Keresés

Részletes keresés

SoundkeY_ Creative Commons License 2014.05.04 0 0 1609

Üdv !

 

Lovagok és Városok.

 

A tudomány ágon a 3. szinttől - vízvezeték - ugyebár akkor is osztani kell nyersanyagot ha nincs kidobva a száma ( sőt bármit kérhet, kivéve 7-es dobás ).

Mivel mi nem régen vettük meg ezt a kiegészítőt a mi leírásunkban azt írja ilyenkor a rabló sincs hatással a játékosra, akkor is megkapja a kért nyersanyagot.

 

Ezt nagyon erősnek ítéltük meg és kivettük ( kivettem hehe ) a játékból ( gyakorlatilag mindenki fa/papírra megy stb ) aztán a gombszem oldalán elolvastam a régi fabábus leírását és abban meg éppen úgy van ahogy mi játszuk.....

 

Petkenuke Creative Commons License 2014.04.28 0 0 1608

Váó, ezt hogy találtad meg? Ezt a pdf-et én raktam össze és tettem fel a haverjaimnak h el tudják olvasni... :)
Amúgy már változtattunk ezen, a link már nem a legfrissebb. Ha lesz végleges, majd felpakolom valahova.

Törölt nick Creative Commons License 2014.04.27 0 0 1607
Előzmény: Törölt nick (1606)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.27 0 0 1606

..hali..

 

..lenne egy kérdésem , kérésem..a kártyákhoz a hátoldalak is meg vannak így egymás mellett,és felrakhatók ide?

 

..másik..az új változathoz szöllő-bor..van új terület gondolom ,meg  szabály ..azt 

hol lehet pontosan megnézni?

 

..a piros változatot egy nyomdában nyomtattatam ki azzal már játszunk is..

 

(..a lila  szerkesztés alatt van mert a varázslós sztori nekem nem jön be..

..csak a kalendáriumhoz nem találok megfelelő képeket..épületekre gondoltam..

..vagy csoportokra amelyek kapcsolódnak a fejlesztési szintekhez..szintenként más más fejlődne..kereskedelem , tudomány , stb...)

Előzmény: Petkenuke (1603)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.26 0 0 1605

SIKERÜLT MEGNYITNI A FELTETT KÉPEKET NAGYOBB MÉRETBEN.........tényleg jók..

........gratulálok...............

Előzmény: Petkenuke (1603)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.26 0 0 1604

..szia  ...

 

....egész jó kis kártyákat csináltatok........

 

....én is csináltam pár kártyát  a varázylós helyett........

 

http://indafoto.hu/akokszi2/5szin

 

http://indafoto.hu/akokszi2/catan_telepesei_tarsasjatek_ki

 

http://indafoto.hu/akokszi2/catan_telepesei_tarsasjatek_ki_1

 

........még egy kérdés ,elérhetőek a kártyák amikett csináltál..........?

Előzmény: Petkenuke (1603)
Petkenuke Creative Commons License 2014.04.22 0 0 1603

Sziasztok, beírom ide is, hátha van aki nem olvassa az LFG fórumot. A barátaimmal sokat Catanozunk és úgy döntöttünk felturbósítjuk a játékot, sztem már az összes neten fellelhető kiegészítőt kikerestem és elkezdtük lassan kipróbálgatni őket.
A fejlesztési kártya paklikat felturbóztuk, mostmár minden pakliban 30 lap van (18 helyett), sőt bevezettünk egy új nyersanyagot és kereskedelmi árut (szőlő+bor), amihez egy újabb színű kalendárium tartozik, új kártyákkal.

Az eredeti varázslós és egyházas kiegben is módosítgattunk kicsit, amit a sok játék alatt nem éreztünk tökéletesnek.
Ha esetleg van hozzáfűznivalótok, észrevételetek, bármilyen véleményetek a lapokról, szívesen várom.

 

 

 

 

 

 

Vjacheslav Creative Commons License 2014.04.18 0 0 1602

A 2es és a 3as szerintem esélytelen. 

 

A Felfedős most jött ki, így az már csak műanyag, a Kereskedők és Barbárokból se találsz majd fát.

 

Ha csak fa alapod van, akkor célszerű a inkább az műanyagra lecserélni, és a többit már egyszerűbben beszerezheted.

 

A Lovagos a Kereskedővel jó ha egy jelenetben található, és ahogy néztem a felfedezős is inkább csak az alaphoz passzol.

 

A Lovagosat meg egyszerű legyártani, nekem is úgy lett meg, mert akkor hozzá lehet egyből az egyházit, és a boszorkányosat, és akkor az egész egységes.

 

Mike oldalán fent vannak a részletek.

Előzmény: giuz (1601)
giuz Creative Commons License 2014.04.17 0 0 1601

Sziasztok!

 

Megvételre keresem a követekző RÉGI típusú (fabábus) kiegészítő darabokat.

1. Lovagok és városok

2. Kereskedők és barbárok

3. Felfedezők és kalózok

 

Ha valaki tud segíteni, és megvállna ezektől a daraboktól kérem írjon az anna.giuz@yahoo.hu email címre.

 

Előre is nagyon köszönöm!

Anna

Petkenuke Creative Commons License 2014.04.08 0 0 1600

Köszi, de már megoldottam. Átálltunk arra, hogy minden tenger mező halat termel, ahhoz csak sima kék számkorongokat kell gyártanom, a halkártyákat pedig megcsináltam egy jobb minőségű kép alapján amit találtam. A tóból volt fent a bgg-n jó minőségben.

Egyébként pedig velem levelezel a kiegészítőket illetően. :)

Mike--23 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 1599

Nos, khm, véletlenül ebből is van egy egész jó minőségű változatom. (Pontosabban kettő verzió.) De az e-mail címed nem publikus így nem tudom elküldeni.

Ha írsz nekem akkor válaszban elküldöm. (A címem publikus, de itt is megtalálod: http://www.gombszem.hu/catan/ )

Üdv, Mike

Előzmény: Petkenuke (1596)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.15 0 0 1598

   

...

Előzmény: Törölt nick (1597)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.15 0 0 1597

http://users.atw.hu/catan/fishermen.html

 

 

http://ketaklub.hu/letoltes/Catan%20kereskedok%20es%20barbarok%20Piatnik.pdf

 

..szerintem ezeket az oldalakat ismered...de azért felrakom...

..én sem találtam normális képeket rólla,csak a tóról,magukról a kártyákról meg a tengeri halászhelyekről sem.

 

..ezért  csináltam meg a kártyákat meg a tengeri halászhelyeket a tó halacskáinak képét felhasználva..................

Előzmény: Petkenuke (1596)
Petkenuke Creative Commons License 2014.02.13 0 0 1596

Sziasztok, tudtok esetleg jó minőségű, nagyobb felbontású verziót a Catan Halászaiból valahol a neten? Kinyomtatnám de elég gyatra az összes amit találtam. A nyelv mindegy, a darabokon úgysincs semmilyen szöveg.

Vjacheslav Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1595

Elnézést. Pont ajánlani is akartam neki.

 

Mellesleg még jövök neked pár képpel, amit most már pótolni is fogok.

Előzmény: Mike--23 (1594)
Mike--23 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1594

Nono!

Kérem szépen a képemen nem lopni, vagy legalább megjelölni hogy innen:

http://www.gombszem.hu/catan/taska.php

származik, ahogy a honlapon kértem.

 

Mike

 

Előzmény: Vjacheslav (1593)
Vjacheslav Creative Commons License 2014.02.03 0 0 1593

üdv

 

max a városfalak amik nem működnek. A lovagok azok jók lesznek.

 

 

http://www.spielematerial.de/de/staedte-und-ritter-2-edition-3-4-spieler-ek.html

 

 

A kereskedelmi lapok viszont el fognak térni a hátlapban is, így látszani fog akkor is ha a kezedben van. Lehet rárakni esetleg kártyavédőt, hogy egységesre hozza, de akkor is látszani fog.

 

Ettől még játszható lesz.

 

Mivel a barbár hajónak külön van mezője, ezért az se okoz gondot, viszont a kiegekhez ott is kell 5-6 ha többen akartok játszani.

 

A húgoméknak műanyag van műanyag kieggel(Lovagos + Kereskedő Barbáros) az se rossz, nekem fa van, és én legyártottam a kieget, így az eredeti lapokat is újragyártottam, ezáltal nekem egységes, sőt én így legyártottam a Boszorkányos kieget is, így nekem már azzal együtt van meg.

Előzmény: pbalu (1591)
pbalu Creative Commons License 2014.02.03 0 0 1592

* mármint a műanyag bővítményekre gondoltam :)

 

pbalu Creative Commons License 2014.02.03 0 0 1591

Szia, írtam privátot.

 

Kérdésem az lenne a fórumtársaktól, hogy ha van fa verziós alapom és 5-6 fős kiegem, az mennyire kompatibilis az egyéb kiegészítőkkel (lovagos, stb)

 

Köszi!

Előzmény: .JiM. (1590)
.JiM. Creative Commons License 2014.02.03 0 0 1590

Sziasztok!

Ha valakit érdekelne esetleg, van egy eladó bontatlan magyar vatta új 5-6 kiegészítőm az alap játékhoz. Viszont ez nem a második, hanem az első kiadáshoz való még, fabábus. Ettől függetlenül játszható az újjal is, csak nem lehet olyan szépen körbe keríteni a "víz-kerettel".

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.01 0 0 1589

...nincs meg ez a kiegészítő nekünk...

Előzmény: vapour (1588)
vapour Creative Commons License 2014.01.29 0 0 1588

Sziasztok!

 

A hétvégén kerül nálunk kipróbálásra a Felfedezők és Kalózok kiegészítő.

Van esetleg valakinek valamilyen tapasztalata vele? ( Eddig csak az alapjátékkal játszottunk )

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.07 0 0 1587

...így sikerült...

Előzmény: Törölt nick (1586)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.07 0 0 1586

Szép estét.

 

Csináltam pár új kártyát a lilák helyett,(meg persze új névvel képpel a régi lila kártyák nagy részét),viszont így túl sok lesz a lila kártya,ezért  a saját fejlesztésű kártyákat szét osztottam a színek között.Az a helyzet 18-18 kártya van színenként amből van, hogy alig fogy,de van ,hogy újra kell keverni a paklit mert elfogytak a lapok.

....aki használja jó játékot hozzá............és természetesen mindeninek a CATAN játékhoz...

 

Amúgy a fiam 38- 24 re győzött le a multkor.Ketten nagyon sok pontot gyorsan össze lehet szedni.Természetesen úgy jó ,ha többen vagyunk.

 

Ja mi házi szabájént a felfedezett szigeten épülő települést,ha várossá fejlesztjük 4 pontot adunk érte, -  a kikötőben épülő városért is 4 pont jár,és csábító a kikötőket elfoglalni ,várossal telerakni a pontokért -, így ösztönözve vagyunk a hajózásra és felfedezésre

 

a képeket sajna nem rakja fel ide túl nagy a méret,de itt megnézhető,letölthető...

 

 

http://indafoto.hu/akokszi2/5szin

Előzmény: Törölt nick (1570)
bm613 Creative Commons License 2014.01.01 0 0 1585

Nyilvánvaló, hogy a kártyán szereplő "adott kör" a kijátszás köre. Az meg ettől független kérdés, hogy a másik szabály szerint a kijátszás nem történhet meg akkor, amikor húztad a kártyát. Nincs itt semmi bizonytalanság.

Előzmény: Tamás Bui (1584)
Tamás Bui Creative Commons License 2014.01.01 0 0 1584

Igen, ez a szabályzat/almanach.

Ettől nem lettünk okosabbak itthon sem. Nekem annyit jelent ez a leírás, hogy a kijátszás körében lehet azonnal felhasználni az így szerzett nyersanyagokat. De a kártya kijátszásának köre, és a húzás köre nem ugyanaz.

 

SoundkeY_ Creative Commons License 2013.12.31 0 0 1583

Szia !

 

Én még csak olvasgatom a CATANT ( 1x játszottuk ) de ezt találtam:

 

 

"máris felhasználhatja az adott körben"

 

Előzmény: Tamás Bui (1582)
Tamás Bui Creative Commons License 2013.12.31 0 0 1582

Hali!

 

Érdeklődnék, hogy az alapjátéknál azt a fejlesztőkártyát hogy kell értelmezni, ami két nyersanyagot biztosít AZONNAL. Mert az alapszabály ugye az, hogy a vett fejlesztőkártyát csak a következő körben lehet érvényesíteni. Elég komoly vitáink vannak ebből.

Választ előre is köszönöm,

Tamás

SoundkeY_ Creative Commons License 2013.12.31 0 0 1581

...a technika ördöge, rossz képet szúrtam be:

 

SoundkeY_ Creative Commons License 2013.12.31 0 0 1580

ÜDV !

 

Mi csak most ismertük meg a játékot, nagyon tetszik , beszerzése folyamatba.

 

Végigolvastam a topicot.

 

Amit érdemes:

 

- Catan alapjáték 4 főre  ( műanyag 2. kiadás , asszem már csak ez van )

- Catan lovagok és városok 4 főre ( műanyag kiadás mert ez kompatibilis )

- Catan  tengeri utazó 4 főre, ezt is jónak  is írtátok itt ( van akinek nem annyira jött be )

 

Ami hibásan szerepel a Magyar leírásban:

 

 

1. A leghosszabb kereskedelmi utat a falu / város szakítja meg és nem az út ahogy a leírás írja.

2. Amennyiben a második játkos is eléri az első játékossal megeggyező hosszúságú utat akkor is az elsőnél marad a +2 pontot érő kártya ( ő érte el előbb )

 

Szóval most vadásszuk hol kapom meg az alap játékot......

 

Mindenkinek BUÉK !

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!