Keresés

Részletes keresés

v_peti Creative Commons License 2003.02.01 0 0 2
Én is már többször godndolkodtam rajta, hogy kitöltsek-e egy ilyen ?rlapot. De az meg sem fordult a fejemben, hogy pénzért kapjam meg az ingyenes kupont.
Amikor e-mailt kaptam er?l a lehet?ségr?l, akkor vívódtam,hogy regisztráljam-e magam.
1. Megadjam-e az ismer?seim e-mail címét adjam-e meg nekik.
2. Regisztráljam-e magam.
3. Nyissak-e err?l topicot.
El?ször arra gondoltam, hogy szét fogják kapkodni az utalványokat, mint foxi a lábtörl?t, de amikor jobban megnéztem a feltételeket, arra gondoltam, hogy erre azért nem fog sor kerülni. (vagy csak szép lassan.)
Én végignéztem a vendégkönyvet, és láttam negatív kritikát is valamilyen szláv nyelven.
Jó lenne felhívni némelyik magyar panziót, és megkérdezni, hogy Eurorest nélkül vajon mennyibe kerül ugyanaz?

Előzmény: Uff (1)
Uff Creative Commons License 2003.02.01 0 0 1
Ezen már én is elgondolkodtam.
Jó lenne, ha az cég illetékesei reagálnának rá. Hogyan lehetne őket rávennie erre?
Tam7 Creative Commons License 2003.02.01 0 0 0
Én is besz.ptam ezt, kifizettem a 3000 forintot, de aztán utólag láttam, hogy a nem kedvezményes lehetőségekkel is ugyanígy jönnék ki.
Előzmény: ke_p (-)
ke_p Creative Commons License 2003.02.01 0 0 topiknyitó
Az Eurorest.net ingyenes szálláslehetőséget hirdet Európa több országában panziókban, szállodákban. Ezen országok közt Magyarország is szerepel. Érvelésük szerint az teszi lehetővé az akár 14 napos szállás igénybevételét, hogy a hozzájutás feltételeként a szemfüles netező az előírt sablon ismertető szöveget legalább 7 címre elküldi, ezzel széles körben megismertetik a szolgáltatást a publikummal. Feltétel még a teljes napi étkezési ellátás igénybevétele a szálláshelyen. Mindez rendben is lenne, valahol úgyis adózunk a kulináris élvezeteknek, hát legyen itt.

Már csak egy dolog van hátra az ingyenes utalvány megszerzéséhez. 3.000 Ft kifizetése az utánvéttel küldött voucher-ért.

Most jön a bökkenő.

Például a Bükön működő Kristály panzióban ennek költsége mintegy 5.000 Ft/ fő/ nap. Ezért kapunk reggelit és vacsorát. Egy kétszemélyes "ingyenes" szoba tehát vacsorával 10.000 Ft/ nap árért élvezhető.

Európa szerte, így Mao-n is bevett gyakorlat, hogy a szállodai szobaár a reggelit tartalmazza. A reggeli jellegéről diszkréten és egységesen hallgatnak ( 2 zsemle, vaj, vadász felvágott és C-tea, avagy svéd asztalos választék) Jó eséllyel tippelhetünk az első lehetőségre.

Így ha osztunk-szorzunk 5.000 pénz fejenként egy kétfogásos vacsora ára, hiszen az elfogyasztott ital árát nem tartalmazza. ( helyes is, a vendég ne igya le magát a sárga földig csak azért mert ingyen van) Ha a kóbor vendég fogja magát és mit sem tudva az Eurorest.net remek ajánlatáról beül ugyanazon vacsorát elfogyasztani ugyanazon szállodában ennél lényegeseben kevesebbet fog fizetni jól ismerve a honi éttermi árakat.

Ebből egyetlen következtetés származik: a rendszer működtetője az étkezés árából - részben - kompenzálja a szobaárat.

Még csak ez ellen sem lehetne kifogást emelni.Senki nem is várja el a szállodától, hogy ingyen szolgáltasson.

Azt viszont igen, hogy ne tévesszen meg bennünket. Tisztességes módszer az lenne, ha az ingyenes szót következetesen helyettesítenék a kedvezményes kifejezéssel.

Igaz, hogy relative kevésbé lenne vonzó, de legalább megfelelne a valóságnak.

( különös módon a honlap vendégkönyvébe beírt észrevételemet valahogy elfelejtették publikálni a néhány dicsérő beszámoló között)

(az írást egy kedves barátomtól kaptam)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!