Keresés

Részletes keresés

Melindaemm Creative Commons License 2021.05.28 0 0 1110

Sziasztok!

 

Eddig a napig csendes megfigyelője voltam a topicnak, vártam türelmesen a hónapokig tartó szállítást, de ami ma történt velem, olyan szinten felb%*@szott, hogy megosztom veletek.

Használom a 17Track alkalmazást, ami azért elég pontosan megmutatja merre jár a küldemény akkor is, ha "rendes" követési számmal nem rendelkezik. Történt, hogy 04.24-én megérkezett a "levelem" az NPK-ba. Teltek múltak a hetek, közben több refundot is intéztem az Aliexpressel, mondván a csomagjaim január óta nem érkeznek meg. Gyanús, hogy a végállomás minden esetben az NPK, onnan egy centit se. Persze lelkifurka meg minden, hogy hát ugyan nem az eladó hibája, én mégsem kaptam meg a csomagot, így sok üzenetváltás után végül visszakaptam a pénzem. Fent említett csomagról mai nap jött a 17Track alkalmazásban egy értesítés, idézem: XY város 1. posta, Cannot be delivered (not collected). Szerencsére ismerem a postást és gyorsan riasztottam, hogy nézze már meg nekem, hogy ez most mit jelent, ott van-e a csomagom. 10 perc múlva visszahívott és közölte, hogy nála a csomag, de a visszaküldés a feladónak zsákból bányászta ki nekem. Na most ha valaki arra vette a fáradtságot, hogy a visszaküldést berögzítse, akkor az email értesítésre miért nem?

Tanulság ismét, ne bízzatok a postában, még arra sem veszik a fáradságot, hogy emailt vagy smst küldjenek, hogy menj be a cuccodért. Szóval NPK bejegyzés után 1 héttel szerintem már a helyi postán érdemes érdeklődni, ha kell kétnaponta.

hesoyam Creative Commons License 2021.05.27 0 0 1109

Sziasztok!

 

Lehetséges, hogy amit várok küldemény, 2021.05.04-e óta "Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra" státuszban van, és azóta nem változott? 

 

 

Boby913 Creative Commons License 2021.05.25 0 1 1108

optimista vagy, de azt is számításba kell venni, hogy egyáltalán nem érkezik meg a csomag, mert éppenséggel valakinek a kicserélőben pont olyan kellett, amit mi rendeltünk. nem egyszer akadt meg ott végleg a csomagom.

Előzmény: Ugly Bob (1107)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.05.24 0 0 1107

Úgy néz ki a vámon pihen....

 

2021-05-21 19:03

A tételt a vámhatóság dolgozza fel.

2021-05-21 19:03

A tétel a vámnál van.

2021-05-21 19:03

Az árucikket a rendeltetési országban dolgozták fel

 

ez eltarthat pár napig de akár tovább is.

 

nekem április 10-én adtak fel egy kis csomagot április.22 óta a kicserélőben

van.... és várom....

 

szóval pár nap és akár egy hónap között bármikor, HA! nem vámolják meg

mert akkor tovább fog tartani.

 

 

Előzmény: tmbence (1106)
tmbence Creative Commons License 2021.05.22 0 0 1106

Bocsi lemaradt a csatolt kép

tmbence Creative Commons License 2021.05.22 0 0 1105


Valaki tud mondani erre valamit hogy kb mennyi idő mire kézhez kapom?


edantes Creative Commons License 2021.05.07 -3 1 1104

olvasom itt a tavlay óta tett bejegyzéseket...

 

az index 2020.nyara óta lényegében a narancs tulajdona, nem tudom miért nem vagytok elégedettek kedves hozzászólók, olvasók,Ti akik a Magyar Postára panaszkodtok?

 

A magyar postának ugyanúgy nem lesz alternatívája, mint akármi más nagyhatalomnak a közeljövőben, szóval nyugodjatok bele, hogy senki nem fogja orvosolni a problémáitokat a monopol és EU-ban legmegbízhatatlanabb, de legalább a legdrágább (3 x drágább mint a SK posta) magyar nemzeti posta zrt. által...

 

jogok nélküli diktatúra ON

 

vajrapanihun Creative Commons License 2021.05.05 0 0 1103

Április 22 óta dekkol nekem is két Alis  U csomagom a NPKKban :(  A később oda érkezettek 

átlag 2-3 napot töltöttek ott,van ami már meg is érkezett,ezek meg pár nap múlca járnak le.Magyar posta csomagkövetője is megtalálja.Ezek egyike 22-én reggel,másik 22-én este ért oda.A rákövetkező napokban ott landoló csomagok sépen tovább haladtak.Különös....

21Július01 Creative Commons License 2021.05.04 -1 1 1102

Üdv!

 

Visszaolvastam 7-8 oldalt, és úgy látom, hogy a NPKK-al nem csak nekem van gondom mostanában.

 

Főleg azt nem értem, miért nem vonható felelősségre MP, ha csomagszám alapján gyakorlatilag elismeri hogy náluk van a termék, aztán meg mivel "U"-val kezdődik, jön a nagy semmi, mert nem könyvelt (vagy mi).

 

 

 

(Sajnos nem tudok normálisan képet feltenni, de a lényeg, hogy április 20. NPKK)

 

Félreértés ne essék, nem kezdő Kínai-s rendelgető vagyok, és nagyjából képben vagyok a folyamattal, de ha így megáll, az már gyanús.

Több ugyanilyen csomagot rendeltem már (nem titok:18650-es akku/10db. kb.5000Ft), és jönnek is még. (az ezután kb 1héttel NPKK-ba beérkezőt is már megkaptam)

 

Ennek a MO-i folyamata: NPKK...kis mozgás...VÁM szabadon engedte...kis Postai mozgás...itt van. Ez 2-3 nap.

 

Az a gond, ha ők bármeddig pihentethetik a csomagokat, (ha egyáltalán nem lett már más a gazdája) akkor ki garantálhatja, hogy nem fogják belecsúsztatni júli.01-be?

 

A másik: Igaz, hogy lehet visszatérítést kérni az eladótól, de én rossz szájízzel teszem, mert a szerencsétlen csak elküldte, és egyértelmű hogy a mi postánk barmolta el.

 

Na mindegy, csak szerettem volna megosztani a gondolataimat.

 

Késésmentes, megérkező csomagokat mindenkinek!

 

 

 

 

 

Ugly Bob Creative Commons License 2021.05.02 0 1 1101

A külföldi oldalak is azt mutatják mint a postáé sőt még van ami régebbit.....

 

sajnos csak azt tehetjük, hogy várunk. (meg gyakran emlegetjük a posta vezetését)

 

:) hátha csuklanak és végre intézkednek, hogy legyen elég ember meg valami gépi

fejlesztés az ilyen küldemények beérkezését elősegítendő.

 

A vezetők helyett dolgozót kéne felvenni amúgy is egy vezető fizetéséből nagyon

sok dolgozóé kijön.... :)

Előzmény: kendre256 (1100)
kendre256 Creative Commons License 2021.05.02 0 0 1100

Sejtettem, hogy csak a remény marad, hogy egyszer csak megkapom... Az a baj, hogy itt országon belül csak a Postának vannak adatai (ha vannak), más oldalak is csak azzal tudnak dolgozni.

Egyébként UJ941032373CN, UH050827545BE, UH050822551BE az azonosítók.

Előzmény: Ugly Bob (1098)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.05.02 0 0 1099

hát igen ez igaz, van amit értékelnek és nyilatkozni kell róla...

Előzmény: Zozzantoz (1095)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.05.02 0 0 1098

 

sajnos nincs rá semmi biztató :( ha gondolod írd ide a küldemény azonosítókat

hátha több szem többet lát alapon ki lehet valamit deríteni,

 

én a postáén kívül még vagy 4-5 oldalt nézek de többnyire ugyan azt mutatják

 

sok küldeményt újra címkéznek és van, hogy hiába nézed az addigi azonosítót

az nem mutatja csak egy részét a szállításnak.

 

nagyon sokan rendeltek a júliusi dolgok miatt és biztosan ezért nagy a torlódás

én már leálltam kb. 2 hete nehogy belecsússzak a plusz költségekbe, már

csak azokat várom amik úton vannak.... van ami több mint két hónapja :(

Előzmény: kendre256 (1097)
kendre256 Creative Commons License 2021.05.02 0 0 1097

Sziasztok!

Február 22-én és 23-án rendeltem Kínából 3 különböző (egyenként 5-6 dollár értékű) szerkezetet, 3 különböző eladótól.

Az egyik cucc március 11 óta, a másik kettő március 21-22 óta "aszalódik" a Nemzetközi Posta Kicserélő Központban a "A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben" státusszal.

Írtam levelet április 19-én a Postának, de a honlapjukon található tartalommal hasonlatos szöveggel lepattintottak:

 

"Tisztelt Ügyfelünk!

 

Köszönjük, hogy megkereste ügyfélszolgálatunkat.

 

A https://www.posta.hu/nyomkovetes/nyitooldal elérési útvonalon található nyomkövetési adatoknál megjelenhet az Ön által megadott küldemény beérkezése, azonban ez kizárólag belső minőségbiztosítási célokat szolgál, tekintettel arra, hogy a küldemény feladási díja a nemzetközi nyomkövetést nem tartalmazza. A jelzett küldemény postai kezelési folyamatairól további regisztrált adat nem áll rendelkezésünkre, a postai kezelése regisztrálás nélkül történik.

 

Az "UA-UZ + 9 számjegy + 2 betűs országkód" ugyan ISO szabványnak megfelelő azonosító, azonban kizárólag a küldemény tartalmának megkülönböztetésére szolgál.

A  fentiek miatt javasoljuk, a küldemény esetleges megérkezéséről a helyi kézbesítő postán érdeklődjön."

 

A helyi postán azt mondják, minden csomagot, amit megkaptak, kiszállítottak, mást nem tudnak mondani.

 

Tud valaki mondani valami biztatót (azon kívül, hogy "Hajrá" :)  )?

mv93 Creative Commons License 2021.05.01 0 0 1096

Sziasztok!

 

Bolgár postával van valakinek tapasztalata? 21-én rendeltem, 22-én került az ottani rendszerbe, másnap pedig "insert Otb&abroad". De elvileg még náluk van. MPL track-erje szerint a "Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra" státuszban van, szintén 23-a óta. Azóta semmi hír. Az MPL szokott lassú lenni, de nem ennyire. Írtam mindkét ügyfélszolgálatnak, nem is a siettetés miatt, csak hogy kapjak valamilyen infót, várhatom-e még a csomagot, vagy elakadt valahol.

Zozzantoz Creative Commons License 2021.05.01 0 0 1095

Azt majd megtudja, kell-e róla nyilatkoznia. Az is mindegy milyen összeg van csomagra írva.

Előzmény: Ugly Bob (1089)
Fenyőfatalp Creative Commons License 2021.05.01 0 0 1094

OK, bár nem tudom, rajta lesz-e a csomagoláson a fizetett összeg. AliExpress... meglátjuk.

 

Köszi

Előzmény: Ugly Bob (1089)
Soká Creative Commons License 2021.05.01 0 0 1093

ON: köszi

 

OFF: természetesen ne zavartasd magad ha nem tudod a telefonodon beállítani a számodra olvasható betűméretet...

Előzmény: Ugly Bob (1091)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.05.01 0 0 1092

Ez az ordítás! ez csak jobban olvasható mint ez.

Előzmény: Soká (1090)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.05.01 0 0 1091

sajnos a feldolgozó üzem malmai lassan őrölnek nekem is van ami már majdnem 2 hete ott van

és összességében 69 napja van úton.

 

egyikek beérkezett 13-án és 21-én kaptam meg ami 20-ától ott van azt még

nem kaptam meg.

 

várom...

 

de csak azt tekintsd használható nyomkövetésnek ami megjelent posta oldalán

a külföldiek nem mérvadóak csak közelítőleg megfelelők.

Előzmény: Soká (1088)
Soká Creative Commons License 2021.05.01 0 0 1090

(állítsd már be a betűméretedet normálisra, a többiekhez igazodva, légyszi, teljesen felesleges "ordítani") :) Köszi!

Előzmény: Ugly Bob (1089)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.05.01 0 0 1089

Elvileg július 1-ig belefér a megengedett összegbe 22.euro....

 

most még nem kell róla nyilatkozni.

Előzmény: Fenyőfatalp (1086)
Soká Creative Commons License 2021.05.01 0 0 1088

Sziasztok!
Van egy 26dolláros fejhallgató (+3dollár szállítás), ami lassan 3 hete csücsül a Postánál. A track követő utolsó bejegyzése ez:

2021-04-13 15:06 Nemzetközi Posta Kicserélő Központ, Customs clearance processing complete

 

Szerintetek mire számíthatok?

 

 

ales40 Creative Commons License 2021.04.30 0 0 1087

Ahonnan rendelted az árut, ők nem tudnak utólag küldeni egy igazolást?

Gondolom bankon keresztül fizettél, annak meg nyoma van. Leget,hogy azt is elfogadják.

Én az ebay rendelésem linkjét küldtem el, azt is elfogadták.

Egyébként 20 USD az még vám és áfa mentes jelenleg, de júniustól változni fog.

Kekeckedni akkor szoktak ha a te általad megadott összeg és az ő általuk vélelmezett összeg nagyon távol áll egymástól.

Előzmény: Fenyőfatalp (1086)
Fenyőfatalp Creative Commons License 2021.04.29 0 0 1086

Habar lehet, hogy az eurot keverem a dollarral. 19,34 USD postaval egyutt.

 

De igazolni akkor is kene valahogy...

Előzmény: Fenyőfatalp (1085)
Fenyőfatalp Creative Commons License 2021.04.29 0 0 1085

Udv.

 

Hozza ertoktol kerdezem, hogy mi a helyzet akkor, ha a vamaru-nyilatkouathoz nem tudok csatolni szamlat/igazolast.

 

Az arat tudom, pontosan, a leirast es a tartalmat is. Viszont sajna az igazolast sajna nem talalom.

 

Pont becsuszik az afa hatalya ala....... Ha jol szamolom.

Ugly Bob Creative Commons License 2021.04.28 0 0 1084

Ezen jót nevettem....

 

"A postai dolgozók is tudnának napi szinten sztorikat felrakni az IQ bajnokokról :)"

 

el tudom képzelni :)

 

lehet valaki csinál majd egy ilyen fórumot is.

 

 

Előzmény: ales40 (1083)
ales40 Creative Commons License 2021.04.27 0 0 1083

Érdekes amióta megkapta nem szitkozódik.

Gondolom rájött, hogy ő a hunyó. Április 22.-én volt a kicserélőbe , de ő állította, hogy február óta ott van.

 

Nyitni kellene egy fórumot:  Az ügyfél bármit megtehet?   :)))

A postai dolgozók is tudnának napi szinten sztorikat felrakni az IQ bajnokokról :)

Szerencsére több a normális, mint a mindenhez értő és mindent megmagyarázó süket ügyfél.

Előzmény: Ugly Bob (1082)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.04.24 0 1 1082

Úgy látom megkapta.... mégsem nem tűnt el.

Előzmény: ales40 (1074)
Ugly Bob Creative Commons License 2021.04.24 0 0 1081

Kedves moderátor az előző 1080.hsz-t légy szíves töröld ki, véletlenül rossz képet tettem be.

 

Köszönöm!

Előzmény: Ugly Bob (1080)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!