Keresés

Részletes keresés

Encsi84 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 695
Talán még annyit, hogy az ablakok cseresznyések lesznek.
A plafon gerendás, és végig lambéria-fa. (fenyőszínű)

Arra gondoltam, hogy a nappali egyik fala, (az első képen, pont a szemben levő fal) lehetne más színű. Pl valami narancsos, és és a másik falak sárgásal? Ez csak egy ötlet.
Előzmény: Encsi84 (694)
Encsi84 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 694


Az első kép alján ér ki a folyosó balról, és alul a folytatás a sötét rész a konyha:/ .Talán, ha be lesz szine a vakolatnak már más lesz.
Encsi84 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 693
Nem kizárt a fehér, meg valami tört fehér sem.
Előzmény: t3v3d3s (692)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.10.10 0 0 692
Ez nem magyarázza meg, amit nem is kérdzetem, ti. hogy miért ne lehetne fehér :) Úgyis ajtók tagolják, meg te mondtad, hogy sötét, szóval úgysem látszik jól, ha színes lesz, ráadásul minden részén más árnyalatú lenne a fényviszonyok miatt. Lehet kapni tubusos festékmintákat, talán kenj fel néhányat, mennyire passzol a többihez.
Előzmény: Encsi84 (691)
Encsi84 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 691
Nem kicsi sajnos... Nyílik róla az egyik oldalon 1 háztartási helység,1 wc, 1 fürdő, másik oldalon 2 szoba, és és egy előszoba.A két végén meg garázs, és nappali.
Előzmény: t3v3d3s (690)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.10.10 0 0 690
most megállom, hogy megkérdezzem, mégis miért baj, ha (a lakás egy minimális részén) fehér a fal :)
Előzmény: Gömbtatu (688)
Encsi84 Creative Commons License 2006.10.10 0 0 689
Sajnos nincs a falon oldalt lámpának helye:(.Nem tudom a Páromnak mért nem jutott eszébe.Fent a plafonon van 3.
Majd a jönnek a képek pénteken,úgy talán könnyebb elképzelni,meg jobban is látszik.
Előzmény: Gömbtatu (688)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.10.10 0 0 688
Ha térdmagasságba lefelé is rak lámpákat, nem feltétlenül kell fehér fal. Encsi, bátran válassz bármilyen színt, nem kell a folyosónak világosnak lenni, ha úgyis sötét, szerintem mindegy, hogy milyenre színezed. A kapuccsínóhoz bármilyen szín megy, inkább arra figyelj, hogy a vele állandóan összenyitott helyiséghez passzoljon.
Előzmény: t3v3d3s (687)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.10.09 0 0 687
Fehér fal. A folyosóra kétoldalt fejmagasság fölé sok felfelé világító spotlámpa.
Előzmény: Encsi84 (685)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.10.09 0 0 686
Szerintem inakié jobb volt, mert a baba könnyebben elérhető, ha valami gond van: nem kell felmenni a dobogóra, megkerülni az egész ágyat, hogy elérjük. Az 50 cm "folyosó" (nem az, mert nincs fala) bőven elég, ugyanis ágy van mellette, ami csak térdig ér (nálunk is ennyi van, egyik oldalról szekrény, és mivel csak este használja egyikünk, aki beljebb alszik, bőven, bőven megteszi). Azért is szimpatikusabb az inaki-féle változat, mert egyszerűbbbnek tűnik a kivitelezése.

A második változatban túl nagy a dobogó, akkora fiókot nem lehet csinálni, hogy az egész alatti teret ki lehessen használni. A dobogóból felfelé nyíló raktérajtó meg nem túl praktikus, mert nagyot kell hajolni (hasalni) a cuccok kiemeléséhez, nem is szólva arról, hogy hová feküdne a delikvens a kinyitásukhoz? (már ha jól képzelem el, hogy ezt hova és hogyan gondolod)
Előzmény: bogibigyo (681)
Encsi84 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 685
A folyósó elég hosszú, és sajnos nem világos.
Előzmény: Encsi84 (684)
Encsi84 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 684
Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni.
A nappalinkban,ami elég nagy ilyen járólap lesz lerakva, ehhez hasonlóan.
Sok ablaka lesz, és egész világos. ...Milyen legyen a fal színe? Milyen lehetne?
A konyha, és az emelet lépcsője (majdha lesz) a nappaliból nyílik.
A konyha járólapja naracsos-sárgás, és minden járólap teteje egyenletlen dorozmás.


A folyósó járólapja tejeskávé-cappucino színű.Ehhez sem érzem milyen színek passzolnak.
Akinek van színérzéke segítsen.
Hétvégén teszek fel képeket is .





bogibigyo Creative Commons License 2006.10.09 0 0 683
most meg duplán töltöttem fel :(
Előzmény: rain city (680)
bogibigyo Creative Commons License 2006.10.09 0 0 682
Na, nem sikerült a feltöltés, újrázok.
Előzmény: rain city (680)
bogibigyo Creative Commons License 2006.10.09 0 0 681
Sziasztok!

Az 50-50 cm körben azért elég szűkösnek tűnik! A minimális közlekedési út hivatalosan 60 cm, az ennél kisebb már nagyon kényelmetlen lehet. A dobogó viszont jó ötlet. A javaslatomat csatolom. Ebben a változatban a gyerekágy nem lenne beszorítva az ágy és a szekrény közé, hanem tényleg lenne egy kis birodalma a csemetének. Igaz, így a dobogónak nem fiókjai, hanem kvázi csapóajtajai lennének - átgondolandó. Az ágy mögött ugyanakkor lehetnek fiókok is, igaz, így az ágyat mindgi el kéne húzni, de ha az ágyat is dobogóra teszed (második változat), a fiókok is maradhatnak - ha a lépcsőt meg az első rajz szerint hátrább toljátok, és az ágy így is dobogón van, az ágy alól kétirányba lennének kihúzható fiókok.

Anna


Előzmény: rain city (680)
rain city Creative Commons License 2006.10.05 0 0 680
Köszi szépen, ezek jó ötletek, ilyesmire gondoltam, mikor segítséget kértem. Olyasmi, amik nekem eszembe nem jutnának. :) És a belmagasság nem gond, 4 méter az egész lakásban. :) Majd galériázni is akarunk, de az még jóval odébb van, majd ahogy a csimóta nő, akkor akarjuk megcsinálni.
Előzmény: inaki (678)
inaki Creative Commons License 2006.10.03 0 0 679
2,5*5 halo+kisagy
Előzmény: inaki (678)
inaki Creative Commons License 2006.10.03 0 0 678

Nem nagyon értem a gondot! Ez egy óriási szoba! ha az egyik szekrényed kimegy akkor elfér a éjjeli szekrény és a másik szekrény közt a kiságy.

 

Tehát az ablakkkal szemközti faltól számítva:50 cm közlekedő, meg éjjeliszekrény,+180 ágy+40 éjjeliszekr.+120 kiságy+90 szekrény...marad20 cm.

 

.és még táncolni is lehet a hálódban. a kiságy védett a faltól meg a szekrényoldalától amit díszíteni lehet. ...fölé egy kispolc.

 

egyedi ötlet: ha kell még tárolóhely, akkor emeld meg egy dobogóra a fr.ágyadat, kb 40cm-re (ha van hozzá belmagasságod: még 1,90 legalább): alattal fiókok amikben egy csomó minden elfér... tehetsz egy lépcsőt is tárolódobozoknak álcázva az ajófelöli oldalra. lásd kép.

 

enél többet elsőre nem érdemes, mivel naon gyorsan nőnek a pockok!! és akkor már más szempont szerint ekll elerendezni a dolgot.

 

egy szoptatós fotel kell még a szobába és tompított fény is éjjelre....

jó egészséget!

Előzmény: rain city (677)
rain city Creative Commons License 2006.09.15 0 0 677

Igen, radiátor van az ablak alatt végig.

A szekrények sima kétajtós nyithatósak, egy normál szekrénysor két ruhásszekrénye. Az ajtaját nem szívesen változtatnám, nekem az rendetlenség benyomását kelti (mármint a függöny v. roló).

Nem tudom mekkora a pelenkázó, még nem vettük meg, de gondolom annak is van valami sztenderd mérete (legalábbis kb-re)! :)

Kiságy vagy 60 X 120 vagy 70 X140, ezt se tudom még.

Előzmény: ARic (676)
ARic Creative Commons License 2006.09.15 0 0 676

a fűtőtest az ablak allatt (végig) áll?

a szekrények gondolom sima nyithatósak-esetleg elképzelhető, hogy valami függönyös/rolós megoldás legyen az ajtaja helyett?

pelenkázó szekrényke mekkora?

(kiságy gondolom 60x120 körüli)

 

Előzmény: rain city (675)
rain city Creative Commons License 2006.09.15 0 0 675
Bele. Miden ötletet meghallgatok.
Előzmény: ARic (674)
ARic Creative Commons License 2006.09.15 0 0 674
mi (én) is belszólhatunk? :)
Előzmény: rain city (673)
rain city Creative Commons License 2006.09.15 0 0 673

Kedves Anna!

 

Tanácsodat szeretném kérni. Hamarosan kisbabánk születik, akinek "lakhelyét" egyelőre 2 szobás lakásunkban a mostani hálószobában (magunk mellett) tervezem elhelyezni. Beteszek egy képet a szoba méreteiről és mostani berendezéséről, ezek közül sajnos csak az egyik szekrényt tudjuk áthelyezni a nappaliba, a másiknak maradnia kell és persze az ágynak is. A szoba 12 nm körüli, nem túl világos, udvari lakás kisebb szobája. A kép kicsit csalóka, próbáltam méretarányosan, de nem sikerült tökéletesre, a lényeg, hogy ezzel a 3 bútorral is elég szűkös már. És ide kellene "bepaszírozni" egy kiságyat és egy pelenkázót (aminek az alja lesz a szekrény, külön komód már úgysem férne be).

Teljesen átrendezhető a szoba, a franciaágy helyéhez se ragaszkodunk, bár nem tudom hová máshová férne, csak gondolom a babának az ablak közelében nem lenne túl jó, és különben is az lenne az ideális ha az ágyhoz közel lehetne az ő kiságya.

Valahogy úgy szeretném, ha övé lenne egy sarok a szobában, ahol színes falvédővel, polcokkal, mókás képekkel jelezhetném, hogy ugyan egy szobában vagyunk de neki is van benne egy picike birodalma.

 

Köszönöm segítségedet, ötleteidet.

 

rain city

ARic Creative Commons License 2006.09.12 0 0 672

Kedves Anna vagy idelátogatók,

 

segítsetek, légyszi!

hasonló (nagyságú, színű és formájú) kanapét keresek, csak kinyithatóst


http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?topcategoryId=15585&catalogId=10103&storeId=8&productId=10967&langId=-21&categoryId=15944&chosenPartNumber=S19806507

 

max. SZ 160-170 centi helyünk lenne számára a vendégszobában (a 2 méteresek szóba sem jöhetnek), egyszínű natúr huzattal, úgy 100e forint körüli áron

 

Hol érdemes vajon körülnézni? Az eddigi kínálat enyhén szólva lehangoló (igaz, csak vidéken jártunk körbe), baromi messze van az elképzeléseinktől.

mervina Creative Commons License 2006.08.14 0 0 671

Szia,

Köszi a tippet. A  gond csak az, hogy ha a kádat cserélem, akkor már sarokkádra szeretném, vagy legalábbis máshogy helyezném el, de ha ezen túltenném magam, akkor is újra kellene csempézni az egész helységet (ha valahol kibontom, leszakad az összes csempe:( ,  akkor már miért ne vennék új mosdót, csaptelepeket, ehhez vízvezetékszerelőre, burkolóra, fűtésszerelőre (?) van szükség. És sok pénzre.

 

Azt reméltem, találok valamilyen és takarékos átmeneti (2-3 évre)megoldást.

Ezért is fordultam Annához, hátha tud valakit/valamit ajánlani.

 

mervina

Előzmény: földikutya (670)
földikutya Creative Commons License 2006.08.14 0 0 670

szia,

 

anyósék újíttatták fel így a kádat (a céget nem tudom, de mázoltak ők is), és amellett, hogy nagyon csúnya lett, néhány hónap múlva már pattogzott a festék.

 

Találomra rákerestem a gugliban fürdőkád árlistákra, a klasszikus akril 160 cm-s már 42ezerért van. Sztem megfontolandó.

 

Aztán lehet, hogy Anna csupa jót ír róluk :)

Előzmény: mervina (669)
mervina Creative Commons License 2006.08.14 0 0 669
Kedves Anna,

 

Régi, elkopott fürdőkádamat szeretném felújítatni (sajnos cserélni nem tudom).

Találtam az interneten egy honlapot (http://www.technogen.hu/Kadfelujitas.html), és őszintén szólva kicsit sokallom az ott megadott árat (35.000 Ft +ÁFA + 6.000 Ft kiszállási díj) . Azt szeretném megkérdezni, hogy kb. mennyi a reális piaci ára egy ilyen újramázolásnak, illetve hogy tudnál –e esetleg ajánlani egy jó szakembert. Az interneten elég sok egyéni vállalkozó hirdeti magát, én viszont jobban örülnék egy már bevált, kipróbált szakemberben.

 

Köszönettel,

mervina

Horváth Anna Creative Commons License 2006.07.08 0 0 668
Kedves Fruzsikaa!

Az imént egy-két link nem teljes tartalmában ment át, úgyhogy azoknak leírom az elérési útvonalát:

Az IKEA weblapján a Könyvszekrények és szekrények menüpont alatt, a Könyvszekrények almenüben találod az össze, általam megemlített polcrendszert.

A másik az MM Bútoráruház:
http://www.mmbutor.hu/term_kat.php?k=45&
A CUBI térelválasztó polc - ez kísértetiesen hasonlít az IKEA bútorához.

Ha egyik sem nyeri el tetszésedet, igény szerint tudok segíteni a tervezésben és kivitelezésben is.

Sok sikert!
Anna
Előzmény: Fruzsikaa (666)
Horváth Anna Creative Commons License 2006.07.08 0 0 667
Kedves Fruzsikaa!

Előszöris egy térelválasztó polc kiválasztásánál fontos szempont, különösen gyerekszobában a stabilitás, hiszen hogyan lehetne egy gyereket megfékezni abban, hogy óvatlan mozdulatokat tegyen, nekidőljön a polcnak stb. Erre persze többféle megoldás is létezik. Egy térelválasztó polc vagy elég széles (akár alul kiszélesedő) szokott lenni, vagy a rögzítésénél vetnek be különféle trükköket. Egyik ilyen lehetőség, hogy a plafonhoz is rögzítik a bútort, így jóformán fix falat képezve. Fontos viszont, hogy amennyiben több elemből álló térelválasztó rendszert választasz, az elemek egymáshoz legyenek rögzítve, így csökkentve a balesetveszélyt.

Én kapásból egyébként az IKEA térelválasztó polcát ajánlanám (EXPEDIT vagy NARREBO - ez utóbbiról meg kell kérdezni vagy legjobb lenne megnézni, hogy térbe állítva mennyire stabil), az alábbi linken: http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?storeId=22&langId=-30&catalogId=10103&cattype=top&identifier=00008_irwtree003

Találtam még a Domus és a Kika kínálatában is térelválasztó megoldásokat:
Domus: http://www.fotexnet.hu/sid000012/page/item/347
Kika: http://www.arukereso.hu/polc-tarto-tarolo-c3039/120.html

Az MM Bútoráruházban szintén van egy: http://www.mmbutor.hu/term_reszletes.php?ta=3159&k=45&PHPSESSID=52f7ba7fe236284314f022a1ca178ad2

Ezeken kívül találtam egyet, ami "Csináld magad" címen jelent meg a Lakberendezők Országos Szövetségének weboldalán
LOSZ: http://www.lakberendezok.hu/index.php?module=article&newscat_id=3022&cat_id=3026&news_id=131

Ez utóbbi szerintem igen szellemes, és gyerekekhez illő megoldás. Egy dobozt ha magasabbra és szélesebbre csináltok, akár az asztal szerepét is betöltheti. Ha ti nem vagytok barkácsoló típusok, egy asztalos vagy akár egy sima lapszabász műhely is összeteszi nektek (ők viszont valószínűleg laminált lapból dolgoznak, tehát nem festhető utólag). A lapszabászaton ABS élzárást kérjetek - ez sokkal szebb és tartósabb a sima élfóliánál.

Sajnos olyan térelválasztó polcrendszert, ami egyik oldalról asztalt is tartalmaz csak egyedi kivitelben láttam eddig, bolti forgalomban nem.

Van vagy a Domus vagy a Kika kínálatában egy olyan térbe állítható elem is, ami L-alakú, és több elem felhasználásával alakítható ki egy komplett térelválasztó polcrendszer. Ez, mivel több kisebb egységből áll, rendkívül sokoldalúan variálható. És szerintem ebből is kialakítható az asztal is. Sajnos ehhez nem találtam linket.

Hát egyenlőre ennyi. Remélem segítettem!
Anna
Előzmény: Fruzsikaa (666)
Fruzsikaa Creative Commons License 2006.07.06 0 0 666
Sziasztok!
Itt is megkérdezem, mint 'odaát' a testvértopicban, hátha tudtok adni egy-két linket.

Tudtok e segíteni abban, hogy egy 5x5 m-es gyerekszobát térelválasztóval szeretnék két részre osztani a 10 éves fiamnak és a nemsokára érkező picinek. Hol kaphatnék olyan nyitott levegős térelválasztó polcsort, ami két oldalról pakolható? Az egyik oldalon esetleg egy íróasztal lap is bele van kombinálva?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!