Keresés

Részletes keresés

kábelbúvár Creative Commons License 2010.01.05 0 0 9233

A sikertelenség és a hibák sorozata államtitok.

 

A 'sikertörténet' pedig nagyszabású sajtótájékoztató témája.

Előzmény: lia15 (9232)
lia15 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 9232

Ebből is látszik, hogy egy bizonyos szint felett csak egy dolognak van következménye, ha megmondod az igazat. Ezek után van még aki hisz az általuk ígért vizsgálat objektivitásában? Abban igazad van, hogy míg ezt a vizsgálatot évek óta halogatják, addig Kovácsot nagyon gyorsan kirúgták.

 

Amúgy én olvastam a könyvet, de nem tudok rájönni, hogy mi számít benne államtitoksértésnek? Ha majd évek múlva kiderül, hogy semmi, akkor sem fogják visszahelyezni vagy esetleg bocsánatot kérni tőle.

Előzmény: kábelbúvár (9231)
kábelbúvár Creative Commons License 2010.01.04 0 0 9231

A belső vizsgálat még várat magára, de Kovács Lajost már feljelentették.

 

Kirúgták a móri fiaskót leleplező ezredest
Előzmény: lia15 (9192)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.12.27 0 0 9230

Érdekes történet,  sok igazság van benne de kevés  mártiíromság....

T.Tipbor, aki majdnem "csupati" és talán jóhiszeműségében és tenniakarásában is hasonlít Szamosi úr hőséhez, szóval Titi inkább maradtál volna a rablási részlegen ahol vigyáztak rád, helyrehozták buzgóságod hibáit....de hiába mondták...a kábszer veszélyes üzemág....amire igény van...aminek piaca és "kulturája" van...az ellen küzdeni...csak idő kérdése mikor hasalsz el a tehénlegelőn...arccal bele....ott nem élnek meg a csupatik....  

Előzmény: nolblog (9226)
johnny01 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 9229
" Felettese, az osztályvezetőm kész ténynek vette, hogy „tetves bűnöző” vagyok.

– És feljebb?
– Azok az emberek bárkiben bűnözőt hisznek, ha az a parancs. Ha húsz év munkája ennyit jelentett a vezetőimnek, akkor azt hisznek, amit akarnak."

Hát igen, ha az a parancs... a rendszer felülről rohad...
Csak tábornoki rangtól felfelé kellene kicserélni a garnitúrát, és rendbe lehetne hozni a testületet?

Nem kell rá válaszolni, a kérdés költői maradhat...
Előzmény: nolblog (9226)
VANDOR Creative Commons License 2009.12.22 0 0 9228
"te jó ég, milyen rendőrség az ilyen....."

hat ... pont olyan, mint az egeszsegugy, a cukraszok, a kozigazgatas, az asztalosok, a politikusok, minden mas szakma. Mitol lenne mas?

Csak ezen jobban kiakadunk :(
Előzmény: nolblog (9226)
lopikula Creative Commons License 2009.12.22 0 0 9227
Nem semmi történet.
Előzmény: nolblog (9226)
nolblog Creative Commons License 2009.12.22 0 0 9225
Kaiser rendőr-gyerek, talán „használták” valamire...mindkét oldalon ?

 

http://index.hu/bulvar/kaiser0822/

„Kaiser Edét két éve már elkapta a rendőrség Gepárd csoportja. A móri mészárlás két gyanúsítottjánál akkoriban kézifegyvereket találtak, de előbukkant egy Kaiser nevére kiállított Teve utcai belépő is. A Blikk értesülései szerint a vecsési számlagyár egyik fő bonyolítója is a móri vizsgálatok során került a rendőrség látókörébe. „

 

Ja, turek még ma is működhet– mint büntetlen előéletű! -, gyakran beindulhat nála a Pavlov-i reflex… a rossznyelvek szerint....-het -hat nélkül!

 

http://index.hu/bulvar/kekfeny0126/

„Haris ellen az elmúlt másfél évtizedben többször folyt eljárás. Összefüggésbe hozták olajügyekkel, illetve a dunaszerdahelyi mészárlással is. Sok esetben tartották fogva, legutóbb egy évvel ezelőtt januárban szabadult, éppen abból a börtönből, amelybe most már újságíró-asszisztensként tért volna vissza. „

 

 

Előzmény: lopikula (9224)
lopikula Creative Commons License 2009.12.22 0 0 9224
Nekem úgy tűnik, hogy hagyták futni ezeket az embereket az olajos alvilágban, mint beépítettek. Nem sűrűn járhatnak ki a börtönből a delikvensek a saját sörözőjükbe.:)
Az érdekes lehet, hogy miért ragaszkodott Kaiser Turekhez?
Előzmény: alfaomega73 (9222)
lopikula Creative Commons License 2009.12.22 0 0 9223
Üdv Vándor!
Milyen régen jártál errefelé.
A kőbányás affér után nézve, tényleg pár napos különbség volt, de remélem szintén nincs köze az alaptörténhez.
Vizsgálat Orbán Győző ellen -földhöz vágta egy riporter gépét
(Micsoda szemlélet változások történtek azóta a Magyar Hírlapnál:)))

A szegedi postán történt bizt.őr öngyilkossága inkább gyanús.
Előzmény: VANDOR (9218)
alfaomega73 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 9222
Hát, igen. És akkor itt kilyukadunk arra is, miért ölték meg Prisztást, és miért hagyták nála a többszáz milliót, amivel elcsalták (Seres ugyanez pepitában), és Boros Tamás milyen megbízást kapott közvetlenül a halála előtt...?
Előzmény: johnny01 (9220)
nolblog Creative Commons License 2009.12.21 0 0 9221

olajos, hogy miért, nem lehet tudni, de hogy nem véletlenül szivárogtatott az biztos....

Kaisert azért nyugtatni kellett a börtönben, tartani benne a lelket..... esetleg azért, hogy ne borítson, tartson ki??

http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/20050129/kaiser_ragaszkodott_turek_latogatasahoz/

 

turek nem kispályás, akár büntetett előéletű, akár nem....kegyetlen, nehézsorsú ember és Kaiser ragaszkodott hozzá, vajon miért!

 

A büntetlen előélet Magyarországon:

 

Haris együtt ült Prisztással
Haris Sándor az 1992-es első maffiaperben vált országosan ismertté. Akkor az azóta meggyilkolt Prisztás Józseffel és gyermekkori barátjával, Döcher Györggyel, valamint több más vádlottal együtt ítélték el. A váci fegyházban az úgynevezett ötök csoportjához tartozott. Miután 1999 februárjában rákospalotai sörözőjében lelőtték Döchert, Haris Szlovákiába tette át érdekeltségeit, s Dunaszerdahelyen ő lett az éjszakai élet legbefolyásosabb embere azután, hogy Döcher meggyilkolását követően ismeretlen fegyveresek lemészárolták a helyi alvilág tizenegy vezéralakját. Haris Sándort 2003 nyarának végén szállították Szlovákiából Magyarországra, majd emberölés kísérletével gyanúsították meg, és tartóztatták le.

Előzmény: lopikula (9217)
johnny01 Creative Commons License 2009.12.21 0 0 9220
A homokbányás történet nekem is sántít. A festékes cég az érdekes lehet...
Nézte valaki a tulajdonosi kört? És a hozzá tartozó politikai, és társadalmi kapcsolatokat? Fővárosi ingatlanügyek, stb.
Érdekes lehet...
Előzmény: alfaomega73 (9219)
alfaomega73 Creative Commons License 2009.12.21 0 0 9219
Azt ugye senki nem gondolja komolyan, hogy egy homokbánya miatt hidegvérrel meggyilkolnak 8 (vagy 9?) embert egy bankfiókban, egyébként meg még ki tudja, mennyit?!

Nem akarom bántani a hírforrást, de a hamis értékpapírok már évekkel korábban felmerültek mint lehetséges móri indíték, de ehhez tudni kell, hogy értékpapír rengeteg féle van (pl. kötvény, részvény, közraktárjegy, stb.). És ahány féle, annyi különböző visszaélésre adnak lehetőséget sajna. Magyarországon mindegyiket csinálják mind a mai napig.
Előzmény: nolblog (9216)
VANDOR Creative Commons License 2009.12.21 0 0 9218
Udv, :)

homokbanya lehet, hogy nem merult fel, de ...
Nehany nap mulva poruljart 1 fotos a kozeli kobanya kozeleben ...

a Vandor
Előzmény: lopikula (9217)
lopikula Creative Commons License 2009.12.20 0 0 9217
Az világos, hogy Olajos információi egészen közeliek, de ez a homokbányás (C.BAU) történet itt még nem merült fel. Volt már a történetben a pusztavámi Budalakk, de ez az olajmaffiózós homokbánya még nem.
Az a fiktív értékpapírosdi valsz igaz, mert általában ilyenekkel nagyon jól lehet pucoválni a koszost.
Előzmény: nolblog (9216)
nolblog Creative Commons License 2009.12.19 0 0 9216

beszél mindenféle hülyeséget össze-vissza......?

 

 

"Lamperth Mónika aztalára letették a jelentést - nem Kaiserék a tettesek - a móri mészárlás hátterében az olaj-ügyek állnak -  az életemmel játszom - egy homokbánya ügye és olyan személyek akik egy olajvállalkozáshoz kapcsolódtak - hamis értékpapírok miatt öltek - az adatokat kellett eltűntetni - mondta  Kármán Irén Havas Henriknek

 

http://havashenrik.hu/index.php?data[mid]=1&data[bid]=1&data[post_id]=144

 

"A háttérben egy homokbánya ügye áll, és olyan üzletemberek, akiknek hamis értékpapírokat kellett eltüntetniük. A szemükben az emberi életek sem bizonyultak drágának. A háttérben egy homokbánya ügye áll, és olyan üzletemberek, akiknek hamis értékpapírokat kellett eltüntetniük. A szemükben az emberi életek sem bizonyultak drágának. "

 

 

/Irén olajos blogján elég sok céget megemlítenek, pl. egyet már találtam, amelyik bányászkodik is, nem volt nehéz, ha Irén nyilatkozata szerint keres az emer a gugliban...

http://olajos.nolblog.hu/archives/2007/11/13/81081/

http://www.mbh.hu/bvallal.xls

http://kdvktvf.zoldhatosag.hu/?menu=index&page=hirek&id=1077

 

 

 

windom earle-ke Creative Commons License 2009.12.19 0 0 9215
Rendben Johnny, OK.
johnny01 Creative Commons License 2009.12.18 0 0 9214
Windom! Inkább erről e-mailben! a mailemet valahol itt már megadtam asszem...
Előzmény: windom earle-ke (9213)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.12.18 0 0 9213

Johnny !

Nem tudom, ha én bíró lennék, akkor nem elégdnék meg egy NN5 tanúvallomás elolvasásával. Az egy dolog....azonban NN5 nem tudja azt, hogy az ő bejelentésének igazából milwn értéke volt....ezt azok tudják akik csinálták....

De nem elégednék meg a te vallomásoddal sem..ahhoz hogy pártatlan és megalapozott döntést hozzak ismernem kell a teljes tényállást, mármint a peres ügy tárgyában (nem móri ügyet/ és ismernem kell a történteket, akár lépésről lépésre és azt, hogy ezek milyen következményeket vontak maguk után...

Nem csak azért hogy marha okos és tájékozott legyek, hanem azért hogy el tudjam azt dönteni, ha ez és ez nem történt volna meg akkor most hogy állhatna az ügy....

 

Kérdés : Amikor bejelentetted az erdőben talált cuccost és kihallgattak bejelentetted-e igényedet az akkor még a /postás ügyben/ érvényben levő nyomravezetői díjra ? Illetve mikor jelezted ezt először a hatóság felé ?

Meg ha nem nagy kérés....kiváncsi lennék a biró indoklására a peres ügyben...mert lehet it szapulom, de lehet viszont jól indokolt...ha nem publikus akkor hagyd...

 

nyomingerek...hogy érted, hogy keresztül gázoltak mindenkin, a tettes-ek elfogása érdekében ?

Előzmény: johnny01 (9212)
johnny01 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 9212
Windom! A bíró nem nem vette figyelembe. Egyszerűen kijelentette, hogy erre úgy gondolja nincs szükség. Így mi letettünk róla...
Az NN5 vallomása elegendő volt. Ebben szerepelt az a rész, amikor elmondja, hogy akkor, és azért jelentkezett, mert az újságokban olvasta hogy fegyvereket találtak a tarjáni erdőben.
De persze a nyomozókkal kapcsolatban igazad van, hiszen nem az ő pénzüket osztogatják, így nekik mindegy.
És persze tudom hogy nem az érzelmekről szólnak ezek a kapcsolatok, de bevallom én azokban akiknek akkor úgymond segítettem kicsit csalódtam...
Nekik ez "csak" egy ügy volt,és a megoldás érdekében keresztülgázoltak mindenkin...
Előzmény: windom earle-ke (9210)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.12.17 0 0 9211
Alighanam valami irigyed lehetett a véleményalkotó....
De gondolom nem az anyagi helyzeted miat irigykedett, hanem az eltökéltséget és a szerencsét (mármint a hadszintérkutatásban) irigyelheti...
Előzmény: johnny01 (9209)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.12.17 0 0 9210
hm...te tudod....

".....az első tárgyaláson mi szerettük volna beidéztetni az érintett nyomozókat, de a bíró szerint erre nem volt szükség.
Ő a rendelkezésre álló adatok alapján(amelyben benne volt az NNI által közölt információhalmaz is!) meg tudta hozni az ítéletet.
Meg aztán lehet hogy felesleges is volna, mivel ők úgyis azt mondanák el amit felülről kapnak utasításban......."

Régen voltam már polgári peres tárgyaláson, de úgy gondolom, hogy ha a felperes az igazának bizonyítása érdekében becsatol, kér, javasol stb...dolgokat stb...azt a bírónak igenis figyelembe kell vennie.
Én megitélésem az, hogy azok a nyomozók, akik konkrétan letették az asztalra Nagy Lászó nevét....quasi személyét...akik azon a bizonyos napon javasolták a fönöküknek hogy "basszus" el kell fogni még ma....már hétfőn már késő lesz... azokat kellene meghallgatni hogy mit jelentett nekik a "megtalálás" előtte mennyi munkájuk volt benne, utána mennyi lett, ha nincs megtalálás kb...mikorra lett volna gurult volna ki Nagy neve stb.
Az hogy a bíróság az NNI által közölt adatok alapján is megtidta hozni az itéletet, hm....arről az avéleményem ha hasonlóan jó felkészültségű és képességű ügyvéddel ált volna ki az alperes mint "Tomka" akkor lehet az itélet nem ily kedvező.

Azt hogy mit mondanának el... "amire felülről kapnának utasítást" gondolod...? Ők azt mondanák el, hogy mit tevékenykedtek és mennyit és miben, mi volt segítségükre...
nem többet és nem kevesebbet
Gondolod őket érdekli Bolcsik Z, vagy bárki a fönökség közül ? Őket egy dolog érdekli, érdekelte hogy egy ügyet (a postás ügyet megfejtsék, hogy Mór ehhez kapcsolodott az csak a lehető legjobb ami történhetett még)
Gondolod akik mernek pereskedni a túlórájuk miatt, azok hazudni fognak a bíróságon akár az "államérdekében" is
Így ismerted meg őket ?


Előzmény: johnny01 (9208)
johnny01 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 9209
Érdekesek az emberek... :-) Olvasom az egyik bulvárlapban ma megjelent cikk hozzászólásait:

"Hát már nekem is gyanus ez a Szebeni. Más rosszkor van rossz helyen, ő meg mindig jókor jóhelyen. Mindig ő talál meg minden nyomot. Ezért már mást gyilkosság vádjával rég leültettek volna. Ő meg, ha szerencséje lesz még 28 milkát is kap. Látom a móri-ügy már csak ilyen. Sorra hullanak a fejek, és egyik sem a gyilkosé, és sorra fizetnek HUSZONÖT MILKÁKAT, de még véletlenül sem a valódi nyomravezetőnek. "

Ez is egy igazi gyöngyszem! De hát tiszteletben tartom, ez is egy vélemény... :-)
johnny01 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 9208
Windom! Amit a rendőrség felszereléséről írsz, az persze igaz. Kiérkezés az éjszakai helyszínre... nem működő elemlámpával pl. Megkérdezem miért nem működik, azt mondják megkapták a méregdrága lámpákat, de ha kimerül az elem, azt vegye meg saját pénzén... Vagy az elmaradt túlórapénzek, stb.
De amit én leírtam, az is szóról-szóra igaz sajnos.

A spakli: állapotát tekintve simán belefér hogy akkor maradt ott. A helyszín egyébként nem bővelkedik más elszórt szeméttel ami bekavarhatna.
De itt nem is ez a fontos. Én éppen azt emeltem ki, vagy szerettem volna éreztetni, hogy még akár egy nyomorult spakli sem maradhatna kint mondjuk egy amerikai helyszínen! Mindent begyűjtöttek volna, és majd bent kiderül van-e valami köze a helyhez, vagy az elkövetőkhöz?
Vagy ha egy helyet átvizsgálnak, akkor azt általában kinégyszögezik.
Nem tudom nálunk ez hogy megy, de én ha valamit nagyon át akarok nézni, akkor ezt teszem. Ha vaktában bóklászunk, kicsi az esélye hogy minden a területen lévő, és a földben elhelyezkedő tárgy előkerül.

A perrel kapcsolatos felvetésedre:
Az első tárgyaláson mi szerettük volna beidéztetni az érintett nyomozókat, de a bíró szerint erre nem volt szükség.
Ő a rendelkezésre álló adatok alapján(amelyben benne volt az NNI által közölt információhalmaz is!) meg tudta hozni az ítéletet.
Meg aztán lehet hogy felesleges is volna, mivel ők úgyis azt mondanák el amit felülről kapnak utasításban...
Ők akkor valamiért így döntöttek, és ez mellett következetesen kitartanak. Akkor is, ha tévdtek. És hát valóban az van, hogy a Bíróság az a fórum, ahová ebben az esetben fordulni lehet. Ő az, aki mérlegelhet, helyben hagyhat, vagy merőben más álláspontra helyezkedik. Ebben is láttunk már elég széles repertoárt magyarországon. Sőt! Még az sem mindegy hogy melyik ítélőtáblán tárgyalják az ügyet. Van ahol ugyanazért az elkövetésért például adnak 6 évet, míg egy másik helyen 10 évet, és van ahol felmentő ítéletet hoznak...
Mintha nem is ugyanazokból a jogszabályokból dolgoznának.
Előzmény: windom earle-ke (9207)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.12.16 0 0 9207

Johnny !

 

Egyszer láttam már tűzszerész kezében is spaklit...bár amit találtál, az elég rozsdásnak tünt.

Igazad van ez nem Amerika....elég ha összehasonlítod egy egy egyszerű utcai rendőr felszerelését, annak elhelyezését a testén stb...

Nem hinném hogy ott az előfordulhatna, hogy a helyszínen a mentösök, vagy akár más által elhagyott gumikesztyűt összeszedné egy helyszinelő, hogy ujra felhasználja.....(ahogy blogodban írtad) Igazból ezt el sem akarom hinni....hm....

 

Kérdés...a perrel kapcsolatban gondolkoztál már azon, hogy az NNI nyomozóit, akik valóban eljutottak Nagyig,(beazonosították) illetve akikkel kapcsolatba voltál beidéztesd (illetve ügyvéded kérje meghallgatsukat)a tárgyalásra tanúként.... Úgy gondolom az ő véleményük, mi alapján sikerült Nagy személyét, beazonosítani....minek milyen szerepe volt, talán az övék a leghitelesebb forrás....(és szerintem ez nem államtitok hülyeség ha valaki erre hivatkozik)

Az ilyen rendőrségi válaszok bírósgi megkeresésekre, elég szükek....no nem azért, mert az előadók akik az ügyben érintettek nem fejtenék ki bőven, hanem azért mert azok az osztályok akik a hivatalos választ megadják, rövidítenek...meg hát őket igazából nem is érdekli.

Szóval akkor a bíró hiteles képet kapna arról, hogy minek mi volt az eredménye mi hov vezetett és ha valamit nem értene természetesen kérdezhetne is....Szerintem az egész gyorsabban lezajlana... 

A postászsák csaliként való felhasznlsban nem konkrétan arra gondoltam....hogy azt használtk fel....félreérthető voltam....bocs

Előzmény: johnny01 (9206)
johnny01 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 9206
Windom! Nem vonom kétségbe a szakértői véleményt, ezért azt nem is állítottam soha, hogy ezzel az AK-val járt volna akár Mór közelében is.
Csupán annyi bizonyítható, hogy ezek a fegyverek, beleértve az AK-t, és másokat is ami ott került elő, Nagy Lászlóhoz köthető.
Hol használta, vagy esetleg csupán a későbbiek során akarta használni?
Ez már soha nem derül ki...
A postazsák "csaliként" történő felhasználása véleményem szerint nem állná meg a helyét, hiszen egy ilyen esetben inkább az lehetett volna a cél, hogy az elkövető annak tudatában menjen ki a helyszínre hogy még érintetlen, és akarja gyorsan menteni ami még menthető. Esetleg másik helyre áttelepíteni a cuccokat.
A helyzet ennél sokkal egyszerűbbnek tűnik, mivel már az első-második helyszínelés után is kerültek elő kint hagyott tárgyak...
Ezzel inkább csak az a baj, hogy három év eltelte után is lehet még ott találni hasonló tárgyakat. Tudom hogy csak fantázia sorozatokban, de ott látható hasonló helyszínelés, ahol szinte négyzetcentiméterre "felporszívózzák" az erdőt. Semmi nem kerülheti el a figyelmüket. Na jó, az Amerika! :-))))
Előzmény: windom earle-ke (9204)
johnny01 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 9205
Persze hogy meg szeretnék magam is győződni mindenről!
Mindig hangoztatom, én alapból kíváncsi ember vagyok... :-)
Előzmény: lia15 (9203)
windom earle-ke Creative Commons License 2009.12.15 0 0 9204

Ajjjajjajaaj mikor még dolgoztam villanszerelőként én is használtam spaklit.....gipszeléshez....és sokat elhagytam...igaz nem erdőkben...

De a postászsák az érdekes....bár lehet hogy "szándékosan" maradt kinn....még a megtalálás után...amikor még  lehet várták, hogy megjelenjen a "gazdája"....találgatni lehet....

Johnny a blogban a fényképoamely alá írva vagyon a móri gyilkosok eszközei felirat szerepel...és egy szétszerelt AK jellegű gépkarabély látható stb....ugye ezek alatt nem a móri elkövetés eszközeit érted....vagy sugallod... 

 

Az AK-t Magyaroszági ismertté vált bűncselekmény során nem használták, ha hihetünk a fegyverszakértői véleménynek.....és álltólag Szerbiában sem...

Ismertté vált.. ezt írtam....tehát akár használhatta is valaki.--valakivel szemben...csak épp nem került a rendőrség tudomására...lehet valaki vár otthon, vagy  haza valakit----és már hiába....

Előzmény: johnny01 (9202)
lia15 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 9203

Tudom, hogy nem a te dolgod lenne, de szinte biztos voltam abban, hogy mégis megteszed. Mint ahogy 2006-ban is megtetted és rájöttél, hogy a csomagoknak köze lehet a postásgyilkossághoz. :-)

 

A szobafestéssel kapcsolatban neked van igazad. Most már nekem is úgy rémlik, hogy néhányszor Nagy is Weiszdornnal ment festeni.

Előzmény: johnny01 (9202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!