Keresés

Részletes keresés

ratkai Creative Commons License 2004.06.25 0 0 377
En is kaptam levelet: atadas juli 14. Es en bankhiteles vagyok.
Svenne Creative Commons License 2004.06.25 0 0 376
Szello dehogyis... csak eddig (meg kicsit most is) túl heterogénnek éreztem a társaságot, noha a fészekrakás azért nem 1 kiskaliberű téma. Csak ezért nem bontakoztam ki ;)

Viszont hír: van 1 másik debreceni ismerősünk, aki kapott levelet, h lakásátadás számára júli 16!!! ehh

Labella Creative Commons License 2004.06.25 0 0 375
Sziasztok, mi is többször voltunk a lakásunkban már, legutoljára most kedden, és minden hibát, amit a márciusi jegyzőkönyvben rögzítettünk, kijavították. Persze a hajszálrepedések továbbra is megvannak (kettő db), de hát ez "természetes".
Egy ideje már mi sem foglalkozunk lakberendezéssel, álmodozással, de most újra reménykedünk ...
zesty Creative Commons License 2004.06.25 0 0 374
3x voltál átadáson??!! Mi egyszer a műszakin, s ott a jegyzőkönyvben rögzítették a javítandó hibákat, s ennyi. Vagy Te nem írtad alá a jegyzőkönyvet?!
Szello Creative Commons License 2004.06.25 0 0 373
Azért megnyugtató, hogy ti is így éreztek, eddig azt hittem, csak én vagyok ilyen flegma, ha a lakás kerül szóba.
De tényleg! Mi lesz a következő átadáson? Én már voltam háromszor, de mindig akadt valami hiba. ha nem régi, akkor új keletű. Elkeserítő.
Előzmény: Svenne (372)
Svenne Creative Commons License 2004.06.24 0 0 372
Tőlem is kérdezik mindig a barátaim, hogy hogy áll a lakás. Mondom sehogy, nem érdekel. Erre ők elhűlve figyelnek, ahogy mondom, hogy mááár teljesen le se... khm... szóval nem érdekel.
zesty Creative Commons License 2004.06.24 0 0 371
Hogy azért a topic "komolyságát" megőrizzük: mennyi ideig tart egy ilyen átvétel és mit kell megint átvenni ?! Van olyan kp-s, aki a jövő héten költözik?
Egy ismerős mesélte, hogy járt egy nemrég átadott lakóparkban, s ott a lakások falán voltak hatalmas vízfoltok.. Szóval a helyzet az mindenhol hasonló...
A múlt szombati Népszabadságból ajánlottak a figyelmembe egy cikket, érdemes elolvasni ! A mostanában, dömpingben épülő házakról volt szó benne , na meg ezek minőségéről. Elég elkeserítő a tényfeltárás!
Nekem már elment az egésztől a kedvem, már azt sem bánom, ha be sem fogunk költözni :-(((
Svenne Creative Commons License 2004.06.23 0 0 370
Zesty erről beszélek...

"A lakások Beruházó általi, Önök részére történő birtokba adásának feltétele, hogy a Beruházó, Noa Investment Kft. átvegye tőlünk a létesítményt. "

miért, még nem vette át?

Szello Creative Commons License 2004.06.23 0 0 369
Beázás a nyolcadikon... Nem kicsi. Állítólag már megtalálták a hibát, dehát most éppen nem esik az eső, szóval mondhat mindenki amit akar...

A műszakiban meg semmi sincs a belmagasságról, legalábbis énnem tallátam semmit sem.

Ha talál valaki egy jó kőművest, aki tud segíteni ezen a bajon, az szóljon :)

Előzmény: havybag (366)
zesty Creative Commons License 2004.06.22 0 0 368
Egy hetet !!!!!!!!???????????? Egy évet! Vagy csak én érzem úgy, hogy 2004-t írunk ?! Szerintem hozzunk össze egy karácsonyi bulit !
Svenne Creative Commons License 2004.06.22 0 0 367
No! Beázás? Merthogy?
A pár napos költözésről amúgy ennyit. Már a júniusnak is vége lassan, szerintem nyár vége lesz az átadás esküszöm... és akkor nem is késtek csak 1 hetet...
havybag Creative Commons License 2004.06.21 0 0 366
Na ne! Még ez is... én nem is néztem - nem tűnt fel -, de meg fogom nézni!

Az építési tervdokumentációban és a szerződéshez kapott műszaki tervben mi áll?

Mit fogtok csinálni a 250-es belmagassággal? Azt nem javítják valami könnyen! :(

Beázás? Hanyadikon?

Azt hittem, hogy ennél rosszabb már nem lehet!

Előzmény: Szello (365)
Szello Creative Commons License 2004.06.21 0 0 365
Hát ez az, hogy 260 körül. De inkább alatta van, egészen pontosan 250!!! Kicsit nyomasztó szerintem.
Előzmény: Nőgyógyász (364)
Nőgyógyász Creative Commons License 2004.06.21 0 0 364
Miért, nálatok mennyi a belmagasság? 260 centi körül szokott lenni ...
Előzmény: Szello (362)
Nőgyógyász Creative Commons License 2004.06.21 0 0 363
Köszi az infót, alkalmasint megkereslek privátban.
Előzmény: oroszpal (337)
Szello Creative Commons License 2004.06.21 0 0 362
És akkor a fenti ázásról még nem is beszéltünk... Nálunk csak a nappali, a közlekedő és az egyik szoba ázott el teljesen, más nem... Most várunk egy kiadós esőt, hátha újra lehet kezdeni a hibakeresést.
Katasztrófa ami itt megy.
Már azon gondolkodunk, hogy oda sem költözünk, hanem, ahogy megkapjuk a kulcsokat, eladjuk.
Rajtunk kívül senkinek nem volt gondja a belmagassággal???
Előzmény: zesty (360)
Svenne Creative Commons License 2004.06.21 0 0 361
Hát még ha az lenne Zesty... :(
de még azsem lesz.
Semmi hír erről a házról sem, csendben megint úsznak a napok, ahogy az alsó szint... nem történik semmi... :(
zesty Creative Commons License 2004.06.21 0 0 360
Jobb lenne, ha mindenki azt vállalná csak be, amit legalább 85-90%-osan bír teljesíteni! Csak az a gond, hogy ez az ügy, meg az egész ország nem erről szól! Én azért ezt - meg a többi dolgot- nem venném ennyire félvállról ! Vannak fórumok..
Arról azért nem volt szó, hogy a -3. szinten jacht-kikötő lesz :-((
Svenne Creative Commons License 2004.06.21 0 0 359
Havybag csak vicceltem, hisz ha ilyen ütemben folynak a dolgok, akkor miért is ne ;)
amúgy a kötbérrel kapcs. asszem csak 3 hónapot fizetnek ki max nemde?
havybag Creative Commons License 2004.06.20 0 0 358
A szeptemert mire alapozod? Ugye csak viccelsz?!

A vizesedéssel kapcsolatban: én nem csodálkozom rajta, hogy a Dunához ilyen közel minusz három szinttel a föld alatt a talajvíz kicsit aktívabb a megszokottnál. Igazából a környéken nincs is még egy ilyen mélygarázs, ahol bevállaltak volna -3 szintet. A teveház, a levéltár, de még a rendőrségi székház alatt is csak két parkoló szint van.

Előzmény: Svenne (357)
Svenne Creative Commons License 2004.06.20 0 0 357
mi voltunk lenn, és télleg vizesedik a fal, beázás van.
épp ezért a -2es szinten választottunk garázst.
Számoljatok oan szeptemberi beköltözéssel ;)
zesty Creative Commons License 2004.06.20 0 0 356
Szóval, akkor mi a helyzet? Vízesednek a tartó falak? Mikorra várható az épület megrogyása? S még mire lehet számítani: süllyedés, 2-3 cm-es repedések? Ez tök jó !!
A kp-s költözések meg akkor kezdődhetnek, ha a "szomszédok lemondanak a fellebbezési jogukról"? Mi van ???!!!
Különben ki volt az építkezés műszaki ellenőre? Az átvételkor jó lesz alaposan -szakemberrel - körülnézni,s ha kell nem kifizetni a teljes vételárat.
Egyébként a kötbérről tudtok valamit?!
havybag Creative Commons License 2004.06.20 0 0 355
Rosszhír a jóhírben:

Úgy tűnik, hogy nem eszik olyan forrón a kását, mint ahogyan azt gondoltam.

"Az egy-két hét múlva lehet költözni" kejelentésre sajnos még rá kell számolni két hét jogerőre emelkedést. Tehát ez azt jelenti, hogy péntektől számított két hét múlva emelkedik jogerőre az önkormányzat engedélye, utána fog a bank utalni, s miután megérkezik a NOA számlájára a hitelesek pénze, akkor lehet elkezdeni a költözést.

A készpénzesek előnyt élveznek, így ha a szomszédok belemennek abba, hogy jogerő nélkül is költözhessenek a lakók - lemondanak a fellebbezési jogukról -, akkor ők már elképzelhető, hogy 5 lakás/nap sebességgel vihetik a bútoraikat a jövőhéten.

Konkluzió: a hitelesek leghamarabb július első, második hetétől kezdhetik el a költözést ha előttük a készpénzesek már átvették a lakásaikat, ha nem, akkor annyival később. :(

nia_gara Creative Commons License 2004.06.20 0 0 354
Sziasztok,
Ti mit hallottatok arrol, h a minusz harmadik szinten vizesednek a falak??? jo lenne erre odafigyelni az atvetelkor, nehogy elvesszen vmi garancia...
Svenne Creative Commons License 2004.06.18 0 0 353
nnnya mégígy időben... ;)
dyan Creative Commons License 2004.06.18 0 0 352
Hát, erre mondják, hogy jó munkához idő kell :))
Vagy nem ?!?!?!?!?!
Előzmény: agihuszar (351)
agihuszar Creative Commons License 2004.06.18 0 0 351
Mi az hogy...
Mint a rétestészta....
:(
Előzmény: dyan (349)
Délépítő Rt. Creative Commons License 2004.06.18 0 0 350
Tisztelt Lakástulajdonosok!

A Délépítő Rt., mint fővállalkozó képviseletében az alábbiakról szeretnénk tájékoztatni Önöket:

Az Árpád Ház I. ütem lakásainak használatbavételi engedélyét a XIII. kerületi Önkormányzat a mai napon kiadta.
A lakások Beruházó általi, Önök részére történő birtokba adásának feltétele, hogy a Beruházó, Noa Investment Kft. átvegye tőlünk a létesítményt.

Üdvözlettel

Délépítő Rt.
vezetése

dyan Creative Commons License 2004.06.18 0 0 349
A Centrál Parknak még 2-3 hónapja én is néztem a rekámját, komolyan, még gondolkodtam is, hogy esetleg ott is kellene nézni lakást.

A hasonló megpróbáltatás azt jelenti, hogy húzódik az építkezés?

Előzmény: agihuszar (348)
agihuszar Creative Commons License 2004.06.18 0 0 348
Nem, én CP-s vagyok csak hasonló megpróbáltatások érnek minket mint titeket ezért figyelemmel kísértem a fórumotokat!
Tapasztalatokat gyűjtök innen onnan :)
Előzmény: dyan (347)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!