Keresés

Részletes keresés

Szipolykaa Creative Commons License 2014.12.12 0 0 28219

Bar van igazsagod, nem feltetlenul tudok 100%-ig egyeterteni azzal, hogy ket kulon rendszer egy hazban orultseg. Ha egyszer masok a celok, meg amugy sem vagytok osszenove.
Az en Sony-m tud olyan, hogy smart zoom. Ez azt jelenti (itt kinlodtam rajta par hozzaszolassal lejjebb), hogy amikor elerte az optikai zoom veget, akkor elkezd ugy tovabbzoomolni, hogy levagja a kep szeleit, ugy megy kozepre. Tehat a felbontast csokkenti (crop), de ez meg nem digitalis zoom! Maris nyertem egy 2-es faktort. A 16-50 kitobibol lett 16-100, ha megelegszem a 24 MP helyett 6 MP-lel. Persze, hogy megelegszem, ha errol van szo. Ez megfelel 24-150-nek a szokasos formatumra atkonvertalva. Es akkor meg van egy clear image zoom, ami mar digitalis, de meg nem cseszi nagyon szet a kepminoseget. Ez egy ujabb 2-es faktor. 24-300, ha ugy vesszuk. Es ez a legvekonykabb kitobi, ennel vannak combosabbak is. Ha valaki nagyon finnyas, es semmikeppen nem akarja meg a clear image zoom-ot sem, merthogy az mar azert megiscsak digitalis, akkor is ott van a smart zoom, ami megduplazza a telét.
Ezt veletlenul sem azert irom, hogy rabeszeljelek a Sony Alphara, csak szolni akartam, hogy vannak mas lehetosegek is a zoomolasra. Abszolut el tudom kepzelni, hogy ez a smart+clear image zoom jobb kepet ad, mint egy szuperzoomos kompakt gep 300 mm-en. Mondjuk nincs modom osszehasonlitani, szuperzoomos kompakt meg eletemben nem volt a kezemben. De majd hatha erre jar egy guru, es egyetert vagy megcafol.

Előzmény: Songoka (28218)
Songoka Creative Commons License 2014.12.12 0 0 28218

Igen sajnos kompromisszum kell.

 

Ugye alapvetően az FZ20as leváltása lenne a cél.

 

Egy tükrösnél csak a canon jöhetne szóba, mivel nekem is az van és ugye azt belátjuk hogy 2 külön rendszer 1 házba őrültség és pénztemető.

Na most ha rárakna egy 18-135ös kitobit akkor a gond az hogy kapunk egy 7x-es zoomot. de ahogy néztem 10-12nél amúgy sem lenne több és a zoom sokszor kevés volt az FZ20on is ami asszem 12x-es. viszont az egyik képet még 2-mre lövi a másikat már 400-ra ez meg ugye tükörnél már obi csere lenne.

 

Az FZ1000 csodagép de már túl drága. 120körül van a büdzsé határ.

 

Nekem is mutattak a mediában olyan pici compactot amitől az állam leesett de az drága volt és pici :(

 

A sony a fujihoz képest kicsit keményebb műanyag sajnos csak ál manuális zoom viszont sokkal gyorsabb és szebb képet csinál.

 

Eddig a győztesnek tűnik.

 

ja és 110+7kért 2év teljeskörű garancia és a lopáson kívül bármilyen sérülésre beázásra biztosítás.

Előzmény: Szipolykaa (28216)
Szipolykaa Creative Commons License 2014.12.12 0 0 28217
Szipolykaa Creative Commons License 2014.12.12 0 0 28216

Hat a legujabban kinezett gepednek meg kisebb a szenzora, es meg tobb pixelt nyomorgattak bele, szoval nincsenek valami jo erzeseim vele kapcsolatban... Mi tobb, nezegettem itt lehetosegeket, es nem talaltam szuperzoomot nagyobb szenzorral. A belteri kepekkel mindenkeppen baj lesz. Kulterre jo lehet barmelyik, de javaslom, azert nezegess teszteket meg specifikaciokat, hatha valamelyik tud valami fontosat, amit a masik nem.

Megertem, hogy ha valaki nem szeret obikat cserelgetni, en se szeretek, de hat emiatt nem usszatok meg a kompromisszumot.

Apukadnak mi a baja a tukros geppel, hogyhogy nem szereti? Nem feltetlenul kell minden csinjat-binjat kitanulnia ahhoz, hogy hasznalja. Egy tukros gep valami hosszu zoom-os objektivvel meg automata modban is jobb kepeket keszit, mint egy ilyen bridge, ami meretre akkora, mint egy tukorreflexes, de a kepek minosege (kulonosen belteren) gyatra (olvasnivalo itt).

Ha magaval a tukorrel van baja (de miert pont azzal lenne), meg mindig lehet venni tukor nelkuli cserelheto objektiveset (MILC) egyetlen, nagy zoomatfogasu obival (aminek a hasznalata pontosan olyan bonyolult/sokoldalu, mint a tukrose, es ugyancsak lehet automata modban hasznalni). Az en friss szerzemeneyemet (Sony Alpha 6000) azert nem ajanlom, mert kicsi. Nekem elony, Apukadnal ugy veszem eszre hatrany lenne.

Előzmény: Songoka (28214)
tobc Creative Commons License 2014.12.12 0 0 28215

Nekem pont ilyen van! :) Mindent lehet pozitívan és negatívan megítélni, valamint  érvek és ellenérvek is lehetnek.  Viszont, egy jó kis gép, bőven megéri az árát! Nálam okosabb és nagyobb fényképező múltál (köztük olyannak is akinek szakmája a fotózás) rendelkezőknek adtam tesztelésre, és láss csodát, csupa pozitív  visszajelzést kaptam.  

Előzmény: Songoka (28214)
Songoka Creative Commons License 2014.12.11 0 0 28214

Jelenleg váltás történt a kinézett gép terén mert nagyon megtetszett a Sony HX400V gép ami most 110 a MM-ban.

 

Elvárások: Nagy zoom (mivel egyszer lenne használva családi fotókra lakásban illetve fater nagy hajós így a vizen használná sokat és ott a zoom segít. (mivel a 20x zoom fölött lakásban nem feltétlenül használja ki az ember így nem gond hogy ott már nem annyira fényerős.))

Nagyon jó videós képességek, mivel kiváltaná az eddig duplán cipelt régi pana sd kameránkat is (mellesleg a régi fényképezőnk egy FZ20-as, illetve nekem van egy 600D canon is)

 

Mivel faternak nagy keze van így egy belépő tükrös gép mérete körül keresgélünk. ezért is volt a HS50 nagyon szimpatikus mert akkora mint a 600d-m.

 

Nem szeretnénk még 1 tükrös gépet mert 1. szinte mindig automata módban lenne használva, és összevissza zoommal szóval nem kedvez a cserélgetés +fater nem is szereti :D

 

 

Előzmény: Szipolykaa (28212)
syssy48 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 28213

:D:D

Előzmény: Szipolykaa (28212)
Szipolykaa Creative Commons License 2014.12.11 0 0 28212

Nem vagyok hs50 tulaj, de...:

Mik lennenek az elvarasaid almaid gepevel szemben? Mert ennek a Fujinak a szenzora 1/2, ami nagyon picike, erre razsufoltak 16 megapixelt, es egy 20-szoros optikai zoomot. Ebbol szerintem nem sok jo sulhet ki, hiaba nez ki allatul a cucc. Szvsz.

Előzmény: Songoka (28211)
Songoka Creative Commons License 2014.12.11 0 0 28211

Sziasztok

 

Fuji HS50 vásárlásán gondolkodtunk, de ma bementem a mediába és elkedvetlenített a kínálat.

 

A HS50-es rohadt jó gép jó anyag kézreáll manuális zoom imádtam, de nemtudom hogy a szar körülmények és a hónapok óta kiállított gép hibája-e de gusztustalan képeket csinált :S

 

A többi sony,nikon, pana, kisebb fujik, olyan iszonyatosan ócska bóvli műanyagból vannak hogy majdnem sírtam :S

 

Egy ilyen HS50 tulajjal szeretnék beszélni ha van a köreinkben. vagy ha tudtok ajánlani valakit.

 

Köszönöm szépen előre is.

syssy48 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 28210

Szuper. A kép is, a ciccc is:)

Előzmény: Szipolykaa (28209)
Szipolykaa Creative Commons License 2014.12.10 0 0 28209

Nah. Itt is megmutatom:

Előzmény: syssy48 (28208)
syssy48 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 28208

:D:D:D:D  de nem aggathatsz rájuk karácsonyi füzért, hogy legyen elég fény:):):)  a cicákok direkt jól néznének ki így. :)

Előzmény: Szipolykaa (28207)
Szipolykaa Creative Commons License 2014.12.09 0 0 28207

Ugyan, kerlek. 

Van itt ket gyerek, ket macska...

Lehet gyakorolni :)

Előzmény: syssy48 (28206)
syssy48 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 28206

Mire jó idő lesz, már mindent tudsz:):) sajnos arra még várnunk kell. Nekem is hiányzik már a képgyártás, de ilyen időben.......

Előzmény: Szipolykaa (28205)
Szipolykaa Creative Commons License 2014.12.09 0 0 28205

Nagyon, NAGYON tetszik, csak ugye a munka utan meg foznom kellett mara, aztan zuhanyozni, es volt mondjuk egy fel oram a gep tanulmanyozasara. Es ez ma is igy lesz sajnos.

No de a hetvegen!

 

Csak csendben pironkodva jegyzem meg, mert azt hittem, ilyesmitol mentes vagyok, de magatol a kinezetetol is odaig vagyok.

Előzmény: syssy48 (28204)
syssy48 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 28204

És hogy tetszik? Rengeteg okos dolog van rajta, MF segédtől kezdve, amit gyakran és jól lehet használni.

Előzmény: Szipolykaa (28203)
Szipolykaa Creative Commons License 2014.12.09 0 0 28203

OK, koszi :) 

Egyebkent pont azt csinalom, amit mondtal, kezemben a gep es a gepkonyv, es probalgatom.

Előzmény: syssy48 (28202)
syssy48 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 28202

Nagyon sokszor előfordul, hogy pl. vágni szeretnél a képből, vagy nagyítást csinálsz, ilyenkor szükség lehet a jó minőségre. Én nemrég kezdtem Rawban fényképezni és arra gondoltam, a monitorom és a tv felbontása is 1920*1080, miért konvertáljam nagyobbra a képeket. Aztán rájöttem, hogy azért, mert szebbek a nagyobb felbontású képek, bár gyakorlatilag ekkora felbontásban ezt nem látod, de ha fel akarod dolgozni, ahhoz már szükséges a nagyobb méret. Na ezt nem túl értelmesen magyaráztam el, de azt hiszem érted a lényegét.

Azt javasolom, hogy a gépedet úgy próbálgasd, hogy közben olvasod a használatit. Próbálj ki mindenfélét, amit olvasol, most úgysincs olyan jó idő, hogy kint sokat fotózz. És hamar meg fogod tanulni, hidd el.

Előzmény: Szipolykaa (28201)
Szipolykaa Creative Commons License 2014.12.08 0 0 28201

Egyelore kavarog a fejem, annyi minden van ezen a kis ekszeren! Egeszen biztos, hogy egy jo ideig nem fogom lecserelni, mert mire megtanulom az osszes kis kepesseget, hosszu osz szakallam fog noni... Mikor jutok el oda, ahol a Fujival tartok, hogy almombol felverve is tudom, mit hogyan csinalhatok vele? Egyebkent fantasztikusak az elso benyomasok, hihetetlenul tetszik.

Amugy miert mondod, hogy ne adjam alabb? Szuksegem van nekem a 24 MP-re? Monitoron szoktam nezegetni a kepeimet, amiket meg a blogba berakok, azokat meg tovabb kicsinyitem... De meggyozhetsz, konnyen lehet, hogy jo okod van ra, hogy ezt tanacsolod, biztosan vannak olyan szempontok, amikre nem gondolok.

Előzmény: syssy48 (28200)
syssy48 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 28200

A legjobb minőséget és méretet használd a felvételnél, ne add alább, ha már ilyen jó géped van. Memóriakártyában én SDHC-t használok, viszont minimum class 10-est vegyél, és a legmegbízhatóbb a SanDisc, de van több jó is. Keresd a nagyobb olvasási, írási sebességű kártyákat, legalább 45-öst, de jobb a magasabb. most jön majd a megjegyzés, hogy nem kell, de hidd el, kelleni fog. És legalább 16GB-t kártyát vegyél. Erre ne sajnáld a pénzt, majd meglátod, milyen gyorsan tele lesz (igaz nem most, hanem tavasztól:) ). Lehet, hogy kapsz olcsó kártyát is, de akkor nem biztos, hogy látni is fogod a képeidet.

 

És örülj neki, nagyon sokmindent tud, jó kis gép az.

Előzmény: Szipolykaa (28199)
Szipolykaa Creative Commons License 2014.12.08 0 0 28199

A méret megoldódott, most olvasom a kézikönyvben, hogy L-es méretből 330 standard minőségű kép fér el, de én nem fogom akarni az L-t használni. Fine minőségből 200 db L-es méretű fér el.

Marad a kérdés a gyorsaságot illetően. Azért ha veszek kártyát, akkor nem 2 GB-osat veszek.

Előzmény: Szipolykaa (28197)
Szipolykaa Creative Commons License 2014.12.08 0 0 28198

(Elfelejtettem mondani, hogy ezeket a Media Marktban láttam, sok más között, és igazán

 

Ficceltem csak

Szipolykaa Creative Commons License 2014.12.08 0 0 28197

Igen, a kartács bérencgyanús.

 

Na de hogy a tárgyról is beszéljek.

Ma meghozta a postás a gépet!

Egyelőre töltődik, én meg gyönyörködöm benne, mert nagyon szép (Sony Alpha 6000, 16-50 kitobival).

A kérdés: Milyen memóriakártyát vegyek bele? Pillanatnyilag van itthon egy 2 GB-os "high speed SD" című, de ha azt mondjátok, hogy ez abszolút nem elég, vagy hogy mással sokkal... nemtom..., akkor vennék mást.

Az alábbiakat fogadja el a gép:

  • Memory Stick XC-HG Duo
  • Memory Stick PRO Duo
  • Memory Stick PRO-HG Duo
  • SD
  • SDHC
  • SDXC

Csak akkor beszéljetek rá valamire, ha lelkes amatőr szinten érezni a különbséget.

És fogalmam sincs, elég-e a 2GB, vagy az már kőkorszak...

Előzmény: Töck Jenő (28196)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.12.08 0 0 28196

Úgy 30%-al.

Előzmény: Szipolykaa (28195)
Szipolykaa Creative Commons License 2014.12.08 0 0 28195

Csak ne felejtsd el, hogy sok helyen a jelzett linkekben megadott árnál sokkal olcsóbban is megkapod.

Előzmény: ejfeligyors (28194)
ejfeligyors Creative Commons License 2014.12.08 0 0 28194

Servir   Igazán   megköszönöm    a  javaslatodat.  Laikus  lévén   nekem  ez  nagy  segitség !!   Ha  esetleg   Típust   tudnál  javasolni  e jelzett   két  gép   esetébe szívesen  venném  ! Tisztelettel : ejfeligyors

Előzmény: servir (28192)
Ati73 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 28193

Rohadt unalmas már, hogy kb. a 130. nickeden is ugyanazt az áruházat reklámozod...

Részben neked is köszönhető, hogy véletlenül sem vásárolnék náluk...

 

 

Előzmény: servir (28192)
servir Creative Commons License 2014.12.08 0 0 28192

Szia Ejfeligyors!

Én ezt a kettőt javaslom neked: egyik és másik. Én imádom a Canont, nekünk tükörrefis gépünk van, de előtte volt egy bridge-em, az is szintén ez a márka. Gyönyörűek a színei, és ezért az árért korrekt kis gépet kapsz. Mindkettőnek mini HDMI kimenete van, így gyorsan vissza is tudod nézni akár tv-ről is, ahogy írod. Szerintem menj el a Media Marktba, próbálgasd meg, aludj rá egyet, és aztán úgyis meg tudod rendelni online, nem kell visszamenni. :)

Előzmény: ejfeligyors (28191)
ejfeligyors Creative Commons License 2014.12.07 0 0 28191

Szeretnék  egy  digitális  gépet   30- 40  ezer  körül    természet , valamint  családi  fotózásra , olyat   amely  visszanézhető   tv ,  hdmi   bemenettel , számitógép stb,  éles  kép   jólenne !!  Szeretném  a véleményeteket   kérni .  Mit  vegyek   hol  a  legjobb ?  Várom   válaszotokat    köszönettel   :ejfeligyors

Szipolykaa Creative Commons License 2014.12.04 0 0 28190

Koszi :-) Remelem is, mert ezt a dontest szazszor is megragtam. Utoljara a Fuji F30-on tokoltem ennyit, es nagyon megerte.

Előzmény: syssy48 (28189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!