Keresés

Részletes keresés

Bona Fide Supraman Creative Commons License 2003.02.11 0 0 67
Jó, rendben, nem probléma. Nekem legalábbis biztos nem.

Ugyan nem teljesen erről a helyzetről szól :-), de eszembe jutott egy vicc erről a "nem osztozkodom"-ról: idős pasinak fiatal felesége volt, és megkérdezték tőle, hogy mire jó ez, hiszen a felesége ugyancsak gyakran csalja meg. Mire a pasi: "Inkább legyen egy jól menő üzletben 10%-os részesedésem, mint egy csődtömeg vállalkozásban 100%-om"

Előzmény: wget (66)
wget Creative Commons License 2003.02.11 0 0 66
Mert érdekelne is. Nálam egyszerűen nem jutna el odáig az egész, hogy kivülálló, vagy harmadik fél legyek az ágyban. Sajnálom. Ha ilyesmire kényszerítenek, komolyan elgondolkodnék egy hasonlóan drasztikus megoldáson. És ne gyertek nekem a biszexualitással, meg az évek tapasztalatával, esetleg a házasságok X-edik évei után esetlegesen kialakuló szexuális egyhangúsággal. Normális lányra vágyom. Nem kell harmadik. Nem osztozkodom.

wget

Előzmény: Bona Fide Supraman (64)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.11 0 0 65
Ennek elég nagy a valószínűsége.
Előzmény: Bona Fide Supraman (64)


Bona Fide Supraman Creative Commons License 2003.02.11 0 0 64
Szerintem nem kellene telefonszámot cserélned, mert senki sem hívna.
Előzmény: wget (63)
wget Creative Commons License 2003.02.11 0 0 63
Amit én tennék.

Belemennék a dologba (más kérdés, hogy alapból nem, de tekintsünk most el ettől), és ahogy nyalják falják egymást ott ketten, remélhetőleg felizgulnék (bár szerintem elmenne a bnőmtől a kedvem egy életre, ahogy látom, hogy mással élvezkedik, de tegyük fel, mégsem), majd lassan odamennék és megdugnám a harmadiknak beszálló csajt, de úgy istenigazán, aztán megkérdezném a bnőmet, hogy ez hogy tetszik neki. Nem ragaszkodnék ahhoz, hogy be is fejezzem, elég pár mozdulat a hatás kedvéért. Majd jól otthagynám őket, tegyék meg, amit meg kell tenniük, az én telefonszámom ismert. Még egy hétig meg lehet győzni arról, hogy ne cseréljem ki.

Valami ilyesmi. Legalább életem húszas-harmincas éveiben engedjek meg magamnak némi – szerintem szerelemben kölcsönösen indokolt – önzést.

Egyébként sok szerencsét Szusi. Szenvedni fogsz mint egy kutya.

wget

Szushee Creative Commons License 2003.02.11 0 0 62
OFFoljatok nyugodtan, engem nem zavar :)

Sok tanácsot kaptam, és el is döntöttem mit teszek:
megbeszéljük hogy ezt a dolgot én hogy élem meg, és hogy végülis rendben van, és megkérem hogy az eset után is maradjon ilyen a kapcsolatunk (legalábbis törekedjünk rá), ne hagyjuk hogy bármin is változasson ez a kis játék/próba/kaland...akárminek is nevezzük.
Az én problémám lényegében az volt, hogy átengedni a barátnőmet vki másnak (mégha nőről is van szó) nekem nehéz [ebbe belenyugodtam már!], illetve attól tartottam hogy az eset után változik a kettőnk viszonya, illetve bekerülhet egy harmadik személy is a képbe [ezt pedig megbeszélem vele]...

Azt hiszem ez lesz a legjobb megoldás... Ha érdekel titeket mi lett a vége, meg fogom írni ígérem, illetve ha bárkinek van hasonló jellegű gondolata/élménye..stb az bátran ossza meg itt, biztos vagyok benne hogy másokat is érdekelné, nem csak engem.

Azt hogy kivel tervezi a bnőm nem tudom, de ha van valamelyik hölgy olvasónak kedve akkor csak írjon nekem egy emailt, és én továbbítom a címzetnek a dolgot. A többi már nem rajtam múlik.

Köszi a tanácsokat mégegyszer, meg hogy leírtátok!

nickwarren Creative Commons License 2003.02.11 0 0 61
szegény szushee (bocs ha rosszul írtam a nevedet) szétoffoltuk a topikját :(
akarod még, hogy onok legyünk?
Előzmény: nickwarren (59)
Móni és Zsolti Creative Commons License 2003.02.11 0 0 60
:-)))
Előzmény: nickwarren (59)
nickwarren Creative Commons License 2003.02.11 0 0 59
relax, szerintem is neked van igazad :)
és ez lassan már nem konszenzus lesz, hanem a többség diktatúrája, azaz egy demokratikus döntés ;))))
Előzmény: Móni és Zsolti (55)
Kigyo Creative Commons License 2003.02.11 0 0 58
Németet 6 évig tanúltam. Dafke se fogok beszélni németűl senkivel. Túlságosan fájana nekem. Hogy a konszenzus miféle ősi magyar szó lehet, azt meg nem tudhatom...
De talán jobb volna inenntől ONnak lenni...
Előzmény: Móni és Zsolti (57)
Móni és Zsolti Creative Commons License 2003.02.11 0 0 57
Úgy tűnik, hogy a magyart sem... :-)
Előzmény: Kigyo (56)
Kigyo Creative Commons License 2003.02.11 0 0 56
Ha ezért dőlsz bele, akkor megérdemled. :)
Amúgy a latin magyar fordításokkal van itt gond.
Ich spreche nicht Deutsch!
Előzmény: Móni és Zsolti (55)
Móni és Zsolti Creative Commons License 2003.02.11 0 0 55
Bazmeg, én itt helyben beledőlök a papírvágókésembe... :-((((((( Ungarische Sprache schwere Sprache???
Előzmény: Kigyo (53)
Kigyo Creative Commons License 2003.02.11 0 0 54
Amennyiben mindketten elfogadjátok ezt a helyzetet, akkor igen. Ha még vitáztok, akkor meg nem született meg a konszenzus. Mi ebben a bonyolúlt? Odaírtam a definíciót. :)
Előzmény: Fourty (52)
Kigyo Creative Commons License 2003.02.11 0 0 53
Tőlem lehet így. Akkor konszenzusra jutottunk. :)
Előzmény: Móni és Zsolti (51)
Fourty Creative Commons License 2003.02.11 0 0 52
Akkor, ha a gondolatmenetedet jól értelmezem, helytálló a következő? : Konszenzusra jutottam a munkáltatómmal. Én fizetésemelést akarok, Ő egy fillert sem ad !
Előzmény: Kigyo (50)
Móni és Zsolti Creative Commons License 2003.02.11 0 0 51
Maradjunk abban, hogy nem értünk egyet, jó? :-)

Zsolti

Előzmény: Kigyo (50)
Kigyo Creative Commons License 2003.02.11 0 0 50
OFF tovább:
Ha elfogadod a konszenzust, akkor el kell fogadnod azt is, hogy nem kötelező mindkét félre jónak lennie. Arról van szó, hogy a vita abba a stádiumba jut, ahonnan nincs tovább.
Ha a barátnőm szeretne engem egy férfival látni, én meg nem megyek bele akkor se, ha a feje tetjére áll; az konszenzus. Mert a téma le van zárva. :)

Talán a kompromisszummal kevered? :)

Akkor ennek fényében tudsz olyan helyzetet mondani, ahol megfelfő mennyiségű kommunikáció után nem lehet valami holtpontra jutni?

Előzmény: Móni és Zsolti (49)
Móni és Zsolti Creative Commons License 2003.02.11 0 0 49
Szívesen szétOFFolok én bármilyen topikot... :-)

A konszenzus meghatározását elfogadom, de az utána felsoroltak nem konszenzus-típusok szerintem... Egyszerűen azért, mert az egyik alma, a másik körte. (Ha megmondom a barátnőmnek, hogy vagy kussol, vagy elhúz, az az "egyik fél érdekeinek érvényesülése", és mégsincs konszenzus. Továbbá sem a kompromisszum, sem az együttműködés sem konszenzus, a teljes ellentétről nem is beszélve)

Jó tanárod meg túl egyszerűen látja a dolgot szerintem. Ok-okozati öszzefüggés akkor lenne, ha minden problémafelvetésből a kommunikáción keresztül el lehetne jutni a konszenzusig. No de ez nem igaz... Persze azt elismerem, hogy a probléma-megoldáshoz kell a kommunikáció. :-)

Zsolti

Előzmény: Kigyo (48)
Kigyo Creative Commons License 2003.02.11 0 0 48
No utánanéztem:
"Konszenzus: megegyezés, melyet senki nem vitat "
Akkor jól emlékeztem. Amiket leírtál, azok konszenzustípusok. :)

"ui: Szóval nincs ok-okozati összefüggés :-)"

Jó tanárom szerint:
problémafelvetés ==>> kommunikáció =>> konszenzus
Ebben a sorrendben. :)

Előzmény: Móni és Zsolti (47)
Móni és Zsolti Creative Commons License 2003.02.11 0 0 47
Akkor te rossz iskolába jártál... :-) Lehet belőle konszenzus, lehet kompromisszum, lehet együttműködés, lehet valamelyik fél érdekeinek érvényesülése, lehet teljes ellentét és egyet nem értés :-) Biztos még ennél is több dolog lehet, de én sem jártam a legjobb iskolákba :-)

Zsolti

ui: Szóval nincs ok-okozati összefüggés :-)

Előzmény: Kigyo (46)
Kigyo Creative Commons License 2003.02.11 0 0 46
Még annó, a suliban azt tanúltuk, hogyha felmerűl egy probléma, akkor a megbeszélés végén egy konszenzus fogja követni. Szóval ok-okozati összefüggés van. :)
Előzmény: Móni és Zsolti (44)
Kigyo Creative Commons License 2003.02.11 0 0 45
Pedig a saját lelkiismeretével neki kell elszámolnia, hogy megengedi-e vagy sem.
Ha igen, akkor nem lehet később a másik szemére vetni.
Ha nem, akkor meg számolni kell azzal, hogy korlátozta a másikat.
Hogy melyiket tudja inkább elfogadni, az csakis őrajta múlik.
Előzmény: Törölt nick (43)
Móni és Zsolti Creative Commons License 2003.02.11 0 0 44
A megbeszélés megbeszélés, a konszenzus meg konszenzus. Hol itt a probléma? :-)
Előzmény: Kigyo (42)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.11 0 0 43
Gondolta, előbb tanácsot kér itt :-)
Szerintem a topiknyitó sem tudja még, mit akar.
Előzmény: Kigyo (42)
Kigyo Creative Commons License 2003.02.11 0 0 42
De úgy tűnik nem volt konszenzus. Az meg milyen megbeszélés?
Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.11 0 0 41
Azért a topiknyitó szerintem nagyjából megbeszélte a barátn?jével a dolgot.
Előzmény: Kigyo (40)
Kigyo Creative Commons License 2003.02.11 0 0 40
Úgy látszik ez lesz a n+1-edik topik, ami a hiányos kommunikációról fog szólni... :(
Előzmény: Törölt nick (39)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.11 0 0 39
Mondd meg neki nyugodtan, hogy ez neked nem esne jól.
Ne menj bele olyasmibe, amit er?ltetettnek éreznél.
Előzmény: Szushee (33)
Fourty Creative Commons License 2003.02.11 0 0 38
Igen, köszi Zsolti a magyarázatot ! :-)))
Előzmény: Móni és Zsolti (36)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!