Keresés

Részletes keresés

cassian Creative Commons License 2015.06.25 0 0 2027

Nagyon köszönöm. Azt hiszem megtaláltam a blogodat. ( or to.... )  :)

Beszereztem egy Loney Planetos utikönyvet ( könyvtárból :) ) , tényleg jó, nagyon informatív. 

 

Addig jutottam a tervezésben, hogy megfogadom az autóbérléses tanácsoda( meg a többiekét is, akik írták ) , mert valóban amit nagyon szeretnénk megnézni, azt macerás autó nélkül. Úgy tűnik három éjszakát töltünk Dublinban, aztán öt napra bérlünk autót és barangolunk. 

 

Valószínűleg a  Skelling Michael   meglátogatása kimarad, amit írtál, mert úgy nézem, hogy az időjárástól függ, hogy egyáltalán meg lehet-e közelíteni a helyet. Ezt azért nem vállalom be, ha rossz idő lesz, akkor szívás... :)

Moher sziklák, Szt Patrik hegy, Clonmacnoise , ezek úgy tűnik " beleférnek " a tervbe.

 

 

Még az autópálya díjakról, meg a használatról kérdeznélek. Biztos, hogy én vagyok a hibás, de nekem most még nem egyértelmű , hogy pl. a dublini körgyűrűn akkor kell-e fizetni, van-e olyan pálya amin nem kell, de melyiken kell autópályákon stb.. Ahogy látom kapus rendszer van. Nyilván nem sokat szeretnénk autópályán tölteni, mert látni szeretnénk az országot, de nem tudom, hogy mennyire kerülhetők meg , vannak-e trükkök, stb...

Előzmény: Törölt nick (2015)
Séf fiú Creative Commons License 2015.06.25 0 0 2026

5 eurós sör? Bakker! Az íreknek bebaszott a jólét? Itt 3,20 az átlagár kocsmában korsó sörre. Pedig Ausztria sem egy csóró oroszág azért és nem is olcsó. 

Junky01 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 2025

szerintem meg épp az a jó, hogy mindenhol 4.15 volt, Corkban, Dublinban, bárhol, mondjuk Dublin Cityben több helyen bepróbálkoznak automatikusan a beer/liquor combóval, úgy árfelhúzásilag, aztán vagy kéred vagy nem egyébként korrektek, ezt a magyaros lehúzást még nem ismerik. Ja és meglepő módon a pint mindenhol pint.

Előzmény: Gyula (2024)
Gyula Creative Commons License 2015.06.25 0 0 2024

Temple Bar jóval 5 fölött volt akkor is (és a legtöbb belvárosi kocsma), de ahogy mentünk kifelé, úgy ment 5 alá, majd kint 4 alá is. Aztán az is lehet, hogy nem Guinness volt (ahol lehet, én Murphy's-t iszom, esetleg Beamish). 

Előzmény: Junky01 (2023)
Junky01 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 2023

Hát én 4.15 alatt soha sehol sem ittam, még vidéken sem, a Temple Bar 5.35, de majd Móniék megmondják a tutit, ha számít egyáltalán.

Előzmény: Gyula (2022)
Gyula Creative Commons License 2015.06.25 0 0 2022

Inkább 5 az a 4 emlékeim szerint, én a Parnell Street - Dorset Street közötti területet ajánlom: közel van a belvároshoz, barátságos kocsmák vannak, 3,50 körül volt a Guinness is legutóbb (másfél éve). Ahogy mész kifelé a városközpontból, úgy lesz egyre olcsóbb a sör, ez a környék még teljesen oké volt. 

Előzmény: sört (2020)
Séf fiú Creative Commons License 2015.06.24 0 0 2021

úgyis tele vagytok pénzzel nem?

sört Creative Commons License 2015.06.24 0 0 2020

Tényleg majdnem elfelejtettem a legfontosabbat:D

Hol érdemes a fövárosban sörözni?Mert olvastam,hogy kevés az olyan hely,ahol 4 euró alatt van.

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 2019

:-D

Gyula Creative Commons License 2015.06.19 0 0 2018

De én voltam, ma is nagy becsben van. :) Oda hoztad, és egy másikba (a Croke park közelében szálltunk akkor) saját sütit hoztál. Köszönöm még egyszer mindkettőt, utólag is. 

Előzmény: Törölt nick (2017)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.19 0 0 2017

A Travelodge volt ahova vittem a poharat? Vagy az nem Te voltál?

Előzmény: Gyula (2016)
Gyula Creative Commons License 2015.06.19 0 0 2016

Csatlakozom. Bár tényleg nem nagy ország, de én is csak akkor maradnék Dublinban, ha max. 1 napot töltenék távolabb, vagy csak 2-3 éjszakára mennénk. Csináltunk ilyet is - olyat is. 

Először körtúrát csináltunk 4 nap alatt, Limerickben aludtunk egyet, Galwayban egyet és Dublinban egyet. Másodszor Dublinban szálltunk meg 3-at, egyik nap nyugati túrát csináltunk, másik két napon a környéken voltunk (Tara, Newgrange). Nem nagy az ország, de sajnálnám minden nap a 2x 2-3 óra autózásra az időt. 

 

Travelodge: többször szálltam már ilyen szállókban, Írországban és az Egyesült Királyságban is. Alap szálloda, de normális és igényes szolgáltatásokkal. Időben foglalva nagyon jó áraik vannak, jó elhelyezkedésű és egyforma színvonalat nyújtó szállodákban. Valóban alapszállás, de hozza egy 3*-os szálloda színvonalát. Ja, és eléggé gyermekbarátok, ha ez számít.

Előzmény: Törölt nick (2015)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.18 0 0 2015

Alighanem ez lesz az, amit buszra keresel: https://ecommerce.buseireann.ie/asp/ExplorerList.asp

 

Vasúton: http://www.irishrail.ie/fares-and-tickets/visiting-ireland

 

De nem tudom elég erősen kihangsúlyozni az autóbérlés előnyeit. A Europcar-tól béreltük életünk első bérkocsiját is, Észak-Írországban, még magyar jogsival, nagyon rendesek voltak. A Novát már dicsértem...

 

Travelodge - ismerősöm szokta használni őket, családdal, elbeszélése alapján elég alapszállás, de nem panaszkodott.

 

Lejjebb kérdezted a csillagtúra szerű utazást. Nézd, ez egy kicsi ország. De minden este visszajönni, mondjuk Kerry-ből, Donegalból, felesleges időpazarlás - szerintem. Dublinban a szállások drágábbak, reggel és esténként tömeg a körgyűrűn, érdemesebb menni, körbe, vagy keresztbe, aztán fel-le..., de minden este visszajönni... hááát... Most végignyálaztam az összes útikönyvemet, a túrajavaslatokkal, egyik sem ajánlja ezt. Mi általában egy déli és egy északi körre szoktuk bontani az utazási javaslatokat.

 

A Nagyboldogasszony nappal kapcsolatban sajnos, nincs ötletem, nem vagyok gyakorló katolikus. De meg tudom kérdezni az ismerősöket. A szent hegyük a Croagh Patrick, talán hallottál róla, http://www.croagh-patrick.com/.

 

Skellig Michael, azt mindenképpen megnézném. http://www.skelligexperience.com/skellig-michael/ Szégyen-gyalázat, még nem voltam, tartok egy csöppet a hajózástól...

 

Merem javasolni a Lonely Planet Ireland's Best Trips, 34 amazing road trips c. könyvét, tervezéshez.

Előzmény: cassian (2013)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.18 0 0 2014

Milyen mostanság az életszínvonal Írországban? Melósként könnyen kapni teljes munkaidős állást? Mire elég a fizetés?

cassian Creative Commons License 2015.06.18 0 0 2013

Neked is köszönöm. Arról van-e információd, hogy vannak-e vasútra esetleg távolsági buszokra érvényes turista  " bérletek ", amik pár napra érvényesek ? Tavaly pl. Dél-Svédországban jártunk és ott találtunk olyan regionális kedvezményes bérletet, ami vonatra is és buszra is jó volt három napig. U.ilyen volt Dániában is. Ennek meg ugye  az az előnye, hogy nem kell senkinek az autóvezetésre figyelni, mindenki nézelődhet . Esetleg tudsz-e ajánlani  olyan linket, ahol tájékozódhatnék ?  

Előzmény: Törölt nick (2001)
cassian Creative Commons License 2015.06.18 0 0 2012

Köszönöm. Mivel augusztusban megyünk és pont kint leszünk 15-én, én nagyon szeretnék megnézni egy Nagyboldogasszony-al kapcsolatos búcsújáró helyet, ill. azt, hogy az emberek ott hogy ünneplik ezt. Ha tudnál ebben tanácsot adni, hogy melyik az, ami ismert helynek számít, annak örülnék. 

Ill. bármilyenn ötletnek a szakrális helyekkel kapcsolatosan, mert ez a az egyik " érdeklődési körünk " , na meg persze a természeti szépségek. Kilenc napot fogunk kint tölteni. az utazás a tizedik. 

Előzmény: BringasLevy (2000)
cassian Creative Commons License 2015.06.18 0 0 2011

Én is köszönök mindenkinek minden információt. Találtam egy szálláshálózatot, a neve travelodge. Van esetleg valakinek v.mi tapasztalata velük ?

Még azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek    érdemes-e pl. csillagtúra szerűen bejárni a különböző helyeket ? Gondolok arra, hogy pl. Dublin környékén szállást szerezni és onnan egyik nap elindulni pl. nyugatra és hazatétni, egy másik nap  meg délre, stb. Mivel az ország azért nem nagy, de persze azt sem szeretném, ha egész nap csak autóznánk. Szerintetek kb. hány km-t lehet egy nap autózni, az utakat , tájat, látnivalókat tekintve ? Tudom, hogy ez elég szubjektív dolog . Mi elég sokat utazgattunk így már különböző országokban, 2- 300 km szerintem belefér egy napba. Ez reális itt, vagy kevésbé ?

Gyula Creative Commons License 2015.06.16 0 0 2010

Írta már Moni is a Nova-t, nekem is jó tapasztalatom van velük, de én legutóbb az Europcar-ral leveleztem le előre az autót. Kicsit alkudtam is, és mindent tisztáztunk, mielőtt odaértünk. Természetesen a reptéren vettük fel az autót, és ott is adtuk le.

Előzmény: sört (2009)
sört Creative Commons License 2015.06.16 0 0 2009

Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat,amit meg is fogadunk.

Gondolom azért ne a repülötéren béreljük az autót? Sztem ott a legdrágább.

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.16 0 0 2008

Autóbérlés mindenképpen. Lásd lejjebb írt hozzászólásokat.

Gyula Creative Commons License 2015.06.15 0 0 2007

Szerintem jobban jártok és olcsóbban kijöttök autóbérléssel. A menetrendszerinti buszok elég drágák (pár éve egy Birdhill (majdnem Limerick) - Dublin útért 20€ körül fizettem), a kirándulóbuszok sem olcsóak. 5 főre bőven jobban megéri az autó. Ráadásul menet közben meg lehet itt-ott állni, pl. Clonmacnoise, illetve a Burrenben is jó bolyongani, sok a kőkorszaki emlék (erődök, dolmenek). 

Előzmény: sört (2005)
BringasLevy Creative Commons License 2015.06.14 0 0 2006

Szia,

 

Egy kedves ismerősöm kirándult velük és elégetten zárta a napot. Igaz, hogy ő (Cork-ból ment...)

 

http://www.paddywagontours.com/CLIFFS-OF-MOHER-Day-Tour-From-DUBLIN

Előzmény: sört (2005)
sört Creative Commons License 2015.06.14 0 0 2005

Üdvözlet!

Arról szeretnék érdeklödni,hogy Dublinból van vmilyen buszos út a Moher sziklához?

Amúgy 5en utaznánk,és lehet,hogy akkor inkább jobban jövünk ki,ha autót bérlünk?

Még igyexem érdeklödni dolgokról,amiket a neten nem találok,hogy életben tartsam a fórumot:D

BringasLevy Creative Commons License 2015.06.08 0 0 2004

Lassan, csökken a mértéke. 9.8%-nál tart.

Előzmény: Törölt nick (2003)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.08 0 0 2003

Milyen mostanság a helyzet Írországban? Munkanélküliség hogy alakul? 

Gyula Creative Commons License 2015.06.08 0 0 2002

Ha már átkerült erre a fórumra a turizmus. :)

 

Kétszer béreltem már Írországban autót, mindkétszer nagyon korrektek voltak. Ha jól emlékszem, egyszer Nova, egyszer Europcar volt, jó előre lelevelezve a külön biztosítást, ami egy telitank árára redukálta a depozit összegét. Ez mindenképpen megérte az árát, érdemes kérni, napi 10-20€, de nem kell 1000-1500€ depositot letenned. Legutóbb az "Avensis" kategória helyett egy 3 (!) km-es 2.0 TDI Passat-ot kaptunk, napi 8€ ráfizetéssel. Na, azon még egy karc sem volt (mikor leadtuk, akkor sem :) ). 

Nem vészes a fordított vezetés, kb fél óra alatt már teljesen belejön az ember, első alkalommal azért nem volt hátrány a késő esti, autópályán való kipróbálás. Talán az volt zavaró kicsit, amikor éjszaka jött szembe egy lámpapár, furcsa volt jobbra pozicionálni. Az ír stílus nem ismeri a száguldozást (kicsi az ország, szépek az utak, minek is gyorsan menni), nem volt gond a szűk utcákon sem. 

 

Csak bátran!

 

Szállásról: AirBnB-t csak dicsérni tudom, nem Írországban, de használtam már, de a booking is jól működött régen, most már egy kicsit elszálltak az árak. Ha szezonban mész, érdemes foglalni, a B&B-kben nem csalódtunk, nagyon kedves vendéglátóink voltak. De a hostelek sem vészesek, a legtöbben tudsz privát szobát is foglalni.

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.06 0 0 2001

Levy a Novát említette. Nekem kedvencem. Autóbérlős brókercég, ismerőseim többször használták őket, s igen elégedettek voltak vele.

 

Baloldali közlekedést hamar megszokod. Főleg, ha ül melletted valaki, s időnként figyelmeztet, hogy nagy ívben vedd be a kanyart s maradj a bal oldalon:-) Nem lesz gond. Ugyanígy aggódom ismerősöm elvitte az autómat, félreeső látványosságok megnézéshez, Kerry-megyébe mentek. Semmi gond nem volt, ellenben egy városi parkoláskor meghúzta a felnit :-) Ahogy Levy írta, az itteniek türelmesebb sofőrök, ráadásul elég sok az idős ember az utakon, nem fogják leharapni a fejed, ha nem Hamiltonként száguldozol. Felesleges aggódnod.

 

Mi is B and B-kben szoktunk aludni, ehhez a reptér turista információjánál kaphatsz naprakész brosúrát, vagy mész, és ha szimpatikus egy hely, megszállsz (már ha nem számít az ár). Sok szálláson van family room, ahol megalhattok hárman, s nem kell a gyermeknek külön szobát bérelni. Némelyik hostelben van olyan szoba, ami nem olyan drága, mint egy B and B, de mégsem kell hallgatnod éjszaka a szomszéd horkolását. Ellenben az olcsó szállások gyakran zajosak, a sokáig mulató fiatalok miatt (ahogy hallom).

 

Szálláshoz tudom ajánlani pl. www.hostelworld.com oldalt. Vagy ezt: http://www.bandbireland.com/ A legeldugottabb kis faluban is akad szállás! Nem tudom, mikor jöttök augusztusban, de pl. augusztus elején, az egyik ún. Bank Holiday-kor, amikor a hétfő szabadnap, az ország nyugati fele megtelik, ilyenkor mindenki elmegy vidékre... Akkor probléma lehet a felkapottabb szállásokkal, hamar megtelnek. S a krach óta divat (és szükség) lett megint itthon nyaralni, már nem rajzanak úgy ki az írek külföldre nyáron, mint régen.

 

Mostanság nagy divat az AirBandB (https://www.airbnb.com/), nekik egyébként itt van Dublinban az európai központjuk. Itt is lehet találni jó szállásokat, nem olyan drágák, mint a hotelek, és ugye, egészen érdekes szállásokat is ki lehet fogni. Csak meg kell találni a pénztárcádnak valót.

 

Úttervezéshez a http://www.visitireland.com/index.html tudom ajánlani, bár érzésem szerint eléggé az amerikai látogatókra szabták. Személy szerint a Lonely Planet útikönyvére esküszöm, az utóbbi kiadásokban már vannak útiterv-ajánlatok, aszerint, hogy mit szeretnél megnézni.

 

Dublini közlekedéshez az ún. DublinPass-t ajánlom: https://www.dublinpass.com/

Dublin viszonylag kicsi, a nagy látványosságok gyalogosan is elérhetőek.

 

Jó volna ha megírnád, mit akartok megnézni, s akkor jobban tudunk segíteni.

BringasLevy Creative Commons License 2015.06.06 0 0 2000

Sajnos nem napra készek az információim, mivel saját autót használunk. Régen, árban, szolgáltatásban a legjobb a Nova volt, de azóta átalakulhatott a piac. Én utána néznék annak, mielőtt lefoglalom az autót, hogy milyen egyéb szolgáltatások vannak az árban. Régen volt olyan cég, amelyik az összes autópályán napi néhány használatot úgymond ajándékba adott, mások csak a dublini elkerülő fizetős részét, megint más cégek semmit. Ez főleg abból adódik, hogy bár az ír autópályák használata ingyenes, vannak fizetős szakaszok szerte az országban. A dublini elkerülőn (M50) egy híd a fizetős, ahol kamerák olvassák le az áthaladók rendszámát, akik aznap, vagy másnap estig fizethetik ki a díjat valamelyik boltban, vagy benzinkúton (kb €3 személyautónak). Regisztrált rendszámú autók esetén automatikus a fizetés. Vannak kölcsönzők, akik regisztrálják az autóikat és napi néhány áthaladás árát betudják a bérlő helyett. 

 

A többi fizetős szakasz más, de ezek is csak rövid szakaszai egy-egy autópályának. Van pénztáros és van egy tölcséres rendszer is minden sorompós kapunál, ahol (úgy tudom mindenütt egységesen) €1.90 az áthaladás személyautóval. Ezekhez a kapukhoz is lehet regisztrálni automata fizetős rendszert, lehet van olyan kölcsönző, akinek pár áthaladás ezen helyeken is benne van az árában.

 

A másik dolog a biztosítás.

Mivel az ír utak nem pont olyan rosszak, mint a magyar társai, de keskenyek is és a bozót is rájuk van nőve, szinte biztos, hogy karcos autót kaptok. Ha mégsem, akkor olyat fogtok leadni. Ha a karcolás pici, senkit nem fog érdekelni. Ha viszont mélyebb, akkor érdemes a biztosítóra lőcsőlni a költségeket. Sok éve lehetett olyan biztosítást kötni, hogy 0% önrész baj esetén. Ennek az ára is meglepően elérhető volt, ráadásul így -ha jól emlékszem- depozit sem volt az autóra.

A másik dolog, ami miatt nagyon ajánlott a minél teljesebb körű biztosítás, hogy itt az autó nem érték az általános értékrend szerint. Olykor nem is értik (tényleg nem értik), hogy miért vagyok mérges mikor a parkolóban neki vágják az autójuk ajtaját az enyémnek vagy ki-be fordulásnál egy egy karccal gazdagítják a gyűjteményt rajta. Elnézést kérnek ugyan ha ott vagy, de az inkább annak szól, hogy elterelte a figyelmedet a "baleset" miatt arról, amit egyébként csináltál, mintsem a "károkozásról". Tehát ha elég jó sofőr is vagy és szerencséd is van, hogy szembejövő nélkül, sérülésmentesen vidd végig az autót a keskeny, kanyargós utakon (amiket vétek kihagyni!!!), akkor is begyűjthetsz egy egy új díszt az autóra, amíg a parkolóban magára hagytad.

Ijesztő lehet ezeket olvasni, de nem kell megijedni! Nem arra kell gondolni, hogy leszakítják a sárvédőt és magadra hagynak, hiszen nem történt baj! Mindössze azért írtam le, hogy indokoljam, miért ajánlom a biztosítást. Egyébként jellemzően sokkal türelmesebbek, nyugodtabbak itt a sofőrök, mint másutt, ahol eddig vezettem. Tehát felesleges félni. A jobb kormányos autó is csak autó. Pár perc, vagy óra (kinek mennyi) elég ahhoz, hogy beletanuljon az ember. Minden pont ugyan arra kézre/lábra esik, mint a bal kormányosnál, kivéve a váltó. Viszont annak a kiosztása is pont ugyan olyan minkét autóban.

Nem beszéltem még olyan emberrel, akinek nem volt elég idő megszoknia az autót, amíg az autópályán ment vele, kivéve, ha Dublin belvárosa volt az úti cél. De oda nem is javasolnék autót. Viszont ha csak a Wicklow-ba is mentek, eléggé fogod már érezni az autót, mire a reptérről indulva, lemész az autópályáról és immár kihívás hogy az anyósülésből gépészkedsz.  :-)

Mással, pedig valóban nem fogtok tudni eljutni a legszebb helyekre, vagy ha igen, akkor a sok átszállás elviszi az összes időtöket.

 

Van már úti cél, vagy program? Ha gondolod és írsz pár sort az érdeklődési körötökről, meg arról, hogy mikén képzelitek a "nyaralást" Írországban és tudok, akkor szívesen adok pár tippet látnivalókról, kirándulóhelyekről! Bár én jellemzően csak a legszebb helyeket ismerem itt Dél/Dél-Nyugaton. :-)

Előzmény: cassian (1999)
cassian Creative Commons License 2015.06.06 0 0 1999

Köszönöm. Bennünk is felmerült az autóbérlés lehetősége. Azért gondolkodunk rajta, mert kicsit tartunk ( én ) a baloldali közlekedéstől. Autóbérléssel kapcsolatosan tudnál esetleg valami tanácsot adni,mire figyeljünk, 

Előzmény: BringasLevy (1997)
BringasLevy Creative Commons License 2015.06.04 0 0 1998

Ja... Szállás.

 

Az a helyzet, hogy mivel mi itt lakunk, ritkán van szükségünk szállásra, így nem is vagyok napra kész benne. Ha többnapos csavargásra megyünk, akkor booking.com- ot használjuk, de Írországban (és Észak Írországban is) rengeteg a B&B ami talán a legjobb választás egy családi nyaralás esetén.

Előzmény: cassian (1996)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!