;)
Előzmény: Coolibri (3405)
zuglo_14 Creative Commons License 2007.03.14 0 0 3406
Gratula!!!!!!!:-)

És további sok sikert!!!!!!
Előzmény: Coolibri (3405)
Coolibri Creative Commons License 2007.03.11 0 0 3405
Sziasztok!

Azt nem mondanám, hogy féltem a Linuxtól, bár tény és való, hogy eddig azért (sem) próbáltam, mert a híre nem volt épp meggyőző. Viszont én is eljutottam arra a (fejlettségi) szintre, hogy elegem lett a vinfos-ból! :) Tulajdon képen gyerek korom óta számítógép közelben vagyok és a DOS(ok)-tól kezdve a 3.11-esen át az XP-ig mikorfos rendszereket használtam, részben azért, mert mindenhol ezzel találkoztam, másrészt mert nem voltam eléggé nyitott más rendszerek iránt.
Szóval a holtpontot most léptem át, amit nagyban annak köszönhetek, hogy itthonra is "beköltözött" a szélessáv, és az vitathatatlan, hogy így linux-al nyugodtabban alszik az ember fia. :) De ez csak az egyik ok, a másik, hogy elegem lett a havi 20-30 biztonsági frissítésből és egyéb ms marhaságokból. És persze kíváncsi is lettem az új linuxokra. Szerintem épp jó időben, mert sztem most már igazán versenyképesek a linux rendszerek a konkurenciával!
Jómagam egy rövid UHU ismerkedés után és hosszas netes "kutatómunka" után a SuSe mellett döntöttem. Nosza, install DVD letölt, betesz, meglepődik! :) Kevesebb, mint egy óra alatt, gyakorlatilag minden alap rendszer működik, internetes frissítésekkel, stb. Az első benyomás fontos, tehát ezt megnyerte a SuSe! :) Azt nem mondom, hogy ezek után is minden zökkenőmentesen ment, de mint mindenbe ebbe is bele kell tanulni. Sok fórumos kolléga segített az első lépéseket megtenni, és ma már a zenei fileoktól a videókon keresztül a webkameráig minden működik! :)
És persze nem utolsó sorban az "asszony-probléma"... Eddig hagytam a másik oprendszeren, mert amíg én sem ismertem a linuxot, Tőle sem várhattam el, hogy "átáljon". Ma viszont már ő is "susu"-zik, ahogy ő mondja. :)

Egyszóval: HAJRÁ LINUX! :)

Előzmény: zuglo_14 (-)
zuglo_14 Creative Commons License 2006.10.28 0 0 3404
Szia!

Jó kérdés:-)

eMule pasz

torrent kliens meg gyakorlatilag mindben van

az origó/szoftver bázisban is lehet pl live cd/dvdket találni...

de ha beirod a google-ba hogy live linux cd vagy dvd esetleg csak live linux lehet válogatni a livek közöl....

aztán az adot distro honlapjára felmész és ott már általában megvan, hogy milyen csomagokat tartalmaz.....
Előzmény: meoindil (3403)
meoindil Creative Commons License 2006.10.24 0 0 3403
Üdv mindenkinek!
Egy ismerősöm érdeklődött a live cd/dvd-k felől, én viszont elég rég használtam ezeket. Melyikben van benne az aMule és valamilyen torrent kliens?
zuglo_14 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 3402
És et persze most megint a reklám helye...
több okból is

1, aki még nem tudno a kiskapu könyvkiadó -25% rengeteg saját kiadásu könyve októberben ....
tessék felkeresni konkrétumokért a Kiskapu webhelyet...
érdemes....(a kiskapu nem csak linuxos könyveket ad ki:-))

2, idöröl időre szoktam szólni könyvek ügyben is:
Nos "linux asztali gépen" mit tesz isten ez is kiskapu könyv és most -25%:-)

Off
nem, nem kapok százalékot:-))))
on

3, a havi (szeptemberi) Computer Panoráma újság DVD kiadásán négy azaz 4db linux disztró van
--Ubuntu 6.06.1
--Ark linux 2006 live
--Freespire
--Mandriva 2007 béta 2
lehet próbálgatni ismerkedni....

Celtix Creative Commons License 2006.10.04 0 0 3401
Elso honapban haromhavi dijat kell fizetni, aztan (harom honap mulva :) havi $5-ot. Vagy ot eurot. Ezert kicsit rosszalloan nezem, amikor warezoljak az emberek, mert egyertelmuen bunkosag.
De elobb erdemes a normal wine-nal probalkozni. Ha nem megy, akkor elofizetni a Cedegara.
http://appdb.winehq.org/
Itt lathato, mi, hogyan megy wine alatt. A Cedeganak szinten van hasonlo foruma. Erdemes elobb ezeket atnezni, nehogy orcara eses legyen.
Előzmény: compton_ (3400)
compton_ Creative Commons License 2006.10.04 0 0 3400
Ha csak $5 akkor az tényleg elviselhető összeg.
Előzmény: Celtix (3399)
Celtix Creative Commons License 2006.10.03 0 0 3399
Hat, ezt en biztos, hogy mondtam (lehet persze, hogy mas is)
Asszem, 3.3.4-es (vagy hasonlo) a cvs, amit en talaltam.
Raadasul baromi nehez volt leforditani. Sok ertelme nincs
szorakozni vele. Havi $5 kibirhato osszeg erte. (foleg, ha az ember dohanyzik, es kiszamolja, mennyi megy el cigire :((( )
Előzmény: MandrakeFun (3398)
MandrakeFun Creative Commons License 2006.10.03 0 0 3398
az a baj, hogy ujabban nem szarakodnak a CVS-sel, es vmi regi verzio erheto csak el. Vagy legalabbis ezt hallottam. Mindenesetre, amikor probaltam, hasznalhatatlan volt.
Előzmény: compton_ (3397)
compton_ Creative Commons License 2006.10.02 0 0 3397
Én úgy tudom, hogy a Cedega forrását le lehet tölteni majd lefordítani magadnak. Ha fizetsz is, akkor megkapod a rengeteg játékhoz külön-külön beállított konfigokat is. Meg van valami GUI is... legalábbis ezt hallottam.
Előzmény: MandrakeFun (3394)
Celtix Creative Commons License 2006.10.02 0 0 3396
Nem tudom. Ilyen szempontbol idiota vagyok: elofizettem, neha letoltottem, csak beuzemelni felejtettem el. Most csak wine van, jo az (anno nem volt DirectX tamogatas a wine-ban, akkor volt ertelme a Cedeganak. Hoyg ma van-e? Passz...)
Előzmény: MandrakeFun (3394)
Konnektororrú Creative Commons License 2006.10.02 0 0 3395
Köszi!:)
Előzmény: Celtix (3393)
MandrakeFun Creative Commons License 2006.10.02 0 0 3394
megeri elofizetni ra, mukodik rendesen a cedega? mennyire hasznalhato, mennyire igenyel butykolest? megy ilyenek...
Előzmény: Celtix (3393)
Celtix Creative Commons License 2006.10.02 0 0 3393
Csak egy megjegyzes (bar a Half-Life-ot azota sem tettem fel ujra), de megvan, mi volt a gond a wine-nal:
En ugyes, okos, szep, eros user anno felraktam cvs-bol a Cedegat (amikor meg hasznalhato volt felig-meddig a cvs), ugye ment az /usr/local-ba.
Aztan elfeledkeztem rola. Pakolgattam a kulonfele Cedega (majd' egy evig elofizettem ra) meg wine verziokat (ugy havonta belelkesedtem, hogy most aztan jatszani fogok meg minden :), de csak nem ment.
(path-ban nalam az /usr/local/bin elobb van, mint az /usr/bin....)
Miota beugrott, hogy az /usr/local-ban van egy regesregi winex forrasbol telepitve es letoroltem, azota szepen megy a wine :)))
Diablo2 meg Might & Magic VI kerult fel eddig, mar csak ido kellene, hogy leuljek egy kicsit jatszani. (Amugyis itt figyel a MM7 meg a Black & White, szoval lenne mivel elfoglalnom magam :)
Előzmény: Celtix (3355)
dj Creative Commons License 2006.09.29 0 0 3392
OO -> eszközök -> beállítások -> openoffice.org -> nézet -> méretezés
Előzmény: attila40 (3391)
attila40 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 3391
A Zenwalk 3.0-át használom, ennek alapértelmezett ablakkezelője az XFCE, erre "tettem" fel a Gnome-ot, a Fluxbox-ot és az Enlightenment-et és a GDM-ből választom, hogy mikor mit akarok használni.

A KDE-ben a Firefox, az OpenOffice és a Thundebird menüi túl kicsi betűt adnak és ez a notebook-omon olvashatatlan. A Fluxbox-ban és az Enlightenment-ben egy kis buherálással meg lehet nagyítani ezeket a betűket, csak az OpenOffice-szal nem bírok.
Előzmény: locsemege (3390)
locsemege Creative Commons License 2006.09.29 0 0 3390
XFCE+Fluxbox+Enlightenment

Melyik melyik réteg? Ezek egymás fölött vannak? Tehát mint Qt+KDE, GTK+Gnome.
Előzmény: attila40 (3387)
locsemege Creative Commons License 2006.09.29 0 0 3389
- alapvetően Gtk-s dolgokat használok, ezek megjelenése a KDE-ben nagyon csúnya (nekem)

Ez ügyben semmi tapasztalatom, de van valamilyen összefüggés? Igaz, én úgy használom a KDE-t, hogy a Gnome is fel van installálva, így minden library megtalálható a gépen, amit egy GTK-s alkalmazás igényelhet.
Előzmény: attila40 (3387)
attila40 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 3388
Még valami: A Zenwalk-ban a KDE is gyors nálam... (PIII, 850 MHz, 256 MB RAM, notebook)
Előzmény: attila40 (3387)
attila40 Creative Commons License 2006.09.29 0 0 3387
Nekem a legújabb KDE is megvolt, de:

- nem tetszik (szubjektív)
- túlzsúfolt, még ha buherálom is
- alapvetően Gtk-s dolgokat használok, ezek megjelenése a KDE-ben nagyon csúnya (nekem)

Amúgy XFCE+Fluxbox+Enlightenment !!! :-)
Előzmény: locsemege (3386)
locsemege Creative Commons License 2006.09.29 0 0 3386
Csak ízlés dolga volt, vagy ennél kicsit objektívebb érvek alapján? Ha évekkel ezelőtt láttál KDE-t utoljára, akkor mondom, hogy manapság már nem olyan nagyon lassú - szerintem, vagy a gépem elég gyors -, és kényelmes is.
Előzmény: attila40 (3385)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!