Keresés

Részletes keresés

harpokratesz Creative Commons License 2009.07.13 0 0 8764
nekem a adsl internet kapcsolat szakadozik napok óta, napjában többször is, és egyre rosszabb. többnyire visszatud csatlakozni, de nem mindig. a böngésző is belassult azokon az oldalaknál amiken sok a kép, videó és flash cucc, ezek lassan jönnek be rajta. megnéztem a sávszélességet, normális 7-8 Mbit.
nem tudom, gyanakodjak valami vírusra?
egy éve volt olyanom, hogy a net egyáltalán nem tudott kapcsolódni a gépre, noha mindent rendben mutatott e téren. egy szakember megnézte, modem csere is volt, de semmi változás. állítólag valami folyamat gátolta. gondolom ez is vírussal lehetett kapcsolatos.
természetesen vírus és spyware keresést csináltam, de tisztának mutatja a gépet.
harpokratesz Creative Commons License 2009.07.13 0 0 8763
értettem, köszi.
Előzmény: kdezsoe (8762)
kdezsoe Creative Commons License 2009.07.11 0 0 8762

Nem kell, csak ajánlatos.

Hibajavítások lehetnek az újban és frissítések a gyártás ideje óta keletkezett újabb kunsztokhoz.

Kiolvasod a bios verzióját esetleg dátumát, elballagsz a gyártó oldalára és (alaposan!) megnézed van-e újabb verzió.

Letölt, instrukciók (halálpontos!) betartásával frissít.

(nem ördöngősség, csak rendesen oda kell figyelni)

Ha mégsem jön össze a frissítés és a rosszabbik esetben nem indul újra a géped,

akkor a szervizeseknek is élni kell valamiből, de ezért csak magad okolhatod... :)

 

Előzmény: harpokratesz (8761)
harpokratesz Creative Commons License 2009.07.11 0 0 8761
Honnan lehet tudni, mikor kell a BIOS-t frissíteni?

Nekem az Everest azt írja ki, hogy 2 évnél régebbi, szükség esetén frissítse.
Előzmény: locsemege (8757)
Etus Creative Commons License 2009.07.06 0 0 8760

Értem. 

 Szerintem egy BIOS upgrade nem egy könnyü feladat, mert könnyen el lehet rontani a gépet, ha valamiért nem sikerül.  (én még nem mertem ilyet csinálni.)

Előzmény: locsemege (8759)
locsemege Creative Commons License 2009.07.05 0 0 8759
Csak sejtés. Mindenesetre az induló oprendszer valami ellentmondást lát, s nyilván a fejlesztő utána is ment ennek a dolognak, ha úgy logolja ki a képernyőre, hogy BIOS bug azt az anomáliát, amit talált. Ilyenre viszont szerencsés esetben egy BIOS upgrade megoldás lehet.
Előzmény: Etus (8758)
Etus Creative Commons License 2009.07.05 0 0 8758
Ezt honnan (miböl) tudtad megállapítani a kép alapján?  (Hiába aki tud, az tud.)
Előzmény: locsemege (8757)
locsemege Creative Commons License 2009.07.04 0 0 8757
Ahogy elnézem, a gépedre ráférne egy BIOS frissítés!
Előzmény: Mercutio_ (8756)
Mercutio_ Creative Commons License 2009.07.03 0 0 8756

Újraírható cd-re kiírtam a letöltött image-et, bejön a menü, és akár a standard, akár a safe módot választom az alábbi üzenet után lefagy a gép (első esetben megjelenik a zöld pókos logó, másodiknál egy kurzorjel:( )

 

 

 

http://kepfeltoltes.hu/090703/DrWeb_boot_bug_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mercutio_ Creative Commons License 2009.07.03 0 0 8755
Buxus ezt tényleg elbambultam:( :)
Előzmény: robicsek (8753)
locsemege Creative Commons License 2009.07.03 0 0 8754
8753-as hozzászólásban ajánlott link, lap alja.
Előzmény: Mercutio_ (8752)
robicsek Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8753
alighanem valamit elneztel.
http://freedrweb.com/livecd/?lng=en

itten van a liveCD. Jo cucc.
Előzmény: Mercutio_ (8752)
Mercutio_ Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8752
Izé, letöltöttem, de ez egy sima futtatható rpogram, bootolós image-file-t nem találtam:(
Előzmény: robicsek (8750)
Mercutio_ Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8751
Már szedem is!!
Előzmény: robicsek (8750)
robicsek Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8750
http://www.freedrweb.com/cureit/

letölt, kiir, bootol rola, reggelig végez.
Előzmény: kdezsoe (8747)
averna140anni Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8749
Akkor itt komolyabb a baj, amit free programok lehet sajna nem tudnak orvosolni :-(
Előzmény: Mercutio_ (8748)
Mercutio_ Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8748
2 "yomkövető süti"-n kívül semmit nem talált:(
Előzmény: averna140anni (8743)
kdezsoe Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8747
Ha letöltöd valamelyik Linux Live CD-t, majd azt elindítva, tudod kezelni az NTFS-t.
Előzmény: Mercutio_ (8745)
Mercutio_ Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8746
Kösz, este megnézem, bár hogy valami trojan hunter is lefutott már.
Előzmény: averna140anni (8743)
Mercutio_ Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8745

Nem komplett linux, csak egy linux alapú környezet amiben elindul az AVAST, de pl. file műveletek nem érhetőek el.(Sőt semmilyen direkt linuxos commandline, vagy graf felület)

Linuxhoz nem igazán értek, ezért nem állnék neki gányolni, most nincs otthon tartalék vinyó és kb. 60Gb-nyi lényeges cucc van rajta, valamint további 150GB amit idő lenne újra összeszedni...

Előzmény: kdezsoe (8744)
kdezsoe Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8744

Ha a Linux alól látod az NTFS partíciót, miért nem törlöd ki a System Volume Information mappát?

Ugyanis ott vannak eltárolva a rendszervisszaállítással kapcsolatos fájlok,

a Windows úgyis létrehozza, amikor legközelebb elindul.

Sőt, egyúttal a pagefile.sys -t is törölheted, az is lesz másik az újraindítás után.

Amennyiben alapos és eredményesnek tűnő irtás után, újraindításkor visszakerül a vírus,  akkor az indulás után nézd meg

a Windows\System32 mappát, különös tekintettel az indulás pillanatával dátumozott fájlokra.

Ha van ilyen, az már gyanús lehet, gúglizd meg ezeket a fájlokat, (a nevüket beírva) ha kártékonyak, rendszerint rátalálsz majd valami okosságra.

A lassúság egyébként, elég sok minden más miatt is lehet még.

Előzmény: Mercutio_ (8742)
averna140anni Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8743
Ha még megy a gépet hálózaton, akkor töltsd le ezt.

Telepítés után töltsd le a friss definíciókat. Majd indítsd újra a géped csökkentett módban, majd futtasd a szoftvert.
Előzmény: Mercutio_ (8742)
Mercutio_ Creative Commons License 2009.07.02 0 0 8742

Sziasztok!

 

Belassult az XP az egyik PC-n, valamilyen trójaira gyanakszom.

 

NOD talált ezt-azt leszedte, de a gép továbbra is lassú volt. (Természetesen csökkentett módban futott és full kereséssel)

 

Stingert leszedtem, és próbáltam a leírása szerint kikapcsolni a visszaállítási pontot, de amikor azt a fület választom a win32dll.exe vagy mi (tudom nem elég egzakt, de most dolgozom) egyszerűen elszállt. Mindegy, azért a stingert lefuttattam és "generic Artemis trojan"-t talált, amit elvileg le is szedett, de gondolom a visszaállítási pont megléte miatt ez visszamászik.

A gép még mindíg lassan indul, menet közben is érezhetően lassú, és a leállításnál a "Windows leáll" képernyő 10 perc várakozás után se tűnik el:(

 

Létezik olyan hatákony (és lehetőleg ingyenes) vírusírtó, ami cd-ről bootol így még a win futtatása előtt elindul és rendbetehető vele a rendszer?

 

Avira bootolós-linuxos változatát leszedtem, de nekem úgy tűnik, hogy vagy nem látja az ntfs-t, vagy csak látja, de nem kezeli, ugyanis a célmappa kiválasztásnál megtaláltam a vincseszter nevével kezdődő és meghajtónként külön könyvtárnak látszó struktúrát, de bármelyiket választom ki pár másodperc alatt végez a program.

Ha az egyel magasabb könyvtárat választom ki akkor is:(

averna140anni Creative Commons License 2009.06.24 0 0 8741
Következő kérdésem lenne:
Múlt év tavaszán vásároltam egy laptopot amin próbaverziós Norton Internet Security 10.1.0.26 volt fent. Meg voltam elégedve és a 90 nap elteltével megvásároltam. Most visszakerestem kerekítve 60 Euróért.

Hamarosan letelik az egy évem, már csak huszonpár nap van és jön a figyelmeztetés. Vinne megint a 60 Eurós további egy évre meghosszabbítva.

Viszont a frisebb verzió (2009) csak 40 Euró és még 2 gépre használhatom. Tehát jobban járok ha az eddigit legyalulom és veszek egy ilyent. Ráadásul kevesebbért.

Igaz?
1986.04. Creative Commons License 2009.06.07 0 0 8740
Firefox alól menő online scan-t keresek. A Kaspersky-ről tudom, hogy órákig tart a keresés, az ESET meg állítólag csak IE alól megy. Ugye az online scan-ek nem csinálnak semmit, csak kiírják az eredményt??
robicsek Creative Commons License 2009.05.30 0 0 8739
az se rossz példa, de megdugna-e egy kurvát gumi nélkül? -tán még jobb.
Előzmény: locsemege (8736)
kdezsoe Creative Commons License 2009.05.30 0 0 8738

Évekig folyamatosan "kulcs a lábtörlő alatt" érzésem volt, de szerencsére ez már a múlté...

Nem egyszer találtam kikapcsolva a védelmét, valószínűleg zavarta a felugráló figyelmeztetés.

Az volt a kedvenc szövege, hogy azért van a mentés és hogy azt a vírust ami a szekrényben lévő DAT kazettákra veszélyes, még jó ideig nem fogják kitalálni.

Ugyanakkor üvöltött a telefonba, amikor egyik este, amikor bentmaradt az irodában (gondolom, sürgős kefélősvideónéző dolga akadt) már nem emlékszem melyik vírus az összes létező hálózati nyomtatóra elkezdte nyomtatni az üres lapokat.

Sokszor már arról álmodtam, hogy valami kemény partícióromboló vírust szedjen már végre össze, hátha tanul belőle, de már a vírusok sem a régiek...

A kérdés adott, hogy mi a francnak kell ilyen helyen dolgozni, de a dolog ennél azért egy kicsit bonyolultabb.

Előzmény: locsemege (8737)
locsemege Creative Commons License 2009.05.30 0 0 8737
Huh, "jó" lehet úgy dolgozni, amikor tudod, hogy valami hülyeség, tudod a helyes megoldást is, éppen csak nem alkalmazhatod.
Előzmény: kdezsoe (8734)
locsemege Creative Commons License 2009.05.30 0 0 8736
Biztonsági öv? :)
Előzmény: Erzsébeti (8733)
locsemege Creative Commons License 2009.05.30 0 0 8735
Noha nyilván a leggyengébb láncszem az ember, ennek ellenére én úgy vagyok vele, hogy akkor van rendben a biztonság, ha nekem, mint felhasználónak nem azzal kell törődnöm, hogy egy adott oldalon milyen tartalom vár. A többivel természetesen egyetértek, úgy mint up to date oprendszer, tűzfal, stb., nem ismétellek.
Előzmény: robicsek (8729)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!