Keresés

Részletes keresés

westpoint Creative Commons License 2005.02.14 0 0 167
hi!

Igaz, hogy a bal oldalon is van egy pedál, de sajnos nem lábcin célzattal van ott.
ui. az oktapad (tudomásom szerint) nem tudja kezelni a lábcintriggert.
Bár lehet, hogy tudja, csak én nem tudom. Na mindegy, a lényeg, hogy kétféle módon is használom a pedálokat:
1) duplalábgép üzemmód - Mindkét pedálnak ua. a hangmintája. -heavy metál forever ; ))

2) Rudiments üzemmód - A két pedál különböző hangmintát kap, hogy ki lehessen hallani, hogy éppen melyik lett lenyomva.
Ezt akkor használom, mikor kéz-láb kombinált paradidle, papa-mama stb. gyakorlás megy.

Amit Te kérdezel, az viszont tényleg úgy van. A lábcinpedálokban tényleg egy nyomógomb van.
Hallottam már olyat is hogy vki egy Wah pedálból gyártott magának lábcint ; ) Ha minden igaz, akkor
a néhány hozzászólással korábbi linken láttam.

üdv: wp.
Előzmény: Nick Grabowsky (166)
Nick Grabowsky Creative Commons License 2005.02.14 0 0 166
westpoint: A lábcin-pedál egy lábgépből készült, jól látom a képeken? Elektronikailag egy nyomógomb kell bele, ugye?
Előzmény: westpoint (142)
gyulaicsaba Creative Commons License 2005.02.10 0 0 165
Kedves MidiTom, küldtem Néked egy mailt, perkapad ügyben. Tömören: pedálos cucc érdekelne, Yamaha DD-k jók-e hangilag? Mert sajna pénzileg csak egy ojjat tudnék jelenleg kinyögni, aztat is használtan. Ne aggódjatok, akkusztikus szetemhez színnek kell, tehát 10 jó hanggal már megelégednék, főleg lábfunkció érdekel. Többiek?
Előzmény: MidiTom (160)
Nick Grabowsky Creative Commons License 2005.02.10 0 0 164
Megtaláltam a korábbi hozzászólásban említett gumiboltot, néhány konkrétum az utánunk következőknek:

GUMIBOLT, VIII. Dobozi u. 33.
Kilóra adnak mindenféle vastagságban, kb. 120 cm széles tekercsből (ha nagyon akartam volna akkor széltében is vágtak volna...)

Hozzávetőleges árak:
5mm-es: 650 Ft/kg., 120 cm x 100 cm kb. 10 kg.
IBÉ Creative Commons License 2005.02.06 0 0 163
Hello!Én most az akusztikus dobom átalakításán fáradozom.Érdeklődnék hogy cinek átalakításával foglalkozott-e már valaki?Ha igen mik a tapasztalatok?Találtam egy hasznos linket szintén ebben a fórumban!

http://edrum.for.free.fr/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=27 illetve http://edrum.for.free.fr/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=22

kérdés: amit itt "membrane switches"-nek írnak az tulajdonképpen micsoda és lehet-e kapni magyarországon?Valahol?

Illetve kérdés mi a véleményetek, tapasztalatotok a Roland TD-7 Drum Sound Moduleról , illetve az Alesis D4 Drum-Triggermodulról?

Ekőre is köszönöm! IBÉ
gajdi0001 Creative Commons License 2005.02.04 0 0 162

Hali!

Van egy eladó ALESIS D-4  1.04 verziós modulom!

o2k Creative Commons License 2005.02.04 0 0 161

Használt Alesis D4-es, esetleg Alesis DM5-ös modult vennék.

 

 Ha tudsz ilyet vagy láttál valamelyik pest környéki boltban plz. írj mailt, vagy akár ide a fórumba is jöhet.

MidiTom Creative Commons License 2005.02.02 0 0 160
Ja, figyelmetlenül olvastam el a kérdést. Tehát ha jólértem, van már egy trigger-midi átalakító. Az Alesis annak idején csinálta a HR 16-ot, ami elsősorban akusztikus dobokat tudott, emellé egy kicsit az elekronikusabb dobok felé orientáltan csinálta meg az SR-16-ot. Kulturált megszólalása van, talán kevésbé dinamikus, mint a D4.
MidiTom Creative Commons License 2005.02.02 0 0 159
Az SR 16 dobgép, nincsenek neki trigger bemenetei. Ugyan találkoztunk már átbuherált verziókkal, hogy a padmátrix érzékelőit kivezették, de a lógó madzagok miatt nem garantálható a normális működés.
Előzmény: virtualpro (158)
virtualpro Creative Commons License 2005.02.02 0 0 158

Ha egy 16 csatornás trigger-midi átalakítót számítógép nélkül is szeretnék használni, szerintetek milyen hangmodult érdemes venni?

 

Pl. az Alesis SR-16 jó lenne erre, illetve a hangjai milyenek a D! ill. DM5-höz viszonyítva?

 

http://www.alesis.com/products/sr16/index.html

gajdi0001 Creative Commons License 2005.01.31 0 0 157

Van valakinek eladó octapadja??????

Érdekelne a dolog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

westpoint Creative Commons License 2005.01.31 0 0 156
Hello!

Én biztos, hogy megvenném az alesist, most már ismerve, hogy az
octapad miket tud, és mennyibe került : ))))

Egyébként összeállt a cucc, tegnap már játszottam is rajta, bár sajnos
fatális hibát vétettem a padok összerakásánál:
nem ragasztottam hozzá a gumifelülethez alulról a piezot : O
most szedhetem le az összes padról a gumit : )))
A lábdob is nagyon jó, feelinges, akár triolákat is lehet vele nyomni!! ; )))
Úgy oldottam meg a piezot, hogy egy szivacs van az állvány és a kalapács között,
igy nem olyan kemény a „visszarugás”
Viszont az tény hogy egy ilyen szettnél sokkal többet kell agyalni
a karok, és távolságok beállításánál, mivel jóval kisebb a felület, amit el kell találni.
Ha már kész teljesen, akkor felveszek egy midi fájlt, vagy kis videot.

üdv: wp.
Sandor Creative Commons License 2005.01.29 0 0 155
Hello!

Nem akarok senkit befolyásolni, de ha hibátlan a D4 akkor ennyit meg is ér.
Szóval hajrá!
Amit érdemes megnézni/rákérdezni, hogy melyik firmware verzió. Nem mindegy!
Az 1.04 a jó. Megnézni bekapcsolt állapotban a két két cursor gomb egyidejű megnyomásával lehet :O
Sándor
Előzmény: gajdi0001 (151)
Kisdunai Hordalék Creative Commons License 2005.01.29 0 0 154
Hello Gajdi! Megírom e-mailben!
gajdi0001 Creative Commons License 2005.01.27 0 0 153

Szia!

Alkudni mindig lehet!

Mit a te ajánlatod?

Kisdunai Hordalék Creative Commons License 2005.01.27 0 0 152
Hello! Nekem nem kell túl modern cucc, ami az új triggereket is kezeli, mert saját ütőfelületeim, és cineim vannak, amit az első hozzászólásomban írtam le. Eddig csak midi átalakítókra kerestem rá, mert azzal nekem jobban megéri, mert van egy szintim, ami adná a hangot. Ha találnék olcsóbban dobmodult akkor azt venném meg. Én eddig nem találtam keresővel az egyik felsorolt midi átalakítót sem, azért kértelek titeket. Még megnézem a dobmodulokat aztán majd meglátom. Az eladó Alesist akkor vanném meg itt, ha nem találok máshol olcsóbbat. Esetleg nem lehet alkudni? Kösz.
gajdi0001 Creative Commons License 2005.01.26 0 0 151

Alesis D-4 eladó 45.000.-ft.

zoltan_bcs@freemail.hu

vagy a

zoltan_bcs@mailbox.hu

gajdi0001 Creative Commons License 2005.01.26 0 0 150

Sziasztok!

Van egy eladó ALESIS D-4 dobmodulom, ami egyben midi konverterként is használható!Látom valaki keres ilyesmit!45.000.-ft. -ért megválok tőle!

A E-mail cimem: zoltan_bcs@freemail.hu

 

westpoint Creative Commons License 2005.01.26 0 0 149
hello!

kösz, már alakul, de még van pár hét a teljes működésig!

A gumilapot úgy rendeltem mert csak táblában lehetett beszerezni nálunk vidéken
Ha visszanézed a beirásokat, akkor valaki mondott egy jó tippet bp-en, de már nem emlékszem, hogy ki.
A lényeg, hogy ne legyen vasrács belesütve, mert az merevvé és tompává teszi.
wp.
Előzmény: Nick Grabowsky (148)
Nick Grabowsky Creative Commons License 2005.01.26 0 0 148
westpoint, jól néz ki a cucc!
Honnan lehet ilyen gumilapot szerezni?

Nick
Előzmény: westpoint (142)
virtualpro Creative Commons License 2005.01.26 0 0 147

Keress rá ezekre: Alesis D4 vagy az Alesis DM5 illetve Alesis DMPro. Használtan elég olcsón hozzá lehet jutni a D4 ill. DM5-höz is. Ezek sima trigger->midi konverterként is használhatóak, és még saját beépített hangmoduljuk is van. DMPro-ba elvileg feltölthető külső hangminta is.

 

E-Bay-en (www.ebay.de) vagy használt hangszeresnél érdemes keresni ezekt. Visszaolvasol, itt is hirdettek D4-est 45.000 körül. Pár száz forintért veszel hozzá piezzot, rárakod a vágódeszkára aztán lehet alkotni.

westpoint Creative Commons License 2005.01.26 0 0 146
hello KD!

Amit régebben ajánlottak nekem az a Roland TMC 6 Trigger MIDI Converter (65 000 Ft-ért kinálja a a syncopa pl.). Ez 6 külső midi triggert tud fogadni.
itt találsz róla infot. http://www.rolandee.hu/products/dobgepek/triggerek/TMC-6/
szerintem az az elönye a másik cucchoz képest, hogy kezeli a modern triggereket is. Kérdés, hogy Te mivel akarod használni?
egy másik alternativa a már ker. forg.-ban nem kapható Roland Octapad, ebböl is a II. verziót ajánlom. Ez pedig igy néz ki: http://home.hccnet.nl/mark.strijbos/syn/pad80.html
Van saját 8 ütőfelülete, és az elözöhöz hasonlóan szintén 6 külső padot kezel. mivel ez a 80as évek fejlesztése vszinü kicsit le van maradva 1-2 témában.
Az ebay.de -n jelenleg egy octapadot kinálnak, de sajnos csak német szállítási cimmel. Annak idején én is az ebayről árvereztem az enyémet, és elég kalandos módon ért ide.
Éppen a központi csomagelosztót hivtam, mikor szólltak otthonról, hogy jött egy nagy csomag : )))))
Más midi konverterről nem tudok, talán egy szakember tudna még ajánlani vmit.

üdv: wp
Előzmény: Kisdunai Hordalék (145)
Kisdunai Hordalék Creative Commons License 2005.01.25 0 0 145
Hello! Megint én vagyok. Köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok! Már csak egy kérdésem lenne. Hol lehet ilyen midi átalakítót beszerezni? Az egyik hozzászólásában valaki felsorolt egy csomó olcsó cuccot, amelyek jók lennének, csak nem vagyok elég járatos ebben a témában, ezért tőletek kérdezem. Én nem találtam eddig sehol. Tudnátok pár ilyen helyet? Akár internetes boltot, akár olyan hangszerboltot, amiben árulnak ilyet? Köszi szépen. Novák Dani
westpoint Creative Commons License 2005.01.24 0 0 144
hi!

jól sejted, hogy a gumilap és falap között van a piezo. mivel elég érzékeny, ezért,
szinte minden ütést jól vesz. Persze ne gondolja senki, hogy egy ilyan „fapad”, kávás ütést
is tud majd szimulálni : ))) t.képpen gyakorlásra álitottam össze.
bár majd lesz egy kérdésem a késöbbiekben, de azt majd külön
más: még azt is elképzelhetőenk tartom, hogy a 4 végtagos kombinált ritmusgyakorlásra
a lábgép helyett csak egy érzékelövel ellátott lap lesz a földön ami veszi a lábjelet : ))

üdv: wp
Előzmény: virtualpro (143)
virtualpro Creative Commons License 2005.01.24 0 0 143

Egészen jól néz ki a dolog, grat!

 

Ami nemkem nem teljesen tiszta az a padok felépítése: a piezzo a gumilap és a "fatányér" között van?

 

Én idáig úgy próbálgattam, hogy a gumilap alá egy vékony fémlemezt tettem, és az alá a piezzot, mivel azt gondoltam a fémlap kicsit homogenizálja az ütés nyomán az erősséget azzal, hogy ha a szélén ütöm meg akkor a fémlapról vett jel középen is viszonylag erős, ha középen ütöm meg akkor meg csillapít valamit mivel a széleket is kénytelen bevonni a rezgésbe. Aztán lehet hogy rosszul gondoltam...

 

Szóval szerintetek egy vékony gumilap + "fémtárcsa/fatálca" kombós padon hova érdemes tenni a piezzot?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: westpoint (142)
westpoint Creative Commons License 2005.01.24 0 0 142
Hát ez sajnos nem sikerült : O




jobb híján itt vannak a linkek:
http://www.hgandrews.com/karam_01.jpg
http://www.hgandrews.com/karam_02.jpg
http://www.hgandrews.com/piezo.jpg
westpoint Creative Commons License 2005.01.24 0 0 141
Hello!

Sok-sok igérgetés után végre tudok már valamit mutatni a készülö cuccból : ))
A karám, dobtestek és a karok már kész vannak, pár apróság hiányzik.
Ezen a képen a dobtestekre még nincs felragasztva a gumilap.
A kisebb kép a piezo beépítését mutatja: a fehér csik a kétoldalas ragasztó,
a fekete folt, pedig a lyuk, amin keresztül alámegy a vezeték.
Ha teljesen müködik akkor egy megprobálok egy videot is összehozni róla.

üdv: wp.[image1]
[image2]
[image3]
Sandor Creative Commons License 2005.01.21 0 0 140
Hello!

Nem igazán értem.
Ha rendesen beállítottad a triggert akkot TÖK MINDEGY milyen hangra használod, addig ,amig ütőfelületet nem cserélsz! Ha valami nem tetszik (dinamika) azt egyéb helyeken orvosold. Általában nem szokták cserélgetni a szerkókat alatta a tulajok :)
De ha mégis, akkor csinálj másik setup-ot. De mielőtt ennek nekiugrassz mentsd ki a beállításokat sysex-be. Ez után az újat is. A csere csak pár pillanat a két beállítás között :O
A softok tudják ezt a dolgot.

Üdv,
Sándor
szoke79 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 139
Helló!
Dm5-ös problémám van! Ddrum pergőtriggerem van, és ha az ütőfelületre beállítom a kívánt pergőhangot, és a káva is megkapja a kávahangot, majd beállítom a triggerparamétereket(decay, gain, Xtalk, stb) akkor király minden, addig még nem készítek egy újabb pergő hangot. Mert az új hangokhoz új triggerbeállítás lenne jó, de a gép globálisan 1 trigger beállítást tesz lehetővé. Ha van avalakinek bevált beállítása , ötlete a leírt problémám orvoslására, azt szivesen venném ha megosztaná velem.
Köszönöm előre is! Üdv!
szoke79 Creative Commons License 2005.01.19 0 0 138

Helló Sándor!

 

Köszi, hogy reagáltál! Megpróbálkozom midi nélkül megoldani a hangerőarányok beállítását. Ha nem sikerülne beállítanom a Dm5-ös kimeneteit, akkor majd írok újra.

Még1x Köszi!

Előzmény: Sandor (137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!