Keresés

Részletes keresés

tomkay Creative Commons License 2020.06.26 0 0 44670

Most lettem kész a fiaztató ládával.
60 cm hosszú 40 cm magas és 40 cm széles lett 22 cm a nyílás.
Majd akkor még a nyílást meg csinálom alumíniummal.

Előzmény: égbekiáltós (44669)
égbekiáltós Creative Commons License 2020.06.25 0 0 44669

Egy bő héttel fialás előtt mindenféleképp be kell rakni hogy had szokja. Még egy apró trükk, a bebúvó nyílás élét érdemes bevonni bádog vagy alumínium csíkkal mert különben megfogja kezdeni és kinagyobbítja.

Előzmény: tomkay (44668)
tomkay Creative Commons License 2020.06.24 0 0 44668

Köszönöm szépen.
Még annyit kérdeznék hogy a fialtató ládát ha elkészítem egyből be is tehetem hozzá ?
Vagy inkább csak pár nappal a fialás előtt kell betenni ?

Előzmény: égbekiáltós (44666)
tomkay Creative Commons License 2020.06.24 0 0 44667

Köszönöm szépen akkor majd így próbálom.

Előzmény: japipapi (44665)
égbekiáltós Creative Commons License 2020.06.22 0 0 44666

Fialtatáskor nélkülözhetetlen egy jól elkészített fialtató láda,főleg ólba való fialáskor. Legjobban bevált, ha egy zárt fadobozt készítesz kör alakú bebúvó nyílással, aminek a küszöbmagassága legalább 10- 12 cm. Ez azért jó mert mikor kijön az anya szoptatás után ez a küszöb lefésüli a csecsen ragadt kisnyulakat és nem szóródnak szanaszéjjel, így a fiaztatóban maradnak.(Ez télen nagy előny)A kör ív felveszi az anya hasának az ívét. Olyan is elő szokott fordulni hogy két csoportba oszlik szét az alom, ilyenkor össze kell rakni őket a távolabbik csoportba.Zárt ládában nyugodtabban fialnak, mint egy tepsi szerűben. Még egy fontos dolog, hogy vannak olyan anyák főleg az első vagy hasonló fialás után hogy nem szednek elég szőrt magukról a kicsik betakarásához. Ilyenkor sajnos a gazdának kell megszedni a szőrt az anyáról,ezt általában két oldaláról történik.

 

Jó szaporulatot kívánok. Még az is lehet hogy nagyon jó anya válik belőle,de a gazda szerepe és a körülmények sokat javítanak a dologban.

Előzmény: tomkay (44664)
japipapi Creative Commons License 2020.06.21 -1 0 44665

14 nap múlva azért nem árt ellenőrizni. Akkor ismét tedd be a bakhoz, ha menekül, szembe száll, nyüszít, biztos hogy időbe fial. 

Előzmény: tomkay (44664)
tomkay Creative Commons License 2020.06.20 0 0 44664

Köszönöm szèpen.

Most sikerült bepároztatni vègre.

Már csak azon kell majd izgulnom hogy rendesen megfialjon.

Előzmény: tizsi_85 (44663)
tizsi_85 Creative Commons License 2020.06.17 0 0 44663

Én nem szoktam nézegetni a micsodáját. Egyszerűen átrakom Luciferhez, ha okés a dolog pár másodperc után fel is dobja a farát, megvárom az első menetet, utána magukra hagyom őket kb egy órára. Ha nem történik meg a dolog mondjuk 3-4 perc után sem, akkor visszateszem az anyát és egy hét múlva újra megpróbálom. Az első fialások bajosak szoktak lenni, de van hogy nagyon ügyes az anya. Ha olyan történik, mint amit leírtál, akkor érdemes körbenézni, kihelyezni patkánymérget és ellenőrizni, hogy fogy-e belőle, mert lehet valami zavarja és fél. Ha tiszta a terep és a második fialás is sikertelen, akkor sajnos új anyával kell próbálkozni.
A fialás és a pároztatás között én legalább egy hónapot várok. De idővel pihentetni is kell az anyát. Ne keseredj el! :)

Előzmény: tomkay (44656)
tomkay Creative Commons License 2020.06.15 0 0 44662

Köszönöm szépen.. 🙂

Előzmény: japipapi (44661)
japipapi Creative Commons License 2020.06.13 -1 0 44661

Egyáltalán figyeled a nőstény "bemenetén" a színt? Ha nem mély vörös, nem is fog kufircolni! Tudod, hogy 2 hetenként van esély! 

A szín jó és akkor sem fogadja a bakot, kényszerítse úgy, neked szemben a csajt nyomd le erősen, akkor majd felemeli a seggét és nyitott kész a "kapu". Egyszerüen tapasztalatlan! 

Lehet kifogtad, mindkettő fazékba való. 

Áldozz egy kis szakirodalmat, pl. Dr. Holdas  sok könyve van, akkor nem kényszerülnél a "jó tanácsokért". Lehet kapni, vagy könyvtárba kikölcsönözni.

Na meg itt van több, mint 44 ezer hsz., ha kotorásznál, találnál megoldást.

Ne is mérgelődj hogy nem foglalkozik promlémáddal, hisz roppant unalmas ezerszer válaszolni alapvető kérdésekre. Ha nem tanulnod meg egy állat biológiáját, nem lesz sikered.

Szóval először a pince, és végül a tető készül, fordítva nem megy.

Előzmény: tomkay (44660)
tomkay Creative Commons License 2020.06.12 0 0 44660

Hát körbe körbe szaladgál és hát letolja a farát(farkát) nem emeli föl.
A bak az kitartó szegény de hát a nőstény ha már nagyon unja a szaladgálást akkor átugrálja.
Egyébként meddig hagyjam ott bent nála ?
Sokáig nem szoktam ha nem engedi kiveszem és visszarakom a helyére.
Ott hagyni nem akartam eddig mert akkor ugye nem látom hogy sikerült e a párzás vagy nem.

Előzmény: papuka (44659)
papuka Creative Commons License 2020.06.10 0 0 44659

Mit jelent pontosan, hogy nem lehet bepároztatni? Előjátékként midig van egy kis harc és ellenállás a nőstény részéről (abból maradhatott, hogy az ősök a legkitartóbb bakot engedték magukra).

Előzmény: tomkay (44656)
tomkay Creative Commons License 2020.06.09 0 0 44658

Köszi a goggle dolgokat már többször végig lapoztam.
Arra gondoltam hogy valaki tapasztalatból ír valami választ,de látom telnek a napok és semmi.
De még más témában sem írnak hsz-t.

Előzmény: égbekiáltós (44657)
égbekiáltós Creative Commons License 2020.06.05 0 0 44657
Előzmény: tomkay (44656)
tomkay Creative Commons License 2020.06.03 0 0 44656

Üdv mindenkinek !

Lenne pár kérdésem ha nem gond...

Tavaly ősszel vettem egy kaliforniai nőstény nyuszit és később hozzá egy magyar vadas bakot.
Mondták márciusban próbáljam meg a pároztatást már abban a korban lesznek.
Gondoltam várok még vele egy hónapot azzal rosszat nem teszek és így áprilisban bepároztattam az anyát és fialt is időben ahogy kell.
Viszont 4 db pici volt elpusztulva és szétdobálva az ólban.  
Gondoltam ez az első fialás volt neki kap még esélyt majd belejön.
Na azóta nem bírom bepároztatni.

égbekiáltós Creative Commons License 2020.05.23 0 0 44655
Előzmény: égbekiáltós (44651)
kiszmi1 Creative Commons License 2020.05.22 0 0 44654

Köszönöm.

Keresnélek, adj légyszi  egy elérhetőőséget.

E: sz-k-h@freemail.hu

Előzmény: T-omti (44653)
T-omti Creative Commons License 2020.05.21 0 0 44653

Szia

 

Jó az irány, de a PANNON fehér a befutó.

 

Nyíregyházi vagyok, és próbáltam tenyész nyulat venni Debrecenből Juráskó-tól, de sose tudott adni.

Így kötöttem ki a Pannon fehérnél.

Facebook-on keresd a Pannon fehér adok-veszek(https://www.facebook.com/groups/363921110738331)

 

Ha visszaolvasol, venni tudsz Nyíregyházán, Apagyon és a Hajdú-Bihari Nyíradonyban is, attól függően, neked melyik van közel.

 

ÉN IS TUDOK ADNI (Nyíregyháza).

 

Üdv

Előzmény: kiszmi1 (44652)
kiszmi1 Creative Commons License 2020.05.19 0 0 44652

Szép napot, Mindenkinek.

Szabolcs Megyéből van-e itt valaki?

Megbízható helyről szeretnék, vásásrolni.

Amit kinéztem eddig:-Új Zélandi fehér-Kaliforniai fehér- Debreceni fehér.

Saját konyhám ellátására, húsnyulakat.

 

égbekiáltós Creative Commons License 2020.04.22 0 0 44651

Eddig amiről hallottam, a legnagyobb pusztítást egy hermelin csinálta. Egy 150 anyás nyúltelepet majdnem kicsinált, ahogy fialtak a nyulak úgy fojtogatta meg az összes kisnyulakat már az első éjszaka. A dolog érdekessége hogy befért a 25 mm -es pont hegesztet rácson.

papuka Creative Commons License 2020.04.21 0 1 44650

Van egy príma élvefogóm (két végén lecsapódó ajtós), azt használom és a másik módszerem: több fajta lisztet (kukorica, búza, rozs, rizs, teljes kiőrlésű) összekeverek 1/3 rész gipsszel, egy kis porcukorral és kirakom a patkányjárta helyekre. Teszek mellé egy lapos konzervdobozban vizet. Elég hatásos, nekem egy hét után elkopnak.

Előzmény: japipapi (44649)
japipapi Creative Commons License 2020.04.21 0 0 44649

Patkány!

Két év óta képtelen vagyok kiirtani őket! A legkissebb  rést megtalálja, kőrbe rágja, légyen akár az drótháló  és gyilkol. A 4 - 5 hetes alom sincs biztonságba.

 

Előzmény: kozso1 (44647)
papuka Creative Commons License 2020.04.20 0 0 44648

Megoldódott a dolog, Tepsi Hapsi lett belőle. A  gereznáját megvizsgáltam, az volt az érdekes, hogy nem volt piros és sebes a kopasz rész, illetve a szőrhullás helyén (a hátán) egyből nőtt az új szőre. Kicsit sajnáltam, mert igazán termékeny, jól fedező bak volt.

Arra gondoltam, hogy van egy fertőzés, amit eddig csak kutyánál láttam, hogy elhullatja a szőrét és ez nem rühösség miatt van. Belső baktériumos, vagy hasonló kór, ami gyógyíthatatlan. Egyébként semmi egyéb tünete nincs, a jószág jól érzi magát, eszik, iszik rendesen, és egyéb dolgokban sem látszik a betegnek.

Egyik nyulam (anyák, akikkel párosodott) sem kapta el tőle.

Előzmény: arvaiz69 (44642)
kozso1 Creative Commons License 2020.04.19 0 0 44647

Sziasztok. A véleményetekre lennék kíváncsi. Melyiik az a ragadozó ami a szabadon tartott kifejlett kannyulat elkapja? Lerágja a fejét, majd a testtől 10méterre otthagyja? Köszönöm.

égbekiáltós Creative Commons License 2020.04.14 0 0 44646

Anno én csak növendék baknyulakat vásároltam, így tartottam az idegen vérvonalat. A legjobban fialó és nevelő anyáknak a lány utódait hagytam  meg tenyészteni. Volt hogy 200 km-t is utaztunk potyára mert nem tetszett az állomány.Akkoriban még telefon se nagyon volt, a  Kistermelők Lapja volt a hirdetések etalonja. A higénia meg az oltás volt a két   legfontosabb dolog számomra a nyúl egészségvédelmében. Buszkátit akácfából készített lakkozott  farácson tartottam, 2cm széles lécből 1,5cm hézaggal. A rácsot két komponensű parketta lakkban egy nagy tepsiben 2X megfürdettem, olyan volt mintha üvegből készült volna.Nagy előnye volt hogy nem szívta magába a nedvességet, könnyű volt takarítani.Nekem ehhez a fajtához ez vált be legjobban. A ketrecek zöme egyszintes volt, a pisi pvc csövön fojt ki az épületen kívülre egy leásott hordóba. Az anyákat már március elején oltottam miximatózis ellen,egy hónap múlva ismétlőt kaptak.Így a kicsik szoptatási idő alatt az anyatejen keresztül védve voltak,őket pedig 5 hetesen oltottam.Egy hétre rá volt a választás. A tüdővérzést akkoriba nem ismertük. Kár hogy már nem tarthatok nyulat, mert a feleségem allergiás ezekre az állatokra, meg a macskára. No de majd az unokának biztos hogy lesz csak még várni kell egy két évet.

Előzmény: japipapi (44645)
japipapi Creative Commons License 2020.04.14 0 0 44645

Én akkor és ott veszek nyulat, ha személyesen láthatom a tartási körülményeket. Állatvásárokat vásárlás szempontjából nagy ívben elkerülöm. 

Előzmény: égbekiáltós (44644)
égbekiáltós Creative Commons License 2020.04.12 0 0 44644

Tökéletes a meglátásod. Ezért kell egy újonnan vásárolt nyulat legalább egy hónapig karanténban  tartani, lehetőleg minél messzebb a többitől. Akár hogy is átvizsgálja valaki, még is előfordul hogy később 2-3 hét múlva jön ki rajta valami.

Előzmény: japipapi (44643)
japipapi Creative Commons License 2020.04.12 0 0 44643

Nem nagyon tartottam fontosnak reagálni, mert ha betegséget látok és számomra ismeretlen, tarkón vágom és elégetem, vagy mélyen elásom.

Szerintem rühes, levetkőztetném, irháját mindenképpen tűzve dobnám.

Előzmény: arvaiz69 (44642)
arvaiz69 Creative Commons License 2020.04.11 0 0 44642

Erre én is kíváncsi lennék! Ha jól láttam még nem kaptál választ a kérdésedre. 

 

Előzmény: papuka (44624)
japipapi Creative Commons License 2020.03.30 0 0 44641

Nekem is volt valamikor, de mint ha kihalt volna. Viszont figyelemre méltó a Debreceni fehér, "bőtermésű" és meglehetősen ellenálló nyuszkó. Terveztem beszerezni, de nekem nagyon messze van. Érdemes rákeresni a világhálón.

Előzmény: égbekiáltós (44638)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!