Keresés

Részletes keresés

flobi Creative Commons License 2024.01.18 0 4 35205

A pak tölténnyel működő gáz-riasztók sok esetben kilövik a műanyag záró kupakot. Az nem szilárd anyag?

Előzmény: kkn (35201)
Verseczki Csabi Creative Commons License 2024.01.18 -1 0 35204

Ezért sem komálom a kutyákat , a falkalét örökös , egy háznál átlag  2-3 , a vadabbat csibészelik vagy  nem foglalkoznak velük megpattannak és  támadnak  mindent .  Az tartson állatot  az aki érett hozzá  biztosít jó életteret zárt magas  stabil keritéses portán .  Kétszer rontottak rám a  pv meg a CR elintézte  . Jó hogy nincs vaddisznó medve a körztetben mert ahhoz brenekke vagy nagy flakon kell  . 

Előzmény: E36328iCoupe (35196)
viricsi Creative Commons License 2024.01.18 0 3 35203

Igazad van, a jogalkotói szándék egyértelmű: szürkezónában tartani a kérdést. :-(

Egyébként meg attól, hogy magadnál tartasz egy nemi erőszak elkövetésére alkalmas szervet, még nem válsz erőszaktevővé. Sosem a fegyver a bűnös, hanem a használója.
A magam részéről szomorúnak tartom, hogy az állam nem képes felnőttként kezelni a polgárait és prejudikálja azt, hogy te a fegyvert bűnelkövetőként akarod használni, miközben ezzel nézetével megfoszt egy védekezési módtól. Meg kéne érteni, hogy az emberek jelentős részének nincs testi adottsága az önvédelemre, ennek ellenére jogának kéne lenni az önvédekezésre.
Természetesen mindennek szabályozott jogi környezetet kéne megteremteni, no és persze a polgárokat is arra szocializálni, hogy a fegyver nem igazságosztó és érvelésünket nyomatékosító eszköz, hanem önvédelemre szolgáló célszerszám. 
Meg kellene hagyni a polgárnál a döntési szabadságot és a valódi bűnelkövetést szankcionálni, nem pedig eleve elzárni a lehetőségeket.
No persze ez csak álomországban működhetne. 

Előzmény: kkn (35201)
Balintix Creative Commons License 2024.01.18 -5 2 35202

Gáz-riasztó lőhet ki szilárd anyagot, nem tiltja a törvény. Tűzijáték rakétát vagy jelzőrakétát még a szigorúbb német törvények szerint is ki lehet lőni.

Előzmény: kkn (35201)
kkn Creative Commons License 2024.01.18 -2 3 35201

Régen olvastam.

Ettől még a jogalkotói szándék egyértelmű . Gázriasztó fegyver nem lőhet ki szilárd dolgot. Eddig sem értettem, hogy miért nem muzeálisak voltak a gumikés gr-ek. A többi az ügyvédek dolga.

Előzmény: montecarlo1 (35200)
montecarlo1 Creative Commons License 2024.01.18 0 1 35200

Olvasd el a cikket kérlek, minden benne van.

Előzmény: kkn (35199)
kkn Creative Commons License 2024.01.18 -2 1 35199

Miért, van törvény, hogy konktétan le van írva, kést nem szúrhatok másba? Baltát nem állíthatok a másik fejébe? Konkrétan nem tiltják, csak egyértelmű.

Mert ugye a törvényi meghatározása a gázriasztónak egyértelmű. Csak valamiért a PKLV évtizedig olyan fegyverekre adta meg a besorolást, amikre nem érvényes az egyértelmű törvényi definíció.

Tehát a törvény nem titlja , mert törvényi alapon nem létezhetne gumiképes gázriasztó. Mostanra ez tisztába is lett téve az újaknál, az eddigiekről meg lehet vívni a harcot a hatóságokkal.

Előzmény: montecarlo1 (35195)
E36328iCoupe Creative Commons License 2024.01.18 0 0 35198

Előzmény: E36328iCoupe (35197)
E36328iCoupe Creative Commons License 2024.01.18 0 0 35197

Kissé olcsóbb az eredetiből átalakított. Viszont csak egy gumigolóbisos.
Az is a csőben...

Előzmény: Bengur (35187)
E36328iCoupe Creative Commons License 2024.01.18 0 5 35196

Amióta kutyasétáltatás közben megtámadott legalább 10 kutya, azóta soha nem megyek sehova gumis nélkül.

(Igaz, hogy addig sem, épp az mentett meg minket.)

 

Mire elő tudtam venni a körülöttünk acsargók gyűrűjében, az egyiknek sikerült belekapni a lábamba:

 

Megjegyzés:

- hiába vettük észre már messziről a falkát (és hiába volt ott a gazdájuk), pillanatok alatt rajtunk voltak, a stukker meg ugye a zsebben

- elhagyatott szőlők között, földúton sétáltunk, ki a fene gondolt arra, hogy kontakt lesz, na ez hiba!

- szűk volt a kabátzseb, kellett legalább 2-3 másodperc, hogy előhúzzam, meg ugye a kabát lengetésével próbáltam távol tartani a kutyákat a barátnőmtől

- magasról teszek arra, hogy hol lehet használni és hol nem: ott lehet és akkor, amikor én jónak látom!

Előzmény: aportas89 (35194)
montecarlo1 Creative Commons License 2024.01.18 0 5 35195

Gumis gázriasztó viselése, ezerszer lerágott csont. Akkor most ezeregyedszerre is megosztom.

 

SEMMI NEM TILTJA.

 

https://www.google.com/amp/www.kaliberinfo.hu/cikkek/viselheto-e-gaz-riaszto-minositesu-fegyver-gumilovedekkel-toltve/amp/

 

Azon ne aggódj, mi lesz, ha használod. Mindenképp meg kell védeni az igazad, igen, a rendőr lehet okoskodni fog. Igen, kelleni fog ügyvéd.

 

Ha erre nem állsz készen, érdemes elgondolkodnod, hogy akár egy gázspray használatára is készen állsz-e, őszintén.

Előzmény: aportas89 (35194)
aportas89 Creative Commons License 2024.01.18 -3 2 35194

Őstermelő

Először is örülök hogy a sok szerencsés tényező végett köztük egy normálisabb rendőri hozzá állás végett is… Jól jöttél ki a helyzetből.

 

Irigylem a türelmed. Úgy látszik sokaknak van gondjuk szövegértéssel  a csoportban. Sokan meg jó dolgukban már nem tudják mibe kössenek bele. Kedvenceim akik okosabbak akarnak lenni a jogszabályoknál meg ők aztán majd kioktatják majd a rendőrt hogy igen is lehet gumival viselni meg használni a közterületen. ( Én is azt mondom próbálják ki, aztán meséljék el hogy sikerült ! )

 

Gyengébbek kedvéért : Az erdő – bár számos esetben közfunkciókat lát el, de – nem közterület. 

Ez most szerencsére figyelembe vették a te esetedben is. Vagy mert tied volt a földterület-erdő a ami a lakóingatlanod mellett volt. Vagy ezt gondolták és nem forszírozták a dolgot ! Vagy csak annak tükrében hogy egy ember csempésszel akadtál össze aki épp bűncselekmény ( ami nem egy túró rúdi lopás esete ) elkövetése folyamatában volt, illetve eközben még neked is neked támadt. A hátba lövést ( ami már nem állja meg az önvédelmet ) meg ugye az mentett meg hogy vélhetően fegyverért nyúlt vissza az autóba. Mindezt kamera felvétellel jól láthatóan igazolni is tudtad.

 

Még mielőtt a fentiekből az következne: hogy az összes okosTóni gumizva fog járni innentől gombát szedni, kutyát pisiltetni , az asszonnyal hóvirágot szedni! Akkor tegyen így ha zsebében van tulajdoni lap hogy a saját erdejének területén tartózkodik. Vagy a tulajdonos megbízásával hivatalosan szerződéssel vagyonvédelmi tevékenységgel őrzi azt ő vagy az őt alkalmazó cég: pl fa tolvajoktól . 

 

Nekem  egy  kérdésem lenne ! Amennyiben már elhangzott és átsiklottam rajta.  Elnézés!

Írtad hogy kb 2m-ről lőttél rá. Milyen-milyen vastag ruházatot viselt? Pólóba volt, pulóverbe, kabát is volt rajta, vagy mindezek együtt !

köszi előre is válaszod.
 

kkn Creative Commons License 2024.01.18 0 0 35193

No és ebben a 2016-os cikkben is már 600 euro. Akkor az volt csillagászati összeg. Mostanra bőven a duplája.

Előzmény: Balintix (35191)
kkn Creative Commons License 2024.01.18 0 0 35192

Valóban nem ez a neve. Pl. most is vehetsz Toyotát Suzuki névvel. Az, hogy átem lémázzák, nem sokat számít.

De akkor GR párhuzamban voltak ugye a Keserű Red Police , és társai. Amiket az Ekol átnevezett Keserűéknek. Most már a Zorakitól, Blowtól megelégszik a Gyártva a Keserű Művek részére szignóval.

Előzmény: Real Putyur (35189)
Balintix Creative Commons License 2024.01.18 -2 0 35191
Előzmény: Real Putyur (35189)
Bounty Hunter Creative Commons License 2024.01.18 0 0 35190

Eddig csak a G sorozat akasztózott alfái nyíródtak ki vagy az MG sima csövű sorozatból is tudni lehet már ilyen esetekről?

Előzmény: Krisztián809 (35177)
Real Putyur Creative Commons License 2024.01.18 0 0 35189

Mondjuk ez nem egy ZVI Night Hawk...

Előzmény: kkn (35188)
kkn Creative Commons License 2024.01.18 -1 3 35188

A mostani inflációval minden értelmetlen drága lett. Ez az árszintje az acél cuccoknak. A ZVI Nighthawk is méregrága volt, nem is lehetett eladni nálunk pár emberen kívül. Most pláne az, az is él még ezen az oldalon.

Mi vagyunk reménytelenül csórók. A többségnek egy ötvenezres spiáter pisztoly is drága.

De nézd meg ma egy új autó árát. Kinek van az átlagemberek közül esélye annyi milláért új autót venni?

 

Igazából a Keserű művek " kényeztet " el minket az acél cuccok európai viszonylatban olcsó áraival. 

 

Előzmény: Bengur (35187)
Bengur Creative Commons License 2024.01.18 0 2 35187

Ez értelmetlen drága, a spiáter meg ... hagyjuk, inkább csak üzlet....szvsz

Előzmény: kkn (35186)
kkn Creative Commons License 2024.01.18 0 1 35186

A német piacra Steel Cop néven rendelnek be az Alfa Steel alapján készült acél riasztókat. Ekkora csőhosszal 1300 euro. Az a duplája. 

 

Előzmény: Blekk Rájgó (35182)
östermelő Creative Commons License 2024.01.18 0 5 35185

 

"Készítesz olyan fotót, amin a doksi hivatalos jellege látszik?"

Nem tudom mi a célod de szerintem legyen ennyi elég.

 

"A meglőtt pasi ott maradt a helyszínen?"

Ott,mert elakarta vinni a migránsokat,csak azok késtek. Pont akkor értek oda amikor a rendőrök is. Ha azonnal elment volna akkor "nem történt" volna semmi..

 

"Az orvosi ellátás közben ott maradhattál, lefotózni?"

A képeket kaptam.

 

"Amiatt, hogy meglőtted (ráadásul közterületen) nem indult eljárás?"

Olvasható,hogy két ok miatt indult eljárás és mind kettőt megszüntették.

Előzmény: W_B (35184)
W_B Creative Commons License 2024.01.18 -2 0 35184

Szia!

 

Készítesz olyan fotót, amin a doksi hivatalos jellege látszik?

 

A meglőtt pasi ott maradt a helyszínen?

Az orvosi ellátás közben ott maradhattál, lefotózni?

Amiatt, hogy meglőtted (ráadásul közterületen) nem indult eljárás?

 

Jöhet privátban is, ha nem publikus.

Köszönöm.

Előzmény: östermelő (35179)
LAW-Q-RAW Creative Commons License 2024.01.18 -2 5 35183

Semmi probléma nincs ezzel a fegyverrel! Nem tanultad még meg?

 

1. Biztos bocipatron+vasporos kemény gumi. Ha Chuck Norris azt mondja, akkor is úgy van, ha valójában nem!

2. Az a jó fegyver, amit Chuck Norris boltjai árusítanak. Érthető? 

Előzmény: Blekk Rájgó (35182)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2024.01.18 -4 6 35182

Ócska spiáter hulladék egy normális fekete lőporos acél, meg rozsdamentes acél revolver áráért. Nem értem, mit esznek rajta annyira.

Előzmény: Krisztián809 (35177)
zora81 Creative Commons License 2024.01.17 0 0 35181

Leírták itt is, hogy tizenéves gumival használták.

Előzmény: Krisztián809 (35180)
Krisztián809 Creative Commons License 2024.01.17 0 0 35180

"Azért a teljes igazság az, hogy a vasporos gumigolyó és a hentesipari patron nyírta ki!" (Szerk.: az Alfát)

 

Hmm, nem, ilyet nem említettek a fórumon.

Előzmény: labtec68 (35178)
östermelő Creative Commons License 2024.01.17 0 8 35179

Másokkal szemben én nem szoktam mellé beszélni,magamat dicsőíteni,másokat sározni.

Tessék itt van,ennyi gondolom elég.

 

Ha esetleg valaki ebből rájön kiről is van szó az tartsa magában!

 

 

labtec68 Creative Commons License 2024.01.17 0 3 35178

Azért a teljes igazság az, hogy a vasporos gumigolyó és a hentesipari patron nyírta ki!

Előzmény: Krisztián809 (35177)
Krisztián809 Creative Commons License 2024.01.17 -1 2 35177

Kék fórumról újabb Alfa halál. Jó cucc.

 

Előzmény: Bengur (35169)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2024.01.17 -1 3 35176

Hasonló eset Amerikában történt, ott úgy hívják, hogy a halott utolsó tíz másodperce. 

Előzmény: kkn (35175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!