Keresés

Részletes keresés

Gotika Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1352
;))))))))))
Előzmény: AliceCsodaországban (1351)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1351
Tudod azt hiszem ti is olyanok vagytok mint én voltam, mert nekem általában nem volt semmi bajom, néha lázas voltam, gyerekkoromban, átestem a mumpszon, a bárányhimlőn, a kanyarón, meg minden gyerekbetegségen (ami ellen ma már oltanak) , és nem volt belőle cirkusz, ágyban voltam, kaptam befőttet meg húslevest, piskótát, oszt annyi. És mikor megszületett az első gyerekem, egyszerűen tök tanácstalan voltam, azt hittem, majd szopik meg minden és kész. És akkor jött, hogy mellgyulladárs, mellfelvágás, gyerek kancsal, gyerek csípőficamos, aztán jött a kisebbik lányom aki azstmás volt, meg mozgáskoordinációs bajai voltak (ma már szűrik, és orvosolják) ... ésszépen lassan kénytelen kelletlen beástam magam az orvosi könyvekbem ha egyszer érdemi kérdéseket akartam feltenni az orvosoknak.

Azt hiszem a ti kis Lilitek is ilyen, aki kénytelen-kelletlen bevezet titeket a tudományba... de azért ma magabiztosabbak vagytok mint tegnapelőtt nem?
Előzmény: Templomegere W123/220D (1349)
Gotika Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1350
Valszeg igaza van Alice-nak, csak a saját esetemből okulva gondolom, hogy érdemesebb szakorvoshoz fordulni, mert a gyógyulásnak akkor nagyobb és gyorsabb az esélye. Talán ;)))
De ha az általános szabályokat követitek akkor sincs semmi, legfeljebb nem olyan a hatás mint lehetne.
Ám, ha már 1x van 1 lehetőség, akkor miért ne hozzuk ki belőle a legjobbat, főleg, ha az ember gyermekéről van szó.
Abban + hogy nem kúraszerűen kell alkalmazni nem vagyok biztos, mert a homeopátia lényege tulajdonképpen az, hogy beindítja a szervezet öngyógyító folyamatát.
Viszont van itt egy homeopátiás topik, nézz be oda, hátha kicsit ki tudnak okosítani!
Előzmény: Templomegere W123/220D (1349)
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1349

Oké nem keresünk senkit :DDDDDD

 

 

 

na majd hogy igazságos legyek keresünk egy féldoktort :)

 

 

Előzmény: AliceCsodaországban (1347)
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1348

Oké , keresünk egy szakorvost :) Egyenlőre csak megvettem ha már a normaflorért bementem akkor ezt is hoztam haza .

 

Most szopizik Lili ........ kiváncsian várjuk az altatást :D

 

Éjjel nagyon jól aludt , délelött nyügi volt , délután a nagyival elment sétakocsikázni ..... 16 óras szopi után elaludt mint a bunda ,  most viszont volt torna , volt fürcsi , volt kicsi sírás , szóóóóóval drukkoljatok hogy elaludjon szépen a kis puncis :)

 

 

AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1347
Én nem vagyok homeopata fan, jobban bízok a keserű orvosságokban, annak ellenére, hogy pl a férjem foltos hajhullását egy ilyen "sarlatán" hozta rendbe, szóval biztosan van benne valami...

De józan paraszti ésszel a kamillacseppek egyszerűen nem hiszem, hogy bármi más káros mellékhatást kifejtenének, és azt hiszem akkor kell beadni a gyereknek két óra alatt ebben az adagolásban, amikor éppen fáj a hasa. A kamilla gyógynövény gyulladáscsökkelntő, és fájdalomcsökkentő hatású, és semmi mellékhatása nincsen.
Szóval adjátok csak be Lilinek akkor is ha fáj a hasa meg akkor is ha nem, érzésetektől függően, hogyan ítélitek meg. Szerintem. (Én így tennék).


KÚraszerűen antibiotikumot és idegcsilllapítót szokás szedni, no meg oylan gyógyszereket, amiben kortizon van.


(Ha valaki egy nap képes meginni 20 liter kamillateát (és győzi vesével) akkor se lesz semmi baja, akkor sem, ha közben más gyógyszereket is szed. )
Előzmény: Templomegere W123/220D (1343)
aagica Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1346
Itt egy homeopátis doktornéni az nlcafe-n, tőle lehet kérdezni adagolást. (Mellesleg ő a gyerekorvosunk és nagyon kedves, jó fej.)
Szakértő
Előzmény: Templomegere W123/220D (1343)
Gotika Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1345
Ja! Nekem azért kellett 1 napot kihagynom, mert a hatás állítólag késleltetve érkezik, bár én az első korty után 2 órával már sokkal jobban voltam. Lehet, hogy pszihésen hatott. Ezzel az erővel placebót is szedhettem volna!?
Előzmény: Templomegere W123/220D (1343)
Gotika Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1344
Helló!
Szerintem érdemes lenne olyan orvost kerítenetek aki homeopata is egyben, mert én azt tapasztaltam, hogy ez a gyógymód valóban nagyon jó, de csak akkor, ha hozzáértő személy ad utasítást.
Mégpedig azért, mert a gyógyszertárban az általános szabályokat mondják el (mondjuk 1 felnőtt esetében napi 2x5 golyó nyelv alatt elszopogatva), de a homeopata az esetleges speciális esetre talán mást mondana.
Kicsit konkrétabban: én a tavasszal annyira felfáztam, hogy málnaszörp színűt pisiltem. Borzasztó fájdalmaim voltak és még rájött a rettegés,hogy az új dokink abbahagyatja velem a szoptatást. Elmentem hozzá, elmondtam, hogy mi a bajom és hogy szoptatok, mire ő: Hát ennek nem örülök, de mit szólna a homeopátiához. Mondtam, jöhet.
"Izé" bogyócskából oldjak fel 2 deci vízben 5 golyót, ezt fogyasszam 2 napig, napi 5x2 kortyot. Majd 1 nap kimaradt és ugyanez következett csak 1 kortyokkal. 5 nap alatt meggyógyultam gyógyszer nélkül 500 ft-ból.
A gyógyszerész megkérdezte, hogy miért nem 2x5 golyó, mondtam nem tudom, de igazán nem is érdekel. Talán azért mert szoptatok. Erre azt mondta hogy, aha és a kezembe nyomott még 1 Babapatikát.

Na! Ezért kéne szakemberhez fordulni, mert a megfelelő kezelést csak a pontos diagnózis után lehet felállítani.
Előzmény: Templomegere W123/220D (1343)
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2008.10.15 0 0 1343
Szia !

El tudod mondani hogy mikor , milyen esetben , és milyen mennyiségben adtátok a picinek ezt a homeopátiás szert ? Elmentem vettem , annyit mondtak hogy 2 órán keresztül 15 percenként 5 golyó .

A golyókat pedig fel lehet oldani vízben , ennyit tudunk .

És hogy ez rögtön hat vagy pedig kúra szerűen adható a gyereknek ?
Előzmény: Törölt nick (1331)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1342
haja=hasa

(:-DDD)
Előzmény: AliceCsodaországban (1341)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1341
Meglátod, most, hogy tudjátok miről van szó, sokkal magabiztosabbak lesztek és sokkal nyugodtabbak!

Sok puszi a kis Lilinek, remélem most nem fáj éppen a haja szegénykének... :-)
De ugye azért megírod hogyan halad a dolog?
Előzmény: Templomegere W123/220D (1340)
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1340

Vera gyógytornász , tudta is mit kell csinálni és el is mondták neki ! Szerintem nem lesz gond!!!! :-)

 

 

Ha a Chamomilla Vulgaris-ra gondolsz , akkor holnap megyek beszerezni !!!!

Előzmény: AliceCsodaországban (1338)
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1339
nagyon aranyosak vagytok , öröm ide benézni :)
Előzmény: Gotika (1337)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1338
Jaj nagyon örülök, hogy "csak" ennyi volt, megvallom, én rosszabbra számítottam, nem a hasfájás, hanem a remegés miatt.

A két lányom farfekvéssel, normál úton született, és én hallottam, hoyg ők azonnal felsírtak (ot voltam ugye) , de az unokám pl. egyetlen percig nem sírt fel... tudom, mert a másik lányommal ott álltunk fülünket a szülőszoiba ajtajára tapasztva, és amikor kijött az orvos a cetlivel, hogy 4.57-kor született, akkor a másik lányom mondta, hogy ez nem stimmel,mert ő 4.58-at mért a felsíráskor... aztán később be is jött, hogy a köldökzsinór kétszer a nyakára volt tekeredve, és hát szegény kisfiú valóban fuldokolhatott egy percig, és be is jött, mert feszes lett a felkarja. Nála ez úgy nyilvánult meg, hoyg már két hetes korában frankón hason kitámasztotta magát (mint egy kemény fa a feszes karjaival, akkor még nagyon büszkék voltunk, hoyg lám micsoda gyerek ez) , de ami a lényeg, még két és fél hónapos korában is állandóan széttárta a karjait, öltöztetés közben is, és ökölbe volt szorítva a kis ökle. És akkor vitte el a lányom neurológiai vizsgálatra, ahol megállapították a feszességet.

No mindezt csak amiatt mondom el, mert ezek szerint a kislányodnál is valamiféle feszesség lehet a ludas a remegést illetően, és ez - hidd el - egy jó gyerekneurológus utasításai alapján kb 4-5 hetes otthoni tornáztatással egyszer s mindenkorra megoldható.

Nem tudom mit írtak a kicsi hasára, de ez a kamillacsepp kivonat mindenképpen megfontolandó, ugyanis nem befolyásol semmit, max használ, ártani nem árt.

(Már nem is tudom ki ajánlotta, de igaza van.)
Előzmény: Templomegere W123/220D (1336)
Gotika Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1337
Nagyon izgultam értetek, egész délután ide jártam, hogy van-e valami hír.
Összességében majdnem minden rendben van, szóval gratulálok!
1 ismerősömnek ikrei születtek, az egyik otthon és ő is oxigénhiányos állapotba került, csak az ő esete durvább kicsit. Neki az izomtónus balhé mellett még epilepsziája is van (szerencsére nagyon enyhe), de ők is gyógytornáznak napi 6x30 percet és csodálatosan fejlődik. Úgyhogy hajrá! Tornáztassátok!
Ha tudnátok, hogy mit kaptam 1 másik topikban amikor megemlítettem, hogy szerintem a gyerekem azért üvölt, mert a szülés körülményei befolyásolják még. Annyira utálom, hogy megint "igazam" volt.

Na, de: antibiotikumos kezelés után mindig kötelező a bélflóra helyreállítása. Sajnos ezt az orvosok és a gyógyszerészek elfelejtik mondani. Gyerekekre, felnőttekre egyaránt érvényes, hogy az antigiotikum mellé kérjenek olyan készítményt ami ezt elősegíti. A gyógyszertáros boldogan fogja odaadni :)

Pihenjetek jól! Lilit + vegyétek magatok mellé ;))))))
Előzmény: Templomegere W123/220D (1336)
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1336

Sziasztok !

 

Délután megjöttünk a korházból , csupa "jó" hírekkel .

 

Szóval a remegés az a születése utáni oxigénhiányos állapotnak , valamint a stresznek köszönhető . Az oxigénhiányos állapotot most is 100x visszakérdeztük , mert amint szóba került rögtön padlót fogtunk , szóval kijelentették 100%-ra hogy semmilyen maradandó baja nincs Lilinek . A remegése fokozottab izomtónusnak köszönhető , amit tornával meg lehet szüntetni , egyébként magától is elmúlik csak úgy több idő . Hasfájásra is van egy magyarázatuk , az pedig a 2 hetes antibiotikum kúra , ami miatt a bélben lévő bélflorákat az antibiotikum minden egyes alkalommal kinyírta , így Lili pocakjában ezeknek ki kell újból alalkúlniuk , amire kaptunk is szert , de most nem jut eszembe a neve , a lényeg hogy hejrehozza ezt a "hibát"

 

Elvitték vérvételre is biztonságképpen , és hála istennek minden eredménye negatív lett .  Vizsgáltak minden féle reflexet, mozgást , és minden rendben volt . Neurologusnál már volt akkor amikor korházban voltak akkor negatív lett az is , annak majd lesz egy kontrolvizsgálata decemberben , azt mondták ha csináljuk a tornát rendesen , akkor addigra a remegése is nagyából meg fog szünni .

 

hasfájásra egyébként kaptunk még tegnap egy szert a háziorvostól  : PAPAVERINUM valami ....

 

Ezt is biztonság képpen megkérdeztük , és mondták ha nagyon fáj neki a pocija akkor bevethetjük .

 

Ma nagyon sok kalandon vagyunk túl ennek köszönhetően nem akar ismét aludni a Lili , de most nem a hasa fáj , szerintünk kemény volt neki is ez a nap , úgyhogy babusgatjuk ezerrel :)  Ha nem alszik egész este már az sem érdekel , a lényeg hogy egészséges !!!  

 

AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1335
Őszintén remélem, hogy a kis Lilit is ki tudják ezekből kezelni, mert rossz olvasni is, amennyit a szülei izgulnak miatta (és én mondjuk nagyon megértem őket, én is ilyen elsőszülő voltam...)
Előzmény: Törölt nick (1334)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.14 0 0 1334

Hát, nekünk anno hasfájás is volt és remegés is és külön kezelték, de nagyon velószínű, h mindkettőt a születéskori stressz okozta.

Az esetek nagy részében ugyanis a hasfájás nem igazi hasfájás, hanem inkább általános diszkomfort.

Előzmény: Gotika (1333)
Gotika Creative Commons License 2008.10.13 0 0 1333
Amúgy nem lehet, hogy azért remeg, mert annyira fáj a hasa, vagy valamije?
Csecsemőneurológushoz mentek, vagy "csak" sima vizsgálat?
Nagyon szurkolok, hogy minden rendben legyen!
Előzmény: Templomegere W123/220D (1328)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.10.13 0 0 1332
Ha jól értelmeztem, nem a hasfájás miatt viszik kórházba, hanem a remegés miatt.
(A hasfájásra a görcsoldó gyógyszer használna, ahhoz nem kell kivizsgáltatni.)
Előzmény: Törölt nick (1330)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.13 0 0 1331

Az én lányom is hasfájós volt. Kapott mindenfélét az orvostól, volt amire azt mondta ez májkárosító is lehet, volt amitől mégjobban felpuffadt, de annyira, hogy üvöltött!

 

Na akkor feljöttem ide, és itt ajánlották a chamomilla vulgaris nevű homeopátiás bogyókat. Ez kamilla kivonat.

Nos, onnantól még az éjszakát is átaludta, és a hasa sem fájt.

Szóval ha fáj a baba hasa, ezt is kilehet próbálni, hasfájásra tökéletes volt nekünk!

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.13 0 0 1330

Ez nagyon változó. Az étel aromája, pl fokhagyma-szag szinte azonnal megjelenik a tejben is, az aprómagvasok allergizáló vagy fenék-kicsípő hatása is viszonylag rövid idővel (max 1 óra) az elfogyasztás után látható a babán, de pl a bab puffasztó hatása csak órákkal későbbi szoptatásnál jelentkezik.

"Vigasztaljon", hogy a hasfájós babák hasa mindentől fáj. Olvasom, hogy kórházi kivizsgálás lesz, ne féljetek tőle, reménykedjünk, hogy találnak valamit ami megmagyarázza a hasfájást és ami gyorsan megszerelhető, megszerelik és elmúlik a feszültség is :-)

Az enyém is hasfájós volt és tényleg iszonyú feszültséget tud gerjeszteni a tehetetlenség, az állandó gyereksírás, az, h látod szenvedni.

 

Kitartást!

Ana

Előzmény: Templomegere W123/220D (1325)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.10.13 0 0 1329
Ó, nagyon sajnálom, megértem, hogy izgultok a kórház miatt.
Remélem nem lesz semmi nagyobb baj, próbáljatok megnyugodni... egyébként egyik orvos sem isten, és elég nehéz egy síró kisbabáról megállapítani, hogy mi abaja, hiszen nem tud még beszélni, tényleg csak találgatni lehet, és kisérletezni, ha ennyire nem múlik a hasfájása.

Holnap okvetlenül írjátok meg, hogy mi volt a baja szegény kicsinek.
Előzmény: Templomegere W123/220D (1328)
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2008.10.13 0 0 1328
Ma ismét volt a doktornő nálunk , megnézte Lilit , és semmi jót nem mondott ..... most írt fel neki egy gyomorgörcs oldó gyógyszert , mivel most már a saját szemével látta Lili viselkedését , és javasolta hogy vegyük fel a kapcsolatot az Egerszegi kórházzal , mert Lili remegése nem akar megszűnni , vagy ritkulni . Így felhívtuk a kórházat , holnap 11-re vihetjük Lilit , megvizsgálják .......

Őszinte leszek .......az orvosok sokszor semmit nem érnek ......

Előző látogatásánál , azt mondta hogy valószínűleg túleszi magát a gyerek , szoptatásnál ne adjunk többet neki 100ml-nél. Oké ..figyeltük is de ennek az lett az eredménye hogy még annyit sem alszik mint eddig , és hisztisebb mint valaha , hogy miért azt már nem kell nekünk sem magyarázni ...... Ma pedig azt találta mondani hogy éhes a baba , adjunk neki többet ........ Most erre mit mondjak? kísérletezz máson de ne az én gyerekemen , aztán ha valamelyik tippje bejönne esetleg , ő lennél az atyaúristen ..... de kísérletezni mi is tudunk ahhoz nem kell az orvosi diploma...... Ennél azért többet várnék el .

Tele vagyunk feszültséggel , most hogy a doktornő azt javasolta vigyük vissza a kórházba , ismét lesz egy szép esténk ..........



Beku76 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 1327
Szerintem sem szabad szentírásnak venni a Suttogó-t. A táplálásos rész tényleg kiábrándító. Azzal kezdi, hogy döntsünk: anyatej vagy tápszer, de lényegében mindegy (még jó hogy van egy lábjegyzet, hogy a magyar orvosok és védőnők szövetsége az anyatejet ajánlja).
És ezzel szorosan összefügg az alvásos rész, melyben ugye a cél, hogy a baba már pár hetesen aludja az éjszakát. Na most ha én ezt követtem volna, a gyerekem csak pár hétig szopott volna az tuti (talán néhány szerecsésnek sikerül az éjszaka átalvása mellett fenntartani a kizárólagos szopit, de legtöbbünknek kell a folyamatos inger). Persze úgy egy éves kora körül szvsz már jogosan vártam volna el, hogy átaludja az éjszakát, de akkor már követelte az éjszakai szopit. Meg is maradt 1,5 éves koráig, amíg szoptattam. Végül is tök könnyen leszoktattam (részemről merült fel az igény, mert babát várok, problémák merültek fel a terhességgel, de ez nem ide tartozik), de továbbra is felsírt éjszakánként, olyankor át kellett vinni közénk és szopi nélkül is megnyugodott. De így végül ott tartottunk, hogy az éjszaka nagy részét nálunk töltötte. Akkor váltottunk rácsos ágyról „nagylányos” ágyra, ez meglepő módon bevált. Most már (21 hónapos) általában átalussza az éjszakát, néha felsír, akkor bemegyünk megnyugtatni (már ne visszük át, csak kicsit melléfekszünk). Viszont nem hajlandó egyedül elaludni (pedig erre az elejétől próbáltam törekedni), de nem is erőltetjük. Most ezzel a helyzettel meg vagyunk elégedve...

Magamnak is összegeztem kicsit, mert nagyon jó lenne, ha következő baba jobb alvó lenne, de nem tudom hogyan. Igazából nem érzem, hogy bármit is elrontottam volna, nem hiszek a csodamódszerekben, nem akarom sírni hagyni a gyereket, sokáig akarom szoptatni... Abban tudok csak bízni, hogy más mentalitású lesz... :)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.10.12 0 0 1326
2-3 óra alatt emésztődik, a leglassabban állitólag az olajos hal... én pár éve romlott kagylót ettem, és 2 óra mulva jöttek ki a mérgezés jelei. Hogy az anyatejbe mikor jelenik meg, nem tudom. De ha a nejed vigyáz rá mit eszik, akkor egészen biztosan nem attól fáj a hasa a kicsinek.
Előzmény: Templomegere W123/220D (1325)
Templomegere W123/220D Creative Commons License 2008.10.12 0 0 1325

Abban van valami tippetek hogy anyuka által megevett élelmiszer mennyi idő  múlva jelenik meg az anyatejben ?   kb  

 

3 óra 5 óra , 10 óra ?

zsuzsahd Creative Commons License 2008.10.12 0 0 1324
Hát, szerintem azért mindkét eset durva... :-(

magdimadár, én sem tudom, hogyan szoknak le vagy leszoknak-e a gyerekek maguktól az esti/éjszakai szopiról, enyémek nem tették. Szerintem ez egy anya-gyerek koprodukciós dolog, ahol azért a mamának is van szavazati joga. :-) Én az egyikemet egy, másikat kb. másfél éves korában szoktattam le az éjszakai szopiról. Meglepően simán ment, nem voltak nagy sírások, inkább csak valamiféle természetes reklamáció a dolgok megszokott rendje után, amíg meg nem szokták az újat. Csak el kellett döntenem, de azt nagyon (maga)biztosan (és el lehet neki magyarázni, mondjuk este, éjjel persze hogy nem áll le az ember magyarázni, de vissza lehet rá hivatkozni. :-)). Egyik gyerekemet elalvási szopifüggőségről is le "kellett" nevelnem. Nap közben az egyik alvásánál pl. kicsit korábbi szopival, megszokottól eltérő időben/helyen/körülmények között rásegítettem, hogy ne aludjon be rajta, utána szép lassan átálltunk az egyre önállóbb elalvásra. (És ezek után már egyáltalán nem izgatott, hogy néha cicin alszik el, lényeg, hogy tud máshogy is.) Most kétéves korában gonosz anyja létemre eldöntöttem, hogy ezentúl a reggeli ébresztőt sem tőle kérem, vagyis reggel nincs szopi, ne is törje magát emiatt hajnali 6-kor kelni. Delután, estefele, ha kéri, kap, de már nem mindig kéri. Tehát a körülményeket sajna (most már :-D) én diktálom, de innentől ő dönti el, hogy meddig akar még csecsszopó lenni. :-)
Előzmény: AliceCsodaországban (1322)
zsuzsahd Creative Commons License 2008.10.12 0 0 1323
Nahát, pont ma olvastam valami német gyermekorvosok egyesületének a nyilatkozatában (pontosabban még csak az összefoglalót olvastam el), miszerint babáknak vizet ne, ha szomjas, kapjon anyatejet vagy tápszert, mert a víztől felborulhat a nátrium anyagcseréje, ami pl. görcsöket válthat ki. Sosem hallottam még erről, nem tudom, milyen gyakori lehet vagy mennyi vizet kell ehhez meginnia mekkora babának...
Előzmény: Gotika (1310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!