Keresés

Részletes keresés

Ponta Zire Creative Commons License 2006.04.24 0 0 178

Az 5. vk-ben nyert dr. Tittmann János MSZP-s képviselő.

Tittmann a Megyó-féle szegénységpárti kormányban lett o.gy. képviselő. A szociálisan érzékeny ember autói a teljesség igénye nélkül (aki nem ismeri a típusokat és árait, az nézzen utána a neten):

Renault Vel Satis

Mazda Rx-8

Lexus RX300

Szelev71 Creative Commons License 2006.04.16 0 0 177
Sziasztok!

Ajánlok figyelmetekbe egy több esztergomi témával foglalkozó honlapot, ahol árvíz, hídfutás, rugby, rally, cementgyár és még számos egyéb zene, írás, grafika, képriport is megtalálható.

http://igyjartam.hu
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.02 0 0 176
dddeee Creative Commons License 2006.03.21 0 0 175
Március 15.-én a fürdő zárva volt.Így aztán lesz bevétel,amiből vissza lehet fizetni a fürdőépítésre felvett hitelt.
Előzmény: ujfelhasznalo (174)
ujfelhasznalo Creative Commons License 2006.03.16 0 0 174

Ja,jut eszembe,tényleg: a belépésnél kedvesen elmagyarázott a pultos lány mindent, azt is, hogy törülközőre üljünk. Ennek ellenére a 5-6 rajtam kívűli vendég (jaja, ilyen sok látogató) java csak úgy vizes fürdőruhával beül a gyönyörűszép, friss, tiszta fapadokra.

Előzmény: Pamplónai békafuttató (173)
Pamplónai békafuttató Creative Commons License 2006.03.16 0 0 173
Köszönöm, akkor azt hiszem, kihagyom. El sem tudok képzelni rosszabbat egy textiles szaunánál, ahova boldog-boldogtalan becsődül és a fürdőruhájából csorog a klóros uszodalé.
Előzmény: ujfelhasznalo (171)
-=feszterg=- Creative Commons License 2006.03.15 0 0 172

Munkahely szempontjából talán jobb lenne mert az újban talán lenne több munkalehetőség. De nem akarom hogy Nyergesre kerüljön. Bontsák le a Lábatlanit és oda építsenek újat. Lábatlanról nem ér el ide annyi por mint Nyergesről. Még több kamion lenne ezmiatt. Végre elkészült az elkerülő út (táti vagyok) és egy csomó dög kamion nem száguld végig a községben. Elhiszem hogy sietnek, elhiszem hogy időre mennek de iszonyatos sebességgel vágtat végig egyik másik. Szal finoman kifejezve nem szeretem őket.

Szóval nem akarom. Így is éppen elég környezetszennyező cég van körülöttünk....

Előzmény: bsasa (162)
ujfelhasznalo Creative Commons License 2006.03.11 0 0 171
Hát, nagyon szép-csili-vili az egész fürdő, de rendeltetésszerűen szerintem használhatatlan a szaunarészlege. Szép, tágas kabinok, de nincs merülőmedence, a zuhanyok (pedig élményzuhanynak tituláltak) elég gyenge vízsugarat engednek magukból. Borzasztó kevés az akasztó (zuhanyzónál is!), és textiles. Az egész nincs nagyon elkülönülve
Előzmény: Pamplónai békafuttató (163)
mavdesiro Creative Commons License 2006.03.08 0 0 170
Az a dolguk. :)
Előzmény: bsasa (166)
zömi Creative Commons License 2006.03.08 0 0 169

Üdv.

Galambok voltak a Bástyán, az egyik meg is tisztelte a kabátomat, de egy darab liberálist sem láttam a közelben....:)))

Dr. Varga Győző, merre jársz???

Előzmény: lv (168)
lv Creative Commons License 2006.03.08 0 0 168
... és galamb sem volt sehol? Abból lehetett volna leves :)
A többiek vajon mit osztogat(hat)nának? Hirtelen nem jut eszembe senkiről ilyen jelkép.
Előzmény: zömi (167)
zömi Creative Commons License 2006.03.08 0 0 167

Boldog nőnapot kívánok minden kedves hölgynek.

Ma délelőtt az árkádok előtt, a piac végénél a szocik két helyi prominens képviselője 1-1 szál szegfűvel / naná, hogy vörössel / köszöntött minden hölgy járókelőt...

Ez a gesztus, ebben a gusztustalan választási kampányban igazán üde szinfolt, gratulálok hozzá dr Tittmann Jánosnak, és dr. Kovács Lászlónak - pedig a pártjukkal egyáltalán nem szimpatizálok.....

Nejemmel gyorsan átmentünk a Széchenyi térre, hátha a Meggyes narancsot osztogat válaszképpen, de sajna kénytelen voltam megvenni azt a piacon...:))))

bsasa Creative Commons License 2006.03.06 0 0 166
Ma jártam Esztergomban. Tiszta jég,hó minden takarító brigád dolgozik mint a kisangyal. Denem ám az esztergomi kisnyugdíjasért. A városháza és avolt megye háza előtt verik a jeget.JÖN AZ ÁDER ISTEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pamplónai békafuttató Creative Commons License 2006.02.27 0 0 165
Tényleg senki nem járt még az esztergomi szaunában?
lv Creative Commons License 2006.02.24 0 0 164
Egészségügyi központ.
Előzmény: zömi (161)
Pamplónai békafuttató Creative Commons License 2006.02.24 0 0 163
Köszi a választ!
Ha egyszer lesz kedvem, megnézem és írok róla.
Milyen a szaunája? Textiles?
Előzmény: Snipper (150)
bsasa Creative Commons License 2006.02.23 0 0 162

Én nem vagyok elkötelezve sem mellette sem ellene. De azért elgondolkodtatóak a mai kőrnyezet szennyezési adatok. Ha megépulne egy új gyár akkor vszeg bezárnák a régit ami szerintem sokkal jobban szennyezi a környezetet mint egy új korszerűbb. Márpedig ha nem építhetnek ujjat marad a régi.Mi pedig még több port szívunk mint ha új lenne.

A baj szerintem ott kezdődik,hogy hiába van környezetvédelmi törvény ha nincs betartatva.

Előzmény: -=feszterg=- (160)
zömi Creative Commons License 2006.02.17 0 0 161

Üdv.

Örömmel láttam, hogy a körforgalomnál a volt iskola tetejét szépen rendbehozták...

Nem tudja valaki, mi lessz az épületből?

-=feszterg=- Creative Commons License 2006.01.30 0 0 160

Sziasztok!

Én nagyon nem szeretném, ha megépülne Nyerges mellett az a gyár és szerintem ezzel sokan vannak még így.

A fürdőről én sem hallottam még semmi jót, éppen ezért még nem szántam el magam arra, hogy saját szememmel nézzem meg mi a helyzet. Az árak annyira nem vészesek a győri fürdőből kiindulva bár az tény hogy az nagyon jó hely. :)

Nemakárki! Creative Commons License 2006.01.18 0 0 159
Nem a gyárat védem, hiszen az még nem is épült fel, csak a nyergesiek talán jobban tudják, mit történik ott és miért, ennyi.
Előzmény: zömi (158)
zömi Creative Commons License 2006.01.17 0 0 158

Hmm.

Nem tökmindegy, hogy Nyerges - vagy Tát?

Egyébként vitázzon veled a ......

Védd csak a hüjje cementgyárat, vazze...

Részemről lezártam a témát

Előzmény: Nemakárki! (157)
Nemakárki! Creative Commons License 2006.01.17 0 0 157

Nem fog a halálos füst szállni mert nem lesz veszélyes hulladékégetés.

Igen, az új száraz technikával nem fog por szállni, mert azt egyből a zsákokba nyomják zárt rendszerben. Hejőcsabán már megcsinálták nézz utána a neten....

Látom itt nem lehet érvekkel vitázni, csak halkan annyit hadd jegyezzek meg, hogy

NEM LESZ TÁTON BERUHÁZÁS, MERT NEM IS AKARTÁK ODA SOHA.

LEGALÁBB ANNYIRA VEDD A FÁRADTSÁGOT, HA MÁR VALAKIKET IGY ELKÜDESZ A....-BA, HOGY NYERGESÚJFALUN LESZ A GYÁR, DE TUDOM, HOGY NÁLAD EZ SE SZÁMIT:)))

Előzmény: zömi (156)
zömi Creative Commons License 2006.01.17 0 0 156

Üdv.

Igen, "végigondolós" hozzászólás volt. Ez a véleményem, sőt szerintem nem csak az enyém!

Te talán elhiszed, hogy egy ilyen gyár ibolyaillatú havasi levegőt fog kibocsátani a kéményeiből?

Vagy talán az a rohadt cementport úgy le tudják kötni az üzemen belül, hogy még csak véletlenül sem fog Dorog - Kertváros felé szállni? És hogy fog kinézni 10 év múlva a szép, virágos Tát? Mint most Lábatlan...

Vagy azok a rohadt kamionok maj elkerülőutakon fognak közlekedni?

Még hogy nem fognak veszélyes hulladékot égetni? Röhögnöm kell! Még máshonnan is fognak idehozni! Szerintem ez legalább akkora "biznisz" a szarháziaknak, mint a cementgyár!!!

Milyen bizottságról beszélsz? Nézz csak körül kishazánkban, vagy akár Esztergomban. Az ilyen bizottsági tagok 2 Ft-ért elhajtanának egy éticsigát pestig:)

- majd pont az ilyeneket nem lehet megvesztegetni pár kilóval......

Mit hoz ez a helyiek konyhájára? Munkahelyet? Egy ilyen "modern" üzemben kell legalább 50-100 ember, de semmi több! Illetve annyi haszon lessz belőle, hogy az illetékes elvtársak még több pénzt tudnak elherdálni saját érdekükben, és nem a lakosságéban.....

Kell az a rohadt munkahely, persze....  Na de nézz körül, mennyi ehez hasonló szennyező üzem van már errefelé, és ez már egy kicsit sok a "jóbol".....

Arról már nem is beszélve, hogy ezek az üzemek marhára megfizetik a melósaikat, egy bizonyos összegnél / 100 E. túlórával / az istennek sem fizetnek többet.....

Zárják be a Lábatlanit, és ne építsék meg a Tátit - ez az egyetlen helyes megoldás!!

Előzmény: Nemakárki! (155)
Nemakárki! Creative Commons License 2006.01.17 0 0 155

Hát igen, ez aztán az igazi, végiggondolós hozzáállás :-))

Komolyan. Nem hinném, hogy a sztyeppe az egyetlen megoldás, hisz ugye egy több mint 120 éves gyár meg bezár, ez azt jelenti, hogy összességében csökken a kibocsátás, ok? Ha egy kiló almából előbb elveszel 20 dekát, utána meg hozzáadsz 15 dekát, akkor még mindig kevesebb almád lesz ugye? Miért olyan nehéz ezt megérteni...

Sőt a mindenki által félt veszélyes hulladék-égetés pedig nem lesz (nem járult hozzá az önkormányzat), és ahogy haladnak a dolgok még a kölsős ellenőrző-csoport is feláll, akinek bejárása lesz az üzembe.  Ettől persze ellenezheted, csak ne ilyen érzelmi alapon, sztem.

A másik szempont, hogy egy ekkora beruházás, már azért csak hoz valamit a helyiek konyhájára talán ezért tiltakoznak oly vehemensen a többiek...:(

Előzmény: zömi (154)
zömi Creative Commons License 2006.01.16 0 0 154

Üdv.

Már ne haragudj, de mit nem értesz? Építsék meg a hüjje cementgyárukat a sztyeppén, ne ott, ahol ilyen nagy a létszámsűrűség.......

Van itt már éppen elég mocskot termelő üzem!

Előzmény: Nemakárki! (153)
Nemakárki! Creative Commons License 2006.01.13 0 0 153

Sztem az van, hogy beindult az irigység... Akkor miért nem tiltakozott senki, amikor több mint 100 éve megy az elavult üzem? Nem értik, hogy egy rossz emissziójú gyár helyére egy light változat épül???

Egyszerűen nem értem!!!

Előzmény: Lord Ice (140)
lv Creative Commons License 2006.01.07 0 0 152
Bocs,
OFF
esztergomi-eladó
ON
Bocs.
zömi Creative Commons License 2006.01.02 0 0 151

Üdv.

Úgy látszik, a legnépszerűbb téma manapság városunkban az "élményfürdő".

Én még nem voltam benne, de nem is igen kívánkozom, főleg az anyagi vonzata miatt. Úgy halottam, hogy minden esztergomi polgár 1x ingyen beteheti ide a lábát - nem tudom ez igaz volna-e?

Egyébként szerintem kár volt megépíteni, hiszen most fürdés szempontjából igazán nagy élményekben lehet részünk:) - leesett ugyanis ez a szép mennyiségű hó, és "hála istennek" városunk lakói hűek maradtak önmagukhoz - tisztelet a kivételnek!

Ma szerencsém volt gyalog bemenni a városközpontba - a Vá.-tól -, és számoltam: MINDEN 3-ik PORTA ELŐTT NINCS ELTAKARÍTVA A HÓ!!!! Erre esett  - még most is esik - az eső, így "szerencsére " az összes lefolyó eldugult, hatalmas tócsákat kialakítva ezzel, na persze az úthibákban felgyülemlett vízről nem is beszélve. Mire beértem a "bástyához", a kiöntött ürge hozzám képest egy sivatagi kiszáradt múmia lehetett, hála az agresszivitásukról híres autótulajdonos "úrvezetőknek":)

Víz tehát van bőven, a sólével összekeveredve kifejezetten jó hatással van a zsíros bőrre, a ruházatról nem is beszélve, hiszen a farmeremet nem is kell koptatni, olyan szép foltos lett:)))

Ezennel felhívnám a tisztelt illetékesek figyelmét arra, hogy a jogszabályok lehetővé teszik a "trehány", havat eltakarítani nem képes polgárok, üzlettulajdonosok megfelelő szankcionálását! Én szerencsés helyzetben vagyok, hiszen még nem vagyok nyugdíjaskorú, de ma igencsak koncentrálnom kellett nekem is a gyalogos közlekedés alatt.

Egy ilyen nap után kit érdekel az a rohadt élményfürdő?? Dagonyázzanak benne a "T" városvezetők, hiszen ők megérdemlik........ bár pár évszázaddal ezelőtt kötelet kaptak volna.....

További kellemes fürdőzést, és Boldog Újévet:

zömi

Snipper Creative Commons License 2006.01.02 0 0 150

Szia!

Most néztem. Azért így tettem fel a kérdést, mert így volt beharangozva a köztudatba, hogy megnyílt Esztergomban a szigeten az új termál, gyógy, élményfürdő..

Azóta ugye kiderült, hogy a víz nem termálvíz. Messze alacsonyabb a víz hőfoka több medencében is, mint amit a nyitás után reklámoztak.. A külső medencék sem üzemelnek télen, most max jeges víz van benne..

Kiderült az is, hogy nem gyógyvíz.. Az OEP-nél egyáltalán nem tudnak arról, hogy ennek a víznek lenne bármi gyógyhatása is, így ez is csak szemfényvesztés volt..

Maradt az élmény jelző... az meg ugye szubjektív dolog, kinek  mi okoz élményt. Kíváncsi lennék itt bármilyen tapasztalatra, élményre a fürdővel kapcsolatban, akár pozitív akár negatív.

Pamplónai békafuttató Creative Commons License 2005.12.30 0 0 149
Szia Snipper!
Feltettem neked egy kérdést?
Megtaláltad?
Előzmény: Snipper (148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!