Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.22 0 0 489

Értettem az írásban rejlő iróniát, és reálisan továbbgondoltam: vajon hogyan lehet hálás a vállalkozó az önkormányzatnak?

E-mailben elküldtem a fórum címét néhány vezetőnknek.

peetr04 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 488
Sziasztok!

Azt a hozzászólásom irónikusan próbáltam írni, sajnos ezek szerint nem vettétek a lapot. Természetesen senki nem gondolta, hogy bárki is fizeti a mezőőröket a munkahelyükön kívül.

A másik dolog, hogy meghívni ide a vezetőnket. Biztos forrásból tudom, hogy az önkori több dolgozója olvassa ezt a fórumot rendszeresen. Szóval tudnak róla mit írunk itt, sőt meg is beszélik egymás között. Ha akartak volna hozzászólni, kiállni magukért és segíteni nekünk a tájékozottságban akkor megtették volna már.

Szóval persze próbálkozni lehet, de hát fórum ide weblap oda sehol nem mondanak semmit. Nem szól szád nem fáj fejed alapon.

Minél többet tudnánk annál több támadási alapot adnak. Ezt tudják ők is. Csak az a helyzet, hogy itt senki nem támad senki ellen. Segíteni szeretnénk magunkon, községünkkön.

(Szerintem)

Üdv.
Előzmény: Törölt nick (484)
szódásalovát Creative Commons License 2007.11.22 0 0 487
Még csak annyit az előzőhöz, hogy az érdi polgármester rendszeresen ir legalább 20-30 érdi regionális topikra T. Mészáros nicknéven.
http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=573491
Előzmény: szódásalovát (486)
szódásalovát Creative Commons License 2007.11.22 0 0 486
Mi itt "csak" egymás közt beszélgetünk. Ha ti is úgy gondoljátok szívesen meghívnám erre a fórumra választott vezetőinket is.
Talán válaszolhatnának.

Meghívhatod, jó ötletnek tartom, de van egy gyanúm: udvarias elutasításben fogsz részesülni. A Jobbítani Fóruma sorsán okulva: a polgármester tavasszal az ideje jó részében már csak azzal foglakozott, hogy próbált válaszolni az ottani hozzászólásokra, egyre többet és többet. Ebben persze az is benne volt, hogy szövege jó részében az előző testületet ekézte. Aztán egyszer csak jött egy olyan vírus, hogy azóta se tudják megjavítani. Meg persze rájöttek, hogy a demokrácia, a nyilvánosság elég időigényes dolog. Hívd meg őket, meglátjuk...:)
Előzmény: Törölt nick (484)
szódásalovát Creative Commons License 2007.11.22 0 0 485
Ez persze mai állapot, mert azt csicsergik a kóbor verebek, hogy új gépjárművet kapnak. Nyilván az üres önkormányzati kasszából.
Jólértesült verebek lehettek, kb. egy hete megvan az új autó. Egy Ford Ranger, aminek az induló ára nettó 4 335 000 Ft. Szürke metál színű, KYM-... frsz-ú, nyilván ez is az üres önkormányzati kasszából van. Tavasszal egyébként vettek már a mezőőröknek egy Aprilia terepmotort, az kb. 600 000 Ft volt, szintén az üres önkormányzati kasszából lehetett rá a pénz...:)

A dolog pikantériája, hogy néhány hete a rendőrség állítólag egy rutinellenőrzés során megszabadította a rendszámától azt a KIA kisbuszt, amivel eddig a nyugdijasoknak hordták az ebédet. Új ételszállító persze mindeddig nincs, felgépesítették viszont a mezőőröket.
Erős a földtulajdonos lobbi...:)
Előzmény: Törölt nick (433)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.22 0 0 484

Azon gondolkodtam, hogy mi itt nagyjából egy véleményen, azonos állásponton vagyunk.

Ennek a jelenlegi önkormányzatnak nincsen "barátja"?

Nincsen senki, aki a fórum címét elküldené nekik?

Vagy tényleg csak olyan emberek laknak településünkön, akik elégedetlenek a "munkájukkal"?

Senki sincs, aki egyetért velük?

Én lehetőségeim szerint a létező összes fórumon vitatkozom velük, de úgy gondolják, hogy ez csak egy "kisebbségi vélemény".

Mi itt "csak" egymás közt beszélgetünk. Ha ti is úgy gondoljátok szívesen meghívnám erre a fórumra választott vezetőinket is.

Talán válaszolhatnának.

szódásalovát Creative Commons License 2007.11.22 0 0 483
Bocs, ez még lemaradt...:)

http://www.tajsebeszet.hu/index.php?id=tajsebeszet&p=21&l=1&sid=635
Előzmény: szódásalovát (481)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.22 0 0 482

Gondolod, hogy ez a vállalkozó fizeti a mezőőröket?

Szerintem még az autójukba sem tankol.

Adhat esetleg valami juttatást az önkormányzatnak más formában...

Persze nem kőre gondolok.

Esetleg egy meghatározott alapítványt, egyesületet vagy vállalkozást, esetleg önszántából egy pártot kell támogatnia.

Ez nem irigység, ez üzlet: Én is hálás vagyok, ha valaki bevételhez juttat.

Az az erkölcstelen, ha valaki a közpénz rovására juttat gazdasági előnyhöz valakit.

Előzmény: peetr04 (469)
szódásalovát Creative Commons License 2007.11.22 0 0 481
A tárnoki kőtörő meg a kőfejtő az ugyanaz?
Nem. A kőfejtő az, amiről eddig beszéltünk, a kőtörő pedig azon az úton van, ahol az M7-es lejárójától el lehet jutni a pusztazámori hulladéklerakóhoz. Szóval az M7-es túlsó oldalán, kb 1 km-re a csomóponttól. Magánvállalkozásban működik, mindenféle sittet, betont, követ tör össze egy böhöm géppel, és a zúzalékot útalapba adja el.
Előzmény: peetr04 (478)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.22 0 0 480
Dr. Simon Mária
szódásalovát Creative Commons License 2007.11.22 0 0 479
Mária néniről nincs képetek? :)
De van...:)
Lépj be az iwiw-be, ha tudsz:
http://www.iwiw.hu/pages/user/userdata.jsp?userID=9294243
Előzmény: peetr04 (471)
peetr04 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 478
Szia !

Köszi az infót!

Közben ezt találtam :

Sátáni szereplők Tárnokon :)

Ja meg még egy kérdés:
A tárnoki kőtörő meg a kőfejtő az ugyanaz?

Üdv.
Előzmény: szódásalovát (476)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.22 0 0 477

Kedves Szódásalovát és Bujdos, tisztelt fórumozók!

Az én 458-as számú levelem is erre épült.

Nem akartam elhinni, hogy a visszafelé mutogatáson kívül szinte semmi eredményt sem tudnak felmutatni a beszámolónak nevezett irományukban.

A programjuk és az ígéreteik csak a kampányban voltak fontosak a számukra.

Mostanra (zsák a foltját) megtalálták ezt a jegyzőt, akinek a működése egyszerűen botrányos.

Józan ésszel elhiheti-e a választópolgár, hogy "Tisztelettel tájékoztatom, hogy az Ön által kért nagy mennyiségű adatok összeállítása és e-mailban történő továbbítása, tekintettel arra, hogy jelentős részük elektronikus formában nem áll a hivatal rendelkezésére, álláspontunk szerint aránytalan költséggel járna, így azok e-mailban történő továbbítása akkor sem állna módunkban, ha..."

Nem hiszem, hogy hagyományos írógéppel dolgozták volna fel az adatokat.

Persze ezzel a csökönyös rosszindulattal akár "elektronikus úton", például morse-jelekkel is továbbíthatnák nekem.

szódásalovát Creative Commons License 2007.11.22 0 0 476
A kőfejtő tulajdonosa. A neve itt nem publikus szerintem.
A kőfejtőt még kb. 1992-ben vette meg, az akkori hírek szerint 1 000 000 Ft-ért. Jó üzletet kötött...:)
Előzmény: peetr04 (472)
szódásalovát Creative Commons License 2007.11.22 0 0 475
"HELLBOY" - Pokolfajzat
Egyébként Sóskúton is volt forgatási helyszín a hegyoldalban...:)
Előzmény: peetr04 (473)
szódásalovát Creative Commons License 2007.11.22 0 0 474
Dehogy sajnáljuk. Nekem csak az ütött szöget a fejembe, hogy tavaly óta közszájon forgott, hogy a kőfejtőben filmforgatás lesz, ezért tisztították olyan nagy erőkkel a Kökörcsin utcai bejáratot. Amikor O.L. besétált az önkormányzathoz, hogy bérbe venné a területet havi 100 000 forintért, senkinek nem jutott eszébe megkérdezni, hogy ugyan minek! Esetleg megkereshette volna a parkoló hasznosításából a tárnoki önkormányzat azt az 50 milliót, így legalább mindjárt beljebb lennénk egy kicsit, nem kellene a Hazatérők útján építendő szociális bérlakásokra az "unokáink is fizetni fogják" 5o milkós hitelt felvenni.
Meg aztán az is eszembe jutott, hogy kb. két évvel ezelőtt mekkora cikket kanyarított a mostani polgármester a Jobbítaniba arról az esetről, amikor biciklizett és a feje fölött röpködött a sárkányrepülő, hogy hűha környezetkárosítás, meg ejha a lakók nyugalmának megzavarása...
Besétált egy csontváz a szekrénybe?...:)
Előzmény: peetr04 (469)
peetr04 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 473
Sziasztok!

Még egy kérdés:

Milyen filmet forgattak itt?

Köszi az infót!
peetr04 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 472
Szia!

Kijaza O.L.?

Üdv.
(Skacok! Én is Szőlőhegyi vagyok!)
Előzmény: Törölt nick (465)
peetr04 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 471
Mária néniről nincs képetek? :)

Mostmár kiváncsi vagyok rá, hogy hogy néz ki. Legalább, ha találkozok vele felismerem és felajánlom neki, hogy telepítek egy openoffice-t huspell helyesírás ellenőrzővel.

Csak azért, hogy ne égesse magát!!!

Üdv.
szódásalovát Creative Commons License 2007.11.22 0 0 470
Ügyfélbarát. Megint elb@ctam...:)
Előzmény: szódásalovát (468)
peetr04 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 469
Sziasztok!

Most sajnáljátok az az 50 milla bevételt a vállalkozó bácsitól? 100 000Ft-ot így is keresett a polgármesteri hivatal. A mezőőrök abból lettek biztos kifizetve. Vagy megtankolták belőle a böhöm autójukat.

Nagyon irígyek vagytok!

:) :(
Előzmény: Törölt nick (465)
szódásalovát Creative Commons License 2007.11.22 0 0 468
Szolosz! Keresd meg a tárnoki önkormányzat ügyfélberát chartájának azt a részét, ahol arról osztják az észt, hogy előfordulhatnak olyan esetek, amikor a hivatali dolgozók nem segíthetnek, de erről azonnal tájékoztatják az őket megkereső embereket. Lehet, hogy ezt a pontot egyenesen neked csinálták?...:)
Előzmény: Törölt nick (450)
szódásalovát Creative Commons License 2007.11.22 0 0 467
Kár. Örvendek...:)
Előzmény: gabóca4 (464)
bujdos Creative Commons License 2007.11.22 0 0 466
Észrevétel az OTVSZ 2.3. pontjához:
"Ügyfélbarát önk........."

Egyébként tényleg megalkották az "ügyintézést javító úgynevezett Ügyfélszolgálati Charta "- át, amely "...A polgármester és a jegyző együttműködésével nyolc pontba foglalt dokumentum..."

Ezt a cikket az ÉRDI (PLUSZ) ÚJSÁG 2007.szeptember 27-i. száma 7. oldalán olvastam ÜGYFÉLBARÁT A TÁRNOKI HIVATAL címmel Á. E. tollából. (elég hosszú cikk !!)
Egyéb, más helyen nem találtam meg...

De azért nagyon örültem neki ,hogy majd ilyen barátságosak lesznek velem is legközelebb, mert pár nappal 27-e előtt jártam benn, akkor még biztos nem is tudtak egyesek erről a CHARTÁRÓL, mert még csak hellyel sem kínáltak és bizony eléggé üvöltöztek velem is, egymással is.

Nem lehetne ezt a CHARTÁT is megjelentetni valamelyik helyi újságban, honlapon: akkor legalább mindenki tudna róla .

Előzmény: szódásalovát (446)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.22 0 0 465
Természetesen másnak is feltűnt a környezetrombolás.

A levél:

Tárnok Nagyközség Önkormányzata

Dr. Simon Mária jegyző asszonynak!

T á r n o k

Tisztelt Jegyző Asszony!

Elnézését kérem, hogy kérdéseimmel zavarom, mert hangsúlyozom - csak KÉRDEZEK - . Teszem ezt azért, mert a környezetemben élő lakosság körébe az utóbbi hetekben különböző mende-mondák és pletykák keringenek. Ezek tisztázása érdekében kérem segítségét és válaszait amennyiben azt érdemesíti.

2007. április hónapban a tárnoki önkormányzat képviselőtestülete a Szőlőhegyen egy vállalkozónak bérletbe adott egy területet parkoló kialakításának céljára. A bérleti díj összege - ami megjelent a Tárnokhír újságban - 100.000,- Ft/ÉV. Ugyanakkor egy pincét gombatenyésztés céljára egy tárnoki lakosnak (Erdős Ferenc) 80.000,-Ft/HÓNAP bérleti díjért adta ki. 

Mindkét vállalkozó megkezdte tevékenységét a szőlőhegyi parkoló bérleti joga további albérletbe lett adva (nem tudom, hogy az eredeti bérleti szerződésben erre van-e utalás) filmkészítés céljaira, illetve a filmkészítéshez szükséges kiszolgáló személyzet (stáb, catering szolgáltatás, statisztatoborzás stb.) ellátására, fogadására. Az albérleti díj, melyet a vállalkozó kapott nem ellenőrzőtt információk szerint 50 millió forint körüli összegre rúgott.  A szőlőhegyi lakosok úgy tudják, hogy a terület természeti védettséget élvezett, amit kb. másfél hónapos itt tartózkodásuk során a filmkészítők teljesen megsemmisítettek. Nem volt ritka, hogy legalább 50 db autóbusz, 300-350 db személygépkocsi és 1000-1500 ember tartózkodott a korábban zöld, ősfüves fennsíkon. Éjjel-nappal működtettek legalább 8-10 db áramfejlesztő aggregátot, ami ontotta a diesel-gőzt és rendkívül kellemetlen hangja volt.

Kérdéseim:    

Kinek az érdekeit szolgálta a fent megkötött szerződés és ezek között szerepelt-e Tárnok lakossága - szűkebb értelembe véve a szőlőhegyi lakosság - ?

Az újonnan létrehozott mező-őri szolgálat milyen intézkedést tett a természetkárosítás észlelése esetén? (hiszen a gépjárművek az elcsöpögtetett  olajat,  mint a náthás ember nem tudják visszaszívni)

Ön szerint történt-e bűncselekmény elkövetésének gyanúja - (Btk. 319. §, 320. §, 280. §, 281. §) ?

Tisztelt Jegyző Asszony!

Ismételten hangsúlyozom, hogy csak kérdezek, az itt élő lakosság nevében és felhatalmazásával, ha és amennyiben a felvetett kérdéseket értelmetlen csacskaságnak tekinti, úgy tekintse tárgytalannak és kérem, hogy intézkedjen hogy a www.tarnok.hu honlapon a természeti értékeink közül törlésre kerüljön a "Szőlőhegy" címszó alatt lévő ismertető, mert az teljesen megsemmisült.                

Tárnok, 2007. szeptember 30.

Tisztelettel                                                                                                                                                                                                         

Dr. Tóth Tamás

szőlőhegyi lakos

Egy „belső adattovábbítás”:

Gergő

Légy kedves válaszold meg a levelet. A szerződéses részre majd én reagálok. Nekem küld meg a választ.

Köszi: Marika

A levél írójának válasza:

Kedves Jenei Kiss Gergely!

Ismeretlenül is üdvözlöm a Szőlőhegy tetejéről és ugyan úgy, mint Marika én is várom a kimerítő válaszát. Szerintem, mint elefánt a porcelán boltba úgy került hozzám Marika levele.

Bízom benne, hogy ismeri a közigazgatási törvény jegyzőkre vonatkozó részét - amit én sajnos nem ismerek, csak tanítottam - és megkonzultálja Marikával. Örülök neki, hogy településünk jegyzője nem képzeli magát "mindentudónak" és nem szégyell kérdezni (problémáját tőlem is megkérdezhette volna).

Elsőként javasolhatja neki, hogy használja a számítógép program helyesírás-ellenőrző programját. Én is várom válaszát.

Tisztelettel

Dr. Tóth Tamás

Tárnok, Prés u. 4188.hrsz.

2461

Ui.: a lakcímet csak azért írtam le, mert problémát okozott Marikának, pedig a hiányolt adatot a Hivatal saját nyilvántartásából beszerezhette volna.

A levél írójának megjegyzései:

Elolvasva a "Természet...."stb. levelet ,melyet a jegyző asszonynak
küldött Gergely úr a következőket tudom borítékolni.
Én a hegyi lakosok felkérésére levélben felkerestem a jegyzőnőt./ A
filmes pusztítás kapcsán/
Kérdéseimre úgy adott választ, hogy azt hivatalos megkeresésnek nem
tudja elfogadni, mert nem írtam rá a lakcímemet.
Ez a levél a jelenleg 6.osztályos fiamnak becsületére vált volna, mert
kb.3-as osztályzatot kapott volna érte nyelvtanból annyi helyesírási
hibát tartalmazott.
Ezt követő napon kaptam egy e-mailt egy általam ismeretlen
személytől, akinek a jegyző asszony elküldte a levelet és kérte ,hogy
segítsen megválaszolni. Tehát a magyar helyesírással is hadilábon álló
jegyző asszony szakmai hiányosságokban is hiányt szenved és a
számítógép használata sem az erőssége. Az ismeretlent kértem, hogy a
válaszát nekem is küldje meg, de természetesen a mai napig nem kaptam
egy sort sem.
Kérdéseim röviden a követezőek voltak:
A frissen létrehozott mezőőri szolgálat hány alkalommal intézkedett a
filmforgatás alatt és ezeknek mi lett az eredménye?
Helyesnek tartja-e és törvényesnek a jegyző asszony, hogy a
képviselőtestület az évi 100 000-ft.bérleti díjért  bérbe adott
területen a bérlő /nem ellenőrzött, de nem is cáfolt információk
szerint 50 milliós albérleti szerződést kötött? Figyelemmel az ingatlan
gazdálkodásra .
Kb. ezeket kérdeztem, tekintettel arra, hogy a jegyző az önkormányzatnál
a törvényesség legfőbb őre és törvénysértés gyanúja estén hivatalból
köteles intézkedni.

A szerző hozzájárulásával összeállította: Szolosz

gabóca4 Creative Commons License 2007.11.22 0 0 464

Velem is elő szokott fordulni

sz.i.

szódásalovát Creative Commons License 2007.11.21 0 0 463
Ezt több esetben elb@ctam. De majd most...:)

http://www.jobbitani.hu/hir.php?id=2288
szódásalovát Creative Commons License 2007.11.21 0 0 462
Előzmény: szódásalovát (461)
szódásalovát Creative Commons License 2007.11.21 0 0 461
Ja, bocs. Lefelejtettem a linkek linkjét...:)
Előzmény: szódásalovát (460)
szódásalovát Creative Commons License 2007.11.21 0 0 460
Egy kicsi részlet az OTVSZ választási programjából. Különösen a 10.2, 10.5 és a10.6-os pontot ajánlom mindenki figyelmébe:

10. Határozott természet-és környezetvédelmi intézkedéseket hozunk a lakosság, az oktatási intézmények, a helyi civil szervezetek és a hatóság összefogásával.
10.1. Azonnal megállj-t parancsolunk az illegális szemétlerakásnak.
10.2. Határozott szándékkal tolerancia nélkül kívánunk fellépni minden környezetkárosító tevékenységgel szemben.
10.3. Megkezdjük a település egész területére kiterjedő szelektív hulladékgyűjtés és gazdálkodás feltételeinek megteremtését.
10.4. Természetvédelmi figyelőszolgálat létrehozását tervezzük, az illegális fakivágások és más, természet- és környezetromboló tevékenységek megakadályozása és felderítése érdekében.
10.5. Elismerjük a Tárnoki Faluvédő és Szépítő Egyesület munkáját, továbbra is biztosítjuk igényeik alapján támogatásukat.
10.6. Kiemelkedő fontosságot tulajdonítunk védett természeti értékeink háborítatlanságának megőrzésének. Azt akarjuk, hogy a patakparti, réti, szőlőhegyi és horgásztói sétányok és utak ne legyenek autósok és motorosok gyakorlópályái.
10.7 Támogatjuk a biogazdálkodás terjedését a helyi mezőgazdasági termelők körében.

Bizony, bizony...:)
Előzmény: Törölt nick (454)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!