Keresés

Részletes keresés

Fülöpmami Creative Commons License 2006.02.03 0 0 1315
ha meglatom a hiradoban hogy allatkinzo bortonben van vegre, eletem egyik legszebb napja lesz!
Előzmény: Artificial Intelligence (1314)
Fülöpmami Creative Commons License 2006.02.03 0 0 1313
nehez harc ez, de hipoval nem sokra megyunk!!
buntetni kellene, csunyan buntetni, allatvedelmi rendorseget felallitani, dehat ez eros utopia, sajnos!
Előzmény: Artificial Intelligence (1312)
Fülöpmami Creative Commons License 2006.02.03 0 0 1311
nem mostanaban. a mi kornyekunkon szuk kennelekben elik le eletuket szebbnel szebb kutyak. statuszszimbolumok, de a kert is.
Előzmény: Artificial Intelligence (1310)
Fülöpmami Creative Commons License 2006.02.03 0 0 1309
rettenetes sorsa van:)
Előzmény: Artificial Intelligence (1308)
Pinkikutya Creative Commons License 2006.02.03 0 0 1307

Tegénke!

Mr. Vitamin ugye azért nem koplal?

Előzmény: Artificial Intelligence (1305)
Tibbe Creative Commons License 2006.02.03 0 0 1306
vau vau Vauka:)
Előzmény: Artificial Intelligence (1303)
Fülöpmami Creative Commons License 2006.02.03 0 0 1304
igazi kis jegesmaci:) vagy macilany?
Előzmény: Artificial Intelligence (1303)
Fülöpmami Creative Commons License 2006.02.02 0 0 1302
haho!

pinki!!!!


mzperx jelentkezz!
Pinkikutya Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1301
hát igen. az ilyen ember tudja milyen a kutya őszinte és feltétel nélküli szeretete :-)
Előzmény: Fülöpmami (1300)
Fülöpmami Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1300
egyszer a tv-ban lattam egy fiatal sracot, az nyilatkozta azert nem meg y a szallora mert oda nem viheti a kutyat.
Előzmény: Pinkikutya (1299)
Pinkikutya Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1299

az biztos. nem egy össze aszott kutya volt, hanem mint aki tök mindegy hogy hol, de örül, hogy a gazdival lehet.

 

egyszer olyat is láttam, hogy a hajléktalan szendviccsel etette a kutyáját. gondolom hogy kutyatápra nem tellik, és így a megszerzett kaját megfelezte a kutyájával. :-)

Előzmény: Fülöpmami (1298)
Fülöpmami Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1298
nem ratok gondoltam, az biztos hogy annak a kiskutyanak az illatos ut es a lakaslet kozul nem ketseges hogy melyik volt a jobb alternativa.

nagyon meghato lehetett a hajlektalan a kutyussal. talan az a kutyus jelenti neki a csaladot, a szeretetet.
Előzmény: Pinkikutya (1297)
Pinkikutya Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1297

Hát, én is követtem már el ilyen hibát, csak nem kutyával.

Igazából Kiskutyának jóra fordult a sorsa miután kijött az illatosról, és szerintem egy hónap egyedül lét, egy lakásban még mindíg jobb mint sosem látni az illatos virágokat, egy csörgedező patakot, vagy együtt aludni a gazdival :-)

 

Tengap láttam egy hajléktalant, amikor este mentem melózni, és a hajléktalan egy kis széken ült, mellette egy kutya, aki alá rengeteg karton lap volt téve, és a kutya be volt bugyolálva egy jó vastag takaróba úgy, hogy cska a feje látszott ki.

 

Ez aztán a szeretet. a gazda megfagy, de a kutyája legalább melegen van

Előzmény: Fülöpmami (1296)
Fülöpmami Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1296
a baj az, hogy sokan nem gondoljak vegig a kutyatartassal jaro jo esetben 15-2o evig tarto allando gondoskodast, nem is sejtik milyen problemak johetnek menetkozben, csak hirtelen felindulasbol vesznek egy kiskutyat.
Előzmény: Pinkikutya (1292)
Fülöpmami Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1295
igazabol nem lett volna baj, ha ki van pakolva, nincs veletlen szaporulat, es kesobbi mehgyulladasok stb problemak kivedhetoek.
Előzmény: Pinkikutya (1293)
Pinkikutya Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1294
Pinkikutya Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1293
Képzeld mami. Kiderült, hogy Kiskutyácskát nem kellett végül is kipakolni. csak egy félre értés volt. (vagy rosszindulató tréfa valakitől)  Mindene a helyén van. :-)
Pinkikutya Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1292
Hát persze. ez most kicsit morbid, de a gazdinak még dagadhat is a mejje, hogy a kutyája ennyire ragaszkodik. persze nem jó neki, de ez sajna egy ördögi kör. a gazdi nem szeretne megvállni a kutyutól, a kutyu a gazdival szeretne lenni, tulképpen mindketten ugyan azt akarják. de sajnos néha meg kell lépni azt a lépést amit nem szeretne az ember, ha a kutyus érdekét nézi.
Előzmény: Fülöpmami (1291)
Fülöpmami Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1291
nem veletlenul nevezik a kutyat, cicat tarsallatnak. foleg a kutyus igenyli nagyon az ember tarsasagat, ha egesz nap egyedul van bezarva egy lakasba az biztosan nagyon rossz neki, igazabol hibaztatni sem lehet ha szetrag ezt-azt, unalmaban, idegessegeben.
Előzmény: Pinkikutya (1290)
Pinkikutya Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1290
Igazából nem volt úgy zűrös kutyus, megrágcsálta az ajtót, de ezzől függelten aranyos volt. Mondjuk nem nagyon volt szegény szobatiszta, azt írtam, dehát sosem kellett neki az lenni. ezért sem volt jó neki a lakásban, mert hát főleg ha az ember sokáig dolgozik, nem is marad rá sok ideje. :-/ jobb neki a kertes házban, meg ott sokszor lát embereket :)
Előzmény: Fülöpmami (1277)
Pinkikutya Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1289

Tényleg nehéz ügy.

Mindegy, előbb mennék wc-s néninek, mint dolgoznék az illatos úton

Előzmény: Fülöpmami (1288)
Fülöpmami Creative Commons License 2006.01.23 0 0 1288
en sem tudnek, de nem voltam meg ilyen helyzetben. vajon mit csinalnek ha azt mondanak ha most megfogok 3-at es viszem, a tobbinek vege? biztos megfognek 3-at es vinnem, milyen alapon valogatnek, fogalmam sincs...
Előzmény: Pinkikutya (1287)
Pinkikutya Creative Commons License 2006.01.23 0 0 1287

igen. igazából még a szukáknak is kevesebb lehetőség jutott, hacsak nem ivartalnított.

az a baj, hogy ugye a felelős állattartásban nem csak az van benne, hogy megetetjük, hanem hogy vigyázunk is rá. mindenféle téren.

 

egyébként én akkor sem tudnék szelektálni, még ha öreg is, akkor is joga van az élethez.

 

Előzmény: Fülöpmami (1286)
Fülöpmami Creative Commons License 2006.01.23 0 0 1286
hat talan az alapjan lehet valasztani, hogy mekkora az eselye az orokbefogadasra.
allitolag a fekete kutya a leginkabb nem keresett, szvsz rosszabbak az eselyei egy idosnek is.
ez az altatas nagyon aljas dolog, azt kellene elerni, hogy felelosseggel tartsanak allatokat az emberek. nyilvan az elkoborolt kutyakat akkor is befognak, de normalis korulmenyek koze es megtalalna a gazda. mellekesen en az osszes kiskutyat csipeznem, es ha megtalalnak egyet kidobva szepen elmehetne a gazdiert a meseauto, es elvinnek bilincsben. rogton tobb ivartalanitott, es kevesebb kobor allatt lenne.

nalunk ez szep alom. mashol allatrendorseg van. hat igy allunk nagy EU tagkent a vilagban 2oo6-ban.
Előzmény: Pinkikutya (1285)
Pinkikutya Creative Commons License 2006.01.23 0 0 1285

hát. egyszer azt hallottam, hgy van néhány munkatárs, akik csináltak egy menhelyet, és ők viszik onnan át az állatokat, de persze csak keveset. igazából én arra lennék kíváncsi, hogy a fent nevezett jó érzésű ember mi alapján választ ki havonta mittom én három kutyát, (lehet hogy kevesebbet) amit "megment" a biztos haláltól.

én igazából szerintem belerokkannék.

Mondjuk amikor Kiskutyát kihoztuk, egy nő volt ott, nem sokat néznék belőle ki, és állítom neked, hogy utálta az állatokat, mert amikor rákérdeztünk, hogy hogy megy ez náluk, azt mondta, hogy van két hét karantén, aztán kap még nem tom mennyi időt, aztán csere... hát azt hiszem mindenki érti miről van szó, és ezt a leg természetesebben közölte, mintha ez lenne az életrendje.

Előzmény: Fülöpmami (1284)
Fülöpmami Creative Commons License 2006.01.23 0 0 1284
en csak azt nem ertem kik tudnak ott dolgozni. joerzesu ember meddig tudja nezni azt a kegyetlenseget?
Előzmény: Pinkikutya (1283)
Pinkikutya Creative Commons License 2006.01.23 0 0 1283

Hát onnantól, hogy az illatos út ugye nem menhely, hanem sintér telep, amit meg minden kisgyerek kicsi korában már tudja mit jelent, szóval innentől kezdve nekik nem érdekük. nem megy el? sebaj, úgy is visszük a krematóriumba.

Az más kérdés, hogy megcsinálhatnák hogy beoltják, legalább a leg alapvetőt, és amikor viszik a kutyát, akkor elkérik az oltóanyag árát.

 

Most józan paraszti ésszel is nagyobb esélye van egy kutyának, ha nem bolhás, nem vakarja magát véresre, vagy nem hullik ki a szőre. nem folyik a habos nyál a szájából, vagy épp nem lepik el a legyek...

Előzmény: Fülöpmami (1282)
Fülöpmami Creative Commons License 2006.01.23 0 0 1282
na ezt nem ertem en, miert nem lehet minden bekerulo kutyat beoltani? hosszabb tartozkodaskor meg a legjobb kondicioban levo kuyta is leromlik es elkap mindent. szvsz nagy tomegben az oltoanyag is olcsobb lenne nekik, masreszt annyi felesleges dologra pazarol az allam, egy kis morzsa lenne ahhoz kepest a koltseg.
bar az illatosut tipikusan nem az a hely ahol erdekli oket a kutyak sorsa, igyekeznenek orokbeadni oket. szvsz azert van mar par szervezet ami ezt kulturaltan csinalja, dehat ez meg csak csepp a tengerben.
Előzmény: Pinkikutya (1281)
Pinkikutya Creative Commons License 2006.01.23 0 0 1281

a Ksikutyával mi is így jártunk. egyrészt nem volt beoltva, másrészt bolhás volt, harmadrészt eszméletlen hidegben kint voltak éjjel nappal. beteg is volt, mint utóbb kiderült. az volt a mázli, hogy az utcánkban lakott egy állatorvos, aki nagyon nemesnek tartotta, hgy Kiskutyát kihoztunk onnan, így soha, egy fillért nem kért a kezelésért, pedig minden áldott nap mentünk hozzá, és a kutya kapott sóoldatot a hátába, hogy ne száradjon ki, mert állandóan hányt meg fosott, de nem evett.

 

Előzmény: Fülöpmami (1280)
Fülöpmami Creative Commons License 2006.01.23 0 0 1280
en meg nem voltam, de atv-ben ha neha nyilatkozik valaki a helyszinen, nagyon ugyelnek hogy minden nagyon kulturaltnak hasson a kepernyon. viszont par ismerosom jart mar ott es mind azt mondta borzalmas. baratnomek nemreg kihoztak onnan egy kutyust, mint kiderult,sajnos mar beteg volt, nem tudtak megmenteni.
Előzmény: Pinkikutya (1278)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!