Keresés

Részletes keresés

kpl Creative Commons License 2006.11.16 0 0 1363
... de persze nyitásként el kell kezdeni megcsinálni az új postaláda cumóit, felhasználói és szerveradatokat megadni stb, de a végén nem kell a "Csatlakozás/letöltés most" vagy valami ilyesmi pipát bennehagyni, mert ha jól emlékszem, ekkor letölti a szerveredről a leveleidet, de alapból törli is onnan, tehát ha valamit elcsesztél, buktad a leveleidet.
Ezután kilép, levelező ujraindít és jön az amit crockl kollega írt, tehát a levelezőszerver tárolgató könyvtárjának megadása...
Előzmény: crockl (1362)
crockl Creative Commons License 2006.11.16 0 0 1362
allitsd be a levelezobe az account settings-nel azon belul a server settings-nel jobb alul a Local directory-nal azt a masik meghajton levo konyvtarat ahol az adott acc levelei vannak.
Előzmény: mazsi6000 (1359)
kpl Creative Commons License 2006.11.16 0 0 1361
linux?
Előzmény: mazsi6000 (1359)
locsemege Creative Commons License 2006.11.16 0 0 1360
A $HOME elérési úton van egy .mozilla directory, ott nézz körül.
Előzmény: mazsi6000 (1359)
mazsi6000 Creative Commons License 2006.11.16 0 0 1359
Sziasztok!

Újratelepítettem a gépet, de a leveleim egy külön meghajtón voltak, egy csomó msf meg dbx fájl.

hová kell bemásolnom, hogy lássam a leveleimet?

köszi a segítséget
Bálna Creative Commons License 2006.11.16 0 0 1358

Azt hszem, ez az... nagyon köszönöm!

Előzmény: kpl (1357)
kpl Creative Commons License 2006.11.16 0 0 1357
Esetleg nem valami ilyesvalamiről van szó? http://mozilla.fsf.hu/calendar.html
Előzmény: Bálna (1354)
NevemTeve Creative Commons License 2006.11.15 0 0 1356
Szerintem az a Lotus-Notus amire gondolsz, bár nem biztos hogy ingyenes...
Előzmény: Bálna (1354)
locsemege Creative Commons License 2006.11.15 0 0 1355
Fene tudja, nekem még ilyen programszervezőre nem volt szükségem. Firefox-ot böngészésre, Thunderbird-öt levelezésre használom.
Előzmény: Bálna (1354)
Bálna Creative Commons License 2006.11.15 0 0 1354

Sziasztok,

 

abszolúte nem ismerem a Mozillát, de a főnököm ráuszított a témára: állítólag van a Firefox-nak vagy a Thunderbird-nek olyan része, ami olyasmit csinál, mint a MS Outlook, tehát van benne naptár, feladatokat lehet kiosztani meg mittudomén, hasonlók. Az Outlook-ot sem használom, tehát még a kérdést sem tudom értelmesen feltenni :) de ha van ilyen valamelyik alkalmazásban, akkor írjátok már be ide... Igazság szerint egy ingyenes, Outlook-szerű progit keresnék.

 

Előre is köszi, és bocs a pongyolán feltett kérdésért!

NevemTeve Creative Commons License 2006.04.28 0 0 1353
Lehet hogy nem is esszenciális, hiszen a firefox-xal megy, és akkor sem találja ezt a libsunjwdga.so-t... lehet hogy egyszer még folytatom a nyomozást...
Előzmény: locsemege (1352)
locsemege Creative Commons License 2006.04.28 0 0 1352
Nekem a jre-ben nincs ilyen file-om, de gondolom nem is keresi, mert mintha működne. Vagy ennek a jdk-ban van a helye? De mit akar a böngésző ezzel a file-lal?
Előzmény: NevemTeve (1349)
kpl Creative Commons License 2006.04.28 0 0 1351
Arra, hogy lehet-e valami egyszerű módszerrel az egyes bekezdések tipusát wysiwyg módszerrel beállítani? Mondjuk megadom melyik css-fájlból szedje a formátumokat, bekezdés(ek)en jobbkatt, css-listája feljön, balkattal kiválasztom és kész... Most végig kell mennem a forráson és egyenként megadni ezeket :-(
Előzmény: crockl (1348)
NevemTeve Creative Commons License 2006.04.28 0 0 1350
Van még itten egy Firefox-1.0.1, abban meg megy...
Előzmény: NevemTeve (1349)
NevemTeve Creative Commons License 2006.04.28 0 0 1349
Java-t frissitettem, gondolom emiatt megérdemelt büntetésem az hogy nem mennek az appletek Mozillában.
Így állok most:

file-ok:
/opt/jdk1.5.0_06 # Ide települt
/opt/jdk -> jdk1.5.0_06 # szimlink
/opt/jre -> jdk1.5.0_06/jre # szimlink

/usr/local/mozilla.1712 # Mozilla-1.7.12
/usr/local/mozilla -> mozilla.1712 # szimlink
/usr/local/mozilla.1712/plugins/libjavaplugin_oji.so -> /opt/jre/plugin/i386/ns7/libjavaplugin_oji.so # szimlink

environment:
JAVA_HOME=/opt/jdk
CLASSPATH nincs beállítva (mire kellene?)

Mozilla prefs:
user_pref("java.default_java_location_others", "/opt/jre");
user_pref("java.default_java_location_solaris", "/opt/jre");

Az strace-ben azt veszem észre, hogy eredménytelenül keresgéli a libsunwjdga.so-t:
/opt/jdk1.5.0_06/jre/lib/i386/client/libsunwjdga.so
/opt/jdk1.5.0_06/jre/lib/i386/libsunwjdga.so
/usr/local/mozilla.1712/libsunwjdga.so
/usr/local/mozilla/libsunwjdga.so
/usr/local/mozilla/plugins/libsunwjdga.so
/lib/tls/libsunwjdga.so
/lib/libsunwjdga.so
/usr/lib/libsunwjdga.so
crockl Creative Commons License 2006.04.26 0 0 1348
mire gondolsz pontosan?
Előzmény: kpl (1347)
kpl Creative Commons License 2006.04.26 0 0 1347
off
Az nvu-ban mélyedt már el valaki? A css kezelés érdekelne elsősorban. Ez van, kicsit rászoktam a mozilla szerkesztőjére, ebből kifolyólag bőven látom a korlátait. Aztán lehet hogy más is járt már így...
on
smith Creative Commons License 2006.03.30 0 0 1346
Indíts a kitakarított mappákra tömörítést.
Előzmény: jooker (1345)
jooker Creative Commons License 2006.03.30 0 0 1345
üdv!


Most pucoltam ki a leveleimet Thunderbirdben, viszont a profil könyvtáram mérete még mindig óriási, teszem azt az inboxomba most csak 1-2 k levelek vannak és nehéz lenne annyit összehozni, hogy 400 Mbyte legyen..Ez miért van és hogy lehet kitrölni véglegesen a leveleket? Ja töröltet is ürítettem, tehát elméletileg nem látszanak sehol..

Köszönöm előre is a segytséget!

Jooker
KEEP Creative Commons License 2006.03.01 0 0 1344
Teljesen jogos egyébként a dolog, de ebbe már én is így csöppentem bele.

Kiscég, 5 emberrel, a feladatok nem szeparálódnak nagyon, egy helyen kell kezelni a dolgokat.

Kösz a Bugzilla linket, át fogom nézni

:)
Előzmény: crockl (1343)
crockl Creative Commons License 2006.03.01 0 0 1343
akkor eloszor is bugzillaba megnezi az ember a hibat, valamint vissza ter a mukodo verzios thunderbird-re, ha nem talalja az ember a hibat, akkor letrehozza azt a bugzillaba.
Bar teny, hogy valoszinuleg vagy mas beallitas, vagy bug a dolog, de az is hiba ahogy a rendszeretek mukodik.
Miert nem forwardolodik az a mail az info@-rol a tobbi embernek szepen, es nezi meg mindenki a sajatjaba? Vagy ha nem, akkor miert nezi meg mindneki akinek nem ez a feladata az info@-ot?:) Azt 1-2 embernek kellene kezelnie, nem pedig a cegnek, es annak az 1-2 embernek a dolga, epp melyik dolgozik a 2-bol, hogy szetkuldje, betegye abba a dirbe ahova es akinek szol.

Probaltatok amugy hogy kissebb idot adtok meg es ugy mukodik-e? Mert amugy az is eleg beteges hogy 99999-re allitva, probaljatok becsapni, es mi van ha valaki nem zarja be a levelezojet addig?:)

Amugy rakerestem en igy: bugzilla search, meg meg hasonlo kulcsszavakkal, nezd at te is.
Előzmény: KEEP (1342)
KEEP Creative Commons License 2006.03.01 0 0 1342
Nem ott van a hiba.
Tegyük fel, hogy van egy fiókunk, info@xykft.hu. A cégnél dolgozik egy titkárnő, egy informatikus, egy marketinges, vezérigazgató, ügyfélszolgos, projectmanager, könyvelő, stb. Éjjel 11-kor érkezik a fiókba egy levél. Mindenki alszik, csak az informatikus Béla kocsmázik. Hazamegy hajnali kettőkor, megnyitja a levelezést. Rábök az olvasatlan levélre, hogy megnézze neki szól-e, ekkor lekerül róla az olvasatlan jelölés, holott nem kéne neki a beállítás szerint. Béla látja, hogy a levél nem neki szól, mert árajánlatot akarnak kérni két vajaskiflire, így az üggyel másvalakinek kell foglalkozni. Nem kapcsolja vissza olvasottra, mert
- miért kéne neki visszakapcsolnia, hiszen be van állítva a levprogija
- az esetek nagy részében nem történik meg az olvasottra állítás, hiszen ha egy egy héttel ezelőtti olvasatlan levélre bök, akkor nem lesz olvasott, valamit a régi verziókban jó volt
- sok kevertet ivott
Reggel bemegy dolgozni a nép, levprogit elindítja, majd megnézi az olvasatlan leveleket. És az említett példány nem lesz közöttük, mivel lekerült róla a jelzés.
A levéltömegek között senki nem fogja végignézni, hogy az adott levél azért olvasott, mert
- valaki elintézte az ügyet
- levélvisszaigazolás, nem érdekes
- spam, reklám, hírlevél, nem érdekes
- vagy esetleg éppen értékes levél.
És ha értékes is, lehet hogy azért van olvasottra állítva, mert az illető nem mailben intézte el, hanem felhívta telefonon. Vagy a feladó hívta fel, hogy már nem aktuális.

Stb, lehet fokozni.
Lényeg, hogy olyan dolog történik, aminek nem kéne.
Előzmény: crockl (1341)
crockl Creative Commons License 2006.03.01 0 0 1341
roppant egyszeru, amikor vegzett valaki, fogja, ctrl+a a listan es jobb click - mark -> as read elol pipa levesz:)
Előzmény: KEEP (1340)
KEEP Creative Commons License 2006.03.01 0 0 1340
nem jó, mert többen kezeljük a leveleket, valaki nem néz rá, nem rakja át, nem néz be a mappákba, elkavarodik, másnak szól, nem foglalkozik vele, bonyi. :)
Talán a legegyszerűbb az olvasottra állítás funkció kikapcsolása lenne, ha lehetne ilyet.
Esetleg ha valaki jobban tud nálam angolul, Bugzillában meg lehetne említeni. Bugként vagy Feature requestként :)
Előzmény: NevemTeve (1338)
oldember Creative Commons License 2006.03.01 0 0 1339

Sépjónapot mindenkinek aki itt elérhető!

 

Egy Thunderbird 1.5-höz kérném szakértő segítségét.

A panasz: hiába állítom be a megfelelő helyeken az új üzenet írásnál a betűtipust és annak a szinét, a következő indulásnál visszaugrik az alapértelmezett fekete és proporcionálisra.

A Thunderbirden belül már minden lehetséges állítási módot kipróbáltam ami arra utal, hogy megváltoztathatom a betűk szinét és tipusát.

Volna valaki aki tudna segíteni?

Köszönöm.

 

NevemTeve Creative Commons License 2006.03.01 0 0 1338
Nem válasz a kérdésedre, de mi lenne, ha nem az Inbox-ban tartanál mindent, hanem külön mappát csinálnál a feldolgozott illetve a feldolgozás alatt álló leveknek?
Előzmény: KEEP (1337)
KEEP Creative Commons License 2006.02.28 0 0 1337
Hello!

Az alábbi problémával szembesültem:
Thunderbird 1.5-öt használok, imapon levelezek. A gond a következő:
Nem találtam olyan beállítást, amivel el lehetne érni, hogy a leveleket semmiképpen ne állítsa olvasottra, csak ha direkt én állítom át. Egyetlen megoldás, ami sokáig működött, hogy a "Várakozás X másodpercig az üzenet olvasottra megjelölése előtt" opciót bekapcsoltam és jó sokra állítottam, mondjuk 9999999-re.
Ez az 1.5 előtti időkben jól működött.
1.5 RC2 óta viszont olyat produkál, hogy ha van egy olyan levél, ami még soha nem lett megnyitva, azaz az a kis jelecske ott van a sarokban, akkor ha rákattintok (egyszer), akkor véletlenszerűen vagy olvasottra állítja, vagy nem. Tehát eltűnik a vastagított megjelölés. Semmi logikát nem véltem felfedezni benne
Ez elég zavaró, mert egy címet többen használunk és elvileg csak akkor állítjuk olvasottra, ha valaki foglalkozott vele. Így akár a cégünk is károsodhat a dologból

Van valakinek tippje?
(windows alatt adódott a gond, linuxon még nem néztem)

Kösz
keep
locsemege Creative Commons License 2006.02.16 0 0 1336
Ha jól értem, folytatódik, csak nem mozilla 1.8-nak hívják, hanem SeaMonkey 1.0-nak.
Előzmény: kpl (1335)
kpl Creative Commons License 2006.02.16 0 0 1335
SeaMonkey:Project Goals
(ha el nem szúrom)
First Release

For the first release (SeaMonkey 1.0), we're continuing development from the 1.8 beta1 release by the Mozilla Foundation - the final product is fundamentally the same (just with the new name, picking up core development that has been done since, and integrating some further work done by our developers).

Mellesleg, miután az összes céges gépen és az összes rám számító jóbarát gépén momentán Mozilla 1.7.12 Browser&Mailer futkorászik, jó lenne, ha őket biztonságban tudnám ezután is.
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.04 0 0 1334
Előzmény: Törölt nick (1333)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!