Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.08 0 0 5380

Sziasztok!

 

Igaz, hogy nem hagyományőrző a téma de a többi íjász fórumban kb. 1 éve nincs hsz.

Szóval abban szeretnék segítséget kérni, hogy tervezek egy csigás íjat venni. Az ismert amerikai márkákon túl feltűnt a piacon a CHASER ill. a PL-ARCHERY márka is.elég jókat irnak róluk és árban is jók,  némileg olcsóbbak , mint a világmárkák.A gond az, hogy sehol ne találok olyan infót, hogy hol gyártják ezeket az íjakat.

Lehet hogy kínaiak?Persze azokban is van jó minőség de szeretnék biztosra menni.Szóval aki tud ezekről bővebb infót, kérem írja meg.

Előre is köszönöm!! 

z.ozzy Creative Commons License 2012.03.19 0 0 5379

üdv!

 

kérdésem lenne az alábbi íjról, hogy mit érdemes róla tudni http://www.expressz.hu/sport/egyeb/hirdetes-30574563/ milyen korosztálynak, ill kiknek ajánlott

köszönettel: NyZ

ottofon Creative Commons License 2012.02.12 0 0 5378

Van egy Kassai féle csigáj íjam aminek elszakadt az acél feszítő húrja. Lehet nem így hívják, de a lényeg hogy elszakadt. Tud valaki segíteni hova vihetném javításra? Bp vagy környéke előnyben.

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.07 0 0 5376

köszönöm szépen!

Előzmény: rum-cájsz (5375)
rum-cájsz Creative Commons License 2011.07.05 0 0 5375

Kassainak van a csikó íjja:

http://webshop.csodaszarvas.eu/index.php?lap=96&param=1&center=uj_termekek&term_id=458

 

Vagy ebben a boltban van még két másik is a Nomád és a Szkíta.

http://webshop.csodaszarvas.eu/index.php?lap=96_114

 

Az én gyerekemnek (9 éves) ez az utólsó Szkíta van, és elégedett vele.

Előzmény: Törölt nick (5374)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.04 0 0 5374

12 éves gyereknek szeretnék hobbi tradicionális íjat venni. Kezdő szintre.

 

tudna valaki ajánlani. Nem baj ha nem kerül egy vagyonba... :)

 

 

-Minarik- Creative Commons License 2011.06.29 0 0 5373

A tukorrel aproblema, hogy az uveg frontjan kell foncsorozni, hogy ne legyen kettos tukrozodese a reszleges visszaverodestol, ami a hatso sik foncsorozasa eseten jelentkezik. Az ezustnitrat foncsorozas, ami otthon elkeszitheto gyorsan oxidalodik vedelem nelkul a levego CO2 tartalma miatt. A masik megoldas az aluminium foncsor dragabb mint egy olcso M42-es vagy oreg Nikon obi amit fel lehet aldozni ilyen essetben.

Előzmény: Törölt nick (5372)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.29 0 0 5372

Holivúdban azt is lefilmezték, ahogy MOZDONY csapódik a kamerának. Ami azért komolyabb, mint egy vacak farudacska :)

A trükk, hogy a kamera oldalt volt, védett helyen és a felvételre TÜKRÖT használtak. Az tört össze :)

 

Előzmény: -Minarik- (5371)
-Minarik- Creative Commons License 2011.06.29 0 0 5371

Masik, hogy veszel egy olcso M42-es obit es a gepet beteszed egy kivagott falap moge.

Előzmény: -Minarik- (5370)
-Minarik- Creative Commons License 2011.06.27 0 0 5370

Asol egy godrot, beleteszed a gepet. Fole 45 fokban az ijaszok fele nyitottan feltamasztassz egy fel collos retegeltlemezt egy ruddal amin egy madzag van amit egy haverod feszesen tart. A tobbit talald ki. 

A legjobb megoldas a plexi, ha egyutt tudsz elnia minosegromlassal.

Előzmény: MoBiBenc (5366)
Motun Creative Commons License 2011.06.27 0 0 5369

Gondolom inkább nyílzápor de nem is ez a baj.

Az íj nem gond a gépre, az marad a tulajdonosnál.

Azzal több van hogy ha vastag acélüveg mögé bujtatod a kamerát akkor az a minőséget (fotó) nagyban lecsökkenti.

Grózer és a Kassai teszteltek becsapódást. Nem tanácsolom hogy kitedd a kamerát ennek.

A nyílzáporon a standart 45'-ban lövünk, ez pedig a becsapódásnál (zuhanás) a legnagyobb erővel csapódik be.

A Grózerék szerint ideális becsapódási szög esetén képes  bezúzni a katonai rohamsisakot.

Több százból meg ha csak egy ideális szög akad, a kamerának annyi.

 

 

 

 

Előzmény: MoBiBenc (5366)
PETYUS Creative Commons License 2011.06.22 0 0 5368

Mit szeretnél kihozni a képből?

Megpróbálom elképzelni, de szerintem ebből nem lehet látványosat.

Olyan üveggel biztos meg lehet csinálni, amilyenből a vadászrepülőgépek szélvédője készül. De a nyílvessző is eltörik, ha eltalálja.

Előzmény: MoBiBenc (5366)
PETYUS Creative Commons License 2011.06.22 0 0 5367

Az nagy baj, amikor már az íjak repülnek. ;O)

Előzmény: MoBiBenc (5366)
MoBiBenc Creative Commons License 2011.06.22 0 0 5366

Sziasztok!

 

Remélem jó helyen kopogok, nem igazán találtam másik - a kérdésemnek megfelelő - topikot.

 

Most szombaton lesz egy íjzápor rendezvény/program ópusztaszeren, és ott szeretnék egy az átlagtól eltérő fotót készíteni.

 

A fényképezőgépet egy biztonsági plexi/üveg mögé raknám a földre a cél helyére, távolról oldanám ki, az íjászokkal (és repülő nyilakkal) szembenézve.

Biztosnági szempontból vannak kétségeim, a "dobozt"/ plexit még nem tudom, milyen szögben és hogyan tudom elhelyezni, de valószínű csakis az íjakra merőlegesen tudnám elhelyezni, hogy a kép megfelelő legyen...

 

Mekkora sebességgel érnek célt ezek az íjak, miből van a hegyük? Ha egy kis darab ilyen biztonsági plexit rakok a gép lencséje elé (a gépet egyéb fém házba rakom) a nagyobb darab plexin kívül, megóvhatja-e az a fényképezőt.

Vagy egyéb ötlet - hogy ha egy plexire már x°-ban érkeznek a nyilak (10-20°), akkor lecsúszik-e róla a nyíl - azzal elkerülve hogy betörjön. Mert talán egy bizonyos fokban le tudnám süllyeszteni a gépet és a felette levő plexit, hogy a nyilakkal 110-130°-os szöget zárjon be...esetleg.

Egyéb ötlet? Vélemény?

(Az a tény, hogy ez hogyan nézne ki képen, most "lényegtelen" - amennyiben persze biztonságteknikai szempontból megoldható - mert veszteni nem veszthetek, és amíg nem tapasztalunk, nem tudhatjuk milyen lehet :) mondjuk be van borulva az ég, és tüzes nyilakat lőnnek ki :))

 

Köszönöm eléőre is, hogy elolvastátok, véleményeteket örömmel várom/fogadom :)

 

Bence

www.molnarbence.com

baldone Creative Commons License 2011.03.28 0 0 5365

Ha esetleg van valakinek, online fomrában íjászattal kapcsolatos könyve az elküldhetné mailban, vagy dobhatna ide egy linket!

Köszi szépen! A Hack Antal féle könyv már megvan!

Üdv:

Sanya

Motun Creative Commons License 2011.03.24 0 0 5364

Ennek az az oka hogy a fennt nevezett csoportok nem kérték az oldalnál hogy felkerüljenek.

A felkerülés nem automatikus.

A lap alján van egy "kapcsolat a lap szerkesztőjével" ill. "linkajánló" lehetőség, ott kell megtenni a lépéseket.

És akkor felkerül a listára.

Minden további nélkül.

 

Valszeg az álltalad említett csoportok nem éltek ezzel a lehetőséggel, s akkor hogy nincsenek fenn nem az oldal hibája, amit bűnül nekik felróható.

 

 

 

Előzmény: Biovadász (5363)
Biovadász Creative Commons License 2011.03.24 0 0 5363

Csak ami hirtelen szemet szúrt, nem néztem át az egészet:

 

Rajta van a Nap Párducai, ami vitathatatkanul jó kis csapat, de nem egyesület, se semmilyen hivatalos társadalmi szervezet.

Viszont nem látom rajta az Eleven Világot, ami az összes szakág eredményeit nézve talán a legeredményesebb íjász egyesület.

Továbbá nem látom a listán a Spirál, Tipográfia, SPOT, RIE, Palotai, Feketemedve, Koppány egyesületeket, pedig ezek sem a "noname" kategória.

 

Szóval aki a lakhelye közelében keresgél az nézegessen a guglin és a MÍSZ honlapon a tagegyesületek között is.

Előzmény: Motun (5362)
Motun Creative Commons License 2011.03.24 0 0 5362

Hopppá, és az melyik is lenne??????????

Ki marad le?????

Előzmény: Biovadász (5360)
Biovadász Creative Commons License 2011.03.23 0 0 5361

ellenben ahogy látom rátett olyat, ami nemis bejegyzett egyesület, hanem csak összecsapódott haveri kör. :)

 

Szóval aki keresgél az nézelődjön máshol is és a kiválasztottnak nézzen utána hogy mi is az.

Előzmény: Biovadász (5360)
Biovadász Creative Commons License 2011.03.23 0 0 5360

Azért látszik ennek a linkgyűjteménynek a készítőjéről, hogy az egyik legnagyobb és legeredményesebb egyesület tagjaival nincs nagy haverságban, mert ki is hagyta szépen a listáról. :)

Előzmény: Motun (5359)
Motun Creative Commons License 2011.03.23 0 0 5359

Szeva...

Én Szombathelyi vagyok, de nézz körbe az  http://ijaszegyesulet.lap.hu/  oladalon.

És a  talán van oylan egyesület ami megközelíthető.

Előzmény: baldone (5358)
baldone Creative Commons License 2011.03.23 0 0 5358

Sziasztok

 

Még kezdő vagyok, egyenlőre csak szakkönyvekből meg videókból tájékozodtam az íjászatról. Mielőtt megvenném az első felszerelésem, szeretném kipróbálni magam a gyakorlatban is! GYőrben vagy a környékén tudtok íjászklubról akiknél kipróbálhatnám ezt a sportot?

 

Nagyon szépen köszönöm!

 

Tisztelettel:

Kovács Sándor Attila

Ybrik Creative Commons License 2011.03.07 0 0 5357

Liskány 34 fontos íj eladó. Jár hozzá tegez 10 vessző karvédő és egy vászontok az íjhoz.

25e Ft. Jelenleg a fővárosban tartózkodik.

Légyszives csak telefonon keressetek: 30 470 21 77

Chronoss Creative Commons License 2010.11.20 0 0 5356

Üdvözlet!

 

Miskolcon keresek olyan helyet, ahol íjjal gyakorolhatnék szabadtéren. Tudtok javasolni valamit?

Holnap mennék is:)

 

punktkugeln Creative Commons License 2010.10.17 0 0 5355
Tisztelt Fórumtársak!

Kissé ki fogok lógni a long bow-val a steppei íjak közül, ezért előre is elnézést kérek, de ez is hagyományos íj. :-)

Egyéb projekt miatt eladóvá vált egy újszerű állapotú, jobbkezes Gelencsér-féle long bow.

70" hosszúságú a jószág felajzatlanul, 28"-ra feszítve 44 # erejű.

A középrész bőrözve van (sötétzöld / alapszín - és világosbarnás-narancsos színű / a fonat - bőrrel), ami akár le is szedhető nem tetszés esetén, viszont célszerű. A kifutón egy kis darab kengurubőr (nem vicc, tényleg!) található. Vesszőtartó beékelés van rajta, de nem számít ablakosnak az íj, tehát csak akkora, hogy tradicionális versenyeken is engedik indulni.

4 réteg kőrisfából illetve valami ipari műgyantából (erről a készítő tudna többet) laminált az íjkar, az íjkarok végén pedig az húrt (ideget) akasztó fülek borítása bivalyszaru. Az íjkarok hasa és háta sötétbarna, az oldala természetes, a kőris világos színe.

Szövetzsák, szállítás közbeni sérülés elleni védőborítás (Armstrong Armaflex), és egy pót ideg jár hozzá.

38.000,- Ft-ot kérek érte. Szekszárdon kipróbálható és átvehető. Postára sajnos nem adom a sérülésveszély és a félreértések elkerülése végett. Nagy ritkán Bp-en is átvehető, amikor följutok egyéb ügyben.

20 / 226 15 22

A háttéren pedig nem vigyorogni! :-)

Fonixx Creative Commons License 2010.09.05 0 0 5354
Ha ki akarod próbálni az íjászatot vagy szeretnél a belvárosban eljárni valahova lőni, akkor gyere el a Hun Szövetség íjászklubba!

Helyszín: V.ker Semmelweis u 1-3. (Magyarok Háza)

szerda: 17-19 h-ig szabad íjászat

19-21 h-ig edzés

csütörtök: 17-21 h-ig szabad íjászat

szabad íjászaton: saját íjjal 400 Ft/óra; bérelt íjjal 600 Ft/óra

edzésen: saját íjjal 800 Ft/ alkalom; bérelt íjjal 1000 Ft/alkalom
Brandyman Creative Commons License 2010.09.04 0 0 5353

@Papamaci2:

 

Sikerült eljutnod a Kerecsen boltba?

Biovadász Creative Commons License 2010.08.26 0 0 5352
RTK = Rákosmenti Testedző Kör

Előzmény: Törölt nick (5351)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.25 0 0 5351
Akkor ezért nem értettem a rövidítést!

RTK - Rákosmenti Íjász Egyesület ???

Nem baj, legalább nem mentek messzire. Ez nekem fontos, hogy suli után át tudjak érni a gyerekkel az edzésekre.
Előzmény: Biovadász (5350)
Biovadász Creative Commons License 2010.08.25 0 0 5350
A RIE az szétugrott, még léteznek, de nem nagyon aktívak.

A nagy (és aktív) részükből lett az RTK íjász szakosztálya.

Én meg elbambultam, ezért kevertem a RIE-t az RTK-val, elnézést. :)
Előzmény: Törölt nick (5348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!