Keresés

Részletes keresés

_Neo_ Creative Commons License 2003.06.23 0 0 260
ma volt...

Június 23.
Libido
(Sei no kigen), japán, 1967, r, f: Shindo Kaneto, o: Kuroda Kiyomi, z: Hayashi Hikaru, sz: Tonoyama Taiji, Otowa Nobuko, Hayashi Hideki, Matsuo Kayo, mf/J, 95 perc
Az idegkimerültséggel kórházba kerülő ötvenéves kistisztviselőt annyira megrázza legjobb barátjának halála, hogy annak bizonyítására, hogy ő maga még él, egy éjjel bemászik egyik betegtársa, egy fiatal nő ágyába. Viselkedését és fokozódó depresszióját fia ellenséges értetlenkedéssel, felesége szerető megértéssel fogadja.

Törölt nick Creative Commons License 2003.06.23 0 0 259
tetsuo I-II-t láttam. iszonyatosan súlyos, egy borult elme agyszüleményei. de jÓ, nagyon jÓ :)
Előzmény: digitális pillangó (252)
Zombie Creative Commons License 2003.06.23 0 0 258
mint Tetsuo, termeszetesen.
Előzmény: digitális pillangó (257)
digitális pillangó Creative Commons License 2003.06.23 0 0 257
Kevésbé mint mi?
Előzmény: Zombie (256)
Zombie Creative Commons License 2003.06.23 0 0 256
Gemini nekem kevesbe tetszett, bar jo kepek vannak benne.
Előzmény: digitális pillangó (252)
digitális pillangó Creative Commons License 2003.06.23 0 0 255
Nekem úgy mondták, hogy ha Cronenbergnek gyereke születne Lynch-től, az lenne Shinya Tsukamoto... Meg hogy a Tokyo Fist a legjobb filmje, csak azt nem találtam sehol.
Előzmény: jamamura szadakó (254)
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.06.23 0 0 254
még nem, de itt pihen nálam. csak valahogy még nem volt erőm neki feküdni ennek a feketefehér technohorrornak, legalábbis a sneak peek alapján annak tűnik.
Előzmény: digitális pillangó (253)
digitális pillangó Creative Commons License 2003.06.23 0 0 253
Vagyis Tetsuo, na. Meg kéne tanulni ezt a nyelvet.
Előzmény: digitális pillangó (252)
digitális pillangó Creative Commons License 2003.06.23 0 0 252
Már akkor is tudtam, hogy csak átmeneti elmezavar.

Képzeld, feladtam életem első filmes rendelését! Olyan filmeket fogok kapni, de olyanokat... és csupa japán mindegyik. Pl. Gemini, ami az ottani underground fenegyerek rendező, Shinya Tsukamoto egyik legjobb filmje (állítólag).
Látta valaki a Tsetsuo-t esetleg? Vagy a Tokyo Fist-et?

Előzmény: jamamura szadakó (249)
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.06.23 0 0 251
nagyon ügyesek tudnak lenni a tisztelt producerek, ollóval a kézben... látnád pl. a brazil vágott verzióját... majd 4o perccel rövidebb, mint a rendezői és még happy endesítve is van. most gondolj bele!
Előzmény: _Neo_ (250)
_Neo_ Creative Commons License 2003.06.23 0 0 250
nade komolyan...
?
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.06.23 0 0 249
ezt a poént én akartam elsütni, csak most nem érek rá, mert töröm a hullámokat. nagyon keményen. emlékszel, mit mondtam trierről? igen? jól van, akkor felejtsd el! :]
Előzmény: digitális pillangó (248)
digitális pillangó Creative Commons License 2003.06.23 0 0 248
Csak egy kis csonk az ember lányának kezében...
Előzmény: _Neo_ (247)
_Neo_ Creative Commons License 2003.06.22 0 0 247
ööhhh....öö...ö.... szóval láttam a filmet. nos nem egyszerű az biztos... csak egy dolgot nem értek, hogy hogy lehet ezt a filmet megvágni? hát mi maradna belőle?!
Előzmény: jamamura szadakó (246)
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.06.22 0 0 246
hehehe. lehettem vagy 16 éves, mikor először leadta a tévé. a mai napig talány, de vágatlanul!
Előzmény: _Neo_ (245)
_Neo_ Creative Commons License 2003.06.22 0 0 245
mai film!!!! kommen zi bitte!

Június 22.
Érzékek birodalma
(Ai no corrida), francia-japán, 1976, r, f: Nagisa Oshima, o: Hideo Ito, z: Minoru Miki, sz: Eiko Matsuda (Sada), Tatsuya Fuji (Kichizo), Aoi Nakajima (Toku), mf/J, 105 perc
Kicsizo gésaház-tulajdonos beleszeret egy fiatal örömlányba, és otthagyja miatta a családját. A prostituált Szada iránti szexuális vágya mindent elsöprő szenvedélyévé válik...

jamamura szadakó Creative Commons License 2003.06.21 0 0 244
ja, tényleg. :D
Előzmény: _Neo_ (243)
_Neo_ Creative Commons License 2003.06.21 0 0 243
bammeg, írtam már hogy balf@sz vagyok....
Előzmény: jamamura szadakó (242)
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.06.21 0 0 242
basszus, igazán tudhattad volna, kit viszel el és milyen filmre. az én baráti körömben is van néhány ember, akit tuti nem ültetnék le a bábok elé, bármennyire is szeretem.
Előzmény: _Neo_ (240)
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.06.21 0 0 241
én már találtam párat. bibííí. :P :]
Előzmény: _Neo_ (240)
_Neo_ Creative Commons License 2003.06.21 0 0 240
naigen, ez is jó, de ehhez perfekt ember kell. szóval akivel tuti egy hullámhosszon vagyunk... az meg azért nem egyszerű...
Előzmény: jamamura szadakó (239)
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.06.21 0 0 239
nem, szerintem egyáltalán nem jó dolog. van egy csomó gondolatod, ami kikivánkozik belőled - persze, mindez úgy, hogy ne zavard mások szórakozását, s ha a partnered nem szereti megvitatni a filmet, akkor szépen maradj te is kussban -, szóval ott sorjáznak azok a gondolatok, egymás sarkát tapossák és majd' szétfutnak; mielőtt ez bekövetkezne, ki kell adnod magadból. amúgy ez néha kimerül egy összekaccsintásban vagy más néma tevékenységben, de tényleg jó érzés, ha van vki melletted és látod, hogy ő is arra gondol, amire te.
Előzmény: _Neo_ (238)
_Neo_ Creative Commons License 2003.06.21 0 0 238
kábé így...

mostmár késő bánat. majd ősszel megnézem mégegyszer. tuti egyedül.

mondtammár, hogy milyen jó dolog tulajdonképp egyedül moziba járni? az ember el se hinné, amikor először "kényszerül" rá...

:-)

Előzmény: jamamura szadakó (237)
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.06.20 0 0 237
pfff. miért nem rugdostad ki a kölköt a teremből? nem értem, hol lehet egyáltalán röhigcsélni a bábokon?! jé, egy nyomorék, hehehaha, nézd, mindjárt öngyilkos lesz, hihihuhu, odass, de meg van vakulva, bruhaaahahahaaa...ehh.
Előzmény: _Neo_ (234)
_Neo_ Creative Commons License 2003.06.20 0 0 236
ma film (mit nekem kronológia...)

Június 20.
Harakiri
r: Masaki Kobayasi

és itt sincs több írva, így ismét a Cirkós műsorfüzethez fordulok segítségért:

Harakiri

1962., 125 perc / r: Kobayasi Masaki / Í: Tokogushi Yasuhiko regényéből Hashimoto Shinodu / o: Miyajima Yoshio / sz: Takemitsu Toru / sz: Nakadai T., Iwashita Sh., Ishihama A., Inaba Y.

Rendkívül izgalmas, dupla csavarral írt történet a szamurájok korának végéről, a témához illő naturalista képe megjelenítéssel.
Már nincs kihez hűnek lenni, a megélhetés és a család össze- és fenntartása a legfontosabb dolog bármilyen munka árán. Szemben az e korban játszódó történetekkel itt a szamuráj az önbecsülését őrzi, s szeretteit védi.
A múlt és a jelen eseményeinek háttere csak fokozatosan adagolva derül ki a harakirit éppen elkövető családfő elbeszéléséből. A megelevenedő múlt éles morális kontrasztot ad a leáldozott világ emberségéről és a jelen (17. század) klánjainak vezetőiről és műharcosairól.
A régi korszerűtlen, ezért elmúlt, az új rosszabb, de a becsület a régi értékrend őrzői számára megmaradt. A fekete-fehér filmben az éles kontrasztok, a fény-árnyák erőteljes használata, a statikusan kiemelt nagy pillanatok, a színházi hatás és a visszafogott színészi játék tragikus, heroikus és egyben katartikus hatást vált ki.

_Neo_ Creative Commons License 2003.06.20 0 0 235
vasárnap este:

Június 22.
Érzékek birodalma
(Ai no corrida), francia-japán, 1976, r, f: Nagisa Oshima, o: Hideo Ito, z: Minoru Miki, sz: Eiko Matsuda (Sada), Tatsuya Fuji (Kichizo), Aoi Nakajima (Toku), mf/J, 105 perc
Kicsizo gésaház-tulajdonos beleszeret egy fiatal örömlányba, és otthagyja miatta a családját. A prostituált Szada iránti szexuális vágya mindent elsöprő szenvedélyévé válik...

én is megyek megnézni jóóól! tessék jönni! :-)

_Neo_ Creative Commons License 2003.06.20 0 0 234
este viszont megnéztem a Bábokat (Dolls). nos elkövettem egy végzetes hibát... elcipeltem egy haverom, aki valami hálivúdi vígjátékra volt beállítva, vagy hasonló, de semmiképp nem ilyenre... ezért végigszenvedte az egészet, énmeg feszengtem hogy miért hívtam el, meg abszolút nem tudtam átadni magam a filmnek, mert mindig kiestem, és az ő szemszögéből néztem, és így roppantmód nem volt jó...

:-[

_Neo_ Creative Commons License 2003.06.20 0 0 233
tegnap volt a Vihar kapujában... már láttam, meg délután 4-re tették, úgyhogy nem ezt néztem meg, sajnálom is, főleg Mifune miatt.
jamamura szadakó Creative Commons License 2003.06.19 0 0 232
köszönöm.
Dr. Ludmilla Kropotkin Creative Commons License 2003.06.19 0 0 231
ezaz,a feka a járdán:_mesék a járdán.
Előzmény: VadalmaX (230)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!