Keresés

Részletes keresés

trakeszv6 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 6791

basszus én is láttam azt a bodé izét , akkor azt hittem valami csöves rakta össze magának de tényleg!

Előzmény: bakibaby (6787)
bakibaby Creative Commons License 2016.02.10 0 0 6790
bakibaby Creative Commons License 2016.02.05 0 0 6789

Ezt is mi fizetjük ;-) Egy vicc.

 

bb

Előzmény: Sheme (6788)
Sheme Creative Commons License 2016.02.04 0 1 6788

Ez kedves...

Előzmény: bakibaby (6787)
bakibaby Creative Commons License 2016.02.04 0 0 6787
trakeszv6 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 6786

szerintem egyértelmü..,hogy nincs pénz a BKV-nak nem tudják fizetni a biztonsági öröket,ellenöröket.

Ez az egész dolog már nem emlékszem mikor kezdödött ,hogy minden bejárathoz raktak öröket,ellenöröket a metron (mikor? 2008-tól?)

többe kerül a leves mint a hus...

Előzmény: warr (6783)
trakeszv6 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 6785

több esélyük lessz a bliccelöknek ,kevesebb biztonsági ör és ellenör...

Előzmény: warr (6783)
Sheme Creative Commons License 2016.01.05 0 0 6784

Ha tudtam volna, nem vettem volna tegnap bérletet!

 

XD

Előzmény: warr (6783)
warr Creative Commons License 2016.01.05 0 0 6783
trakeszv6 Creative Commons License 2015.12.10 0 0 6782

majd jönnek a hekkelök,végtelenitett kártya stb.

Előzmény: bakibaby (6781)
bakibaby Creative Commons License 2015.12.10 0 0 6781
Sheme Creative Commons License 2015.12.07 0 0 6780

bérletén = bérleten

Előzmény: Sheme (6779)
Sheme Creative Commons License 2015.12.07 0 1 6779

Ja, arra én is kíváncsi vagyok.

 

De, hogy segítsek a többieknek egy infóval. Amikor a jegyautomatából veszel bérletet ÉS a nyugtát is magaddal viszed - nem, nem dobod el, mint a csikket! -, akkor látni fogod, nincs semmilyen olyan azonosító a nyugtán, amivel össze tudod párosítani a bérleten lévő bármilyen sorszámmal. Mondjuk ez baj.

 

Egy megoldás viszont van! Nem, nem vered orrba a a BKV ávósait! Nem! Tettlegesség NINCS!

 

Helyette megfordítod mindkét szelvényt és észre fogod venni, van egy folyamatosan emelkedő sorszám a hátulján. A bérletén két sorszám lesz, a nyugtán három. Egyesével emelkednek a számok és ebből világosan látszik, h a bérleted és a nyugta egy helyen lett kinyomtatva, egy papírtekercsből.

 

Ennyi.

Előzmény: trakeszv6 (6778)
trakeszv6 Creative Commons License 2015.12.07 0 1 6778

nem tudom mi lett az ügy vége...,

érdekes ha én egy jegypénztárban"hamis"bérletet kapok(amiröl én nem tudok)engemet "szivatnak" meg vele.

..mondjuk ez velem nem fordul elö, utoljára 2002-ben vettem bérletet.

Előzmény: Sheme (6777)
Sheme Creative Commons License 2015.11.12 0 1 6777

Gondolom már mindenki ismeri a történetet.

 

A hölgy hiába doktornő, sajnos nincs felkészülve a rozikkal való találkozásra - ergo a túlélési ösztöne elcsökevényesedett.

 

Ennek eredménye a linken található cikk a sajnálatos dologgal, ami a hölggyel történt.

 

Szabályok, ha a rozikkal/val találkozol és hozzád szólnak:

 

1. Udvariasan visszaköszönsz, nem anyázol, nem sietsz, mert akkor a magyar virtus beindul és direkt húzzák az időt.

 

2. Ha kéri a jegyed / bérleted, NEM adod ki a kezedből. Soha!

 

3. Ha nagyon szívóznak, h add oda, először is ragaszkodsz hozzá, h jegyzőkönyvet vegyen fel arról, h mit adNÁL oda neki. Mindent írjon szépen le: megálló helye, időpont, óra-perc, ellenőr neve, száma, mit kért.

 

4. Ragaszkodsz hozzá, h írja fel a bérleted számát, minden adatát - nehogy elfeledd, mikortól meddig érvényes, stb. Még mindig nem adtad ki a kezedből! Világos?

 

5. Mielőtt kiadnád a kezedből, megkérsz egy utast - mert biztosan van a közeledben -, hogy segítsen abban, h a szeme láttára FOGOD odaadni a jegyed/bérleted az ellenőrnek. Ha több utas van, csak neked jó!

 

6. Ha nincs utas, még mindig nem adsz ki semmit a kezedből, jelzed, odaadod, ha megengedi, h rendőrt hívj, illetve az ügyvédedet. Amíg meg nem jelennek, nem teszel semmit!

 

7. Amint leírta a bediktálásodra a jegyed/bérleted adatait, elkéred a jegyzőkönyvet, egyezteted, tényleg azt írta-e fel. Ha nem, akkor goto rewrite.

 

8. Igazolja magát, h tényleg BKK ellenőr! Igazolványa száma - szépen lefényképezed, vagy felírod. Ha nem hagyja - és nő vagy -, akkor sikítasz, h fogdosnak, meg akarnak erőszakolni. Ez többnyire felkelti a hím utastársak figyelmét irányodban és hátha segítenek lehűteni a kedélyeket.

 

9. Ha nálad az átvételi elismervény, még mindig nem adsz oda semmit! Sem a személyidet, sem a lakcím kártyád, semmit!

 

10. Ha ragaszkodik az ellenőrzéshez, akkor kiveszed a bérlet tokodból a bérleted, két kézzel fogod, és úgy világítsa meg UV lámpával. Máshogyan úgysem tudja ellenőrizni, nincs nála mobil labor.

 

11. Minek az átvételi elismervény? Mert ha kitépi a kezedből, mindig van bizonyíték a kezedben, h odaadtad neki és tényleg hívhatsz rendőrt, h erőszakkal elvették a bérletedet - ezért jó, ha esetleg az ujjaid között van egy fecni belőle, mármint a bérletedből.

 

12. Nem kell áfás számlával semmit sem bizonyítanod. Nem írom le, miért, de akinek van egy kis agya, magától is kitalálhatja.

 

A doktornőnek személyesen szívesen elmondom - fizet egy Csokis Latte Machiato-t a Mekiben nekem, egy nagyot -, hogyan kell kezelni ezeket a helyzeteket. Gondolom ennyit megér neki, h ne tintázzák össze az ujjbegyeit és inkább a családi mosolyalbumba készüljön róla fotó.

Sheme Creative Commons License 2015.09.28 0 0 6776

Egyszer látnék egy olyan utast, mit az a csávó, akit hét rendőr tudott csak lefogni.

 

Vajon a közteresek mit szólnának hozzá?

 

:-D

Előzmény: trakeszv6 (6774)
bakibaby Creative Commons License 2015.09.28 0 0 6775
trakeszv6 Creative Commons License 2015.09.06 0 0 6774

Még lemaradt:

közterület-felügyelő kényszerintézkedést alkalmazhat, amennyiben az utas nem működik együtt, de ezt megelőzően ennek következményeire is fel kell hívnia a bliccelő figyelmét. Az adatok felírása után a személyazonossági okmányokat haladéktalanul vissza kell adnia az utasnak, és tájékoztatni arról, hol tehet panaszt. 

Ha a felügyelőnek is ellenáll az utas, előbbi rendőri intézkedést kérhet, ha viszont a rendőr nem érkezik meg 15 percen belül, köteles figyelmeztetéssel elengedni.

A szabályozás azt is pontosan meghatározza, milyen ruhát vehetnek fel az ellenőrök, és hogyan kell, illetve hogyan tilos viselkedniük. Nem vehetnek fel nyitott lábbelit, rövidnadrágot, melegítőnadrágot és hivatásos eljáráshoz nem illő mintával vagy felirattal ellátott ruhát. Az ellenőröknek tilos leülni, olvasni, enni, zenét hallgatni, rágógumizni, kezüket zsebre vágni.

Nem lehet náluk esernyő, szatyor, hátizsák, ételhordó. Munka közben nem folytathatnak "intim tartalmú érintkezéseket".

Na akkor kapjatok el...most a rendörök ugyis a bevándorlókkal vannak elfoglalva(ha valaki nem tudná)

trakeszv6 Creative Commons License 2015.09.06 0 0 6773

Könyebb lesz bliccelni a BKV-n 2015.07.-töl

www.napiuzlet.com/.../674840-konnyebb-lesz-bliccelni-a-bkv-n

pár jogszabály módositással.

Újraszabályozza a BKK és a Fővárosi Önkormányzati Rendészeti Igazgatóság azt, pontosan hogyan kell az ellenőröknek és a köztereseknek lefolytatniuk az ellenőrzéseket. A szabályozás azt is pontosan meghatározza, az ellenőrök milyen öltözéket nem vehetnek fel, hogyan kell és hogyan nem szabad viselkedniük.

Csökkenteni fogják a járatokon dolgozó közterületesek létszámát: eddig naponta 50-70 fő teljesített szolgálatot az ellenőrökkel, júliustól viszont csak 20-an dolgoznak műszakonként.

Ha nem jön a rendőr, a bliccelőt el kell engedni

Változik az is, hogyan kell lefolytatni egy ellenőrzést. Eszerint a jegyellenőrzést csak az ellenőr végezheti, a közterületes sem ebben, sem a pótdíj kiszabásában nem vehet részt. Ugyancsak az ellenőrnek kell először felkérnie az utast a személyazonossága igazolására, majd ha az utas erre nem hajlandó, akkor az ellenőrnek külön fel kell kérnie a felügyelőt, hogy intézkedjen, különben a közteres nem csinálhat semmit. Ha a felkérés megtörtént, a felügyelőnek igazolnia kell magát, és el kell mondania az intézkedés okát és folyamatát az utasnak. 

Andrew1979 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 6772

Ezt most találtam:

"FIGYELEM! MEGÉRKEZETT!
Pontosan arra való, amire szeretnétek. ;-)
Mostantól letölthető az első ellenőr-figyelő alkalmazás, mely megkönnyítheti kicsit a BKV járművein utazók életét.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zosana.elfi.trial
WWW.ELFI.CC "

bakibaby Creative Commons License 2015.05.03 0 0 6771

Jó lesz ez:

 

Lenn a Blahán nincs kegyelem

Mi varázserőt képzelnek maguknak a hülye egyenruhájuktól ezek is Tovább »

forrás: Blog.hu

Sheme Creative Commons License 2014.09.29 0 0 6770

Mostanában mintha az sem lenne már elég jó. Ma reggel leszállok a villamosról, legyűröm magam a Ferenc krt-i metróhoz, hát mit látok? Fent két rozmár mereszti a szemeit, majd lent, két tagba szakadt rendőr árgus szemekkel figyel...

 

Valamit tudnak ezek, h megakadályozzák a bliccelést...

Előzmény: Törölt nick (6769)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.20 0 1 6769

Kontroll film, az a tananyag :)

Előzmény: -Smiley- (6768)
-Smiley- Creative Commons License 2014.09.20 -1 0 6768

Jó, de hivatalosan le kell szállítson, ha nincs jegyem, nem?

És ha megtagadom a leszállást akkor büntet meg.

 

Nincs valahol egy ellenőrök tankönyve, vagy oktató könyve amiből tanulnak? :)

Előzmény: Mikey-Soft (6767)
Mikey-Soft Creative Commons License 2014.09.20 0 0 6767

Gondolod, hogy felajánlja, hogy leszállj? Azzal a céllal száll fel, hogy ha nincs dokument, akkor büntessen. Az egy dolog, hogy erre brazírozik mindenki, hogy elkerülje a büntetést ezzel a kiskapuval, de az ellenőrnek feltett szándéka, hogy ne kerüld el a büntit...

Előzmény: -Smiley- (6766)
-Smiley- Creative Commons License 2014.09.19 0 0 6766

Olyan kérdésem lenne, hogy mi a hatályos jogszabály ellenőrzéskor?


Először az ellenőr köteles leszállítani ha nincs jegyem?  

Vagy visszatarthat a járművön és megbüntethet? 

 

Úgy hallottam először fel kell ajánlani a leszállást. 

Sheme Creative Commons License 2014.08.18 0 0 6765

Mondjuk ha a csóka a vérmesebb fajtából lett volna, amikor jön egy autó, megragadja a grabancuknál azt a két f.szt és kirántja magával az úttestre mind a kettőt.

 

De remélhetőleg nem Dugovits Titusznak hívják a tagot.

 

Mellesleg tudja valaki ki volt az? Elmondhatná itt a fórumon, pontosan mi történt.

 

Egyébként meg siralomvölgy, amit csinálnak ebben az országban.

9500Ft-ért ketten rád másznak - még jó, hogy nem akasztottak be, nem?

Miközben egyesek milliókat sikkasztanak... vagy a Horváth András féle ÁFA csalás ügyet sem akarják felderíteni, de a kis piszkokat meg egrecíroztatják.

 

Miért? Mert csak a becsületes embert lehet b.sztatni. /Visszavonom, ha a csóka hazudott./

Előzmény: Törölt nick (6764)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.15 0 0 6764

Egyszerűen már mindent leírtak amit a témáról tudni kell, nem lehet újat mutatni.

 

Mellesleg már a bérlet sem véd meg feltétlenül ha épp olyanja van az ellenőröknek/köztereseknek, nemrég került fel egy videó, ahol kilöknek az úttestre valakit majd percekig nyomják le a földre, közben kiabál, hogy hagyjanak már éves bérletem van,  a videó végén el is engedik, mivel rájöttek ,hogy melléfogtak.

Előzmény: trakeszv6 (6763)
trakeszv6 Creative Commons License 2014.08.09 0 0 6763

jó ez a forum csak en vagyok itt,de megértem mivel mar mindent figyelk a ngyzestver.

trakeszv6 Creative Commons License 2014.05.29 0 0 6762

anyagias vagy ,én elböl bliccelek,nekem a munkáltatóm fizetné a 80valahány százalékát,inkább benzinpénzt kérek.

Előzmény: Sheme (6757)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!