Keresés

Részletes keresés

Hirharang Creative Commons License 2004.01.11 0 0 25
BioStop (Bábolna)
nem tudom, mennyibe került sajnos, mert sok mindennel együtt vettük, de nem volt különösebben drága az biztos (6-700-ra saccolom)
Elég ha a felét kinyomod egyszerre.
Előzmény: Tibbe (22)
Tibbe Creative Commons License 2004.01.11 0 0 24
Hát elég bonyolult ez a szituáció nálunk:)
Hiszen az egér nem megy olyan helyre, ahol nem lakunk, és nem szokott kaja lenni:)
De ha nem jól zárom le a tápos vödröt, akkor ott vannak, a csuda vigye:)

Ha más nincs, akkor papirt rágnak, de nem abban a helyiségben, ahol a kutya se lakik:(
Nem olyan egyszerű...

Előzmény: m a x (23)
m a x Creative Commons License 2004.01.11 0 0 23
Tibbe!
A kutyák miatt mi maradtunk az agyoncsapósnál! A ragacsos vackot nem tudod olyan szűk helyekre berakni, ahol a kutya nem fér hozzá. Illetve úgy igen, ha keskeny hosszú kartonra rakod, de egy madzagot fűzöl a kartonba, hogy ki tudd húzni a van benne kapás. Ezzel együtt nem vagyok kemikália párti, mert a hulla is mérgező:(( Nálunk is a dió a nyerő.
A belemászik, nem tud kijönni egérfogó is eredményes volt, és kevésbé balesetveszélyes, de akkor neked kell gondoskodni arról, hogy az egér nem tudjon később visszajönni...
Előzmény: Tibbe (22)
Tibbe Creative Commons License 2004.01.11 0 0 22
Mi a neve a ragacsnak??
Majd megoldom valahogy, ne jussanak hozzá, a sajt nem jó, mert annak esetleg már csábítóbb az illata a kutyáknak, a dió nagyon jó ötlet.
És úgy kell elhelyezni, ne figyelhessék meg , hogy eldugtam valamit, nehogy kíváncsiskodjanak utána!
Előzmény: Hirharang (21)
Hirharang Creative Commons License 2004.01.11 0 0 21
Vigyázz is rájuk, mert méreg van a tubusban. Ha bőrre megy, mosd le viszonylag gyorsan, melegvízzel.
Olyan helyre kell tenni, ahol tuti hogy járnak az egerek, s addig el kell onnan tenni a kutyákat néhány napra. A dió viszont nagyon eredményes csali, azt nagyon szeretik, meg a sajtot is:))
Előzmény: Tibbe (20)
Tibbe Creative Commons License 2004.01.10 0 0 20
Csak az elhelyezésével van még gondom:)
Ne tudjanak odamenni a kutyáim. Mindig szalonnafélében gondolkodtam eddig, de a diószag után csak nem akarnak nyomulni:)
Féltem a kutyáim:)
Előzmény: Hirharang (19)
Hirharang Creative Commons License 2004.01.10 0 0 19
Ha nálatok kárt okoznak, akkor ez a megoldás.
Előzmény: Tibbe (18)
Tibbe Creative Commons License 2004.01.10 0 0 18
No, kipróbálom (csúnya dolog!)
De a szomszédék tenyésztik az egereket a kukoricagóréjukban, és hozzám járnak szieztázni családostól:(
-mármint az egerek, nem a szomszédok:)
Előzmény: Hirharang (17)
Hirharang Creative Commons License 2004.01.10 0 0 17
Az eredmény nem várt:))

Már hajnalban beleragadt egy a ragacsba, ráadásul nagyon diszkréten, mert a ragacsos lemez mellett, alatt volt egy nagyobb és oda ment ki. Gy újságpapírral meg lehetett fogni és bizony kidobtam az ablakon, ugyanis alattunk van egy konténer. Mivel hulla volt, ezért nempróbálkoztam azzal, hogy csak kirakom.
Ma délelőtt a másik is meglett: ő szegény még pihegett, de mire hozzáértem, kinyúlt. Ő is diszkréten lement a ragacsával a másik lemezre. A megoldás ugyanaz lett.

A következőt csináltam: egy polclemezt, ami már nem kellett semmire bekentem egérirtó ragaccsal, ami nem könnyű, mert piszkosul nyúlik mindenfelé.
A lyuk mellé tettem és eléraktam diót, de bele is meg mögé is elszórva. Úgy gondolom egérpajtás mindegyikből kóstolt és szép lassan belehengergette magát ragacsba. Nem szép halál, de az sem volt szép hogy teleszarták és felzabálták a spájzunkat és mindent ki kellett dobni.

Előzmény: Tibbe (16)
Tibbe Creative Commons License 2004.01.10 0 0 16
A ragasztóra tetted a diót, vagy körészórtad?
Majd várom az eredményt:))
Előzmény: Hirharang (15)
Hirharang Creative Commons License 2004.01.10 0 0 15
Ma este bekentem egy lapot egérragasztóval és köré raktam diót. Várjuk a hatást....
Előzmény: Lord Iffy (1)
Tima2 Creative Commons License 2003.12.08 0 0 14
Ez a módszer a legtutibb az egér humánus megfogására. Én fogtam már így egeret lakótelepi lakásban és a munkahelyemen is. De én gyufaszál helyett egy félbetört dióval, vagy egy kupakkal - amibe kaját gyömöszöltem jó szorosan - támasztottam ki az edényt (a dióbéllel befelé), vagy és amikor egérke bemegy, rágcsálja a kaját, ráomlik a cserép vagy bármi más edény.
Előzmény: AliceCsodaországban (10)
sip pista Creative Commons License 2003.12.08 0 0 13
nem
Előzmény: Tibbe (12)
Tibbe Creative Commons License 2003.12.07 0 0 12
Algernon?
Előzmény: sip pista (11)
sip pista Creative Commons License 2003.12.07 0 0 11
nem találtam frissebb egértopikot..
valami rosszember kidobott egy fehéregeret, a kapualjunkban fagyoskodott egy kartondobozban, jobb híján fölhoztuk. ránézésre semmi baja, asszem kislány. ivott vizet, evett almát. dió és sajt nem érdekli. szeret mászkálni egyik tenyeremből a másikba meg vissza.
viszont hosszabb távon nem tudjuk megtartani, mit csináljak vele? van a közelben egy pet shop (boys), hétfőn megpróbálja az asszony nekik ajándékozni. úgy tudom, az állatkertben (bp) is átveszik, ott nem kígyóeleség lesz belőle?
segítjég.p
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.08.09 0 0 10
Bár úgy látom már megoldódott a téma, de elmondom a nagymamám a század elején hogyan fogta meg az egeret.

Vett egy üres virágcserepet, felfordította, rárakta egy kartonlapra. Kitámasztotta valami nagyon labilis dologgal, gyufaszállal akármivel - mindegy, csak a legkisebb mozgásra kidőljön - a cserép alá ennivalót tett, aztán várt... várt... várt... gyakran volt egér a cserép alatt.

kismacskáim Creative Commons License 2003.08.09 0 0 9
Ezt én is kipróbálom!
Előzmény: Schnitt (5)
zoozi Creative Commons License 2001.08.21 0 0 8
Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.03 0 0 7
Akvariumba egeret? Fuj, gonosz!
Előzmény: RAFi (6)
RAFi Creative Commons License 2001.08.03 0 0 6
Végre elkaptam a kis szemetet !

Mentem haza és a szemem láttára futott be a lakásba! Lerekesztettem a konyhát és elkezdtem felforgatni, onnan kiszaladt át a fürdőszobába. Ekkor bezártam a fürdőszobát és a kád mellett sarokbaszorítottam - a kád melletti szakasz másik végére egy tükröt raktam (ez volt a barikád). Persze annyira gyors volt, hogy nem nagyon tudtam szemmel követni, csak a hangos koppanásokat hallottam, ahogy keresztül akart futni a "tükrön" :) aztán rádobtam egy törölközőt és beledobtam egerünket a száraz fürdőkádba, innen már nem tudott kiugrani, mert mindig visszacsúszott ! Megvártam míg megérkezett a kedvesem, hogy megmutathassam neki ! Ez egy gyerek-egér lehetett mert annyira kicsi volt :)
Aztán befőttesüvegbe tettük és néhány kilóméterre a lakástól szabadonengedtük !

Szívesen megtartottam volna pl. egy akváriumba, csakhát egy ilyen egér sokkal büdösebb, mint egy hörcsög....

Előzmény: Schnitt (5)
Schnitt Creative Commons License 2001.08.02 0 0 5
Láttam olyan egérfogót, ami nem nyírta ki a mousét. Egy cső volt, ami az egyik végén zárt, a másik végén meg olyan ajtó van, mint a söröskupa teteje. Ehhez tartozik egy rugó, ami ezt az ajtót csukva tartja. Namármost: a cső át van fúrva kb középen, keresztben. Egy vékony madzagot kell az ajtóra kötni, és átdugni a lyukon, a túloldalon meg csomót kötni rá. Amíg el nem szakad, nyitva tartja az ajtót. A csőbe kell valamilyen illatos csali, és indulhat a vadászat. Az egér az átfűzött madzagtól nem tud bebújni a csaliig. Elrágja, az ajtó meg becsuk :o)))
Humánus, egyszerű, ha van egy kis kézügyességed, te is meg tudod csinálni.

Nagynénémék használnak ilyet egy ismerős gabonatárolójában, mert a döglött egeret nem eszi meg a kígyójuk :o))

Lord Iffy Creative Commons License 2001.07.31 0 0 4
:O))) fúúúú, az a topic borzalmas télleg. :O))
Hörcsög az autómban vagymi.....
Előzmény: Tomthumb (3)
Tomthumb Creative Commons License 2001.07.31 0 0 3
Egyszer Szegeden a tetőtéri albérletben fogtunk egyet, órákig hajtottuk, eluralkodott rajtunk a vadászláz. Végül cipősdobozzal, vödörrel és sok könyvvel megfogtuk. Rohadt büdös volt, ahhoz képest, hogy milyen kicsi. Másnap reggel elengedtük az utcán.

RAFi: keress rá a hörcsögre és nézd meg azt a topicot, amelyik az autós fórumban van. Könnyes röhögés garantálva.

leha Creative Commons License 2001.07.31 0 0 2
régen lehetett kapni ojjan egérfogót, ami nem agyonverte, hanem bezárta az egeret ...

egy hálóból készült félgömb féleséget keress, a közepén varsa szerű bejárattal

Lord Iffy Creative Commons License 2001.07.31 0 0 1
csak k**rva humántalan módszereket ismerek.:O(
nállunk a teherautóba költözött be, mert elötte gabonáztak vele.
miután szétrágta az ülést, egy csomag papirzsepit cafatokra, telesz@rt mindent és a szivbajt hozta rám mikor kiugrott a kesztyütartóból ezek után:
- méreg (nem jött be)
- egérfogó (nem jött be)
- egérragasztó (bejött, de kegyetlen :O))

próbálkozz esetleg még macskával, kutyával.:O)

Lord Iffy Creative Commons License 2001.07.31 0 0 0
fogsz egy nagy 0-át és a nyakába akasztod. tuti hogy humánusan nem fog tudni elszaladni...:O))
Előzmény: RAFi (-)
RAFi Creative Commons License 2001.07.30 0 0 topiknyitó
Beköltözött egy egér a szekrényembe ! Éjszakánként hallom, hogy "matat"... eddig még nem sikerült elkapnom a kis szemetet, de ma reggel durva motivációt kaptam, az összes ingem tök egérszagú volt :( !

Mivel lehetne megfogni "humánusan" ?? Nem akarom megölni, de néhányszor már próbáltam egeret fogni, de piszok gyors volt, úgyhogy nem sikerült !

Ötleteket várok !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!