Keresés

Részletes keresés

peterch Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77915

Szia !

" Vagy a fogyasztókat próbálja arra a fázisra terelni, amelyiken a HMKE működik. "

Azért gondoljál bele mélyebben a dologba !  Abban az idöszakban , amikor számottevö termeléssel bír a HMKE , akkor valóban az lenne a megoldás , amit írsz . Viszont mi van azzal az idöszakkal , amikor teljesen , vagy nagyobb részben a hálózatról vételezel ?  Egy nem szimmetrikus terhelést okoznál . Véletlen elöfördulhatna olyan helyzet is , hogy figyelmetlenségböl egy fázison fog lógni több nagyobb fogyasztó a házakban . A hálózatnak sem lenne jó .

Előzmény: tarejos (77914)
tarejos Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77914

Ez jól hangzik, de az inverter honnan tudná, hogy te melyik fázison fogyasztasz épp nagyobb mértékben?

Egyébként nem értem teljesen a felvetést.

A mérő egyszer számolja a kitolt többlettermelést, ezen kívül számolja azt, ami befelé jön.
A kettő különbsége az, amit számláznak.

A megoldás részben az, hogy
- 3 fázisú HMKE-t telepít valaki és igyekszik a fogyasztást is szépen elosztani a fázisok közt. Persze ez egyfázisú nagyfogyasztók esetében nyilván nem működhet tökéletesen.
- Vagy a fogyasztókat próbálja arra a fázisra terelni, amelyiken a HMKE működik.

Akárhogy is nézzük, a cél az, hogy a megtermelt energiát minél nagyobb részben azonnal helyben elfogyasztani.
Nyilván ez nem egyszerű, a többség (én is) úgy méretezzük a rendszert, hogy éves szinten fogyasszuk el a megtermeltet.
Viszont az is biztos, hogy minnél több HMKE működik (és ugye itt vannak az ipari méretűek is), annál nagyobb ingadozás val a megtermelt energiában, annál nagyobb kapacitású
"gyorsreagálású" erőművet kell fenntartani (építeni), hogy mindig legyen elegendő energia, vagy a napos időben keletkező többletnek kell piacot találni gyorsan változó termelés mellett.

Amíg a tárolás meg nem oldódik, ezeket a költségeket a fogyasztókra és - részben - a termelőkre (is) lőcsölik.

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (77909)
peterch Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77913

Pontosan ezért akarom megtudni a valós megoldást . Ha a villanyóra nem összegzi a pillanatnyi betápot és a fogyasztást , akkor ugye a szolgáltató kétszer számlázza az RHD-t . Elöször , amikor a nálam megtermelt energiát a szomszéd elfogyasztja , így neki és másodszor , amikor én vételezem a plusz betáplált energiát a hálózatból , akkor meg nekem .

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (77912)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77912

A villanytársaság ezt nem fogja megcsinálni, mert az RHD-n így keres nem is keveset. Sőt ezen keres igazán.

Előzmény: peterch (77911)
peterch Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77911

Szia !

Nekem 3 fázison van a ház és egy fázisos invertert ajánlanak . Azzal nálad sem lenne gond , hogy az inverter szimmetrikusan elosztva adja a megtermelt energiát , mert neki az a dolga . A probléma a villanyórában rejlik . Annak kellene az összesen betáplálásra álló energiát és az esetleges egyidöbeni vételezést összegezni és csak arra az oldalra írni a fennmaradt töbletet , ami a fogyasztás , vagy a betáplálás oldalán keletkezik . 

vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77910

Praktikus az lenne, ha elsősorban a helyben fogyasztást kompenzálná.

vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77909

Egyébként érdekes kérdés, hogy nekem is aszimmetrikus a fogyasztásom, de úgy látom, hogy az áramerősséget egyenletesen tolja ki az inverter mindhárom fázisra.

Azaz hiába van nagyobb fogyasztóm az egyik fázison, akkor is három fázisra elosztva tolja be a hálózatba a teljesítményt, ha egyébként mondjuk az egyik fázist teljesen le lehetne terhelni és a mező le tudná adni a szükséges teljesítményt.

Pl. villanyrezsó, vagy egyfázisú motor pl. szivattyú megy rajta.

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (77908)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77908

Három fázison is fennáll a probléma.

Egyébként meg meg kell kérdezni és írni a minisztériumnak.

Előzmény: peterch (77905)
peterch Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77907

Pontosan a szolgáltató emberével beszélgettem . Töle várom a választ és a referencia adatokat .:-)

Előzmény: kiggyo (77906)
kiggyo Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77906

Írásban kérdezd meg a szolgáltatót, ha kapsz hivatalos választ akkor minden ok.

Előzmény: peterch (77905)
peterch Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77905

Szia !

Ha valóban úgy mérne , ahogyan mondta a srác a ZSE-töl , akkor minden ok . Végre felszereltetném a rendszert . :-)

Viszont , ha úgy mér , hogy az egy fázison betápláltat regisztrálja , a másik kettön vételezettet ugyanabban az idöben úgyszintén regisztrálja , akkor nálam ez jogtalan haszonhoz juttatná a szolgáltatót . Amit az RHD egy részének jogtalan kiszámlázása okozna . Ez a rész volna az , amit eltudtam volna helyben használni , de mivel 1 fázison táplált be , a fogyasztás meg a másik két fázison volt , így nem tudtam elhasználni , holott megtermeltem .

Előzmény: kiggyo (77904)
kiggyo Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77904

"Hiszen abból nincs semmi bevételük ."

Még. De ha lenne RHD a betáplálásra máris más lenne a helyzet.

Erősen gondolkodom hogy írásban megkérdezem hogy kellene működnie nálam, és milyen jogszabályok alapján csinálja amit csinál.

Előzmény: peterch (77903)
peterch Creative Commons License 2021.06.05 0 0 77903

Szia !

Akkor szerinted lehetséges az a verzió , hogy összegzés után írja a villanyóra a feltöltést , vagy a fogyasztást és nem párhuzamosan egyidöben ?  A ZSE is Eon csoport tag . Mivel még nem kaptam meg az infóanyagot , így csak várni tudok és rágódni , hogy mikor mi az érték , amit a megtérülésszámításhoz használhatok .:-) Nem mindegy , hogy 8-9 év , vagy 20 év .

M.o.-on mit nyernek a szolgáltatók azzal hogy külön mérik a feltöltött mennyiséget az egyik fázison és a másik kettön meg az esetleges fogyasztást vételezésnek ?  Hiszen abból nincs semmi bevételük .

Előzmény: erbe (77902)
erbe Creative Commons License 2021.06.05 0 0 77902

A válaszoknak csak akkor lenne értelme, ha szlovák területről érkeznének. Nem valószínű, hogy egységes az áramszolgáltatók gyakorlata. A mérőket meg úgy programozzák, ahogy akarják. :-(

Előzmény: peterch (77901)
peterch Creative Commons License 2021.06.04 0 0 77901

Szia !

Pontosan erre emlékeztem én is . Mondtam a szakinak , hogy én úgy emlékszem , hogy külön jegyzi . Azt ígérte , átküldi az összes infót , de még nem érkezett meg .  Ezért is érdeklödöm itt is , hogy ki hogyan tudja , vagy kinél hogyan mér a villanyóra . Nem mindegy , mert ha összegezné , akkor volna értelme belevágnom végre a telepítésbe .:-)  Durván számolva 8-9 év lenne a megtérülés úgy , hogy nincs szaldó . Csak virtuális akku , aminél mint már régebben is írtam , az RHD-t fizetni kell vételezéskor .

Előzmény: kiggyo (77900)
kiggyo Creative Commons License 2021.06.04 0 0 77900

Programozás kérdése, DÉMÁSZ területen 2 rendszert ismerek ilyen konfigurációban, egyik sem így működik sajnos. Mértem többször, nem összeget hanem egyszerre pörög a 2 regiszter.

Előzmény: peterch (77899)
peterch Creative Commons License 2021.06.04 0 0 77899

Sziasztok !

Ma megkerestek telefonon a ZSE-töl ( Szlovákia ) olyan mint M.o.-on az Eon . Azt állítják , hogy a háromfázisú rendszeremre  a házamban , ha telepítenek egy egyfázisú napelemmezöt ( 3kWp ), akkor a villanyóra összegzi a pillanatnyi fogyasztást és a betápot  függetlenül attól , hogy például az L1-en betáplálok 3kW-al és az L2-L3-on pedig éppen vételezek 2,5kW-al . Szerintetek , akiknek ilyen háromfázisos rendszerre van telepítve 1 fázisos HMKE , annál valóban így számol a villanyóra ?  Múltkorjában volt ez itt téma , csak nem tudom mi lett a hivatalos végeredmény . :-(  

Segítenétek a tisztánlátásban ?

Elöre is köszi !

gaborb. Creative Commons License 2021.06.04 0 0 77898

:)))

Előzmény: lafanc (77896)
_koko_ Creative Commons License 2021.06.02 -1 0 77897

Enphase vs Fronius (Inverters vs micro inverters)

https://www.youtube.com/watch?v=TqOw43-hbjc

lafanc Creative Commons License 2021.06.02 0 0 77896

És ha megnyomod a gombot alul? :)  

Előzmény: gaborb. (77895)
gaborb. Creative Commons License 2021.06.01 0 0 77895

Sziasztok!

Solar Edge inverter-ügyben kérnék segítséget.

2 db van üzemben, különböző városokban és mindkettőnél ugyanazt a jelenséget tapasztalom.

A kijelző sötét, az alkalmazás nem mutat semmit, de a villanyórán látszik, hogy tölt a rendszer.

Mi lehet a hiba ill. hogyan lehetne orvosolni a fenti problémát?

Az egyik helyen változott ugyan a wifi kód, de a másikon nem. Ez amúgy is -ha jól gondolom-, max. az inverter és az alkalmazás közötti kommunkikációban okozhat gondot, nem pedig az inverter kijelzőjének működésében.

Köszi a válaszokat.

Sok napot!

G.

östermelő Creative Commons License 2021.05.29 0 0 77894

Nálam két 20kW-os inverter van (fronius),feszültség alapú szabályzás beállítva. Az egyik inverter 1V-al magasabbra állítva így az általában nem szabályoz le (de érdekes módon viszont van mikor az szabályoz le,de ez ritka).

Itt egy mai felvétel mikor leszabályzott az 1-es inverter. Mindkettő csúcson ment,és az 1-es inverter kicsit csökkentett a teljesítményen csak. És megoldódott a probléma. A zaj nem az inverterből jön,egy gépsor dolgozik mellette.

Azért kíváncsi lennék mit variál az inverter  ilyenkor,mert a teljesítmény igazából nemigen csökken.

https://www.youtube.com/watch?v=zTkjsSCBZeY&ab_channel=M%C3%A9zgaAlad%C3%A1r

Előzmény: KokoTibor (77893)
KokoTibor Creative Commons License 2021.05.28 0 0 77893

Ez így szimpatikusabb...

Előzmény: yamahari (77891)
peterch Creative Commons License 2021.05.28 0 0 77892

Szia !

Tudod nekem nincs HMKE-m , ezért csak elméleteket gyártok !

Én konkrétan arra gondoltam , hogy a szomszédod van a trafó és Te közted . Elméletem következik , amit a görbék alapján írok : A szomszédod rendszere kezd idöben hamarabb termelni ( ezért kérdeztem , hogy az keletebbre van-e ? ) . Majd amikor a tiéd is kezd nagyobb teljesítményen termelni , akkor ugye a szomszéd rendszere két oldalról emelkedöfeszültséggel találja magát közrezárva . Ha a hálózaton a mögötted lakók nem fogyasztanak elegendö áramot , akkor minden ponton emelkedik a feszi , nálad , a szomszédnál és a szomszéd és a trafó közti vonalon is . Szerintem , ha Te letiltanád a rendszeredet , akkor a szomszédé vagy abszolut nem tiltana le , vagy csak nagyon ritkán .

Aztán lehet , hogy marhaság amit írok ! Akkor bocsi , de egy próbát megérne egy napsütéses déli idöszakban .:-)

Előzmény: KokoTibor (77889)
yamahari Creative Commons License 2021.05.28 0 0 77891

Így alakul az űjraindulás helyett.
HA be van állítva ... a feszültség függő teljesítmény csökkentés.

Előzmény: KokoTibor (77882)
yamahari Creative Commons License 2021.05.28 0 0 77890

A telepítő által... pl.

Előzmény: KokoTibor (77888)
KokoTibor Creative Commons License 2021.05.28 0 0 77889

A trafót nem tudom hol van... azt hiszem nem oszlopon van hanem épületben vagy 2-3 utcával arrébb, szerintem az már mindegy hogy 300m vagy 320m , nem?

Előzmény: peterch (77887)
KokoTibor Creative Commons License 2021.05.28 0 0 77888

Ez a profi menű hogy érhető el?

Előzmény: yamahari (77886)
peterch Creative Commons License 2021.05.27 0 0 77887

Még egy kérdés , ha nem gond ! A trafóhoz a szomszédod van közelebb ?

Előzmény: KokoTibor (77884)
yamahari Creative Commons License 2021.05.27 0 0 77886

A froniusnak a profi menűben elkell magyarázni, hogy ilyenkor ne tiltson le.
Hanem tartsa a ~253 Voltot... az utca felé, szükség szerint lecsökkentett termeléssel.
(az U LONGTIME LIMIT és Volt. dep. Power Red menüpontokban lehet).

Aztán panaszt tenni a szolgáltatónál a túl magas feszültségre.
Amire majd kirakja az adatgyűjtőt a csatlakozásra és az tetten éri a jelenséget.
(ha szerencsés az időjárás is hozzá...)

Előzmény: KokoTibor (77882)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!