Keresés

Részletes keresés

kisa0321 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 117

Szia ewci!

A szüleim vidéken élnek és hasonló volt náluk is a helyzet. Próbálkoztak sokmindennel, volt aki azt tanácsolta, hogy vigyék fel a kutyát a padlásra "szagmintát hagyni" - nem működött. Volt aki szerint egy hangos rádió is elég, ez is csak kb. 1 hétig működött, utána semmi. Mivel nekik nincs internetük, így próbáltam megoldást keresni nekik és találtam egy oldalt (harps.hu), ahol nyestriasztót is árultak. Bár én kicsit drágának találtam, de azért megemlítettem anyuéknak. Ők azt mondták, ha működik, akkor nekik megér 60.000,- Ft-ot, úgyhogy megrendeltem helyettük. Elég gyorsan megérkezett, és láss csodát, igazuk lett, kb.3 hét múlva megszűntek az éjszakai zajok, tényleg eltakarodtak a nyestek. Szóval ha nem találsz jobb és olcsóbb megoldást, akkor én ezt tudnám javasolni.

Előzmény: ewci (114)
little_j Creative Commons License 2010.05.17 0 0 116

Hát ha a csapda nem vált be, akkor valszeg ismerik már. lehet találkoztak már vele.

Ha van kutyád, akkor a kutya rongyát vidd fel és tedd le középre a szagától hátha odébbállnak, vagy hoallottam olyat is, hogy gázolajba mártott rongyokat tettek fel és az is segített. Vagy sűrűn kell feljárni a padlásra hangoskodni pakolni kicsit, hogy érezzék, hogy nincsenek biztonságeban. Szerintem odébbállnak.

Előzmény: ewci (114)
little_j Creative Commons License 2010.05.17 0 0 115

Szia!

 

Úgy eshetett le, hogy az anya, ha veszélyesnesk tarjta az oduját tovább áll és viszi magával a kölyköket is. De 3-at nem tud vinni a szájában, ezért egysével hordja őket. és gondolom útközbne letette, hogy visszamenjen a többiekért, addig a kispajtás elmászott és leesett. Egyébként nekem is volt vadászgörényem. Elég mozgékonyak még kicsi korban is. Elég messzire el tudnak vergődni a "fészektől".

 Azzal árthatsz a legtöbbet, ha kíváncsiskodsz és folyton "bojgatod" a fészket...

Nem lesz nekik semmi bajuk.

 

Előzmény: zoe0318 (106)
ewci Creative Commons License 2010.05.14 0 0 114
Sziasztok!
Körülbelül 2hónapja beköltöztek a nyestek a padlásra azóta ide is kölyközött nem tudunk tőlük aludni már nyest csapdát is tettünk fel de a tojásra nem mentek bele sem a csirke húsra valaki nem tudná megmondani mit kellene tenni velük?? éjjel nappal vinnyognak nem lehet tőlük élni:s
Előzmény: szenczip (103)
Picardia Creative Commons License 2010.05.07 0 0 113
Igen tudom, hogy nem ártatlanok, de attól még nem kötelező utálni őket.
Mi, a főemlősök vagyunk a legrosszabbak, mert nem csak azért bántjuk az állatokat, hogy megegyük, de sok beteg állat (bocsi az igazi állatoktól, de az ilyenekre nem írom le, hogy ember) élvezi, ha szenvedni látja őket, ezért beléjük rúg, felakasztja, agyonveri...
Előzmény: Mr.Freestyle (112)
Mr.Freestyle Creative Commons License 2010.05.07 0 0 112
mivel úk meg a többi bájos állatkát bántjá,brühühühü
Előzmény: Picardia (105)
Zolivitéz Creative Commons License 2010.05.07 0 0 111

Ne aggódj, nekem görényeim vannak, és természetes, hogy kicsi korban sírnak, mert az anyjuk nappal ritkán van velük, éjszaka meg vadászik, ezért szinte csak etetni jár haza, és hiányzik nekik a bitonság, félnek, főleg ha 1 db van, akkor nagyon sokszor felsír...a 3 jobban elvan, ne aggódj, nem lessz velük semmi baj. Sőt, baj csak akkor lessz, ha túl sokat kíváncsiskodsz, mert az anya veszéjben érzi majd a kicsiket, és elviheti őket.

Szóval...ne izgulj, az állatok tudják mit-miért tesznek :D

 

Előzmény: zoe0318 (108)
Picardia Creative Commons License 2010.05.06 0 0 110
Ez jutott nekem is az eszembe. Szegény picikék azért sírnak, mert éhesek, riadtak!
Valami megoldást sürgősen kellene találni, mert meghalnak!!!
Előzmény: Geronimo cáratyuska (109)
Geronimo cáratyuska Creative Commons License 2010.05.06 0 0 109
Ne legyen igazam, de az anyjukat baj is érhette.
Előzmény: zoe0318 (108)
zoe0318 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 108
Jaaaj, most megint aggódok....   Állandóan halljuk sírni a piciket...  Az anyjuk vajon mikor van velük...???  Ha jól gondoljuk 3 darab picur van...  De most nemtom mit csináljak, fogalmam sincs, hogy rendben vannak-e, de ha sírnak az csak jót jelenthet, lehet  az anyját hívja, nem?? Vgay? A tetőt mégsem szedhetem szét ezért....  Lehetséges, hogy az anyja otthagyja őket...sztem kizárt, régóta ott él az anyja hallottuk folyamatosan. nemtom, nehéz...
Picardia Creative Commons License 2010.05.03 0 0 107
Jaj, de jó!:-) Szurkoltam a kis szökevényért, köszi a hírt.:-)
Előzmény: zoe0318 (106)
zoe0318 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 106
Ma hallottuk a sírást az állmennyezet felett, csak az az igazság, hogy az minimum 3 kisállatka lehetett... :)  és nem onnan jött a hang ahová visszaraktuk a picit ami leesett, hanem  jó pár méterrel beljebb, szóval tuti az anyja vitte biztonságos helyre, csak akkor sem értem, hogy akkor hogy a fenébe eshetett le, mikor egyedül nem tud annyit fészkalodni, hogy több méterre aréébb menejn a fészküktől..., szóval szerintem rendbe vannak...  :)
Picardia Creative Commons License 2010.05.03 0 0 105
Örülök, hogy vannak ilyen emberek, aki felnevelik ezeket a bájos állatkákat, mert sajnos sokan bántják őket.
Szép kis vacak.:-)
Előzmény: szenczip (104)
szenczip Creative Commons License 2010.05.03 0 0 104
szenczip Creative Commons License 2010.05.03 0 0 103
Sziasztok!
Neveltem és jelenleg is nevelek kis nyestet.
Aki talál és szeretné felnevelni, vagy találni valakit aki átvállalja tőle ezt a feladatot, vagy csak tanácsot kérni, küldjön e-mailt.
Picardia Creative Commons License 2010.05.02 0 0 102
Reméljünk rendben van a picurkával minden, és a mamája gondoskodik róla.
Majd írd meg, ha kiderítettél valamit.:-)
Előzmény: zoe0318 (101)
zoe0318 Creative Commons License 2010.05.02 0 0 101

 

 

  Megpróbáltam utána nézni, az állmennyezet fölé néztünk be egy tükörrel. Ahova felraktuk ott már nincsen, én úgy gondolom, hogy az anyukája vitte el onnan, mivel magától nem tudott volna sehogy sem arrébb menni mert annyira picike volt, nameg ott lennt folyamatosan sírt, mióta visszaraktuk megint csend van, csak néha hallunk mozgást, szóval van ott "valaki"  :)  de méég mindenképp leellenőrzöm...

Picardia Creative Commons License 2010.05.02 0 0 100
Azért nézz majd utána, hogy mi van az állatkával, nehogy éhen haljon, ha esetleg az anyja nem fogadja vissza, vagy nem is ott volt eredetileg.
Előzmény: zoe0318 (99)
zoe0318 Creative Commons License 2010.05.02 0 0 99

 

  KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!!!! :)

 

 

 

 Igaz azt mondtam nem jó minőségű, videót is csináltunk, amin csak a hangját hallani nagyon...   de azt már tuti nemtom felrakni!!

Tomahawk_ Creative Commons License 2010.05.01 0 0 98
Valószínűleg nem szúrod be...van egy ilyen opció, hogy beszúrás!Lássuk a kis nyestet!:-)
Előzmény: zoe0318 (97)
zoe0318 Creative Commons License 2010.05.01 0 0 97
 

Sziasztok!!!

 

Segítséget szeretnék kérni, olvastam itt vannak olyan személyek akik hozzá tudnak szólni a témához, mert személyes tapasztalatuk van...

Szóval az történt, hogy tegnap találtunk egy kis nyestet, azt hiszem az volt... nem vagyok annyira képben a témában. Páromnak van egy raktára (villanyszerelő.... :) ) és az egyik sarokban ott sírt valami... megnéztük egy nagyon aranyos kis nyest volt az... a szeme még nem volt nyitva, de nagyon nagyon jó húsban volt....  valószínű leesett, mert a padláson, a szigetelésnél maradt egy kis rés, és valószínű ott eshetett le szegénnyke... pont volt alatta egy kosár félúton, de még onnan is leesett a földre, de sztem semmi baja nem lett, aludt, azán sírogatott, de ahogy megfogtam megnyugodott.... (kesztyűben fogtam, hátha zavarja az anyukáját az idegen szag...) annyira édes volt... gondolkodtunk mit csináljunk vele, én nagyon szerettem vna felnevelni, (most máár mégjobban...)  de aztán ugy döntöttünk, hogy visszaraktuk a helyre ahonnan leeshetett, és a lyukat ahonnan kiesett azt megcsináltuk, hogy többet ne eshessen le mégegyszer a drágaságom..:)

Remélem jól döntöttünk, hogy visszaraktuk, biztos, hogy az anyja neveli továbbra is??  utána még egyszer hallottuk sírni, de utána abbahagyta, remélem az anyukája találta meg...  Csak attól félek, hogy az anyja miért hagyta ottlennt magára???  hülye kérdés, de  fel tudta volna vinni az anyja ?? meg tudja fogni, vagy nem??? mert akkor miért nem vitte fel amíg nem voltunk ott??? ki tudja mióta esett le... félek, hogy magára hagyta, ma valahogy meggyőzödök róla, hogy jól van-e, csak nem akarom zavarni őket nagyon.  

ha esetleg ujra megtaláljuk hova rakjam?milyen hely jó neki?mit egyen?milyen időközönként??

aki tud segíteni, akkor léccci!!!

Csináltunk fényképet, de telefonnal, nem olyan jó minőségű, de felrakom, ha tudom...  az egy lapát, addig oda raktuk szegénykét, míg helyet csináltunk neki... :(

Szerintetek ez akkor nyest volt?? ugye életbe marad??!! Köszi a segítséget!

 

ZOÉ

 

a képet nem biztos hogy sikerül felraknom..:( miért nem sikerül?

mielőtt elküldöm pedig ott van a hozzászólásom alatt.

Tikos Creative Commons License 2010.04.21 0 0 96
Ha a nicknevem alapján utánam nézel egy kicsit,megkapod a választ! ;)
Előzmény: Geronimo cáratyuska (93)
Tikos Creative Commons License 2010.04.21 0 0 95
Szia!
Én vettem el őket onnét,ahová fialta az anyuka..
Nem hagyhattam az állataim közt felnőni őket!
Azért megadom az esélyt nekik,hátha megmaradnak..
Nem volt szívem elpusztítani őket..
Köszi
Előzmény: Geronimo cáratyuska (92)
Tikos Creative Commons License 2010.04.21 0 0 94
Köszi!
Előzmény: Picardia (91)
Geronimo cáratyuska Creative Commons License 2010.04.21 0 0 93
Közben eszembe jutott még: elsősorban dajkaállat jöhet szóba. ha nincs, akkor jöhet a kétes sikerű mesterséges táplálás. Meg kell találni a megfelelő eszközt, amivel a szájába tudod juttatni a táplálékot, és azt kell megtudnod, hogy milyen összetételű tejet kívánnak a kölykök. Pl. lehet, hogy a tehéntej túl erős nekik.

Néhány kérdést válaszolj meg magadnak. Milyen az előképzettséged? Mennyit tudsz az állatokról? Mekkora gyakorlatod van állatok gondozásában? Ha nincs, neveltél-e már gyereket?
Bármelyik kérdésre nem tudsz határozott pozitív választ adni, akkor inkább vidd el a kölyköket a legközelebbi állatkertbe.
Egyéb esetben legyen bennük sok örömed! :-)
Előzmény: Tikos (90)
Geronimo cáratyuska Creative Commons License 2010.04.21 0 0 92
Üdv!
Miért magad nevelnéd? Elhagyta őket az anyjuk?
Gyerekkoromban (ami régen volt) olvastam egy könyvet, hasonló helyzetben azt keresném meg a polcon. Országh Mihály: Mindent lehet, de krokodilt azt nem! Ez a címe.
Kitartást, keserves feladatra vállalkoztál.
Előzmény: Tikos (90)
Picardia Creative Commons License 2010.04.20 0 0 91
Szia!
Nagyon édesek!:-)
Állatorvos kellene megkérdezned, szerintem telefonon is segítenek tanácsokkal.
Előzmény: Tikos (90)
Tikos Creative Commons License 2010.04.20 0 1 90
Sziasztok!
Ma találtam őket,és szertném felnevelni..
Tud valaki segíteni,hogyan csináljam?
Előre is köszönöm!
prophet1 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 89

Az a nagy probléma, hogy irtja a tyúkokat. Mert előbb-utóbb valahogy - eddig legalábbis - mindig megtalált valamilyen rést a tyúkólon. Persze abban én vagyok a hibás. De így ha véletlenül egyszer nem zárom be a tyúkokat, vagy kintmarad tojás, bármikor előfordulhat újból. A szomszédnál is megtalálta a rést. Ha elüldözöm, csak arrébb megy 3-400 métert, és mindig számottevő tényező marad - mint ellenség. Ezért kell(ene) csapdázni. Ma felmentem a padlásra, és előjött. 3 méterről szemeztünk, megkérdeztem tőle: mi újság? Nem akartam durva lenni, volt nálam egy bot, először arra gondoltam, hozzávágom, hátha jól eltalálom. De inkább nem kísérleteztem.

Egyébként találtam ma a neten egy nyestcsapdát 7000 forintért plussz posta 1200Ft. Megrendeltem, mert ahogy most, a jövőben is szükségem lehet rá. A tyúkállományt pedig növelni szeretném, legalább 30-ra.

7-8 év alatt kb 50 tyúkom múlt ki már vagy nyest, vagy valami más kisragadozó, no meg a védett ragadozó madarak jóvoltából....

Előzmény: little_j (88)
little_j Creative Commons License 2010.03.01 0 0 88

Szia!

 

Elüldözésre nincs esély? Próbáltad már? Mindiképp csapdázni kell?  Nem kötekedés, csak kérdezem...

 

Előzmény: prophet1 (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!