Keresés

Részletes keresés

Szipolykaa Creative Commons License 2016.02.24 0 0 14990

Jézusom, ez borzasztó :-(((((

Előzmény: Bluebird494 (14989)
Bluebird494 Creative Commons License 2016.02.24 0 0 14989

Sziasztok, még új vagyok :)

 

Nem tudom, miért csak most regisztráltam, pedig már évek óta olvasgatok macskás fórumokat :D

Jelenleg négy cicám és egy staffordshire terrierem van. Visszaolvastam a topikot, és megakadtam a "lövik a macskát légpuskával" résznél...

Van egy kedves szomszédunk, akinek legnagyobb fájdalma az, hogy miután párom édesapja három éve meghalt, a párom nem tudott kijönni rendbe rakni a kertet lelki okok miatt (apukája egyedül nevelte fel, ezért sokkal szorosabb kötelék volt köztük). Feljelentett minket. Rendberaktuk a kertet. Csakhogy levágtuk a házunk ablakán benövő mogyoróbokor átlógó részét. Erre elkezdett pénzt követelni érte. Mikor közöltük vele, hogy ez nem így működik, egy ideig csend volt.

Egyszer a 9 éves lányom kint maradt a kertben délelőtt, nem bírtam visszacsalni a házba munka előtt. Mikor hazaértem, alig bírt mozogni a szerencsétlen, elvittük dokihoz. azt mondta, leesett valahonnan, majd rendbe jön. Akkor láttunk az első lábán egy kis kerek lyukat, nem tűnt vészesnek. pár héttel később kaptam egy vörös kiscicát, Szahara néven :) Sajnos pont vele történt az, amit soha nem gondoltam volna. Kilógott a kertbe, kb 15 percet lehetett kint max fél órát. Akkor vettem észre, hogy kint van, mikor hallottam egy éles, iszonyú hangos, rövid kiáltást tőle. Lina ment oda hozzá éppen, ő nem bánthatta. Megfogtam a macskát, átnéztem, nem láttam rajta semmit. Később rosszul lett, nagyon. Őt másik dokihoz vittük, de amit mondott, az úgy szíven ütött, hogy alig akartam elhinni. Megnézte a macska sebét, amit csak ott vettem észre én is (egyszerűen nem tudom, hogy nem láttam rajta), azt mondta, hogy ez légpuskalövedék nyoma. Egy hétig húzta a két és fél hónapos cica a gyulladásgátlókkal, a kezeim között halt meg, semmit nem tudtam csinálni. Csak néztem, ahogy kapkodja a levegőt, a pupillái kitágultak, próbálta a kis mancsával markolászni a kezem, hogy segítsek neki. Az a kb 5 perc, amíg elment, olyan nyomokat hagyott bennem, hogy azóta sem dolgoztam fel. Még most is sírok. 

Én nem akartam másik cicát. A párom hozott nekem kettőt, egy cirmos kandúrt (Tigris) és egy fekete kislányt(Sixy). Ismerőstől került hozzánk a staffi, Joy. Amikor a rendőrség kijött, hogy fényképeket készítsen a helyszínről, utána két nappal a párom a 3 hónapos kutyán is észrevette a lövésnyomot. Akkor hallottam először sírni. Szerencsére neki nem lett baja, hálistennek sok a bőre :) Most a szomszédnak nincs légpuskája, de sajnos ez nem változtat azon a tényen, hogy az a család nem normális. Ingerem van fejbevagdosni mindet. A kismacsnak köszönhetően jöttem rá, hogy Linust is meglőtték, azért volt a seb az első lábán, és azért nem bírta használni a hátsót, mert ez a szemétláda akkor lőhette meg, amikor a garázs tetején napozott. A fájdalomtól az első lábában feltételezem leesett, és megütötte magát. 

 

És még kérdezik egyesek, miért rühellem az emberek egy részét...

 

Nyafkamacska Creative Commons License 2016.02.22 0 0 14988

Váladékból tenyésztés és célzott antibigyó.

Ha dugulós az orra, Mancinál váladékoldásra az ACC bejön évek óta. Mondjuk ő asztmás is.

Előzmény: kingA (14986)
freyya Creative Commons License 2016.02.21 0 0 14987

Az én egyik macskám 7 évig volt taknyos, semmilyen kezelésre nem reagált. A doki szerint valami allergia lehetett. Talán a macskaszőrre. Ki tudja?  

Előzmény: kingA (14986)
kingA Creative Commons License 2016.02.21 0 0 14986

Sziasztok! Taknyos macska ügyben kérném szépen a segítségeteket!

 

12 éves, világéletében lakásban tartott, ivartalanított kandúr lassan egy éve taknyos. Macskanátha elleni oltást évek óta nem kapott, orvosi javaslatra, mivel nem kijárós. Láza nincs, étvágya jó, szeme tiszta. Orvosnál háromszor is járt ezügyben az elmúlt egy évben, a diagnózis minden alkalommal FTMB, a kezelés pedig antibigyó (Enroxil és Veraflox), melyekre a szeme se rebben, ugyanúgy prüszköli össze továbbra is a falat az ágya mellett, és szörcsög, valamint Darth Vader-eskedik, ha beszárad. Papírzsebkendővel törlöm az orrát, amit hagy, sőt szeret, mert tudja hogy utána egy-két percig kap levegőt, és a tengervizes orrspray-zést is hagyja.

Szeme csipátlan, láza nincs, étvágya, játszókedve van. Orvosok szerint légcsöve, tüdeje tiszta.

 

Hogyan tudnám elmulasztani a taknyát?? Plíííííz help!!

rinpocse1 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 14985

Bizony,érezhetik, nálunk a kandúrok most meg vannak hülyülve.

Előzmény: 1984478777 (14984)
1984478777 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 14984

sziasztok, vettem egy feliway parologtatot, es attol kicsit enyhult a helyzet.. most bevette az oreg cica a halo szobat, es erdekes mert neha meglepodik mikor meglatja a masik macskat akkor fuj, es morog. 

de ugyanakkor reggel meg ott volt mindenki az agyban az egyik az egyik oldalon a masik a masikon. nem is ertettem hogy aztutan miert nem jott ki a szobabol, es miert fujt megint mikor meglatta a masik cicat. 

 

mintha nem ismerne fel.. kozben meg kapjak a nyugtato tabit is, hogy a feszultseget oldjam bennuk.. 

 

volt mar valakinel ilyen? ha ivartalanitottak akkor is erezhetik a tavaszt?

 

koszonom! 

Lora1213 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 14983

Azt mondják hogy egy szobatiszta cica akkor kezd máshova pisilni, ha fáj neki a pisilés és a fájdalmat összeköti a macskavécével.   Meg kéne nézetni dokival. Többféle baj is tud fájdalmat okozni.

Ha már ott vagytok , elmondhatod  a másik cicával kapcsolatos gondot is.   Nálunk új cica érkezésekor volt hasonló probléma. Hosszú kínlódás után a doki egy 10 napos leszarom tabletta kúrával (nem növényi) megoldotta a helyzetet. Én nem gondolom hogy demens lenne a cicád.  Inkább hatalmi harc lehet a háttérben.  A kora miatt át kell adnia az elsőbbséget a fiatal cicának, és ezt nehezen viseli.

Biztosan sokat segít a lelkiállapotának ha különzárod őket, és csak akkor engeded újra össze, ha sikerül megnyugtatni.

Előzmény: 1984478777 (14981)
rinpocse1 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 14982

Én inkább a tavasz hívó jelére tippelnék, sajnos a kandúrjaink állandó terrorban tartják az egy szem, amúgy rokon cicalányt.Ha más nincs ,marad a szeparáció.

Előzmény: 1984478777 (14981)
1984478777 Creative Commons License 2016.02.09 0 0 14981

sziasztok, a segitsegeteket szeretnem kerni. 

 

van egy 12 eves cicam aki egyutt el egy masik 4 eves cicaval. 

kandurok es mindketto ivartalanitott. 

 

tortent mar egy parszor hogy a 12 eves cica ugy osszeveszett a masik cicaval hogy fuj morog es egy ponton a lakasban ul es nem hajlando semmi mast csinalni.. pont ez a helyzet all fenn most is, es ha nem szeparalom el oket akkor meg wcre sem megy , mert konkreten egy ponton ul a lakasban. 

 

utobbi idoben tobbszor fordul elo nala emesztesi problemak , ilyenkor szorulasa van. 

valamint szokasa mostanaban hogy akarmennyire is tiszta a macska alom,a furdoben a szonyegre pisil. 

 

a mostani osszeveszes is ugy kezdodott, hogy veletlenul megijedt az oreg macska, mire a fiatalabb raugrott, es osszeverekedtek. ( maskor is szoktak de nem surun van ekkora drama ) es most konkretan olyan nagyon osszevesztek hogy egyszeruen nem kepesek kozel lenni egymashoz, hatra huzott fulek, vonyitas, morgas, fujas, levegoben kapkodas.. mintha nem ismerne meg a masik macskat. 

 

ilyenkor mit tegyek? lehet ez idoskori demencia jele? vagy a tavasz kozelette is bezavarhat? amugy jol van es fitt is, de sajnos idegi alapon egyre labilisabb az idosebb cica. most kapnak egy nyugtato tablettat amit anno a koltozesunkor kaptunk, es ez termeszetes alapu nyugtato.. de mintha nem hasznalna. 

 

a valaszokat elore is koszonom!

Antisystem Creative Commons License 2016.01.28 0 0 14980
Előzmény: freyya (14979)
freyya Creative Commons License 2016.01.28 0 0 14979

Jut eszembe, van otthon macskáknak való Béres csepp, abban biztosan van kálium is. De majd megnézem.  

Előzmény: Antisystem (14978)
Antisystem Creative Commons License 2016.01.28 0 0 14978

Szinte bármiféle zöldségben, amíg az állati(emberi) sejtek fő ionja a Na, addig a növényi sejtekben a K viszi a prímet.

A másik kérdésedre csak akkor lehetne jósolni, ha tudnánk, milyen szteroidról van szó, van abból egy napos hatásútól 6 hetes hatásúig mindenféle fajta...

 

ÜdV

Előzmény: freyya (14977)
freyya Creative Commons License 2016.01.28 0 0 14977

Köszi szépen! És meddig fog tartani? Nagyfogyasztók lettünk kutyapelenkából és pelenkázó alátétből. Bár a termékleírás szerint mindkettőnek száraz marad a teteje, láthatóan egyiket sem arra fejlesztették, hogy azon bárki is folyamatosan feküdjön, rendesen csatakos lesz szegény macsek szőre, ha nem cseréljük alatta. Nem győzi a mosakodást.

Kálium amúgy miben van? A banánt tudom, de azt nem szereti.  

Előzmény: Antisystem (14976)
Antisystem Creative Commons License 2016.01.28 0 0 14976

Igen, válhat, különösen, ha kevéssé szelektív glükokortikoidról van szó, mint pl. a prednisolon...

Mivel a káliumot is elég jól pucolja, ilyenkor ajánlatos a magasabb káliumtartalmú kaják adása.

 

ÜdV

Előzmény: freyya (14973)
freyya Creative Commons License 2016.01.28 0 0 14975

Egyáltalán nem iszik, csak pisil szinte folyamatosan. Konzervet eszik, amúgy sem egy ivós fajta, tejet szokott néha lefetyelni. Étvágya van rendesen. El nem tudom képzelni, hogyan termelődik benne ez a rengeteg víz. Amíg nem kapta az injekciót, naponta egyszer pisilt csak. 

Előzmény: sickamic (14974)
sickamic Creative Commons License 2016.01.28 0 0 14974

A sok ivás és pisi magasabb cukorszintet is jelezhet

Előzmény: freyya (14973)
freyya Creative Commons License 2016.01.27 0 0 14973

Macsek szteroidinjekciótól válhat törpevízművé? Nem győzzük cserélni alatta a kutyapelust, folyamatosan telepisili már egy hete. Sajnos baleset érte, nem tud járni, ezért nem megy alomra sem. A baleset utáni napokban csak naponta egyszer pisilt, de amióta itt járt a doki, azóta folyamatosan csurog belőle. 

Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2016.01.22 0 0 14972

Én mérgezésre gondoltam, de az orvosunk szerint rossz volt a légzése, megröntgenezte, és akkor látta benne a lövedéket. Azt mesélte, vittek már hozzá olyan macskát is, akiben 6-7 légpuskalövedék volt (vsz. több év alatt gyűjtötte be őket szegényke). :(

Előzmény: Szipolykaa (14971)
Szipolykaa Creative Commons License 2016.01.22 0 0 14971

Azert csak ugy mellekesen, dogoljon meg, aki macskakat legpuskaval lo :-((((

Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2016.01.22 0 0 14970

És ő is köszöni:

 

Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2016.01.22 0 0 14969

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet és a tanácsaidat! 

 

Az esetnek már kb. fél éve, az általad említett tüneteket nem tapasztaltam, de figyelni fogok rájuk. A válaszodat pedig elmentem a cicás könyvtáramba, hogy szükség esetén kéznél legyenek. 

 

Előzmény: Antisystem (14968)
Antisystem Creative Commons License 2016.01.21 0 0 14968

Ólomból, vagy aluminiumból vagy is-is... szerencsére mindkét fém, az ólom is, meg az aluminium is úgy működik, hogy vizes közegben egy felszini oxidréteg képződik rajta, ami megakadályozza azt, hogy vízoldékony toxikus vegyületek jöjjenek létre belőle, szóval passziválódik. (meg mindkettő kis adagban gyulladást csökkentő sajátosságú, ugye a régiek "ólomecetes" borogatása, és az azt felváltó alumínium-tartalmú Burow-oldat.) Pont a passziválódó tulajdonsága miatt használták az ólmot évszázadokig vízvezeték-építésre, és használnák a mai napig is, ha a megmunkálásakor-forrasztásakor keletkező gőzök ne lennének toxikusak.

Szóval kicsi az esély, hogy egy sörét mérgezést okozzon. Ha mégis felfedeznél a macskon idegrendszeri tüneteket - a krónikus ólommérgezés úgy jelentkezik, remegés, ügyetlen mozgás, és feketés csík a fogínyen - akkor meg még mindig ki lehet pucolni kelát-képzővel, pl. CaNaEDTA-val, amit egy rakat országban táplálékkiegészítőként is árulnak. (nálunk nem, félve attól, hogy egyesek évekig szednék folyamatosan ok nélkül, és így kiszedne a szervezetből egy rakat életfontos nyomelemet is).

 

Amit meg magad is megtehetsz, ha ettől tartasz, az az, hogy adsz a cicának csonterősítőt (magas kalcium és foszfáttartalom) - vagy sajtot:) - meg időnként(!) D-vitamin tartalmú macseknak való valami vitamin-készítményt, ugyanis az ólom meg a kalcium közt részleges biológiai antagonizmus áll fenn, a kalcium-hiány fokozza az ólom felszívódását, a bőséges kalcium meg a vizelettel való ürülését.

 

ÜdV

Előzmény: Kovacs Nocraft Jozsefne (14967)
Kovacs Nocraft Jozsefne Creative Commons License 2016.01.19 0 0 14967

Az egyik cicánkat légpuskával meglőtték, a lövés a tüdejét érte. Majdnem belehalt, csak az állatorvosunk lelkiismeretes kezelése mentette meg az életét. A lövedék azonban benne maradt, mert az eltávolítása túl kockázatos lett volna. 

 

A légpuska lőszerét ólomból öntik. A cicában maradt ólom nem okozhat az évek során ólommérgezést?  

mental asylum Creative Commons License 2015.12.28 0 0 14966

Köszi szépen.

Előzmény: Wet RinR (14965)
Wet RinR Creative Commons License 2015.12.28 0 0 14965

Ha ugyanezt a gyógyszert beírod 15 mg-os kiszereléssel, akkor az kutya és macska számára is adható. Viszont egy 3 kilós macska adagja lenne a napi 1 tabl. Vagyis az orvosod valószínűleg csak azért írta a nagyobb hatóanyagú kiszerelést, mert ez gazdaságosabb a számotokra. Az enroxil nevű antibiotikum 1-1,5 éves kor felett biztonságosan adható a kutyáknak és a macskáknak is.

szs

Előzmény: mental asylum (14964)
mental asylum Creative Commons License 2015.12.28 0 0 14964

Sziasztok!

 

Az egyik macskám rendszeresen köhög, megfázásos tüneteket mutat, nyak tájékon nyirokcsomó duzzanat, stb. A doki ENROXIL FLAVOUR  50mg. tablettát rendelt neki. Napi 3/4 darabot. A neten látom, hogy ez a gyógyszer kutyáknak van. Adhatom én ezt neki?

 

Köszi.

Üdv!

Nyafkamacska Creative Commons License 2015.12.13 0 0 14963

A legtöbb féreghajtó vényköteles, alig néhány fajta kapható szabadon. Most lepődtem meg én is, mert a szokott webáruházból eltünt.

Állateledel boltban meg nem értenek hozzá. Vígan eladnak macskának olyat ami kutyának való.

Szerintem ahová amúgy is jársz a macskával ott kiadják recept nélkül is. Akár több alkalomra valót.

Előzmény: három menyét (14961)
Lora1213 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 14962

Ezért nem kell elvinni a macskát. odamész, kérsz féreghajtót, és kész.

A webáruházakban általában olcsóbb, de hozzájön a postaköltség.  Ha esetleg találsz olyan Webáruházat, melynek közel van a központja, ott személyesen átveheted.   Az állateledel boltok is tartanak féreghajtót.

Előzmény: három menyét (14961)
három menyét Creative Commons License 2015.12.13 0 0 14961

Sziasztok!

Féreghajtót melyik webáruházból érdemes rendelni? Vagy ez mind vényköteles?

Eddig állatorvostól vettem, de nem szeretem csak emiatt 2-3 havonta odacuccolni a macskát. Megpróbálnám otthon beadni neki.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!