Keresés

Részletes keresés

kozakz Creative Commons License 2007.07.07 0 0 530
igen ott volt. láthatóan élvezte a koncertet.

ja és volt egy kordonnal elkeritett rész a szinpad elött. olyan 25 méter.

a keverő előtt álltam és nem is értettem miért csápolnak elöttem 10 méterre az életfogytig rnr alatt. aztán láttam a kordont és mindent megértettem :((

pityim palko Creative Commons License 2007.07.07 0 0 529
Nem játszanak túl sok új számot.:(
Épp tegnap néztem videókat a tavalyi királyhelmeci koncertről. Nekem is feltűnt, hogy Kóbor sokszor elég hamis.
Elefánt ott volt?
Előzmény: kozakz (528)
kozakz Creative Commons License 2007.07.07 0 0 528
tango

egyebkent enek vonalon az utobbi evek legjobban szetesett produkciojat hallottam.

zeneileg viszont minden rendben volt.

Előzmény: pityim palko (527)
pityim palko Creative Commons License 2007.07.07 0 0 527
Mozgó világ a kedvenc Omega számom, sajnálom, hogy kikerült.
Az új lemezről mik voltak?
Előzmény: kozakz (526)
kozakz Creative Commons License 2007.07.07 0 0 526
ezüst eső és gammapolis , mozgó világ kikerült a programból.

addig élj-jel kezdték a koncertet.

2 órát játszottak, a duna kapu ter teljesen megtelt.

A könyvelő álma és az éjféli koncert viszont új volt.



Dargun Creative Commons License 2007.07.06 0 0 525
Engem is érdekelne!:-)
Előzmény: pityim palko (524)
pityim palko Creative Commons License 2007.07.06 0 0 524
Egy beszámolót kérhetnék majd?:)
Kösz.

Előzmény: freestate (522)
Dargun Creative Commons License 2007.07.05 0 0 523
Bizony hogy nagy buli lesz. 30 000 embert várnak a szervezők, állítólag forgalomterelés is esz. Sajnáom, hogy időhiányában nem tudok menni, de Keszthelyen és a Hungaroringen ott leszek:-) Ja, és ne felejtsd, augusztus 11.-én Drezdában is lesz szabadtéri buli:-))
Előzmény: freestate (522)
freestate Creative Commons License 2007.07.05 0 0 522
De jó, kaptam ma hírlevelet, hogy holnap Omega lesz Győrben, ráadásul ingyenes (Győri Nyár sorozat nyitónapja lesz). Mivel szülővárosomról van szó, nem kérdéses, hogy megyek:) Ez most nagyon derült égből jött, nem követtem utóbbi időben a híreket, csak a Hungaroringes koncertről tudtam. Remélem nagy buli lesz:))))
kort33 Creative Commons License 2007.07.04 0 0 521

Sziasztok!

 

Tud valaki valamit az augusztus 4. -i Omega koncertről?

Program, vendégzenészek, stb.?

 

Minden infót várok!

 

Köszi!

Rolling Creative Commons License 2007.06.29 0 0 520
Az augusztus 4-i Forma I-es koncertre jegyeket lehet venni a Libri boltjaiban minden egyéb költség nélkül. A jegy is azonnal átvehető.
HG. Creative Commons License 2007.05.27 0 0 519

Nocsak...

Omega koncert augusztusban a Forma1 előtt, illetve előző szombat este???

Ráadásul az ex-forma1-es Eddie Jordannal (hobbizenész) + a Queen-es Roger Taylor-ral kiegészülve???

(RTLKlub)

waffe Creative Commons License 2007.05.21 0 0 518
A myVIP Omega klub faliújságján Kuta részletesen leírta a sztoryt.
Előzmény: Törölt nick (512)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.16 0 0 517

Ahhoz képest, hogy bolgár, egész jó a kiejtése:-)

Azt nem sajnálom, hogy az ittenieknek nem jutott eszébe, igaz, én egyébként se néztem. Ez így, hogy egy bolgár csaj próbálkozik, kuriózumnak még elmegy, de ha egy magyar bohóc akarja magát az Omegával eladni, az szánalmas. (mondjuk, szerintem az összes valóságshow alapból az, de mindegy, ez nem ide tartozik)

Előzmény: Hierro Nyh. (516)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2007.05.16 0 0 516

http://www.youtube.com/watch?v=1EO-MGlkZ78

 

Az itteni megasztárosok közül bezzeg egynek sem jutott eszébe (na meg a szervezőknek sem, a Hungária, LGT stb. mellett)

omega-fan Creative Commons License 2007.05.14 0 0 515
Huhh.
Előzmény: Törölt nick (510)
D. péter Creative Commons License 2007.05.10 0 0 514
Az Atlasz gitárosa volt.
Előzmény: Törölt nick (512)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2007.05.10 0 0 513
Jó látni a régi klipeket. Csak kár, hogy pont a lemez és a show címadó dala, a Tízezer lépés hiányzik. Vagy ott van és csak én nem találom?
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.24 0 0 512
Na sikerült az 1. perc környékén elkapni oldalnézetből (a kép jobb szélén). Hát ez se nem a kovacsics, se nem az elefánt. Ez télleg vmi beugró gitáros lehet.
Előzmény: Törölt nick (510)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.24 0 0 511

Olyasmiket is hallottam, hogy vmi beugró volt a gitáros, de borzalmas a kép minősége. Ráadásul az a bizonyos gitáros ha mutatják, inkább el van takarva. :DD

Előzmény: Törölt nick (510)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.24 0 0 510

http://www.youtube.com/watch?v=zEgQYrWRuG4

 

Végre fenn van az a szám, ahol a cinit kísérték. Elég rossz a felvétel minősége. Az viszont rejtély a számomra, hogy ki volt a gitáros. A Kovacsicsot már elküldték, de az Elefánt még nem volt tag.

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.24 0 0 509

Végre fenn vannak a régi klippek is:

 

http://www.youtube.com/watch?v=CGt-rTDkMcM&mode=related&search=

Hierro Nyh. Creative Commons License 2007.03.02 0 0 508
Hierro Nyh. Creative Commons License 2007.02.19 0 0 507

Úgy tűnik, a németországi rajongókat jobban ellátják infókkal:

http://www.omegafreunde.de/start_de.html

lordxavier Creative Commons License 2007.02.17 0 0 506

Ördögi cirkusz videoklipp:

 

lordxavier.atw.hu

Omega->videoklippek

 

Több videoklipp is fent van!

Hierro Nyh. Creative Commons License 2007.02.17 0 0 505

Várjuk az információkat a jubileum megünneplésével kapcsolatban.

 

Mindenesetre az idei év sem lesz passzív, mivel már volt koncertjük idén: Pécsett az Alexandra zárkörű céges buliján ők voltak a meglepetés fellépők. A meglepetés szó szerinti, csak az esemény után került nyilvánosságra.

pityim palko Creative Commons License 2007.02.16 0 0 504
Mi ez a nagy csend?
Peppers Creative Commons License 2006.10.04 0 0 503

(1) Nagyon egyszerűen fogalmazva azt a zeneszerzői teljesítményt tartom jónak, amivel kapcsolatban nincs olyan érzésem, hogy "basszus, ilyet magamtól én is tudok fütyülni".

 

(2) Szerintem ez összefügg, sőt, valahol szükségszerű is. Ha nem világos a zenei tartalom, arra hogyan lehetne világos szöveget írni? Ez a "két dolog" valójában "egy dolog" szerintem.

 

(3) Kár érte. Az ember azt is képzelhetné, hogy két év turnézás után újra összerázódtak. Persze igazából a koncerteken (amiket én láttam), szintén átjött, hogy lélekben nincsenek együtt.

 

 

Előzmény: jobbhorog (502)
jobbhorog Creative Commons License 2006.10.03 0 0 502

(1) nem tudom, te kit tartasz nagy zeneszerzőnek, vagy előadónak. Ahhoz viszonyítva lehet, hogy valóban nem elképesztően jók a zenei ötletek. olvashattad,hogy kik a kedvenceim, akiket jobbnak tartok az Omegánál. Én a dalötleteket az Omega eddigi dalaihoz képest tartom jónak és ezt fenntartom.

 

(2)

Mivel az Omega a zenét előbb írja, mint a szöveget, nem szükségszerű, hogy a zene zagyvasáága a szövegek zagyvaságában tükröződjön vissza. A szövegek zagyvasága független a zenétől, de kétségtelen, hogy néha a kész szám emiatt koherens módon tűnik zagyvának (pl. Ördögi cirkusz.)

 

(3) Ez egyértelmű. Nem alkotnak alkotó közönséget, az egész album a Kóbor-mihály-Szekeres trió műve volt, profi dobkísérettel (Debreczeni F.) és két session-zenésszel, Benkő Lászlóval és Molnár Györggyel.

 

U.i: elég volt megnézni az Égi jel című dal Fábry-showban előadott változatát. A szekerestelenített, gömöritlenített Omega sokkal Omegább volt, mint bármikor az utóbbi 15 évben... Talán ez egy biztató jel.

Előzmény: Peppers (501)
Peppers Creative Commons License 2006.10.02 0 0 501

Kimerítő és nagyszerű elemzés! Nagyon röviden csak pár dolgot fűznék hozzá:

 

(1) Számomra meglepő, amit a zenei ötletek, dallamok minőségéről írsz. Úgy gondolom, csak erős elfogultsággal lehet ezeket jónak tartani -- vagy legalábbis nekem más az elképzelésem a zeneszerzői kreativitásról.

 

(2) A dalszövegek zagyvasága számomra teljes összhangban van a zenei kíséret zagyvaságával, tartalmatlanságuk pedig a dallamok tartalmatlanságát tükrözi. Én ének nélkül sem lelek sok értelmet egy dalban sem.

 

(3) Az egész lemez arról árulkodik, hogy a zenekar tagjai már nem képeznek alkotó közösséget. (Szövegírókat beleértve. Mert pl. Sülyi amúgy ma is tud nagyon jókat írni: www.nys.hu)

 

Szóval számomra továbbra is szomorú történet ez a lemez. A múltjuk miatt becsülöm a zenekar tagjait; az is tiszteletre méltó, hogy még egyáltalán csinálják. Más pozitívumot én jelen pillanatban nem tudok felfedezni.

Előzmény: jobbhorog (498)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!