Keresés

Részletes keresés

borvahe Creative Commons License 2003.05.07 0 0 138
Egy érdekes adat!

A fővárosban sincs mindeütt lehetőség vonalas SZÉLESSÁVÚ internet használatára! Sikerült egy megfelelő szolgáltatót találni akik WI-FI technológiával szolgáltatnak a városban megfelelő árért! Most ha ezt az ápr.1-től érvénybe lépett jogszabály vesszük akkor megint az őskorba lövik vissza a lehetőségeinket (2003-ban BUDAPESTEN!!!)!!!
Kérdéseim:
-hogy várják el így a magyar internetes társadalom fejlődését? (és nem csak az internetes hanem a magyar TÁRSADALOMÉT is mert szvsz. az most egy 11 éves értelmi fogyatékos szintjén áll!!)
-miért tesznek állandóan keresztbe az átlagfelhasználónak?
-hova vezet a MATÁV állandó támogatása, amikor az még így is MONOPOLHELYZETBEN van?
-MIÉRT DILETTÁNS INTERNETHEZ NEM KONYITÓ EMBEREK FELELNEK ÉS DÖNTENEK MAGYARORSZÁGON AZ INFORMATIKAI KÉRDÉSEKBEN????

hp850user Creative Commons License 2003.05.07 0 0 137
"Mi van akkor (mivel eddig meg nem derult ki, hogy miert hoztak ezt a rendeletet) ha csak mondjuk valahogy szabalyozni szeretnek az ilyen tipusu internet szolgaltatast. Pl. nemcsak a berendezeshez amit telepitesz kell HIF engedely (ami amugy remek dolog vegfelhasznaloi szempontbol) hanem mondjuk a szolgaltatonak is meg kell felelnie valamilyen szempontoknak"

Uagynezt a faszsagot a HIF mar eljatszotta 8-10 evvel ezelott is, amikor a modemeket HIF-eztettek, a nem HIF-es modemmel BBS-eket uzemeltetoket pedig egesz egyszeruen lekapcsoltak.

Neked is elmondom kulon: miert van az, hogy Amerikaban meg tudtak egyezni a Wi-Fi szolgaltatok es tobbek kozott a honvedelmi tarca? Nalunk meg minek kell egy ilyen vizfeju, az alkalmatlaansagat mar tobbszor bizonyitott tarsasagnak (HIF) teljhatalmat adni a kezebe?!?!

Előzmény: karpat111 (133)
hp850user Creative Commons License 2003.05.07 0 0 136
Kalapacs, furesz ilyen kis mereteknel?! :)
Előzmény: Izzó Króm (132)
Izzó Króm Creative Commons License 2003.05.07 0 0 135
Hm.
Én nem ezt érzem benne. Mert akkor miért nem egy szabályrendszert hoztak? 500millát nem, mondjuk 50-et fel tudnék mutatni a megfelelő szagembergárdával. Ennyiből is lehetne elkezdeni.

De hogy csak koncesszióra félmilliárdot csak úgy...

Előzmény: karpat111 (133)
Izzó Króm Creative Commons License 2003.05.07 0 0 134
Ajánlom a kedves eftásaknak az itt megrendelhető magazinokat. Ingyenesek (kitáphető reklámokkal, hál'Istennek), és remekül képben lehet lenni általuk. Van ott egy csomó, lehet keresgélni.
karpat111 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 133
Sziasztok!

Alapvetoen tokeletesen megertem a felhaborodast, DE.
Mi van akkor (mivel eddig meg nem derult ki, hogy miert hoztak ezt a rendeletet) ha csak mondjuk valahogy szabalyozni szeretnek az ilyen tipusu internet szolgaltatast. Pl. nemcsak a berendezeshez amit telepitesz kell HIF engedely (ami amugy remek dolog vegfelhasznaloi szempontbol) hanem mondjuk a szolgaltatonak is meg kell felelnie valamilyen szempontoknak. (Pl. legyen RT. mint a bankoknal). Ezzel akarjak elkerulni, hogy te mondjuk kenytelen legyel az Ozv. Kropacsek Belane varroda es wi-fi Bt.-tol beszerezni az internet elofizetesedet mert ott ahol laksz nekik van "artennajuk" (es majd Dezsoke kiolvassa az internetbol, hogyan kell a ropotokat meg az artennakat karbantartani). Igy mondjuk elkerulheto lenne az ami kabeltelevizio teren van jelenleg (es ami nem is fog valtozni sokaig) vagyis, hogy ha szerencsed van akkor jo a szolgaltato es monjuk kiepitette a csillagpontos halozatot ha meg nincs akkor van 10 csatorna oszt szevasz.
Szoval mi van ha csak valami ilyesmit akarnak es felfuggesztettek a szolgaltatast?

(Ja es ha jol vettem ki akkor a masik frekvenciat mar kiosztottak 5 nagy szolgaltatonak akik ezek szerint akár hol tudnanak szolgaltatni, tessek mindekinek oket is rugdosni. Meg a szomszedot, hogy o is akarjon netezni.)

Izzó Króm Creative Commons License 2003.05.07 0 0 132
köszönöm, de ne fáradj, magam is szagértő volnék, igaz, manapság már nem én rohangálok az antennákhoz ;-))

iránytottat meg csináltam a volt fősulimon, be is vált remekül, de az igazat megvallva azt úgy, hogy csak kicsit számoltam. A végső antenna a szokásos, egyetlen igazi módon nyerte el a tökéletességet: kalapács, fűrész... :-)))

Előzmény: hp850user (128)
hp850user Creative Commons License 2003.05.07 0 0 131
Pontosan, en is pont ilyen cikket linkeltem be az elobb.
Előzmény: liberálmensevik (129)
hp850user Creative Commons License 2003.05.07 0 0 130
De gondolom a kozephullamnak a felsobb reszen, azaz a 80-100 m kornyeken (most semmi kedvem elokeresni a rovidhullamu sav-tablazatomat a tiltott savokrol). Ott mar valoban eleg 2W a nagytavolsagu (>10000 km) p2p kapcsolathoz, szemben mondjuk az 500 m-es vagy a meg nagyobb savval (MW es LW kozott)
Előzmény: Izzó Króm (126)
liberálmensevik Creative Commons License 2003.05.07 0 0 129
Igaza van SaGának, hogy a WiFi nem erre lett eredetileg kitalálva, de nálunk gazdagabb (nem balkáni net-penetrációval megáldott) országokban is népszerű, mint az ADSL helyettesítője, főleg ha nincs..

Wireless Broadband's Holy Grail?
Tiny Start-up Could Drive Phone, Cable Firms into Extinction
2002 07 25

Ez nem olyan nrégi cikk :
High-speed desert
Wireless Internet access comes to deprived homes in Roseville area
December 5, 2002

All Net, All the Time
High-speed connections, just about anywhere: Wi-Fi looks like a communications breakthrough

"Wi-Fi may face regulatory obstacles as well.
.. . While FCC Chairman Michael Powell has cautioned that Wi-Fi could eventually cause a "meltdown" of overtaxed frequencies, the commission has no immediate plans to regulate it. "
Nem tudom, azóta ott szigorodott-e a szabályzás.

Bocs a sok régi cikkért, a The Broadband Wireless Exchange lapon találtam egy csomót.
lm

hp850user Creative Commons License 2003.05.07 0 0 128
Wi-Fi-re nagyon sokan keszitenek sajat iranyitott antennat, mert lenyegesen olcsobban kijon, mint a gyari... ha erdekel, elokeresek egy-ket URL-t.
Előzmény: Izzó Króm (123)
hp850user Creative Commons License 2003.05.07 0 0 127
5 GHz-en 1W-tal 2-3 km-t siman atviszel 20-40 dB-es SNR-rel, meg 0 dB-es (iranyitatlan) antennaval is...
Előzmény: kábelbúvár (118)
Izzó Króm Creative Commons License 2003.05.07 0 0 126
nem-nem. katonai középhullámú sáv, de ez egy hosszú történet...

No! Vissza a mikrós nethez!

Előzmény: hp850user (125)
hp850user Creative Commons License 2003.05.07 0 0 125
"hajaj, 2W-al Japánnal beszélek középhullámon! :-)"

Az inkabb rovidhullamu amatorsav lesz :)

Előzmény: Izzó Króm (120)
GS-T Creative Commons License 2003.05.07 0 0 124
bocsi bocsi

minden szorozva 0.1-el :)

Z.

Előzmény: GS-T (121)
Izzó Króm Creative Commons License 2003.05.07 0 0 123
OFF
kéretik nem lenézni a saját készítésű antennámat! tök büszke vagyok rá! ;-P
ON

Nokiának van egy cucca, 50GHz-en megy. Nem lő el messze, tán 200-300 méterre (pont erre lett kitalálva).
Ezek a rendszerek tuti nem zavarják egymást... fizikai képtelenség...

Előzmény: kábelbúvár (122)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.05.07 0 0 122
1W-tal, ha elég nagy antennát használsz, eléred a szinkronpályás műholdat! (> 36000km)
Előzmény: Izzó Króm (120)
GS-T Creative Commons License 2003.05.07 0 0 121
marpedig nem hulyeseg.

a 2.4-es radioink 1 Wattal mennek gyarilag
az 5.8-asok 4 wattosak.

2.4-ekre 4wattos erositoket kell rakni hogy normalisan mukodjenek. Unidirectional antennaval

Az 5.8-as antennakon nincs erosito. 60 fokos szogben sugaroz. igy 3 merfoldet tudunk lefedni ha a felhasznalo sima negyszog antennat hasznal. Ha parabolat hasznalunk ugy kb. 9 merfold a tavolsag.

Sajnos nem tudunk 2-3 kilometerenkent csomopontokat kialakitani. Ez nem radiotelefon. :)

Z.

Előzmény: hp850user (117)
Izzó Króm Creative Commons License 2003.05.07 0 0 120
hajaj, 2W-al Japánnal beszélek középhullámon! :-)
Előzmény: kábelbúvár (118)
Tutus Creative Commons License 2003.05.07 0 0 119
Másfél évet vártam itt Kecskemét-Kadafalván, hogy legyen internetem. A Matáv 650 ezer forintért építette volna ki a házunkig az analóg vonalat (300 méterre van az utolsó oszlop). Ez év márciusában lett is mikrohullámú netem egy kecskeméti szolgáltatótól aki nem kis cég! A munkámhoz nélkülözhetetlen az internet, ezért fel vagyok háborodva! Nemhogy előre lépne ez az ország hanem a béka segge alá tart!
kábelbúvár Creative Commons License 2003.05.07 0 0 118
Nem mind1, hogy az 1W mit is jelent.

Ha kisugárzott teljesítményt, télleg nem sok.
Ha RF teljesítményt, amit 1 nagy nyereségű antennával irányítasz, már nagyon sokat.

Az már akár veszélyes is lehet a főnyalábbal emberre irányítva. :(

Előzmény: hp850user (117)
hp850user Creative Commons License 2003.05.07 0 0 117
"1 watt sem eleg szinte semmire"

Ez hulyeseg. Ilyen magas frekin mar igen kis adoteljesitmeny eleg. Tudod, hogy a GSM hany mW-tal dolgozik? Megis atvisz akar 2-3 km-t is (cellatavolsag).

Előzmény: GS-T (116)
GS-T Creative Commons License 2003.05.07 0 0 116
Azert van itt, mert egy szakmai problemarol megint politikusok dontek. Raadasul ugy nez ki, hogy mindennemu szakmai konzultalas nelkul.

2.5 milliwattal nem lehet kulteren csinalni semmit. 1 watt sem eleg szinte semmire :)))

mi az, hogy internet szolgaltatasi engedely?????

Előzmény: robicsek (112)
hp850user Creative Commons License 2003.05.07 0 0 115
Ha az f2-re (a masodik felharmonikusra) eleve mondjuk -40-50 dB-t szamolunk (ahogy pl. normal hangtechnikaban is - es az hol van a mai digi technikatol!), es 10 mW-ot a 802.11a adoteljesitmenyere, akkor mondjuk 60 dB-es iranykarakterisztika-elnyomassal mar lenyegesen 1 pW alatt vagyunk. Utana kene szamolnom a dolognak, de teny az, hogy a 802.11a kapcsan meg soha nem hallottam a muholdas vetel zavarasarol, pedig eleg jol ismerem a Wi-Fi temakort.
Előzmény: kábelbúvár (114)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.05.07 0 0 114
Engem csak az 1W és a mongyuk 1 pW különbsége zavar...

Persze biztos van vagy 40dB harmonikus-elnyomása a kütyünek, plusz az irány-eltérésből fakadó csillapítás.

Előzmény: hp850user (110)
info_man Creative Commons License 2003.05.07 0 0 113
mert IMHO ez egy POLITIKAI DÖNTÉS eredménye :(
Előzmény: robicsek (112)
robicsek Creative Commons License 2003.05.07 0 0 112
Nem csak a WLANokról van szó szvsz, meg nem csak a tényleg ISP helyettesítő megoldásokról (ami kb szvsz olyen mint amikor NMT telefonokat vezetékes helyett vettek, kis tulzással)

Esett már szó a nyilvános hotspot accessekről? OK, amíg ezek épületben vannak (pl reptér, szállodák) addig ugy tűnik ez nem korlátozná őket - de ha nem?

Mert a 802.11b, a, (majd g) többek között az ilyen hotspotokra is lett tényleg kitalálva, a WLANok mellett.

(ja, és miért van ez a fórum a politikában? hálistennek inkább szakmainak tűnik...)

Izzó Króm Creative Commons License 2003.05.07 0 0 111
Ha a cég szúrja el, az nem a technológia hibája....
Előzmény: anonweb (108)
hp850user Creative Commons License 2003.05.07 0 0 110
"Kicsit tartok tőle, hogy a freki 2xese a műhold-TV sávba esik. :("

Az speciel nem gond, ugyanis a muholdvevok iranykarakterisztikaja szinte nullazza a mas forrasokbol jovo jelet. Azok minimum 40-50 dB-es elnyomast szenvednek (ez hasrautott ertek volt; a 16-18 elemes, UHF savu Yagi-antennaknal szokasos 25-30 dB-es elnyomasbol indultam ki), igy nem hinnem, hogy a 802.11a-s adok bezavarnanak a muholdvevokbe.

Előzmény: kábelbúvár (107)
hp850user Creative Commons License 2003.05.07 0 0 109
"nos, SaGa-val egyetertek abban, hogy ezt a technologiat valoban nem igazan arra talaltak ki, hogy vki sok embernek netet szolgaltasson vele egy nagyobb teruleten, az hogy erre van lehetoseg, az csupan annak a sok sok embernek jo (mint pl en is), akinek a lakhelyen nincs mas lehetoseg normalis net hasznalatra"

Valoban nem erre talaltak ki, ezzel szemben az altalam belinkelt cikkek tanusaga szerint is meg Amerikaban is (!) hasznaljak gyerebben lakott, bekabelezetlen teruletek internet-ellatasara.

Előzmény: anonweb (108)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!