Keresés

Részletes keresés

crvena zvezda Creative Commons License 2002.05.14 0 0 25
1989-ben azt mondtak: Most pont ez a legnagyobb problemank?
2002-ben meg ezt: 12 evvel a rendszervaltas utan miert foglalkozunk ezzel?

Igen. Ez van, mi a baj?

Előzmény: dzsászti (19)
Rézeleje Creative Commons License 2002.05.14 0 0 24
Mélyedj el a történelemben, irodalomban, művészetben, tudományban és más effélékben, hogy lásd, mi mindennel hozható még kapcsolatba Moszkva, vagy annyi más város. Aztán gyere vissza az Indexre, és mesélj nekünk, mennyi szép és csúnya dolgot találtál. Ha azok után is csak egyvalami fog az eszedbe jutni a Moszkva térről (mint Mórickának), akkor szaladj, és írd alá a keresztény ifjak kezdeményezését.
Előzmény: dzsászti (19)
krezeda Creative Commons License 2002.05.14 0 0 23
Úgy látszik, kellett egy új lufi; valami amit megint lehet csócsamócsálni. Fölhívom a t. Olvtársak figyelmét, hogy az igazi Trebitsch (azigazitrebitsch) már 1999. dec. 11-én témát nyitott erről; akkor éppen a néhai MDF écesze alapján.

További kellemes akármit.

lms Creative Commons License 2002.05.14 0 0 22
a nep fele azt hiszi, hogy az antall kormany sodorta a csod szelere az orszagot.
meglepo modon ennek a hitnek az intenzitasa az intelligenciatol fuggetlen.
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2002.05.14 0 0 21
már bocs, de szerintem teljesen igazad van. Mi a baj a Moszkva névvel? (már azon kívűl, hogy kiskoromban nem tudtam kimondani?) Moszkva, mint város nem tett ellenünk semmit sem. Nekem már a felszabadulás tér névváltozása sem tetszett, de már megszoktam, maradjon ahogy van. De 12 év után most előkotorni mindent amibe bele lehet kötni? A KISZ, oppardon IKSZ kezdeményezése pedig jogszerűtlen, hiszen ütközik a hatályban lévő rendeletekkel. Egy kis törvénytiszteletet kellene tanulni a lelkeseknek.

mi legyen a Bécsi úttal? Olyan jó volt nekünk a ferencjóska?

Hofi szavaival élve "dolgozni, azt aztán nem!"
Ha a tisztelt IKSZ kihaladna a térre és előnyös testtartással elkezdené takarítani és felújítani akkor aszondanám, hogy nocsak, hát ezek mán azér csináznak valamit! De aláírást gyűjteni egy ilyen baromság miatt?

Széll Kálmán
Legalább megint ülnének Bereményi sorai és Cseh Tamás dala:
"Ég a tér, ég a tér, ég a Széll Kálmán tér..."

tisztelettel
Hayloft

Előzmény: crvena zvezda (14)
crvena zvezda Creative Commons License 2002.05.14 0 0 20
Párizsi utca - Mocskos Trianon köz
Bécsi út - II. Bécsi döntés sugárút
Pozsonyi út - Mindent vissza tér

stb

Előzmény: Rézeleje (18)
dzsászti Creative Commons License 2002.05.14 0 0 19
"'89-ben még megértettem volna, ha átkeresztelik amolyan lendületből, de 12 év után ez nevetséges."
Ugyes.
1989-ben azt mondtak: Most pont ez a legnagyobb problemank?
2002-ben meg ezt: 12 evvel a rendszervaltas utan miert foglalkozunk ezzel?

"Moszkva egy szép város. Ezért aztán maradhat a név."
Jo lenne, ha nem maradna! Moszkva ugyanis Magyarorszagon egy szimbolum, nevezetesen az elnyomas, a megszallas szimboluma. Eppen ugy, ahogy a voros csillag, aminek a hasznalatat (egyutt a horogkereszttel) ma mar torveny tiltja.
Es mint ilyen szimbolumnak ideje lenni eltunni Budapest egy jelentos tererol.

Előzmény: crvena zvezda (14)
Rézeleje Creative Commons License 2002.05.14 0 0 18
Átkeresztelők figyelem, legyetek következetesek. Mi lesz az ilyen nevekkel:

Párizsi utca
Bécsi út
Pozsonyi út
Varsó utca
Belgrád rakpart
Berlini utca
Zágrábi köz
Zágrábi utca
Római út
Római tér

És az ilyenekkel?

Román utca
Német utca
Angol utca
Francia út

Valamint mi lesz a testvérvárosok intézményével?

És magatokkal mit akartok kezdeni? Ébresztő!

dr csigavér Creative Commons License 2002.05.14 0 0 17
Egy zsákutca nem lenne helyénvalóbb?
Előzmény: Rézeleje (-)
crvena zvezda Creative Commons License 2002.05.14 0 0 16
Itt.

Amúgy szerintem legyen Crvena Zvezda a neve.

Előzmény: Törölt nick (15)
crvena zvezda Creative Commons License 2002.05.14 0 0 14
Moszkva egy szép város. Ezért aztán maradhat a név. Nem mondom, '89-ben még megértettem volna, ha átkeresztelik amolyan lendületből, de 12 év után ez nevetséges.
Előzmény: Törölt nick (10)
dzsászti Creative Commons License 2002.05.14 0 0 13
"Párizsban van Place de Stalingrad:
Talalt, sullyedt.

"a Széll Kálmán tér visszakeresztelése pártján vagyok"
Ebben egyetertunk.

"Nem új utcanevek kellenek, hanem vissza a hagyományos, bolsevizm- és fasizmus előtti nevek."
Ebben is. De hat akkor hogy fogunk itt vitatkozni?:-)

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.14 0 0 12
Róma belterületén Budapest tér van. (stb)
iporj Creative Commons License 2002.05.14 0 0 11
A Moszkva tér neve állandó vitatéma, szerintem nem lenne helyes megváltoztatni. Ez a véleményem!
Ha sor kerül a tér átépítésére - amihez több milliárd kormánytámogatás kell - felvethető lesz a régi név (Szél Kálmán) visszaállítása.
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.14 0 0 10
Párizsban van Place de Stalingrad. - Én, mint régóta Moszkva tér közeli lakos, leginkább a Széll Kálmán tér visszakeresztelése pártján vagyok. Pár éve ez is felmerült, meg az is, hogy Széll Kálmán egy közepes, korlátolt politikus volt. Ez azért tán nem akadály: ez volt a tér hagyományos neve. Nem új utcanevek kellenek, hanem vissza a hagyományos, bolsevizm- és fasizmus előtti nevek.
Előzmény: dzsászti (7)
dzsászti Creative Commons License 2002.05.14 0 0 9
Bocs, de ilyen nevu varost nem ismerek az EU-n belul...
Előzmény: crvena zvezda (8)
crvena zvezda Creative Commons License 2002.05.14 0 0 8
nem
Előzmény: dzsászti (7)
dzsászti Creative Commons License 2002.05.14 0 0 7
Jo, akkor egy feladat: irjal max. 10 percen belul az EU-n belul 5 olyan fovarost, ahol jelentos teret neveztek el mas orszag fovarosarol.
Előzmény: crvena zvezda (6)
crvena zvezda Creative Commons License 2002.05.14 0 0 6
Hát igen, feltétlenül magyar vonatkozást kéne találni, különben még a végén a világ nem fogja tudni, melyik országban is van ez a tér. Javaslom, hogy az átkeresztelés után - Funar ötlete alapján - fessük a padokat is piros-fehér-zöldre.

Előzmény: dzsászti (5)
dzsászti Creative Commons License 2002.05.14 0 0 5
Mashonnan is meg lehet kozeliteni a kerdest. Vajon mi indokolja, hogy Budapest egyik legnagyobb kozteret epp Moszkva ternek hivjak? Szinte minden nagyvaros sajat tortenelmebol valaszt nevet a jelentos kozterei szamara, ezalol nekunk sem kellene kivetelnek lenni. Azt nem allitom, hogy pont Antall Jozsefrol kellene elnevezni a teret, de feltetlenul magyar vonatkozast kene talalni. (Az, hogy hosszu evekig Moszkvabol iranyitottak hazankat, nem jatszik...)
Rézeleje Creative Commons License 2002.05.14 0 0 4
Neki szobor se kellene, álldigálhatna ő maga ottan. Néha beszédet is mondhatna a kétmillió járókelőnek.
Előzmény: Birka vagyok BEEE (2)
crvena zvezda Creative Commons License 2002.05.14 0 0 3
Hát ha valóban ilyen habarccsal kívánják egybentartani a jobboldal bástyáit, akkor itt nagy borulás lesz...
Előzmény: Rézeleje (1)
Birka vagyok BEEE Creative Commons License 2002.05.14 0 0 2
Szerintem az Orbán Viktor tér sokkal jobban hangzana ;-)))
(csak meg kellene tartani a teret olyannak, amilyen... hogy emlékeztessen rá, milyen emBEEEr ez az orbán gyerek)

BEEE :-)

Rézeleje Creative Commons License 2002.05.14 0 0 1
Lehet, hogy a Moszkva tér átkeresztelése lesz a jobboldal egyik fő célja a Szent Korona múzeumba való visszavitelének a megakadályozása és a 'Terror Háza' elnevezés megvédése mellett?
Előzmény: crvena zvezda (0)
crvena zvezda Creative Commons License 2002.05.14 0 0 0
A sok barom állat...az ilyenek miatt tart itt ez az ország! Ezek még 50 év múlva is az utcanévtáblák cseréjét tekintik majd elsődleges célnak. Tipikus jóllakott f*szkalapok.
Rézeleje Creative Commons License 2002.05.14 0 0 topiknyitó
Mi van a háttérben? Az ifjú keresztények szerint orosz=szovjet? Vagy arról van szó, hogy a római katolikusok szeretnék megalázni az ortodoxokat? Moszkva a bűnös város?

Persze, legyen Antall Józsefnek szobra, de miért éppen a Moszkva tér? Hogy minél rosszabb viszonyban legyünk Oroszországgal? Jó ez Magyarországnak?

Legyen inkább Antall Józsefnek szobra az új Nemzeti előtt!

----------------------

Antall József tér lesz a Moszkvából?

NSZ • 2002. május 14.

Aláírás-, és adománygyűjtést indít az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség, (IKSZ), hogy a budapesti Moszkva téren szobra álljon Antall Józsefnek. A szervezet szeretné, ha a közterület ezzel párhuzamosan felvenné Magyarország néhai miniszterelnökének nevét. Ez utóbbit azonban a jelenlegi rendeletek nem teszik lehetővé.

Ma délután három órakor megkezdi az aláírások és a szoborállítást támogató adományok gyűjtését az IKSZ – az Antall József Baráti Társaság és a Magyar Piarista Diákszövetség támogatásával – a Moszkva téren. Céljuk, hogy a tér a jövőben a néhai miniszterelnök nevét viselje. A gyűjtést egy hónapig folytatják minden hétköznap délután.

Az IKSZ szerint szoborállításnak semmiféle jogi akadálya nincs, a közterület átnevezése se ütközik leküzdhetetlen jogi korlátozásokba. Indítványozni fogják, hogy a felújított tér már a miniszterelnök nevét viselje. Egyúttal felhívásukban kérik, hogy minél több magánszemély és egyesület csatlakozzon kezdeményezésükhöz. Vidéken több szobrot állítottak már a néhai miniszterelnök emlékének, külföldön pedig – legutóbb Zágrábban – közterületet is elneveztek róla – olvasható a szervezet közleményében.

A főváros városképvédelmi bizottságnak sincs szakmai kifogása az indítvány ellen, bár a rendeletek nem teszik lehetővé a közterület átkeresztelését – mondta lapunknak Eltér István bizottsági tag. A jelenleg érvényes rendelet szerint személyről csak huszonöt évvel a halála után lehet elnevezni közterületet. A szoborállításnak ezzel szemben nincs akadálya. Eltér István szerint a rendeletet a főváros alkotta, ezért később akár meg is változtathatja. Nyilvánvaló, hogy az aláírásgyűjtéssel ez az IKSZ célja.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!