Sziasztok!
Egyértelműen Pepsi függő vagyok :-), de a bodzás Fantát szeretem. Igaz, hogy kétszeresére hígitva ásványvizzel.
A Fanta ízeknek az a legnagyobb bajuk, hogy pokoli édesek. :-(
Érdemes megkóstállni a nevezett löttyöket itt-ott...
Nagyjából az a helyzet, hogy aki érzi az ízeket, egyes ételekhez is külön-külön kell kérnie az ásványvíztől a kólákig mindenfélét. Ráadásul a kép nagyon vegyes, a 2 decis üvegtől, a 2.25 l-es flakonon át a 3 l-esig más ízek jönnek. Mégis a legjobban (kb. hűsebb celsius fokokon) a Pepsi iható szvszMagyarországon!
A hozzánk legközelebb eső vidékeken (ami mindenkinek könnyebben elérhető) lehet csinálni egy próbát: az elvileg ua. szörpikébőkl készült választék elég jól kivehetően más ízt ad, és aki elégggé ínyenc, az tapasztal érdekeset.
Azért írok, mert épp kóstolgatok egy fél literes Vanillát, és szúrós-klóros beütései vannak, ráadásul vízjellegű bukéval - Dunaharasztiból! Viszont a tavalyi első kóstolásomkor érzett (és azóta is ugyanolyan) osztrák Vanilla határozottan selymesebb, élményszerűen finom, teltebb. De ugyanez elmondható a román Vanillára, amely viszont gördülékenyebb hatásokban élvezhető. Egyáltalán: mígy a dunaharaszi kóla szúrós-savas nyomokat hagy a gyomorban, és agresszív hancúrozást végez a nyelven, a román CocaCola lényegesen kellemesebb, amolyan üdítőital. De a szlovákok Pepsije sütiszerű kellemesség, míg a román Pepsi erőtlen szörp, az osztrákoké meg negédes.
Sejthető, hogy nem a technológia az oka ennek, hanem a víz minősége-milyensége. Sajna a dunaharaszti víz sokkal rosszabb ízélményt ad, míg a pepsi pesten finoman egyensúlyt tart(külön a 2.25 l-es Penny Market spec.-ben). Egyébként Európában és még 1-2 helyen sok ízt éreztem már ugyanezekből, és a kép csak megerősíti: a felhasznált vizen , vagy egyéb vegyi, tisztítási, kezelési anyagokon sok múlik. (vagy aki okosabb, tegyen ehhez hozzá)
Izé... A két viz nem azonos. És különbség van akozt, hogy gyakorlatilag szódát vagy csapvizet kapsz ásványviz néven jó drágán, vagy az ivóviznél rosszabb minőségü vizet...
Nem tudom miért kell a médiának ezt felfújnia. Amióta Bonaqua létezik tudom, hogy az nem természetes ásványvíz. Ugyanis nincs ráírva. Az van ráírva, hogy ásványokkal és szénsavval dúsított víz. Közönséges vizet tisztítottak meg még egyszer és hozzáadtak ásványokat. Ez mindig így volt, csak a média most jött rá, hogy eddig hülye volt. És még most is az, legalábbis ez az eset is ezt igazolja :).
"A Coca-Cola pénteken végleg kivonta a brit piacról a Dasani néven forgalmazott ásványvizét, amelyr?l már korábban kiderült, hogy közönséges tisztított csapvíz. A kivonás közvetlen oka, hogy a brit egészségügyi hatóságok id?közben azt is megállapították, hogy a víz a helyi normáknál több bromátot tartalmaz."
Nem vagyok biztos abban, hogy nem a Fanta Blue volt hamarabb és esetleg a pepsi lekoppintotta. Azért én kék löttyöt nem nagyon fogyasztanék, mégha Coca Cola termék is...
Az utóbbi időben rászoktam a Nesteára! Szerintem a legjobb az összes Ice tea közül!
Ja, és nem is mondtátok, magamnak kellett észrevennem, amikor hazalátogattam, hogy a Pepsi otthon is indítja az új logót - lásd (428)-as hozzászólásom tavaly augusztusban...
E heti Fantáim: Fanta Berry Blue (Németország), tisztára mint a Pepsi Blue, komolyan, minden szempontból, valamint Fanta Free (Luxemburg), málna+grapefruit (léger en sucre :-) ), nem ihatatlan, csak rossz.
Lehet, hogy nem vígasztal, de Ukrajnában most vezették be mint újdonságot Coca-Cola cherry néven. Nekem is nagyon hiányzik. Vigyék a #&@>{-ba a vaníliás kólájukat!
Ma ittam CBA kólát. (Gyártja az All Stars Drink Kft., Kiskőrös) Ez a mennyei íz, az ízek harmoniája, teljesen elvarázsolt!
Azt hiszem, ezentúl csak a CBA-ban veszek kólát!
S akkor is csak All Stars Drink Kft. által gyártott kólát!
2004. március 6.-án körbejártam a törökbálinti Corát, a budaörsi Auchant, Tescot, a Campona-beli Tescot, a tatabányai Tescot és Interspart: seholsincs cherry coke. A ló döglött. A döglött ló halott. Még 14 db félliteres cherry coke-om van. mayday, mayday
Nincs Cherry Coke egész Tatabányán!
Imprista, kommsta összeesküvés. Halló Budapest! Mi a helyzet Budaörsön és Törökbálinton? MZ/X! Szeged még tartja magát. A románok bekerítették Tatabányát. Csapataink harcban állnak.
Cherry Coke: Nekem azt mondta egy Coca-Cola-s, ca. fél éve, hogy csak a kisüveges kiszerelés bolti forgalmazása szűnik meg, de automatából továbbra is elérhető lesz.
Gyerekek! Mi van a CHERRY COKE-kal?
Se Cora, se Auchan, se Tesco. Most tudatosult bennem, hogy december eleje óta sehol nem tudok venni. Nekem szükségem van rá a szexuális életemhez. A 2 literesre. Csak nem...?