Keresés

Részletes keresés

gsmotoros Creative Commons License 2020.07.05 0 0 4025

Köszi a választ!

 

Ez kellemetlen. Beszélünk a szakikkal akkor. 

 

A termék maga a "BWK alu ecoflex kémény- és falszegély". Ilyen névvel azért csak jó a kéményhez, bár szépnek nem teljesen mondanám.

Előzmény: Dockworker (4024)
Dockworker Creative Commons License 2020.07.05 0 0 4024

Nem. 

 

Aki nem tud bádogozni, az használja. 

 

Félreértés ne essék, Én sem vagyok egy bádogos Fittipaldi :) De azért egy kéményszegélyt fent a tetőn ülve a térdemen is meghajtok.

 

Ezt az univerzális szegélyt kipróbáltam és alkalmaztam is párszor, de ez csak tűzoltás, nem megoldás.

 

És nem keverendő a pl. a BMI rendszerhez tartozó WakaFlexxel ;)

 

Üdv.:

 

D.W.

Előzmény: gsmotoros (4022)
Atis_84 Creative Commons License 2020.07.05 0 0 4023

Köszönöm a tippet! Valóban, egy faléc mellett megpróbáltam először egy fűrészlappal, majd egy nagy recés késsel elvágni. A recés kés nagyon szépen vitte.

Előzmény: kiggyo (4020)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.04 0 0 4022

Sziasztok!

 

Ma már ilyet szokás használni a hagyományos bádogozás helyett pl. a kémény körül?

 

 

gsmotoros Creative Commons License 2020.07.04 0 0 4021

Köszi a választ!

 

A legtöbb helyen úgy van nálunk is.

Előzmény: kiggyo (4016)
kiggyo Creative Commons License 2020.07.02 0 0 4020

Az üvegszálas anyagot pákával nem fogod tudni elvágni.

 

Nagyon jól fűrészelhető, akár fordulatszám szabályozós flex is jó lenne, alacsony fordulaton. 

Fogj mellé egy lécet, amellett vágd és egyenes lesz

Előzmény: Atis_84 (4019)
Atis_84 Creative Commons License 2020.07.02 0 0 4019

Végül Polibex üvegszálas hullámlemezt vettem, mert azt egyik házon sem látom lyukasnak, és a négyzetméter ára sem vészes.

 

Vágtam belőle darabokat, elég ronda a vágás széle, és az egyenest sem tudom tartani vágás közben.

Ti mivel vágnátok? Forrasztópákát végighúzni gondoltam esetleg, így házi körülmények között.

 

Köszi!

Előzmény: JAMIE222 (4018)
JAMIE222 Creative Commons License 2020.07.01 0 0 4018

Polikarbonátnak lenne értelme, de az (nem)kicsit többe kerül. HA nem akarsz többet szánni rá, akkor ja, vedd azt, amit kinéztél.Azon elgondolkodnék esetleg, hogy nem az egészet fedni átlátszóval , hanem kombinálni 1:1 vagy 1:2 arányban.. A fényáteresztő lemez alatt ugye tud meleg lenni nyáron.

 

Előzmény: Atis_84 (4017)
Atis_84 Creative Commons License 2020.07.01 0 0 4017

Sziasztok!

 

Műanyag előtetőkről szeretnék kérdezni. A jég most verte szitára a kb. 30 négyzetméter műanyag tetőnket. 

OBI-ban vásárolt átlátszó trapézlemez volt. 5-6 év után megette az UV, majd elkezdett töredezni, csak idő kérdése volt, hogy mikor kapja szét egy jégeső.

 

Ez a tető kb. 2.500 Ft / nm volt, ennyit fizet a biztosító is, szeretnék ezen az áron belül maradni.

Néztem nagyon sok szinusz és trapéz tető gyártót, de vagy irreálisan drágák (4-5.000 Ft / nm), vagy olyan feltételekhez kötik a jégverés állóságot, hogy igazából képtelenség azt a jégverés garanciát érvényesíteni a jövőben.

 

Ti mit csinálnátok?

Én azon gondolkodom, hogy felrakok ugyanolyan tetőt, mint volt, és ha 5 évente elveri a jég, akkor majd állja a biztosító.

 

Esetleg létezik valami UV álló lakk, amivel érdemes lefújni felrakás előtt?

Vagy van tuti tippetek tetőre?

 

Legszívesebben bitumenes hullámlemezt tennék fel, de a család nem szeretne sötét teraszon üldögélni.

 

 

 

 

kiggyo Creative Commons License 2020.06.29 0 0 4016

Nálam csavaroztak mindent, bazinagy torx fejű csavarral.

Előzmény: gsmotoros (4015)
gsmotoros Creative Commons License 2020.06.29 0 0 4015

Elvileg manapság a szelemenhez a szarufákat valami fém előfúrt L vas szerűvel szokták rögzíteni nem? Nálad úgy csinálták?

Előzmény: kiggyo (4013)
gsmotoros Creative Commons License 2020.06.29 0 0 4014

Sajnos teljesen ismerős a helyzet :-) Ez a betonnal kiöntés jól hangzik. Én is agyaltam, hogy jobb ezt azért jobban eloszlatni, a terhet...

Előzmény: kiggyo (4013)
kiggyo Creative Commons License 2020.06.29 0 0 4013

"Látom, hogy nálad is ki kellett szintezni a koszorúhoz képest a talpszelement."

 

Ó, az apróság volt csak, a derékszög, vízszintes és függőleges ismeretlen fogalmak voltak az eredeti épitésnél...

 

Azóta betonnal kiöntöttem a rést a szelemen alatt.

Előzmény: gsmotoros (4012)
gsmotoros Creative Commons License 2020.06.29 0 0 4012

Nagyon szépen köszönöm a választ!

 

Nem az anyagköltségen van a hangsúly, nem múlik azon semmi.

 

Ámde a mesterek hajlandósága alacsony az extra megoldásra. Szóval lehet marad így. Amúgy a Gerardon linitált az is, hogy mekkora lehet a kiszellőző keresztmetszet a kúpnál. Gyárilag 2cm távtartót ajánlanak oda :-)

 

Látom, hogy nálad is ki kellett szintezni a koszorúhoz képest a talpszelement. Sajnos ilyen nálunk is lett a lejtés miatt...

Előzmény: kiggyo (4011)
kiggyo Creative Commons License 2020.06.28 0 0 4011

Elhasználtam a kimaradt, sérült hajópadlót is, és eleve ilyen vastagra vágattam a tüzépessel lécet. Kimaradt, méreten aluli anyagból megcsinálta.

 

Mondom, nem létkérdés de nekem szimpatikusabb, már csak a koszzsák miatt is.

 

Nem tudom mennyibe volt, de a tetőcserét tudom, 2.5MFt terv helyett 4.5MFt-ba :-( ennyit drágult a 2 év alatt minden mire belevágtunk, pedig nem pazaroltunk).

Szóval pár 10-100 ezer Ft-on nem szoktam szarozni ha azon múlik hogy jó legyen.

 

Nem a legszebb képek, de hátha látszik a lényeg:

 

 

Előzmény: gsmotoros (4010)
gsmotoros Creative Commons License 2020.06.28 0 0 4010

Szia!

 

Köszönöm válaszod!

 

Hmm, sima 25*50mm tetölécből gyalultad? Az plusz 30 ezres, de megérheti. 

 

Pont ott vannak, ahol a fotó mutatja, szóval minimális munka van kész, pont kb csak pár centivel a hajópalló felett van egy 50*50 lefogatás.

 

Szóval még nem késő. A légrésért persze a legegyszerűbb még mindenhova plusz egy Brac lécet tolni, azzal az eresznél 5 feljebb meg 8 cm légrés lesz.

Előzmény: kiggyo (4008)
kiggyo Creative Commons License 2020.06.27 0 0 4009

De nyilván ez már így marad ha eddig eljutottak, össze nem dől a ház tőle. 

Előzmény: kiggyo (4008)
kiggyo Creative Commons License 2020.06.27 0 0 4008

Szerintem nagyon nem okés, bár nálam is így akarták meggányolni. 

Lesz így a fóliában ráadásul egy lépcső amin megáll majd a szutyok.

Nálam hisztizett az ács hogy nem akarja belefaragni a szarufába a lambériát ezért rákerült a szarufára a lambéria/hajópadló (18mm asszem) mint nálad, ellenben utána hosszában rakattam a szarufára lambéria vastagságú lécet (én gyalultam nekik) kvázi megvastagítva a szarufát végig.

Mivel befújt szigetelés lett így nem zavart hogy 17cm lett a szarufa vastagság.

Előzmény: gsmotoros (4007)
gsmotoros Creative Commons License 2020.06.27 0 0 4007

Sziasztok!

 

Csüngő eresznél az okés, hogy ameddig a látszó hajópallózás tart addig csak 3cm az ellenléc? 

 

Utána persze ötös... 

 

 

 

Egyszerűen két centit elvesz a palló a légrésből az eresznél...

 

Netán kellhet még extra ellenlécet berakni ilyenkor?

.:NRW:. Creative Commons License 2020.06.24 0 0 4006

Sziasztok, 

Lenne egy 3.5m x 2.5m-es télikert, ami tetejét T18-as trapézlemezzel borítanám. Jelenleg a két 3.5m-es oldal van 60cm-ként 35-ös T-acéllal összekötve.

Ezekre kellene keresztbe valamit rogzitenem, hogy a trapézlemez kb. 1m-ként alá legyen támasztva a borda futására merőlegesen. 

Kérdés, hogy miként oldanátok ezt meg? Sima tetőléc a tetejére ? Vagy a T acél közé hegesszek be zartszelvenyt?

 

Előre is köszönöm a segítséget 

Üdv 

tamáspapa Creative Commons License 2020.06.22 0 0 4005

Sziasztok!

 

Nagyságrendileg mi az a m2-ár, ami cserepeslemezes fedéskor mindent beleszámítva normálisnak mondható dél-vidéken?

Kertes79 Creative Commons License 2020.06.20 0 0 4004

Trapézlemez tető az áldozat.

Előzmény: Dockworker (3999)
kiggyo Creative Commons License 2020.06.20 0 0 4003

Fene tudja, ha utólag mégis megcsinálják a verébdeszkánál a szigetelést (pl a homlokzatit felviszik odaáig akkor már kész is.

Előzmény: Kisfiatal (4002)
Kisfiatal Creative Commons License 2020.06.20 0 0 4002

http://tetolemez.hu/termek/keszletes-tetopanel

 

Vmi ilyesmi, de nem is ez a lényeg, hanem ahogy írtam, jókora légrés van alatta, tehát semmit nem szigetel.. Talán nyáron a nap ellen ér vmit. Mondjuk, ha télen nem használják, akkor végülis mind1..

Előzmény: Dockworker (4001)
Dockworker Creative Commons License 2020.06.20 0 0 4001

Szia!

 

Nem lehet, hogy PIR-t látsz? Biztos szendvics panel? 

 

Lakóházakon nem megszokott, de csarnokokon sokszor előfordul.

Előzmény: Kisfiatal (4000)
Kisfiatal Creative Commons License 2020.06.20 0 0 4000

A szomszéd szendvicspanelt rak a tetőjére, de a következő módon: cserepek le, meglevő cseréplécekre keresztben stafnizás, és arra megy a szendvicspanel. Jól gondolom, hogy ennek így semmi értelme hőszigetelésileg? Nem is értem, minek egyáltaln hőszigetelés, amikor télen nem használják (hétvégi ház). Sztem jobban járt volna cserepeslemezzel akkor már. Mondjuk, lehet, h ehhez ingyen jutott hozzá valahol, nem tudom..

Dockworker Creative Commons License 2020.06.19 0 0 3999

Szia!

 

Mit értünk az olvasatodban lemeztető alatt?

Előzmény: Kertes79 (3998)
Kertes79 Creative Commons License 2020.06.15 0 0 3998

Sziasztok!

 

Lemeztetőt szeretnénk szigetelni. Helyes eljárás és rétegrend ez?

Tető és lécezés le. Szarufa emelő gerendák rögzítése. Therwoolin berakása.  Páraáteresztő fólia felrakása. Lécezés és tető vissza.

Rétegrend alulról kezdve: lambéria - párazáró fólia- Therwoolin-  páraáteresztő fólia- lécezés- lemeztető

Jó lesz  így?

gsmotoros Creative Commons License 2020.06.10 0 0 3996

Köszönöm szépen a részletezést! Értem amit írsz, valóban esdig eléggé úgy gondoltam, hogy na ez az impregnált fa örök élet plisz egy nap :D De eszerint akkor 5 évente meg kéne ujjítani. Hát az valóban nem kivitelezhető.

 

No de az eddigi tetőszerkezet 40 évig okés volt, most a tűzeset miatt kell ujraépíteni, nem azért, mert a fa tönkrement. Mondjuk az anyagot kilopták belőle, de nem szakadt össze, max a kelleténél nagyobb lehajlásai lehettek, de azt sem észleltük :-)

 

Ám milyen bogarak támadják ? Szuvakon kívül is vannak veszélyes jószágok?

Előzmény: Törölt nick (3995)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.10 0 0 3995

A fenyő meglepően tartós tud lenni ha nem ázik és nem eszik meg a bogarak. Nem a padláson szokott vele gond lenni, inkább a tetőtérben vagy a könnyűszerkezetben ahol el van rejtve szem elől. Amúgy szerintem az impregnálás csak placebó. Eleve csak öt év védelmet ígér, de ha ázik annyit sem bír, ha nem akkor meg sose megy tönkre. Még a padláson sem fogsz veszerrel permetezi öt évente, olyan szerkezetben ami nem hozzáférhető meg soha.

https://youtu.be/ux0WAZu96XM

Előzmény: gsmotoros (3993)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!