Keresés

Részletes keresés

crockl Creative Commons License 2004.11.18 0 0 850
en viszont tudom azert irtam ;) amugy en a ns 6-tol szolo szeriara ertettem :) Az ns4 opensource tetelevel indult a dolog anno, regen:)
http://livinginternet.com/w/wi_netscape.htm

Az Alapítványt amugy csak nemreg jott letre (2003), nem volt Mozilla Alapítványt korabban, es nem kifelyezetten az NS azaz AOL hozta letre, de tamogatta kezdo tokevel
http://www.mozilla.org/press/mozilla-foundation.html
Előzmény: _Karaj_ (849)
_Karaj_ Creative Commons License 2004.11.17 0 0 849
Ebben nem vagyok egészen biztos. Én úgy emlékszem, hogy a Mozilla Alapítványt a Netscape alapította (vagy az AOL?) Mindenesetre a Netscape 4 korszakában még nem volt Mozilla - tudomásom szerint :)
Előzmény: crockl (848)
crockl Creative Commons License 2004.11.17 0 0 848
a firefox, avagy mozilla nem ns clone :) Az NS a mozilla azaz firefox clone-ja.
Előzmény: Bondetti (847)
Bondetti Creative Commons License 2004.11.17 0 0 847
Mit szóltok a Firefox 1.0-hoz? Végre eltűnni látszik az NS4-esből szakadt kinézet. Nem lennének rosszak ezek az NS-klónok, csak valahogy mindig hiányérzetem van, ha ezekkel böngészem. Az a fő bajuk, hogy az Operát hamarabb ismertem meg. :) Nálam még mindig az a legnélkülözhetetlenebb opció, amely miatt muszáj Operát használnom, hogy egyetlen más böngészőben sem lehet ilyen könnyen be- és kikapcsolni a grafikát.
Bondetti Creative Commons License 2004.11.17 0 0 846
Passz. A jnlp kiterjesztésről most hallok először. :o)
Előzmény: popkiller (843)
stamina Creative Commons License 2004.11.16 0 0 845
Rááadásul ha ","-t (vesszőt) nyomsz, akkor csak a linkek szövegében keres, a sima szövegben nem. A Ctrl+9 kombinációt is érdemes kipróbálni.
Előzmény: toccata (844)
toccata Creative Commons License 2004.11.15 0 0 844
Próbáltátok már az Opera keresés funkciójára "."-ot (pontot) itt, a zindex fórumán?
Tök jó, hogy az összes kedvenc jelen van egy oldalon, így bármelyiket elérhetjük a "." (pont) megnyomása után a bal alsó sarokban megjelenő keresőmezőbe beírva a kedvenc topic nevének egy részletét. Majd Enter hatására meg is nyílik.
Nem kell sokat egerészni. :)
popkiller Creative Commons License 2004.11.14 0 0 843
Megnéztem, és az a gond, hogy az elérési utak egyeznek, a hiba viszont még mindig fennáll, nem ott a fájlkiterjesztéseknél kéne kézzel beirni az application-hez a kiterjesztést?Persze megnéztem és ott van a jnlp kiterjesztés.
Előzmény: Bondetti (842)
Bondetti Creative Commons License 2004.11.13 0 0 842
Ááhhh, balf* fórum...

Opera Classpath=C:Program Files/Opera7/Classes/Opera.jar
Security Policy=C:Program Files/Opera7/Classes/Opera.policy

(Így néznek ki az elérési utak, csak a per helyett visszaper jelek vannak.)
Előzmény: Bondetti (841)
Bondetti Creative Commons License 2004.11.13 0 0 841
Mit lehet tenni?

Azt, amire az üzenet figyelmeztet.... :)

Nyisd meg az Opera mappájában az operadef6.ini nevű fájlt (sima szöveges fájl, szóval a Jegyzettömbben vagy a Wordpad-ben), és keresd meg benne a [Java] bekezdést. Alatta kell lennie két sornak, ami az opera.jar és az opera.policy fájlok elérési útvonalát adja meg. Ellenőrizd, hogy tényleg ott vannak-e a fájlok, mint amire az elérési utak mutatnak. Ha nem, akkor át kell írni.

Alapesetben, ha a Program Files-ba telepítetted az Operát, akkor így néznek ki a sorok:

Opera Classpath=C:Program FilesOpera7ClassesOpera.jar
Security Policy=C:Program FilesOpera7ClassesOpera.policy


(Tehát az Opera7classes almappában kell lenniük.)

Még valami: az operadef6.ini fájlt csak akkor mentsd, ha kiléptél az Operából!

(Nekem is volt már egyszer gondom a Javával, pont valami ilyesmi, hogy másik Java verziót telepítettem, aztán az Opera ini-je bekavarodott. Majdnem idegbeteg lettem, mire egy óra bénázás után rájöttem, hogy csak az elérési utak nem jók... :)
Előzmény: popkiller (840)
popkiller Creative Commons License 2004.11.13 0 0 840
Már telepitettem az Operát Java-val, de még mindig ezt irja "Nem található az opera.policy fájl.
Vagy nincs bejegyezve a 'SECURITY POLICY' bejegyzés az
opera.ini fájl [JAVA] bekezdésében, vagy hibás a bejegyzés útvonala.
Java kisalkalmazások nem használhatók."Mit lehet tenni?
Bondetti Creative Commons License 2004.11.12 0 0 839
Kisilabizáltam: a következő sort kell beleírni az ini-be:

Cache Directory4=

és közvetlenül utána a kívánt útvonal. (Értelemszerűen az operadef-be, ha alapértelmezetté akarjuk tenni, vagy az egyes profilok saját opera.ini-jébe külön-külön.)

Nálam amúgy 10 mega a cache. Csak az összehasonlítás végett a te 400 megáddal. :)
Keményvonalas netezőknek szerintem érdemes lehet az előzmények, jegyzetek, jelszavak stb. fájlját is külön csoportosítani.

[ okoskodás END ]
Bondetti Creative Commons License 2004.11.12 0 0 838
Vazz, tényleg. De hülye vagyok, ez nem jutott eszembe, pedig pont én magyarítottam. :o))
Előzmény: _Karaj_ (837)
_Karaj_ Creative Commons License 2004.11.11 0 0 837
De lehetséges. A Magyar Opera oldalon van egy program, az O6CPM, ezzel lehet új profilokat is csinálni, de a jelenlegit is módosíthatod. Vagyis ebben a programban átállíthatod a cache vagy a levelek útvonalát. Az adatokat neked kell kézzel átmásolnod az új helyre, ha még szükséged van rá. Nekem pl. 400 mega a cache, így átmásoltam. A leveleket is kézzel kell átmásolni, ha megváltoztatod az útvonalat.
Előzmény: Bondetti (836)
Bondetti Creative Commons License 2004.11.11 0 0 836
Üdv!

A 7.54-est használom. Nincs valami mód, hogy a cache mappáját megváltoztassam? Tehát az alapértelmezettet az Opera mappájában, illetve az egyes profilok almappájában. Szerintem biztosan, de a konfigban nem találtam olyat, ami erre utal. Az opera6.ini-ben van külön [cache] és [disk cache] szekció, de nincs célmappa megadva. (Az opera6def-ben sem.)

Mivel több profilt is használunk, elég sok szemét fölgyülemlik böngészés alatt, de az „empty on exit” opciót nem szeretem, hanem inkább egy külön „gányoló” partícióra tenném a gyorsítótárakat... (Win...)
gomboc-artur Creative Commons License 2004.11.09 0 0 835
OK
kösz . nem volt kikapcsolva csak túl kicsire volt állitva
thx ga
Előzmény: _Karaj_ (834)
_Karaj_ Creative Commons License 2004.11.08 0 0 834
Ha kikapcsoltad a cache-t, akkor újratölti :)
Előzmény: gomboc-artur (833)
gomboc-artur Creative Commons License 2004.11.07 0 0 833
szia van +1 problámám (egyenlőre) ;)
szal a 7.03-as-nál ha megynyomtam a backspace gombot akkor a visszalépés gyors volt és nem töltötte ujra az oldalt
(pl:ezért is szerettem sokksl jobban mint az IE-t)
ez a 7.54 viszont ugyanugy ujra tölt
nem lehet ez kikapcsolni valahogy ???

kösz ga
Előzmény: _Karaj_ (832)
_Karaj_ Creative Commons License 2004.11.03 0 0 832
Hát nem tudom mi lehet.. próbáld meg kikapcsolni a cache-t egy időre, és próbáld meg úgy. Vagy ürítsd ki a cache-t, és próbáld meg azzal is. Az is lehet, hogy az Operáddal valami baj van: ezt úgy próbálhatod ki, hogy telepítesz egy új Operát (egy új mappába, a kettő nem fog keveredni), egy felhasználós módban, aztán abban is kipróbálod. Ezzel ugyanis nem marad meg semmi régi beállításod.
Előzmény: gomboc-artur (831)
gomboc-artur Creative Commons License 2004.11.03 0 0 831
felraktam a 7.54 most olyat csinál hogy egszerüren eltünnek a képek ami már egyszer bejött és ha ujra töltöm az oldalt akkor bejön ujra
Előzmény: _Karaj_ (829)
niederl Creative Commons License 2004.11.03 0 0 830
az adott skin ini-jébe valahova:
[Pagebar Close Button Skin]
Width = 0
Height = 0

[Pagebar Close Button Skin.selected]
Width = 0
Height = 0


egyébként opera fórum, beta testing, és valami erről szóló topik, lusta vagyok megkeresni.
Előzmény: SzG (827)
_Karaj_ Creative Commons License 2004.11.03 0 0 829
Szia gomboc-artur!

Az Opera 7.03 már nagyon régi, töltsd le az Opera 7.54-et (elég sokminden fog viszont megváltozni). Régebben én is találkoztam ezzel a problémával, mostanában viszont nem, gondolom javítottak rajta. A 7.03 óta mindenképp sokat javítottak, az már szinte 2 éves verzió...
Előzmény: gomboc-artur (828)
gomboc-artur Creative Commons License 2004.11.03 0 0 828
sziasztok
opera 7.03 -ast használok ls néha elfelejti letölteni a képeket utána ha rá klikkelek a show image gombra akkor általában betölti ezt hogy lehet kiküszöbölni ??
elöre is kösz ga
SzG Creative Commons License 2004.11.02 0 0 827
A méret állítást ellenben nem találtam meg, csak a sport kedvéért, hogy keressem?
Előzmény: niederl (826)
niederl Creative Commons License 2004.11.02 0 0 826
én az 1*1-et is soknak találom, ezért nálam 0*0... :-)
Előzmény: _Karaj_ (821)
SzG Creative Commons License 2004.11.02 0 0 825
Jaj, és ezt felejtettem el, nagyon köszönöm! :-)
Előzmény: _Karaj_ (821)
SzG Creative Commons License 2004.11.02 0 0 824
Szia!
Megtaláltam a skin.ini -ben, sőt kikapcsolnom is sikerült! Egyszerűen kikommenteztem a Pagebar Close Buttonra vonatkozó összes sort. :-)
Qrvára idegesített, mert kb 40 ablakom van nyitva, így a pagebaron nekik jutó tabfül alig volt nagyobb a close buttonnál...
Előzmény: _Karaj_ (821)
_Karaj_ Creative Commons License 2004.11.02 0 0 823
Nem tudok róla, hogy az indexelést ki lehetne kapcsolni.. de ez még nem jelenti azt, hogy tényleg nem lehet :)
Előzmény: DarkChild (818)
_Karaj_ Creative Commons License 2004.11.02 0 0 822
A JRE-t kell letölteni erről az oldalról:

J2SE JRE 1.4.2
Előzmény: popkiller (819)
_Karaj_ Creative Commons License 2004.11.02 0 0 821
Szia! A fülekről az X-et még nem lehet leszedni (mivel ez egy előzetes verzió, a végsőben lehet, hogy másképp lesz benne, vagy az is lehet, hogy kiveszik pl.) Ha nagyon zavar, a skin.ini-ben le tudod kicsinyíteni 1x1 pixel méretűre, akkor már olyan mintha nem is lenne. Pontosan nem emlékszem, hogy mit kellett állítani, de ha nem találod megkeresem.
Előzmény: SzG (820)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!