Keresés

Részletes keresés

leicam4p Creative Commons License 2012.12.25 0 0 1606

milyen - ha szabad tudni? 

Előzmény: gaborka8X8 (1603)
leicam4p Creative Commons License 2012.12.25 0 0 1605

@bigi:  igen ez így van. ezért gond a cipőfűző. mert mind a réz, mind az ezüs oxidálódik, szobahőmérsékleten Hpa 1010-nél. (is :)) ergo, ha a felületén megyen a milivolt és ott van oxidáció az nembiztos, h oké. a híres kínai kábelkészítők teszik tefloncsőbe+vmi mexikói kaktuszolaj a dielektrikum. sztem a vákum lenne a legszuperabb, de hogyan?  a réz vs ezüst harc folyik épp nálam, de olyan ezüstkábelt (DIY) még nem hallgattam a cuccomon aminek akkora tere lenne mint egy jófajta réznek. viszont nem mos, és szebbek e magasak ez tény. én az egy érben hiszek (IC), ha tudnék szerezni 1 mm átmérőjű ezüstkábelt azzal próbákoznék..most itt tartok.

 

az is igaz. amíg a forrásom nem tökéletes addig felesleges (lenne) kábelezni..dehát akkora élmény! :P

Előzmény: big-dewil (1602)
leicam4p Creative Commons License 2012.12.25 0 0 1604

@spacc:  értem én, de ha monokristályos akkor miért nem mindegy a megmunkálás minősége? hidegen vs. melegen? asszem' nemcsak a kristályszerkezetre, hanem az előállítás helyére, évére stb. légköri viszonyokra stb. stb. lehet fogni az adott kábel hangját. is. valamikorolvastamvalahol (a pontos forrás) de nem emléxem, h bizonyos bálnaevő kábelfelhasználók kergetnek rajta át... vagy nagyfeszt, vagy nagyampert - amikor ha némiképp melegszik a kábel biztos változtatja a tulajdonságát ha másnem metallográfiailag - gondolom.

 

 

Előzmény: spacc (1601)
gaborka8X8 Creative Commons License 2012.12.25 0 0 1603

 

Az alapanyag már megvan, de tartom magam ahhoz az elvhez, hogy a kapkodás nem vezet semmi jóra. De ha lessz, aki sürgessen, akkor egy-két év alatt elkészül. :)))))

 

Előzmény: leicam4p (1600)
big-dewil Creative Commons License 2012.12.25 0 0 1602

Oxt mint tudjuk, baromira nem a kábel belsejében mén a fexej, hanem a külsején. No mostan tökre nem mindegy, h miwel wan xigetelwe az adott drot. Szwsz senki sem tudja, h a feszejnek milyen ráhatása wan a xigetelésre, holott wan wmi. A xigetelés nem egykristályos walami, hanem teljesen más anyag. Lehetséges, h ezek együtt felelösek a jo hangért, aminek az elérése a lentebb irt ideig tart kb.

Tapasztalataim xerint a legjobb, ha nix xigetelés.

Sajna ez elég macerás.

A köwetkezö fokozat a walamilyen gyapjubol kéxült, pl cipöfüzöbe behuzni a drotot.

Aztán pl a teflon.

Ezután jön az öxxes többi.

De ezek bizony nüansznyi különbségek, és igen-igen hoxxu idö alatt mutatják meg a joságukat.

Szwsz elsösorban a lejácco berendezés komponenseit köll jol öxxewálogatni, illeszteni, oxt ha ez megwan, akkor lehet a különféle drotokat probálgatni.

Addig tök felesleges.

Különben is az ezüst (lehetöleg jo régi) drot a legjobb.

Előzmény: spacc (1601)
spacc Creative Commons License 2012.12.25 0 0 1601

Wélleménny....:

 

 

a kábel (mint tuggyuk) vörösrézből van.

A vörösréz ehy fém, ami igen jól vezeti az áramot.

A vörösréznek van kristályszerkezete. De ennek ellenére úgyviselkedik mint egy egykristályos (avagy monokristályos) anyag. Ez azért van, mert Nincs kitüntetett vegyérték elektronja a vörösréz kristálynak, ezárt viselkedik úgy, mintha egész anyagában egyetlen kristály lenne. Ezekután a kristályszerkezetére fogni bármit is enyhén szólva dőreség.

Viszont. Ha egyfolytában fogod halgatni - pihenés, alvás nélkül - akkor sokkal rövidebb idő alatt jutsz ahoz az állapothoz, hogy úgy érezd, hogy már bejáratódott. Na erre kössél csomót.

Előzmény: leicam4p (1600)
leicam4p Creative Commons License 2012.12.25 0 0 1600

és? sikerült?

 

egyébként, hogyan lehet rövid idő alatt 'járatni' a kábeleket? feltételezem, h a kristályszerkezet miatt van rá szükség, a tapasztalatom olyan 50-100 óra közé tehető átlagosan, utána 'beáll' a hangja. ezt, hogy lehetne lerövidíteni?

inkább amper vagy inkább sok volt kéne a kábelnek? vélemyény??

Előzmény: gaborka8X8 (1567)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2012.11.23 0 0 1599

Jó régen szedhettél szét fej/fülhallgatót... én a Sonynál találkoztam vele '94 környékén (18 éve), és azóta szép lassan a gyártók nagyobb része áttért erre a technikára. 10x jobban bírja a strapát. Hogy ki alkalmazta elsőként, nem tudom.

Előzmény: Törölt nick (1597)
btamas70 Creative Commons License 2012.11.23 0 0 1598

És ehhez a litze hangszórókábelhez mit szólnál?)))

Előzmény: Törölt nick (1597)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.23 0 0 1597

Kicsit meglepődtem ma kábel ügyben.

 

KH-s lett egy Sennheiser fejhallgatóm csatlakozója, ezért szétszedtem, hogy megforrasszam. Amikor szétszedtem a jack dugót, akkor megdöbbenve láttam, hogy a három érpár belső szigetelés nélkül van a külső műanyag védőburokban.

 

A vezetékeket alkotó réz-szálak biztosan el vannak látva valamilyen szigeteléssel, de külön műanyag szigetelő burok nincs rajtuk. Forrasztani is lehetett a vezetéket, se mérve, se hallgatva nincs zárlat az erek között, de akkor is meglepő volt látni a látszólag szigetelés nélkül egymás mellett futó kábeleket.

gabocza1 Creative Commons License 2012.10.23 -1 0 1596

Ja, mint a nakamichi dugók a vaterán...:)

Előzmény: Jolida (1595)
Jolida Creative Commons License 2012.10.23 0 0 1595

Szvsz kevered valamivel, mivel a Mogami készre szerelt és bulk kábelen kívül mást tudtommal nem árul.

Báááár.... a csájníz címkézőgépeket ismerve bármi megtörténhet. :-)

 

Előzmény: big-dewil (1594)
big-dewil Creative Commons License 2012.10.23 0 0 1594

Khm...

Tudok Budán egy helyet, ahol lehet rendelni Mogami csatikat. Legalább is 2 éwe még lehetett.

Föleg hangfalcsatikat rendeltem. Azok nagyon jok.

Előzmény: Jolida (1593)
Jolida Creative Commons License 2012.10.23 0 0 1593

A Mogami sose gyártott csatlakozót.

Jó kábeleket igen, készre gyártottakat is, de tudtommal főleg OEM csatlakozókat használ. A jobb kábelein pl. Neutrik Profi csatlakozók vannak.

 

Egyébként rézre én is Neutrik Profit használok.

Előzmény: big-dewil (1590)
big-dewil Creative Commons License 2012.10.23 0 0 1592

Odairtam, h RCA, ill. XLR!

Lehet még wenni a "régit" )))

Előzmény: btamas70 (1591)
btamas70 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 1591

"Nekem eddig a drágábbik profi Neutrik RCA és XLR csatlakozoi tünnek a legsemlegesebb hangu csatiknak."

 

230V-os kábelen?)))

A Neutrik P. RCA nem rossz, de hangra sajnos nem a régi, az ezüstözött XLR jó, a Furutech választékából a komolyabb csatik és tápkábelek jók, habár "enyhén" túlárazottak.

Előzmény: big-dewil (1590)
big-dewil Creative Commons License 2012.10.22 0 0 1590

Nekem eddig a drágábbik profi Neutrik RCA és XLR csatlakozoi tünnek a legsemlegesebb hangu csatiknak. Pedig wolt mán itt jo pár féle.

Még jok a Mogamik is, de azok jowal drágábbak.

A többi xerintem felejtös, a Furutechel az élen.

Előzmény: Jolida (1589)
Jolida Creative Commons License 2012.10.22 0 0 1589

Te csak ne beszélj!:-)

Aki a kábelek hangját sem tudja megkülönböztetni ("kábeleknek nincs hangjuk" szindróma :-p ), az miért hallaná a csatlakozókat (horribile dictu az azokon levő bevonatokat) különbözőnek. :-ppp

Előzmény: spacc (1588)
spacc Creative Commons License 2012.10.22 0 0 1588

....skandalum!  Hogy lehet ilyen hülyeséget kérdezni?    A Rhódium az Rhodium. Punk-tum!  Hájend, űberfaxa, és gigahertzes tartomáynban is megállja a helyét, mert ugye a hifiben ez roppant fontos szempont.  :)))))

Előzmény: Törölt nick (1587)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.22 0 0 1587

Ti ezeknél a csatlakozóknál tényleg halljátok a hangzásbeli különbséget, vagy csak a stabil érintkezés miatt használjátok őket ????

btamas70 Creative Commons License 2012.10.22 0 0 1586

Ha nem kell hangzásmódosító ródium, és nem locsolócsőre fogod szerelni, akkor szvsz egy még olcsóbb Schurter 4781 is bőven megteszi:)

Előzmény: quad (1585)
quad Creative Commons License 2012.10.21 0 0 1585

Köszi, azt hiszem nekem az 1900 Ft-os rhodiumos bőven megteszi.

Előzmény: Jolida (1584)
Jolida Creative Commons License 2012.10.21 0 0 1584

Echte Oyaide koppintás koppintása. :-)))

Amikor már a kínait is hamisítják....a kínaiak... :-)

 

Egyébként "fapaci" szokott hasonló( sic! :-) )kat árulgatni (http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/43144-fapaci-kirakata/page__st__120).

Előzmény: quad (1583)
quad Creative Commons License 2012.10.21 0 0 1583
quad Creative Commons License 2012.10.21 0 0 1582

Ismeri valaki ezt a "valódi kínai" hálózati csatlakozót? Érdemes vele foglalkozni?

 

Valahogy furcsálom, hogy a pár száz forintos "számítőgép" csatlakozó és a kb 7000 Ft-os Supra között nem találtam semmit.

gépészet Creative Commons License 2012.07.30 0 0 1581

Üdv Barátim!

Egy topiklakó Barát ajánlotta, hogy keresgéljek itt is:

TR 1406-os multiméteremhez keresek olyan csatlakozót ami ide illik:

, és emígyen néz ki:

 

 

Nekem a dugóra van szükségem, egy ehhez a műszerhez való csöves, nagyfrekvenciás mérőfej elkészítéséhez. Nagyfeszültségű mérőfejem van. A tuchel-dugó okán az is megfelelne, lényeg, hogy az ötpólusú legyen. (Annak csatlakozója van a képen.)

Nagyon hálás lennék ha Valaki segítene. Természetesen az árát, és a póstaköltségét megtérítem.

Köszönöm:

Öreg Csóka

 

Jolida Creative Commons License 2012.07.30 0 0 1580

Megtaláltam egy régi beírásomat:

 

"Belden 89259 (RG59, teflon -foam FEP- insulation and outer FEP jacket) has only 17pF/feet (~57pf/m) capacitance.
http://www.belden.com/techdatas/metric/89259.pdf

Ideal for first time DIY-ers:
Belden 89259 DIY RCA Interconnect Cables

Jon Risch's twisted core interconnects (Belden 89259/89248, or 1506a cores) are better (~6-7pf/feet)."

Jolida Creative Commons License 2012.07.30 0 0 1579

Teljesen feleslegesen vinnél be (eredően akár több száz pF) kapacitásokat a rendszerbe.

 

Értelmét sem nagyon látom az egyedi árnyékolásoknak (hacsak nem egy nagyfeszültségű átalakító felett üldögélsz), de főleg annak nem, hogy ez után még összetekered.

 

Ha már árnyékolt, és jobb minőségű (én főleg Belden kábeleket használok), akkor miért nem próbálod ki a sima (na jó, teflon belső és külső szigetelés azért jó ha van) RG58 koaxot interconnectként? A kapacitása 60-100pF lesz méterenként.

 

Ha az megvolt, akkor meg kellene hámozni egy-egy (négy) darabot (nagyjából 40%-al hoszabbat, mint amekkora a kész interconnect lesz), leszedni a külső borítást, az árnyékolást, majd lazán összetekerni kettőt. Teflon szalaggal átbandázsolni, "kígyóbőrt" ráhúzni, feldugózni. Kicsit nagyobb a kapacitása, de nálam jobban bevált, mint sok (túlárazott) kábel.

 

Ja, persze mindegyiket járatni is kellene. Pár száz óra után már nem szokott változni. :-)

Előzmény: gaborka8X8 (1578)
gaborka8X8 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 1578

 

Lehet, hogy nem jó.

De ha nem jó, akkor miért nem jó?

És ha nem jó, akkor miért alkalmazza ezt a megoldást az egyébként igen jó hangú kábeleket gyártó Crystal?

 

Előzmény: Jolida (1576)
btamas70 Creative Commons License 2012.07.30 0 0 1577

Belső harisnya a forrás oldali hidegpontra, a másiknál szerintem mindegy, illetve ha van különbség, akkor nyerjen a jobb hangú változat.

Előzmény: gaborka8X8 (1575)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!