Keresés

Részletes keresés

bangen Creative Commons License 2010.08.20 0 0 41
szerezz vályogtéglát, azt rakd eléjük a dúcba vagy volierbe, azt fogják csipkedni nem a szomszéd falát
Előzmény: E-r-zsóka (39)
lac1986 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 40
Üdv!
Egy kihaló félben lévő magyar galambfajtát szeretnék bemutatni a szalontai óriás galambot. www.szalontaioriasgalamb.hupont.hu

Fülöp László
E-r-zsóka Creative Commons License 2010.07.30 0 0 39
Sziasztok!

Volna egy kérdésem Vannak nekem strasszer galambjaim 10 pár kapnak Puri Röptét vitaminként az elededük meg kukorica,napraforgó,búza. A vizükbe meg rakom a Yolovitot. A szomszédnak a fala vájog fal és mindig oda járnak csipegetik de már ott tartunk hogy a vájog kilátszik. Oróbáltam adtam nekik meszet mikor észrevettem de akkor is a falat ették inkább a mészhez meg hozzá se nyultak.
Mit tegyek hogy ne a szomszéd falát egyék?

Tanácsaitokat előre is köszönöm!

Zsóka!
Belgaóriás Creative Commons License 2010.07.15 0 0 38
Sziasztok!

Miért nem ír ide senki?
Magyar Óriás Creative Commons License 2009.03.11 0 0 37
Szia ! Ha Meg szabad kérdezi te milyen galambokkal foglalkozol ? várom válaszod köszi..
Előzmény: Magyar Óriás (36)
Magyar Óriás Creative Commons License 2009.03.10 0 0 36
Köszönöm Tanácsod
Előzmény: timpa (35)
timpa Creative Commons License 2009.03.09 0 0 35
Figyeld még meg, hogy nem veszekszenek a fészeknél. Lehet idegen hím zaklatja a költőpárt és azért törik a tojást össze mert nem nyugodtan ülnek rajta. Lehet a védekezés közben tiporják össze a tojást.
Előzmény: Magyar Óriás (34)
Magyar Óriás Creative Commons License 2009.03.09 0 0 34
köszönöm a válaszodat , a fészek forgáccsal van kibélelve és szénát tettem be fészek anyagnak. Röptét és ásványi anyagot kapnak, igaz hogy, már költésbe kezdtem el adni nekik.
Előzmény: timpa (33)
timpa Creative Commons License 2009.03.09 0 0 33

Nem csak a fészak mélysége a lényeg hanem az is, hogy mivel van kibélelve.

Sok féle anyagot lehet használni erre a célra. Az egyik legjobb a széna, aminek a szálait a galambok szivesen behordják a fészekbe és elrendezik maguknak. Van aki homokkal tölti fel a fészektányért. Van aki forgácsot használ. Láttam már szivacsból kialakitott fészektányért is.

A lényeg, hogy a tojások ne kemény felületen legyenek.

A magyaróriásnak sajnos a testnagysága és a lábtollai miatt hajlama van a tojás törésre.

Másik ok lehet még ha nem elég az ásványi anyag tartalma a tojáshéjnak. Lehetőleg mindig legyen a galambok előtt valamilyen ásványi anyag. Röpte, mészgritt, zeogritt stb.

Próbáld átgondolni nálad mi lehet ezekből.

 

 

Előzmény: Magyar Óriás (32)
Magyar Óriás Creative Commons License 2009.03.09 0 0 32
Sziasztok!
Nem rég kezdtem a Magyar Óriás sokkal foglalkozni .
Olyan problémám van, hogy némely pár össze töri a tojást, vagy csak az egyiket, vagy mind kettőt . Mi véget törik össze a tojást ha 10 cm mély fészkelők vannak ki alakíva ? Várom olyan galambászok válaszát akik ez ügyben tudnak segíteni.
Előre is köszönet minden hozzászólóknak :
coleng Creative Commons License 2008.07.14 0 0 31
A segítségeteket kérem.
Tegnap váratlan vendégünk érkezett, a melléképület ablakában landolt egy barna-fehér foltos galamb. Vagy beteg, vagy nagyon fáradt. Kis idő után bement az épületbe, majd elhelyezkedett a szerszámos polcomon. Tettem neki a polcra vizet, szotyit, kukoricát. Úgy tűnik eszeget. Hálás lennék, ha valaki galambokkal foglalkozó elvinné, ugyanis az udvarunkban van három saját automata egérfogó (makka), meg a szomszédból is bejáratosak. Érden található, úgy tűnik nem akar kijönni a melléképületből. Amikor mellé teszem aszotyit kicsit arrébb húzódik, de nem tűnik riadtnak.
fules8 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 30
Magyar fodros galamb és lúd tenyésztő : Szakolczay Róbert 06-30-364-2355
Előzmény: sityek72 (10)
geler Creative Commons License 2008.04.18 0 0 29
Ez a szín a deres, és ugyanolyan rendhagyóan viselkedik, mint a lipicai lovak fehérje. (Ami csikóként fehér, ivaréretten szürkévé válik, vagyis fekete foltok jelennek meg rajta.)
A deres a fészektollait (sötétebbek) világosra cseréli, mire kifejlődik. Aztán életében is változik, sötétedni fog fokról-fokra.
Előzmény: Klaudiaacska1212 (23)
subigalamb Creative Commons License 2008.04.17 0 0 28
Egy pár barátgalambot keresek megvételre.Tel:06 30 853 1325 .Előre is köszi.
Csupaén! Creative Commons License 2008.04.16 0 0 26
Üdv!

Van egy sárga tojó és egy vörös hím fodros galambom eladó! 2 évesek...

helyas@freemail.hu-n elértek!
Svarzmilan Creative Commons License 2008.03.16 0 0 25

Sziasztok!

 

Mi nem akartunk galambokat, de ellepték az erkélyeket, minden csupa galambtrutyi, nem azt mondják hu-hu-hu hanem folyton dürrögnek, akár reggel 5-kor is kezdődhet a műsor. Nem tudjuk mitévők legyünk, de már unjuk a banánt... Tudtok valami jó megoldást?

 

Köszi!

Kondorkeselyu Creative Commons License 2008.02.09 0 0 24
szeva
ha vkinek vana dunántulon szegedije az jelezzen
Klaudiaacska1212 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 23

Most örülök hogy egyáltalán vannak fiókák, majd a jövőben párban próbálok költetni.Most egy röpde van , de nyáron építünk egy másikat is.

A faj galambjaimon kívül van még négy házi galambom is, de ők szabadon élnek, de a környéken vannak mindig, mivel itt kapnak kaját ezért vissza jönnek.azok is költötttek már.Fel is nevelték a fiókákat, de mire repülni tanultak, elkezdetek taknyozni, meg a szemük is betagadt, és végül elpusztultak.

Mitől van az hogy megváltozik a színük??

Küldök képet a két postámról.

 

 így néztek ki tavaszzal végén.

 

 

 

és így most.Teljesen kifehéredtek.

 

Előzmény: timpa (21)
Klaudiaacska1212 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 22

Köszönöm, hogy válaszoltál!!!

Eredetileg én 4 páva galambot vettem, és diregt úgy adták hogy párpba legyenek.

De kiderült hogy mind fiú.Az egyiknek még nincs párja, annak megpróbálok bezserezni egy tojót.

4 posta galambom is van. Az elején kaptam kettőt amiket úgy adták volna hogy párba legyenek.Miután sehogy se jöttek ki egymással, megnézettem hogy micsodák, erre azt mondták hogy két fiú.És nem rég kiderült hogy mind a kettő tojó.Az egyiknek 2 fiúkája , a másik már 2 tojása van.

A két postám után kaptam egyet ,egy lányt, hogy legalább az egyiknek legyen párja.Később vagy két hónap múlva még egy tojót,akinek pont ma kelltek ki a fiókái.

Úgyhogy pont rosszul vannak a galambjaim, 4 posta lányom és 4 páva fiúm van.

Ezért kérdeztem hogy milyen fajták, mert akinek sok galambja van, még az se tudja hogy milyen.nyáron örültem is mert nagy nehezen mindnek szereztem párját, erre most kiderült hogy egyáltalán nem  párba vannak.

timpa Creative Commons License 2008.02.06 0 0 21

Attól, hogy a szülők nem egy fajtához tartoznak azért még a fiókáknak nem lesz bajuk. A kinézetük azonban nem lesz egy kitűnő. Ha komolyan akarsz foglalkozni a glambászattal akkor ilyeneket ne csinálj hanem tudatosan párosítsd a galambjaidat. Az örök szabály hogy a legjobbat a legjobbal állítjuk párba figyelembe véve hogy milyen tulajdonságot szeretnénk javítani vagy megváltoztatni esetlegesen rögzíteni a fiatalokban.

A röpgalambokban sajnos nemigazán vagyok otthon. Annyi változatuk van és olyan kicsi eltéréssel fajtánként, hogy még gyakorlott tenyésztőknek és bírálóknak is részletesen meg kell nzniük a galambokat, hogy biztosat tudjanak mondani. A fénykép nem mindig elegendő hozzá.

Előzmény: Klaudiaacska1212 (20)
Klaudiaacska1212 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 20

Köszi a választ!!!

Akkor ezek egy ritkább faj képviselői.

Képzeld pont egy pár napja neki álltak költeni.

Tojás még nincs de feszt ülnek.A fiú folyton turbékol.

A többi galambom is költ és tegnap kikeltt két fiúka.

Páva galamb az apjuk, de az anyuk posta. Attól hogy így keresztezve vannak nem lesz baja a fiúkáknak??

Még két galamb párom ül ugyan ilyen felállásban, azok is keresztezve vannak.

Van két magasröptűm. Küldök róla képet.Ők is most kezdtek el fészkelni.

léccives nézd már meg hogy szerinted milyen fajták mert ezeket is csak úgy vettem, olyantól aki nem nagyon ért hozzá.

 

Ez a tojó.

 

 

Ez a párja.

Előzmény: timpa (19)
timpa Creative Commons License 2008.02.05 0 0 19

Azok bizony nem kingek hanem lengyel hiúzok még pedig kék pikkelyesek.

 

A régi tipusú king valamikor hasonlított ezekre, de a fajtaleírás azóta sokat változott. A mai kingek már nem így néznek ki. Keress néhány kingekről szóló oldalt és megláthatod milyen a mai king.

 

Egyébként a lengyel hiúz is nagyon szép galamb. Nem is olyansokan tenyésztik mint a kingeket. Egy-egy kiállításon mindig akad azért néhány belőlük.

Előzmény: Klaudiaacska1212 (18)
Klaudiaacska1212 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 18

na ezek az én galambjaim.Elől egy posta van de mögötte két Rezgő páva.

 

Ez a két Kingem:

Ugye ezek tényleg kingek???

én akitől vettem az azt mondta hogy king de nem volt benne biztos.

Klaudiaacska1212 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 17
CitCatnak írtam az előző levelet.A galambjaid nagyon szépek!!!!!!A képet nem nagyon tudom hogy hogy kell berakni de próbálkozok, hátha megjeleníti.
Klaudiaacska1212 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 16

Sziasztok!Szerintem az első galamb egy apáca keringő. Akedvenc fajtám pont.

A másik egy pávagalamb.Ha a nyakát furin rángatjai is, akkor rezgő páva.Nekem van négy rezgő pávagalambom, úgy hogy innen gondolom hogy az is az.De ezek egyáltalán nem biztosak, csak tipp.Én nem vagyok tenyésztő de van néhány galambom.Van postám, pávám, magasröptűm, kingem, és kacagó gerlém is.

Küldök képet a páváimról hogy még jobban betud azonosítani.Én együtt tartom az összes galambomat, ezért a képen más fajta is lesz.

Reha Zoltánné Creative Commons License 2007.03.30 0 0 15
Majd elfelejtettem. Gyönyörüek a galambjaid, Ezzel csak kiegyensúlyozott, jó emberek foglalkoznak. Bár nekem is módomban állna tenyészteni, de az én madárszeretetem a papagályban telhet ki.
Előzmény: CitCat (8)
Reha Zoltánné Creative Commons License 2007.03.30 0 0 14
Kedves citcat! Én nem akarok részt venni a találgatásban, de megkérem, írja meg nekem: mikor van a galambok költési ideje és hányszor költenek egy évben, meddig etetik a kicsinyeiket. Ugyanis, néhány év óta az ablakomban fészkelnek és költenek, de az idén nagyon korán kezdték, nem győzöm a kicsinyeket védeni a hidegtől, mert a szüleik nagyon hamar abbahagyták a takarásukat. Legalábbis, én mint laikus, úgy látom. Email címem: kirjucu@citromail.hu   Elöre is megköszönöm, és üdvözletemet küldöm
Előzmény: CitCat (8)
timpa Creative Commons License 2006.04.18 0 0 13

Galambász cimborák!

 

Ki tud olyan tenyésztőt akinek van pajzsos páva galambja?

sityek72 Creative Commons License 2006.01.24 0 0 12
Hello n.k.14 Ha tényleg tenyészt magyar fodrost az úr , Te egy isten vagy
Előzmény: n.k.14 (11)
n.k.14 Creative Commons License 2006.01.24 0 0 11
találtam fodros magyar galamb tenyésztőt!!Szakolczay Róbert  tel:06-20/426-0270 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!