Keresés

Részletes keresés

csirkefogó69 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 2644

Ez nem törvényszerű, de én ezt tapasztaltam. Ha valakinek rengeteg ideje van, és külön külön is tud eleget foglalkozni a kölykökkel, az tarthat, nevelhet egyszerre többet is, de általában manapság ez nem így működik. Én legalább egy évet várnék.

Előzmény: K.Roberto (2643)
K.Roberto Creative Commons License 2015.03.04 0 0 2643

Akkor kifejezetten nem javallott két kölyköt egyszerre tartani?Mondjuk 1 éves különbség az már elég vagy inkább 2év?

Előzmény: csirkefogó69 (2641)
pásztorkutyaterel Creative Commons License 2015.03.04 0 0 2642

 

A pocok pár napja múlott 8 hónapos, sztem olyan 40 kiló, és így is akkora mint egy kisebb borjú ::))

Előzmény: Szabórétikomondor1 (2639)
csirkefogó69 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 2641

Kuvasz mellé a kuvaszt ajánljuk!:)

Egyébként teljesen mindegy, hogy milyen lesz a kapcsolatuk, az nem igazán fajtafüggő.

Előnyösebb, ha egyszerre egy kölyök nevelkedik a családban, többnyire könnyebben nevelhető, kezelhető. Két kölyökhöz rengeteg idő és energia kell, amit manapság igen nehéz biztosítani. Ha egyedül van a kölyök, unalmában is sok mindent elles az embertől, vagyis  akaratlanul is tanul, de ha ketten vannak, inkább egymással vannak elfoglalva, találnak maguknak szórakozást, sokszor olyasmit, ami nekünk nem tetszik.

Előzmény: K.Roberto (2640)
K.Roberto Creative Commons License 2015.03.03 0 0 2640

Sziasztok.Kuvasz szuka mellé szeretnénk bernit vagy dobermannt,melyiket ajánljátok inkább?Kertes családi ház,kiskoruktól fogva lennének együtt.45-ös házaspár 3 "felnőtt" gyerekkel.

Szabórétikomondor1 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 2639

Én sem gondolom , hogy normális, de ekkora.:)

Előzmény: pásztorkutyaterel (2638)
pásztorkutyaterel Creative Commons License 2015.03.03 0 0 2638

Sztem kuvasznak ezek a méretek soknak tűnnek .

Bár nem vagyok tenyésztő ,de az sem jó ha egy kutya túlsúlyos, 8.5 hónaposan a 53 kiló sztem sok

bár ahogy írtad a kutya nem kicsi mégis úgy gondolom . Az enyém  kb 35-40kg között ugyanennyi idősen

iszonyú mennyiségű napi mozgással és erővel (úgy húz mint egy tank) a hátán a bőr alatt van kicsi zsír ahogy érzem a többi izom, és csak ennyi  . Nem jó ha gyorsan nagy súlyt szednek fel, az ízületeiknek ,szívnek nem használ .

Előzmény: Szabórétikomondor1 (2635)
Szabórétikomondor1 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 2637

Szia!Baja nem lesz :)  Másfél éves kor után ajánlott, mint bármelyik fajtánál.

Előzmény: Timifonás (2636)
Timifonás Creative Commons License 2015.03.01 0 0 2636

Meg tudná valaki mondani, hogy mikortól lehet a kuvaszt pároztatni? Hányadik tüzelés után, kb. mennyi idős korban? Nem szeretném, ha baja lenne! :)

 

Szabórétikomondor1 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 2635

Szia!

Nekem 180-as mérlegem van :))Én vagyok 105kg +ölbe veszem a komondort :))

Szomszéd faluban van egy 8,5 hónapos kan 75cm és 53kg hiteles mérlegen mérve.A tesója egy szuka őt nem tudom most mennyi de 5 hónaposan 38kg volt.Nem tudom , ezek a méretek mennyire normálisak ?Az én Macám most volt 4 hónapos és 23kg.Nem tudom miért kaptam rá erre a méregetésre, nem is értem magamat.A komikat nem nagyon szoktam méregetni ,mert szemre kb úgyis tudom.

Előzmény: senkinetudjakilennék (2634)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2015.02.22 0 0 2634

SZÉP KUTYU, AHOGY NÉZEM NEM LESZ TÖRPENÖVÉSŰ ::))

ÉN IS + AKARTAM MÉRNI A MACIT ,DE NEM SIKERÜLT MERT A 120 KG MÉRLEG

AZ KÖRBEFORDULT  ,  ÉN VAGYOK 85, ÖLBE VETTEM ÉS ÍGY JÁRTAM, AZ BIZTOS

35 KG MÁR NEHEZEBB, MÉRTEM MARMAGASSÁGOT  AZ 65 CM , A KUTTY 8 HÓNAPOS .

 

Előzmény: Szabórétikomondor1 (2628)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2015.02.22 0 0 2633

Nagyon sajnálom. Az érzés ismerős, az elsőt hónapokig sirattam, a másodikat szintén ,aki mint a tied

16 évesen hagyott itt minket .

Előzmény: szederke62 (2629)
csirkefogó69 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 2632

Szép kort élt meg. Sajnálom!

Előzmény: szederke62 (2629)
lavanda Creative Commons License 2015.02.19 0 0 2631

Szederke, nagyon sajnálom!

Előzmény: szederke62 (2629)
Szabórétikomondor1 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 2630

Sajnálom..

Előzmény: szederke62 (2629)
szederke62 Creative Commons License 2015.02.19 0 0 2629

Tegnap el kellett altatni 16 éves kuvaszunkat.A hátsó lábai lebénultak.Felnőtt ember létemre megsirattam.Első kutyám volt,nagyon fog hiányozni.

Szabórétikomondor1 Creative Commons License 2015.02.18 0 0 2628

 

Sziasztok! Gondoltam teszek be én is egy képet. 20-ból ez az egy sikerült... Maca kutyánk lassan 4 hónapos, üresen 22 kg.

senkinetudjakilennék Creative Commons License 2015.02.08 0 0 2627

Látom a tiéd is megnőtt, szép komoly kutya vált belőle !

Előzmény: Fejo17 (2626)
Fejo17 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 2626

Ket oszi es ket friss teli kep "Buddy"-rol:

 

senkinetudjakilennék Creative Commons License 2015.02.07 0 0 2625

Ma megint volt kis területvédés  , jött a vízóra leolvasó egy segítséggel, egyiknél a hólapát ( 25 cm hó van ) a másiknál egy hosszú bot törlővel és nagyítóval . No az én kutyám  mikor ezt meglátta kb mint az alant belinkelt videón avval a különbséggel ,hogy köztük volt a kapu  . A vége az lett ,hogy én olvastam le a vízórát . Sajnos eltört a nyakörvén a kapocs még nem pótoltam ,de kell egy kis kiképzés pórázon ha ott vagyok akkor jobban hallgasson  a vezényszóra, mert látszott rajta ezek itt be nem jönnek csak a testén keresztül hiába voltam ott, max ha megfogom ,vagy  elverem ,de azt + nem akarom hiszen csak a dolgát végzi . Így a pórázon történő megfékezés lenne a célravezető ,ahogy az elődjénél is volt . Kezdődik az igazi

kiképzés a felnőtté válás közben, az öreg macival is volt pár meccs mire berögzült a konok fejébe mit  akar

kér a gazda . Érdekes az utcáról első szóra bement , de most  hiába zavartam kaputól egy lépést  sem .

Előzmény: Szabórétikomondor1 (2622)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2015.02.04 0 0 2624

He he a kuvasz fafejű, ha valamit a fejébe vesz nehéz kiverni belőle  :)

Mondták már nekem ,hogy olyan nincs egy szóra engedelmeskedni kell stb

hiába mondtam a kuvasz azért sokszor visszanéz komolyan gondolja-e a gazda .

Persze engedelmeskedik ,de nem egy Német juhász vagy egy pitiző pincsi ::))

Előzmény: a.mannika (2623)
a.mannika Creative Commons License 2015.02.03 0 0 2623

Nálunk a legviccesebb az volt, mikor kb két éves kora körül úgy gondolta, most már ne menjen ki senki magától a kapun. Az udvar hátsó részében beszélgettünk egy ismerőssel, elköszönt, azt mondta ne kísérjük ki, kitalál egyedül. Aztán visszajött hogy a kuvasz nem engedi ki... :) Azóta a vevőinket is ki kell kísérni, az se tetszett neki mikor az egyik vevő egy láda virággal próbált kimenni a kapun, amíg mi lenn voltunk a fóliában (nem lopni akart, csak kivinni az autóba - de kíséret nélkül már nem lehet ilyet). Érdekes ahogy szinte egyik napról a másikra változnak, beérnek.

Szabórétikomondor1 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 2622

Gratulálok , legalább képben vagy a kutya képességeivel.

Ma én is megjártattam délután a Macámat.Most volt kint először az udvarból.2.szomszéd egy nyúlhangú boxer szuka 3-4 éves lehet.Baromi kemény a kerítés mögött.Maca nekiugrott a drótnak , már is tudta ki a szomszéd.Baromi bátor kis szuka, nagyon szeretem.(3 hónapos múlt 20-án)

Előzmény: senkinetudjakilennék (2621)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2015.02.02 0 0 2621

Én ma hajnalban jártam úgy aminek annyira nem örültem ,hogy a maci kutyát a nejem kiengedte véletlenül az utcára . Viszont pár kérdésre választ kaptam ! Az asszony csengetett, én + ugrottam bele a ,,játszós,, ruhámba és utána . A maci addigra már sakkban tartotta a közmunkást aki a havat lapátolta a szomszédnál, hál istennek nem harapta meg ,de az hiába próbálta a lapáttal elkergetni az nemigen hatotta + és folyton elé állt megakadályozva a munkát és a továbbhaladást . Tehát a kutya nem fél, akkor sem ha lapáttal támadnak rá ,és én nem vagyok ott !Természetesen rögtön bekergettem, a helyedre parancsra visszafutott

a Lacika  hálálkodott ,hogy megmentettem, szegénynek biztos tele volt a naci mert bár a kutty csak 35 kiló és még kölyök ezt ő nem tudhatta, és elmenni  onnan nem tudott .

Előzmény: csirkefogó69 (2620)
csirkefogó69 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 2620

Józan paraszti ésszel már csak azért sem engedték, hogy túl közel kerüljenek a csordák, nehogy a marhák összekeveredjenek. A kutyafalkák azért találkozhattak egymással, ők egyébként is "szélesebb sávban" mozogtak, mint a kísért nyáj vagy csorda. Erdélyben is előfordul, hogy összeütközésbe kerülnek a falkák egymással.

Erdélyben kifejezetten nem szeretik a pásztorok, ha túl "emberes" a kutya, vagyis ha emberre is támad. Sokan járnak ki az erdőre gombászni, kinek hiányzik egy kutyaharapással járó bosszankodás?

Előzmény: a.mannika (2619)
a.mannika Creative Commons License 2015.01.30 0 0 2619

A szocializáció kapcsán sokat gondolkodtam azon, hogy amikor a vásárokra hajtották a marhákat, juhokat; találkoztak-e egymással az állatokat kísérő kutyák. Vagy a csordák messzire elkerülték egymást? A vásárba is vitték az állatokkal a kuvaszokat/komondorokat?

 

Láttam egy videót pásztorkutyákról, amin azt mondták, hogy a nyájat megközelítő állatokra sokkal érzékenyebben, vehemensebben reagálnak, mint pl. a turistákra. Ez Erdélyben is így van? 

 

Sok lesz a kérdésem, már rég beszélgettem kuvaszosokkal, de majd beosztom :D

csirkefogó69 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 2618

Aki ismer,  tudja rólam, hogy fontosnak tartom a kuvasz használati értékét és szeretem a domináns, kemény kutyákat. Most 4 kuvasz van az udvaron, bundában nem lettek próbálva, de az "átlagpolgárt" nem engedik be. Az ideális az lenne, ha jön valaki, hogy a kutyák jeleznek, aztán ha már én kimentem, onnantól átvettem a dolgot, ők meg hallgatnak. Hát a mostani 4 kutyánál ezt még nem igazán tudtam elérni, de ez is egy sok tényezős dolog. Sok minden befolyásolja, a kutyák habitusa, hogy hányan vannak, egymástól is átvesznek rossz szokásokat stb. Figyeld csak meg, hogy ahol egy kutyát tartanak, az milyen okos, mi mindent tud, áradozik róla a gazdi. Nos, legtöbbször az sem születetten okosabb az átlag kutyánál, csak az egyedül tartott kutya unalmában is jobban odafigyel az emberre, akarva akaratlanul is több mindent elles az embertől, de ha tudatosan tanítjuk,akkor is sokkal könnyebb egy kutyával,mintha többen vannak. Na, de elkanyarodtama  kérdéstől. Az az igazság, hogy hiába mondom, hogy nyugodtan jöhet ha én is ott vagyok, a  legtöbb ember nem mer bejönni, amíg be nem zárom őket. Kevés kivétel van, akkor keményen rájuk szólok s figyelem őket, amelyik megközelíti az idegent - ilyenkor már többnyire csak körbeszaglászná - arra rászólok.Azt írják a szakkönyvek, hogy a kölyköt vigyük emberek közé, hogy jól szocializálódjon, ne féljen senkitől. Sokáig azt gondoltam, hogy ez baromság, ha mindenki megsímogatja, örökké barátságos kutya lesz. Ma már tudom, hogy valóban fontos, hogy a kölyök egészen kis korában minél több ingernek ki legyen téve, hogy kellőképp megtanuljon válaszolni ezekre az ingerekre (pl városi forgalom, hanghatások, idegen emberek és kutyák) , így lesz belőle kiegyensúlyozott felnőtt kutya, ami nem fél, ok nélkül nem támad, de ha kell odateszi magát. Ehhez persze megfelelő genetikai háttér is kell. Kérdésedre szerintem biztos recept nincs, de ha a szülők jó idegrendszerűek és ingergazdag környezetben neveled fel a kölyköt, akkor mindent megtettél annak érdekében, hogy kiegyensúlyozott idegrendszerű kutyád legyen.

 

 

Valakinek egy kérdésére próbáltam választ adni, de hátha másokat is érdekel, ezért másolom be ide.

Előzmény: csirkefogó69 (2615)
a.mannika Creative Commons License 2015.01.30 0 0 2617

Semmi különöset nem csináltam velük. A kuvaszom mindig is imádta a kutyákat, így gondoltam hogy vele nem lesz probléma. 

Hogy mit fog vele csinálni? Gyűrni fogja egész nap :D

https://www.youtube.com/watch?v=Ix85mmm_eus

Előzmény: Szabórétikomondor1 (2611)
a.mannika Creative Commons License 2015.01.30 0 0 2616

Egyelőre szeirntem játéknak tekinti az egészet, de kb ugyanazt csinálja mint a mudik az elején; csak egy kicsit nehezebben irányítható :) nem igazán tetszik neki, hogy vannak szabályok a terelésnél (akkor ugathat csak, ha a birkák nem mozdulnak; illetve nem ritkítjuk a birka farán a szőrt), a parancsra irányítás pedig még odébb van. Egyelőre egyben tartjuk a birkákat, egy irányba haladunk és fordulunk.

 

Panna tesóját, Bársonyt is elcsaltunk terelni, pont beszélgettünk is róla hogy biztos Bácskai vonalról kaptuk a birkák iránti rajongást :D

Róla készült videó is: https://www.youtube.com/watch?v=vYb8ie8tGjI

 

Sajnos nem saját birkák, nekünk csak kecskék vannak, de azokat is imádja: https://www.youtube.com/watch?v=vYb8ie8tGjI

Előzmény: csirkefogó69 (2614)
csirkefogó69 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 2615

A nagyanyja (Hajnal) is hajtotta a marhákat, ha kellett. Parancs nélkül, ösztönösen odarohant és elzavarta a marhát, ha az kíváncsian kidugta a fejét a korláton, vagy amikor a teheneket engedjük be fejésre az akolból az istállóba, kb 10 m-t az udvaron át tesznek meg, ilyenkor ha esetleg valamelyik elbóklászott, a kutya rendre utasította, de ez NEM terelés. Most is van olyan kuvaszom, mely parancsra bemegy akár a600 kg-os bikák közé is.

Előzmény: a.mannika (2610)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!