Keresés

Részletes keresés

feketefelho Creative Commons License 2018.06.25 0 0 235

Nem valami nagy itt a forgalom, azért írtam, hátha valaki (már Teo-n és rajtad kívül) esetleg jönne-menne, de azt hiszem Spanyolország már távol van a magyarok többségének autóval, oda a legtöbben repülővel menek és utána autózgatnak. Autóval É-Olaszországba, Horvátországba, Bulgáriába, Görögországba még csak-csak eljut a bevállalósabbja, de ennél messzebbre ma már sokan a repülőt választják. A rövid kis szabadságba nem fér bele egy több napos, kényelmes autózgatás a célig, helyette repülővel bezuhannak a célállomásra és onnan pár nap alatt -bérelt autóval- körberohanják az érdekesebb helyeket.

A mi esetünkben azonban kiszámoltam mindkét verziót (saját autó, ill. repülő+bérautó) és nem volt számottevő a különbség, csak repülővel kimaradnak útközben a látnivalók. 

A tervek szerint mi odafelé benézünk Monte Carlóba és Marseillebe, hazafelé meg Milánót és utána Velencét ejtjük útba (Velencében már voltunk korábban, de ha ott megyünk el mellette, már csak megállunk...)

No majd megírom, mikor hazaértünk.

Előzmény: Jocó0423 (234)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 234

Idén sajnos nem odamegyünk de jövőre újból mindenképp :)

Előzmény: feketefelho (233)
feketefelho Creative Commons License 2018.06.23 0 0 233

Van esetleg valaki, aki hazaért az idei útról?

Egy kis útleírás.....

Teo papa Creative Commons License 2018.05.17 0 0 232

Hmm .. a két éjszaka sem sok. Odafelé kettőt alszunk, ehhez képest egy este Alassioban, másnap délelőtt Monte Carlo, majd este Marseilles. Harmadnap délután érünk Calellába. Visszafelé nézelődünk délután Nizzában, majd egyet alszunk, aztán másnap estére érünk haza. Ha még nézelődni akarnék, újabb éjszakák kellenének ... de majd legközelebb :)

 

Teo >

Előzmény: Jocó0423 (230)
feketefelho Creative Commons License 2018.05.17 0 0 231

Köszönöm az ötleteket, majd válogatunk közűlük (idő sajnos mindenre nincs, mert tényleg oda kell érni, meg vissza is valamikor....

Jocó0423 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 230

Én ezért szoktam 2 éjszakát rászánni az utazásra.

Nyugi van és nézelődés :) Különben repülővel mennék, ha sietnék.

Előzmény: Teo papa (229)
Teo papa Creative Commons License 2018.05.16 0 0 229

Hát ja. Egy csomó dolgot meg lehetne nézni, csak akkor nem érne oda, vagy haza az ember :)

 

Teo >

Előzmény: Jocó0423 (227)
beci77 Creative Commons License 2018.05.16 0 0 228

Garda tó

Előzmény: feketefelho (224)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.05.16 0 0 227

Saintropez, Carnon plage :) esetleg Sete

Előzmény: Teo papa (225)
feketefelho Creative Commons License 2018.05.16 0 0 226

Kösz.

Kifelé azt hiszem megnézzük  Monte Carlo-t, hazafelé pedig Marseille-t, ez bele fog férni az útitervbe. Visszafelé lassabban jövünk majd, mert a stazzanoi szálláson eltöltött éjszaka után megállunk még Velencében (2 éj), így lesz időnk benézni (bekukkantani) Milánóba is. Aztán 1 nap Velencében (megnézzük, amit két éve kihagytunk), majd másnap hazaporoszkálunk. 

Előzmény: Teo papa (225)
Teo papa Creative Commons License 2018.05.16 0 0 225

Monte Carlo, Marseilles

 

Teo >

Előzmény: feketefelho (224)
feketefelho Creative Commons License 2018.05.16 0 0 224

Na, végül mégis győzött a "józan ész", és autóval megyünk, repülő helyett.

Nagyjából a:

Bp-Ljubljana-Velence-Milano-Stazzano (1 éjszaka)-Genova-Nizza-Montpellier-Bercelona

útvonalon fogunk oda-, és visszafelé is közlekedni.

Tudtok mondani útközben olyan helyeket, amit feltétlenül meg kell nézni, át kell menni rajta, stb. (Nem tudom mikor megyünk arra legközelebb, amit lehet szeretnénk megnézni.)

Mircina Creative Commons License 2018.02.01 0 0 223

köszönöm szépen az infókat!

Teo papa Creative Commons License 2018.01.31 0 0 222

A nejem jól tud aludni menet közben :) .. Görögország persze hogy más ügy. Oda mi is mentünk este 8-as indulással, reggel 8 körül voltunk Tessalonikiben. Nem volt azzal semmi baj. Sehol se sor, se tumor, szinte tök szabályosan mentem és majdnem jobb lett az átlag, mint nappal visszafelé, ahol mindenhol jöttem 180 körül, ahol csak a forgalom engedte :o De arrafelé ugye nagyon nem volt kedvünk kalandozni :)

Amúgy meg én inkább pályán megyek - a Jocóval ellentétben :) -, mert kicsit az a véleményem, hogy az sokkal inkább kikapcsolódás, ha valahova odaérve kiszállok és nézelődünk a városban, vagy esetleg más nevezetességeket, de a tengerparti úton haladni nem igazán lehet, ha hosszabb távot akar menni az ember. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem éri meg egy-egy alkalommal valamerre hosszan a tengerparton menni. A Genova - Monaco szakaszt mi már megjártuk, így nem vágyom rá újból :) A további francia részen még nem mentünk a parton, meglátjuk hogy állunk idővel, nem kizárt, hogy egy szakaszon "bóklászunk" kicsit :)

 

Teo >

Előzmény: feketefelho (220)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.01.31 0 0 221

Egy a lényeg, hogy mindannyian érezzétek jól magatokat!

Én még nem csalódtam Spanyolországban, az emberek és az időjárás is csodás volt mindig.

feketefelho Creative Commons License 2018.01.31 0 0 220

A vezetéssel nekem sincs bajom, csak asszony szokott szívbajt kapni, amikor közvetítem neki, az út menti látnivalókat, mi van jobbra, balra,... "Te nem az utat nézed??!!"- szokta mondani  :-))) (Hát persze, hogy azt, de közben mást is.)

A hajnali indulás nálunk kizárva, akkor indulunk, amikor a csomagtartót rázárom a cuccokra. (Volt, hogy este 10-kor indultunk Görögországba. Na azt az utat nagyon utáltam.)

Most már inkább reggel 8-9 körül startolunk és megyünk a célig, vagy az első pihenőig. 

Előzmény: Teo papa (215)
feketefelho Creative Commons License 2018.01.31 0 0 219

Tudom, vérzik a szívem, de az már nagyon nagy kerülő lenne (és sok plusz költség: drága szállás, parkolás még úgy is, hogy a külvárosban lenne a hotel).

Előzmény: Jocó0423 (214)
feketefelho Creative Commons License 2018.01.31 0 0 218

Jól van na, csak csipkelődtem.

Egyébként az egyik járható megoldás éppen a tied, vagyis nem feltétlenül a pályán haladva, kényelmes tempóban elcsordogálunk a célig. Így kevesebb lesz a benzinköltség is (lassabban megyünk), és kevesebb a pálya díj, igaz, amit így megtakarítasz az a hosszabb menetidő miatti plusz szállásokon valószínűleg elvész.

DE! Menet közben is meg tudsz nézni sok mindent.

 

Én inkább a másik változatot követem, vagyis rohanjunk le a célig minél gyorsabban, hisz azért megyünk, hogy ott lássunk sok mindent (vagy henyéljünk a tengerparton, vagy ....)

 

 

Előzmény: Jocó0423 (213)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.01.31 0 0 217

Teljesen hasonlóan gondolkodunk :)

Mi 7-kor indultunk, csak nappal vezettem és teljesen nyugisan.

Előzmény: Teo papa (215)
Teo papa Creative Commons License 2018.01.31 0 0 216

:-))

Előzmény: feketefelho (212)
Teo papa Creative Commons License 2018.01.31 0 0 215

Mindenki más :) .. én nagyon szeretek vezetni annak ellenére, hogy évi 60-70e km-t megyek. Éjszaka meg annál inkább, de a nyaralás nem az éjszakai vezetésről szól. A terv szerint első nap 5 körül indulunk, a többi napon csak később (reggeli után).

A szisztéma is .. én legelőször lefoglaltam a szállást Calellán, aztán kezdtem el gondolkozni, hogy mikor hol állok meg, mit nézek, stb. Így alakult ki a pontos terv. Mindent a bookingon foglaltam, minden lemondható pár nappal az utazás előttig :)

De az totál igaz, hogy nagyon szűrni kell a megnézendőket, mert különben soha nem ér az ember oda :)

Amúgy meg nálam van egy tapasztalati "ökölszabály". Szállásdíj + 100€/nap. Ebbe bele szoktunk férni olasz, görög, horvát nyaralásokon is. Tehát a tervezésnél nem számolgatom az egyéb költségeket (belépő, pálya, stb). Most a pályát megnéztem, mivel ez azért jelentősen messzebb van, itt lesz is kicsit magasabb talán a 100€/napi összeg.

 

Teo >

 

 

Előzmény: feketefelho (210)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.01.31 0 0 214

Pont Barcelonát hagyod ki? Ajaj, a legjobb hely Spanyolban :)

Előzmény: feketefelho (210)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.01.31 0 0 213

Te valamit félreértesz :)))

Én nem kötekedtem, csak a saját tapasztalatomat írtam, ami nem egy úté, hiszen már kétszer jártam meg :)

A 4 nap az oda.vissza értendő, tehát kettő éj oda, kettő vissza és így nagyon kényelmes.

Mindent látunk amit szeretnénk és még autópálya díjat is megtakarítok. Arról nem is beszélve, hogy az autó étvágya is kedvezőbb 80-nál.

Előzmény: feketefelho (212)
feketefelho Creative Commons License 2018.01.30 0 0 212

Gondolkoztam beleírjam-e neki az összes "*" és "+" jelet (bár azt hiszem, így is elég szájbarágósra sikeredett).

Írhattam volna pusztán annyit, hogy 260 000.

(És akkor Jocó sem kötekedett volna :-))))))

Előzmény: Teo papa (207)
feketefelho Creative Commons License 2018.01.30 0 0 211

Jocó, ahány helyen nézed, annyi árat látsz az üzemanyagra (például ez a Hol tankoljak.hu).

Amiket te írsz pl. Olaszországra, az lehet, hogy a mellékutak mentén igaz, de az autópályákon sajnos a drágább árak működnek.

(Vagy amikor tankolni akarsz, akkor lemész a pályáról, utána meg vissza? Ez azért elég nagy lutri, meg lassítja is a haladást.)

Viszont a számítással nagyságrendeket nem tévedtem, mert neked is (olcsó benzin, olcsó euróval) is hasonló szám jött ki.

Az autópálya díjat béci77-től vettem (elég pontos összegeket írt, valószínűleg elrakott minden cetlit a kapuknál, vagy a ViaMichelin tudja ezt).

Te már vele is vitatkoztál, de nekem meggyőzőbb volt a pontos összegek sorolása és végül is kiderült, hogy pár cent híján ugyanannyit fizettetek.

 

Tengerparton valóban lehet menni, de, mint te is írod, akkor 4 napig mész csak odafelé (gondolom hazafelé is ennyi).

Na nekem ennyi időm nincs, az össz idő, amit erre az útra szánunk 11 nap, abba ez nem fér bele.

Lehet, hogy te ott olcsóbban tankolsz, de a többség szerintem a pályán fog menni (és ott tankolja a drágább üzemanyagot).

 

Egyébként írtam, hogy az összeg KB!!!

Amennyiben a kérdezőnek nem tetszik, számolja ki magának.

 

Előzmény: Jocó0423 (205)
feketefelho Creative Commons License 2018.01.30 0 0 210

Alapból mi is úgy indultunk, hogy autó, bár tavaly már azt mondtam, hogy ahova nem érek el egy egy nap alatt (reggeltől estig), oda már csak repülővel vagyok hajlandó menni.

Nem szeretem az éjszakai vezetést, no nem a fények miatt, hanem az éjfél utáni komaszerű elalvástól tartok inkább.

Akkor lettem picit ideges, mikor asszony kibökte, hogy menet közben azért jó lenne megnézni kb. az összes nagyvárost. 

Mondtam neki, hogy ez az út nem erről szól, addig rendben van, hogy megnézem Milánót, Nizzát (ha már úgy is ott megyünk el mellettük), de ha minden híresebb helyet szeretnék látni, akkor kb. 1 hét kellene, hogy Spanyolországba érjünk. 

Készítettem egy költségvetést (benzin, szállások, belépők, kaja, stb) és kijött egy szép összeg.

Aztán megcsináltam ugyanezt repülővel, bérautóval és kijött majdnem ugyanaz a szám.

A pénztáros (a feleségem) azt mondta ez, így nem megy, mert bele kellene férnie a görögországi nyaralásnak és a spanyol körútnak is 8-900e forintba.

Erre jött az újratervezés, repülő és bérautó de kimarad Barcelona (oda majd elmegyünk máskor), no ez így már OK lett.

Már csak le kellene foglalni a szállásokat.

 

Előzmény: Teo papa (208)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 209

Ebben teljesen egyetértünk :)

Én például szeretek vezetni, kikapcsol.

Előzmény: Teo papa (208)
Teo papa Creative Commons License 2018.01.30 0 0 208

Hmm .. innen csak annyi lé kell, hogy Szlovéniába érj, nem? Ott olcsóbb már :)

Egyébként nyilván nem lehet összehasonlítani a repülő és az autó költségét, meg ugye az sem mindegy, hogy valakinek mennyire nyűg a vezetés, ahogy az sem, hogy aki nem Pesten lakik, annak jelentősen macerásabb a repülő, meg ... egy csomó más, amiről szó is volt az élmény vonalán. A lényeg, hogy mindenki azt választja úgyis, ami neki tetszik :)

 

Teo >

Előzmény: Jocó0423 (205)
Teo papa Creative Commons License 2018.01.30 0 0 207

Nagyon türelmes vagy :) .. én elküldtem volna kicsit :o .. bár még lehet így sem lesz jó, mert le kell görgetni párat, mire olvasná :o

 

Teo >

Előzmény: feketefelho (203)
Teo papa Creative Commons License 2018.01.30 0 0 206

Köszi :)

Előzmény: Jocó0423 (199)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!