Keresés

Részletes keresés

Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.02.01 0 0 11110

Minek a csomag ?!?! Mert nem veled utazom :-)))

Előzmény: Flower2000 (11109)
Flower2000 Creative Commons License 2017.02.01 0 0 11109

Minek csomag? Elég a kézi egy hétre. Várni kell Athénban, de nem centizheted ki, mert az se jó, ha késne a gép.

Előzmény: Pierr_Kardán (11108)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.02.01 0 0 11108

Nos igen, ha május 21-én indulnánk, akkor a Ryannel

 

BUD - ATH 7 545 Ft,

ATH - JTR  7 322 Ft.

 

Vissza május 26-án szintén Ryannel

 

JTR - ATH  7 322 Ft,

ATH - BUD 11 646 Ft.

 

Ez összesen 1 főre oda-vissza 33 835 Ft, amire még rájön csomag, meg stb. Viszont cserébe 6-7 órát dekkolni kell Athénben a repülőtéren.

 

Ez már elég jó, ha lenne ilyen októberben is, az már megfelelő lenne :-) Esetleg visszaútban 2-3 napot Athénben töltünk...

Előzmény: Flower2000 (11106)
geodo1 Creative Commons License 2017.02.01 -1 0 11107

ezekre az időszakokra egészen biztosan lehet barátságos áron repjegyet vásárolni a szigetre.

Előzmény: Pierr_Kardán (11105)
Flower2000 Creative Commons License 2017.02.01 0 0 11106

Most vettem 33-ért átszállással május végére.

Előzmény: Pierr_Kardán (11100)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.02.01 0 0 11105

Igazából nem sürgős a dolog. Amikor korábban néztem, akkor áprilisra terveztük az utat, de az már nem aktuális. Így maradt az, hogy október első felében menjünk, addigra meg csak összejön az akciós jegy :-)

Előzmény: geodo1 (11103)
geodo1 Creative Commons License 2017.02.01 -2 0 11103

én inkabb úgy mondanám, hogy nagyon kötött, nagyon konkrét időpontra szerencse kell, hogy pont akkor legyen jóárasított jegy. de hidd el, még sosem utaztam olyan időpontban, amikor nem szerettem volna. :) pl. a jelzett sky express 29 eurós jegy az összes járatra annyi, az egész idényben - míg el nem fogy, nyilván. 

javasolt feliratkozni a hírleveleikre a cégeknek. pl. a tél folyamán kéthetente volt aegean/olympic akció, 19 eurós domestic jegyekkel, santorinire mondjuk 30-ért, ha jól emlékszem.

Előzmény: Pierr_Kardán (11102)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.01.31 0 0 11102

Köszi, értem, szóval olcsón nem bármikor utazik az ember, hanem akkor, amikor akciós a jegy :-))

 

Majd figyelem az akciókat, aztán ha egybeesik az időpont a lehetőségeinkel, akkor kihasználjuk.

Előzmény: geodo1 (11101)
geodo1 Creative Commons License 2017.01.31 -1 0 11101
Előzmény: Pierr_Kardán (11100)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.01.31 0 0 11100

Hol találhatóak meg ezek a remek árú jegyek?

 

Kerestem mostanában többször is jegyet Santorinire, de Budapestról 100 eFt/fő, Bécsből 80 eFt/fő ár alatt még nem láttam repülőjegyet :-(

Előzmény: geodo1 (11096)
geodo1 Creative Commons License 2017.01.31 0 0 11099

A legolcsóbb a sima komp lesz. Ha jól emlékszem az Anek.Lines üzemelteti. Nézd meg, megfelel-e a menetrend (ha lesz menetrend a nyárra), ha igen, és  bírod a hajókázást (mert az valami öt óra, ha jól emlékszem, de lehet, hogy azért kevesebb, nem néztem most még), akkor nem lesz horribilis az ár.

És ha több napos lesz a santorinis tartózkodás, akkor érdemes lehet megnézni tényleg az Athénon keresztüli hazautat, hátha találsz korrekt repjegyeket, mint visszamenni Krétára és úgy...

Előzmény: totopad (11098)
totopad Creative Commons License 2017.01.31 0 0 11098

Köszi a segítséget, nászút lesz, így Santorini-t mindenképp tervezzük, 2 éve ugyenez volt, csak akkor Krétán voltunk 4 napot és Santorini-n 8-at, most fordítva lesz. Kutakodok még hátha, van valami olcsóbb megoldás. Az a probléma, hogy valszeg Krétáról fog jönni a visszarepcsink, ezért kell visszamenni. 

geodo1 Creative Commons License 2017.01.31 0 0 11097

ami nem olyan drága, az a sima komp - annak meg többnyire rossz a menetrendje és lassú. aki krétáról akar egy napra, max. kettőre átjutni santorinire, annak ezt félek el kell fogadnia, mivel rendkívül népszerű valamiért ez a megoldás, hogy a krétai nyaralást szakítjuk meg ezzel a kirándulással. én azt javaslom, ha krétán nyaralsz, ne menj santorinire, oda menj egy másik alkalommal - az előző hsz-ben jelzett módon megoldható teljesen korrekt áron is. ha krétáról szigeteznél, válaszd inkább chrissi szigetét, esetleg gavdost. 

Előzmény: totopad (11094)
geodo1 Creative Commons License 2017.01.31 0 0 11096

most azon túl, hogy santorini talán a világon a legismertebb, leglátogatottabb görög sziget, így nem hiszem, hogy volna még hová nyitni a tömegturizmusban ott, de mióta a ryanair is repüli belföldi járatként, gyakran, rendszeresen vannak oda remek árú jegyek (ryannél is, aegean/olympicnél is, astránál is).

Előzmény: Pierr_Kardán (11095)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.01.31 0 0 11095

Van pár görög sziget, ahol nem akarnak nyitni a tömegturizmus irányában (Skopelos, Skiathos, Santorini, stb.) :-((

 

Nagyon meg vannak elégedve azzal az utas-mennyiséggel, akiknek nem drága az eljutás ilyen áron sem ezekre a szigetekre.

Előzmény: totopad (11094)
totopad Creative Commons License 2017.01.31 0 0 11094

Köszi, ezt én is néztem, de baromi drága, 60 euró egy útra a legolcsóbb, amit találtam. 

Előzmény: 'szti (11093)
'szti Creative Commons License 2017.01.31 0 0 11093
Előzmény: totopad (11092)
totopad Creative Commons License 2017.01.31 0 0 11092

Sziasztok! Júliusban tervezünk nyaralni és Krétáról Szantorini-re át akarnánk ruccani 4 napra majd onnan vissza Krétára. Viszont nem igazán talátunk sok lehetőséget, ami a hajókat illeti. Van esetleg valami tuti tipp, vagy bevállt módszer?

nedori Creative Commons License 2017.01.29 0 0 11091

Sziasztok!

Május elejére két főre 60 ezer forintból tudtuk megoldani a repjegyet kézi poggyásszal a Ryanair-nél. Hátránya, hogy mindkét irányba jelentős a várakozás. Ez inkább odafele probléma, mert gyakorlatilag a reptéren éjszakázunk, visszafelé be tudunk menni Athén városába kicsit nézelődni. 

3 napot leszünk Szantorinin, a terv az, hogy kocsit bérlünk és bejárjuk. Kellemes, 20 fok körüli kirándulóidő várható a korábbi évek tapasztalatai alapján. 

Viszont egy dolgot nem hagynék ki: a Kamenikhez való hajókirándulást. Van valakinek tapasztalata ilyen időjárásnál is? Van annyira meleg a víz, hogy lehet ilyenkor is fürdeni? Mik a tapasztalatok? Előre is köszönöm a segítséget!

'szti Creative Commons License 2016.12.30 -1 0 11090

eljutni ma már egyáltalán nem drága. általában athéni átszállással, akár még az aegean légitársasággal is lehet menni, ha akcióznak elég jók az áraik. 80 eur/irány volt bp-santorini kézicsomaggal idén ősszel.

ezen kívül rengeteg lehetőség van fapadosokkal, ehhez használd az azair keresőt.

budapestről közvetlen menetrendszerű járat nincs.

ha visszaolvasol elég sokszor előjön ez a téma.

Előzmény: mancs53 (11089)
mancs53 Creative Commons License 2016.12.29 -1 0 11089

Kedves Santorini imádók!

 

Nagyon régi vágyam eljutni Santorinire, de valahogy mindig olyan elérhetetlennek tűnt...

Akik mentetek már egyénileg, szeretném megkérdezni hogy jutottatok el, és kb. mennyiből jött ki az út?

Válaszotokat előre is nagyon köszönöm.

slia Creative Commons License 2016.12.02 0 0 11088

Gyorsan ránézte, pl. Neckermann Bécsből jövő szeptemberben 2 főre Kamariba, jó értékelésű apartmanban, önellátással, transzferrel, 900 €-tól már van.

Előzmény: Undika18 (11086)
slia Creative Commons License 2016.12.02 0 0 11087

Szia! Mi Kamariban voltunk tavaly, de egyénileg, mert jóval olcsóbban jöttünk ki. Bécsből mentünk közvetlen járattal. Reggelis szállásunk volt. A nevem alatt találsz beszámolót. Júniusban voltunk, ez olcsóbb volt mint szeptember. Ha bécsi indulás nem gond, akkor érdemes osztrák irodák ajánlatait megnézni. Szívesen segítek ha van kérdésed!

 

Előzmény: Undika18 (11086)
Undika18 Creative Commons License 2016.12.02 0 0 11086

Szia! Utazási irodával ,önellátással tervezem az utat. Kamarit néztem ki. Szállástípusa apartman. Nem  luxusra gondoltam. Ketten mennénk. Köszi a segítséget előre is! 

Előzmény: slia (11083)
slia Creative Commons License 2016.12.02 -2 0 11085

Attól függetlenül le lehet írni.

Előzmény: 'szti (11084)
'szti Creative Commons License 2016.12.02 -1 1 11084

ha illetékről beszél, akkor csak irodára gondolhat

Előzmény: slia (11083)
slia Creative Commons License 2016.12.02 -2 0 11083

Szia! Ez attól függ, hogy egyénileg vagy utazási irodával szeretnél menni. Hol szeretnél szállást, milyen ellátással, mik az igények...

Előzmény: Undika18 (11082)
Undika18 Creative Commons License 2016.12.01 -3 0 11082

Sziasztok!  Érdeklődni szeretnék ,hogy az idén mennyibe került szeptember elejei utazással Santorini? Egy hetes útra gondolok , + a  szállás,repülőjegy,illetékekkel és transzferrel együtt  egy főre . Köszönöm előre is a segítséget!

Pontikos1 Creative Commons License 2016.10.10 0 0 11081

szívesen, örülök, hogy sikerült! (én mint egy megszállott kerestem a csokit az egész szigeten mindenhol, míg végre megleltem - azt hittem, helyi különlegességként gyakoribb az előfordulása :D a bort is megkóstoltátok külön? szerintem piszok finom - mondjuk én édesszájú vagyok)

 

a birka, felmatricázott nép ... igen, kegyetlen. És minden áldott szigeten ez van, ahol kikötnek a luxus úszópaloták. :( de santorini szerintem is "must see", ha valaki szereti görögországot

Előzmény: 'szti (11075)
'szti Creative Commons License 2016.10.03 -2 0 11080

idén inkább kihagytam az oiai naplementét, sejtettem, hogy ott is nagy lenne a tumultus

Előzmény: Órarugógerincűfelpatanó (11078)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!