Keresés

Részletes keresés

HanG99 Creative Commons License 2001.08.18 0 0 111
Ugyan talált, süllyedt, de a vonalbírákká átlényegült versenytársak ezt sem fogják megadni.
Előzmény: Iván Gábor (108)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.08.18 0 0 110
Aztán mire mennél egy feljelentéssel. Kb. anyira mint a Kádár renszerben feljelentetted volna Kádárt, hogy összefüggésbe hozható politikai okok miatti kivégzésekkel.

Van tapasztalatom, hogy mennyit ér és menyire lehet és szabad komolyan venni hazánkban még most is az igazságszolgáltatásnak mondott valamit.

Na szóval szvsz az a blabla, hogy hazánkban független igazságszolgáltatás működik.

Előzmény: Szabaccság et. (109)
Szabaccság et. Creative Commons License 2001.08.18 0 0 109
Ha tudomásod van ilyenről és nem rokonod az illető, fel kell jelentened, különben bűnöző leszel.
Ezek a sokat sejtető megjegyzések, hm bűnöző kapcsolat, aha, mit hallottunk, stb. Bla-bla, digitalizált lóf@sz. Konkrétan fel kell jelenteni OV-t vagy körét, ha tudsz valamit. Addig csak, sz@rkavarás minden betűd.
Előzmény: Iván Gábor (106)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.08.18 0 0 108
Hát én csak a belügyminiszterünkkel mutatkoztam a hétvégén egy társaságban.
Előzmény: feneszelid (107)
feneszelid Creative Commons License 2001.08.18 0 0 107
Most én is csapjam le a magas labdát, amit továbbadtál?

Kérdezzem meg, milyen gyakran mutatkozik a társaságodban?

Előzmény: Iván Gábor (106)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.08.18 0 0 106
Most csapjam le a magas labdát amit feladtál?

Talán elég ha anyit megkérdezek, hogy Orbán Viki szerinted, milyen gyakran mutatkozik "bűnözők" társaságában?

Előzmény: Szabaccság et. (105)
Szabaccság et. Creative Commons License 2001.08.18 0 0 105
Elvtársak, ezen a kézcsókon gazsulálnak napok óta. Nem uncsi? Kunczét bűnözőkkel fotózták le, talán nem tehetett róla. Orbánt egy neki kezet csókoló idősasszonnyal, szerintem egyik sem küzdött a képért egyszerűen megtörént. Aztán, hogy melyik a szerencsétlenebb, arról is lehetne vitázni.

Szabadság elvtársak!

Előzmény: Iván Gábor (104)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.08.18 0 0 104
Egy lobbizási jelenet a szenté válásról:


Egy lendő szent ember:-)


Iván Gábor Creative Commons License 2001.08.18 0 0 103
Lobbizási jelenet a szentá váláshoz:

Személyi kultusz?!:-)

Iván Gábor Creative Commons License 2001.08.17 0 0 102
Mit szóltok Viktor 'nagyboldog asszony' napi előszentülési ceremóniájához?

Magam részéről mint a P-DOX Semmiben Sem Hívők vallás alapítója felajánlottam az országunkat a mindenek előtt lévő Karakuttynak, aki Istent teremtette, hogy világosítsa meg hazánk egyes lakóinak, de főként a mi szentülni akaró Viktorunk elméjét.

zavarok Creative Commons License 2001.07.31 0 0 101
Én csak Rákosiról tudom, hogy szerette (volna)
Előzmény: Iván Gábor (100)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.07.31 0 0 100

Minden diktátor szereti, ha szeretik.
Előzmény: zavarok (99)
zavarok Creative Commons License 2001.07.31 0 0 99
Ilyesmit a magyar történelemben mintha Kádár képviselt volna.
Előzmény: Iván Gábor (98)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.07.31 0 0 98
Erre roppant egyszerű a megoldás:

Az ország megér egy misét:-)))

Előzmény: zavarok (97)
zavarok Creative Commons License 2001.07.31 0 0 97
Igen? Ki hitte volna! Orbán Viktor református és a protestáns egyházaknak - talán az anglikán kivételével - nincsenek szentjeik. Vagy Orbán a református egyházat is megreformálja - csak azért, hogy a HVG-nek igaza legyen?
Előzmény: Iván Gábor (1)
Ember Azürből Creative Commons License 2001.07.31 0 0 96
Éredekesek ezek a félbevágott jobboldalú fideszesek. Hogy lehet csak jobboldalasan élni?

Nekem például mindkét oldalam létezik. Jobb és bal is:-)))

Előzmény: Iván Gábor (95)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.07.26 0 0 95
Ugyan már ki gyülöli itt a logikát és a kritikát?

Érdekelne az oldalfelismerő tudományod.

Egyébként ez a kötelező etikaoktatás is csak egy blöff volt az Orbán Vikitől. Nem kell őt komolyan venni.

Üdv:IG

Előzmény: wizes (94)
wizes Creative Commons License 2001.07.16 0 0 94
Aranyos kis topik!
Letakarnám a neveket, végigolvásnám a gyűlölködő szövegekből 1-ből rágyünni melyik oldal írta!
Akik még nem jártak hittanra, etikaórákra!
Csak vezessék be maguknak, hiszen látszik milyen nagy szükségük van rá!
wizes.
Kagakusha Creative Commons License 2001.07.16 0 0 93
Kedves öregúr!
Azt hiszem, nem érdemes túl bonyolult összefüggéseket keresni e témában. :-)
Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy a miniszterelnök úr úgy gondolja, ha kötelező etika, erkölcstan vagy hitoktatás órák lesznek az iskolában, akkor majd ő is feltűnés nélkül be tud lógni néhányra - pl. elkíséri a kicsi gyerekeit, stb. - hiszen nem kétséges, hogy komoly hiányosságai vannak e téren.
Valószínűleg a következő lépése a tánc- és illemtan órák kötelezővé tételének felvetése lesz, ui. korábban ezek is fogyatékos számban szerepeltek a napirendjében.
Javaslom, hogy inkább örüljünk annak, hogy valaki már meglehetősen vén fejjel hajlandónak mutatkozik a hiányos neveltetéséből adódó fogyatékosságainak kiküszöbölésére. :-)
Üdvözlettel,
K.
Előzmény: öregúr (88)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.07.16 0 0 92
Ez engen érdekelne. Igyekszem én is visszafogni magamat és figyellek. Bár majd vissza kell térnünk a fő témára Ovi politikai ambicióira. Persze, aki már elkölcsöt is mer diktálni...

Előre is köszönöm.

Előzmény: viszontválasz (91)
viszontválasz Creative Commons License 2001.07.14 0 0 91
Ha megtanultál nem félreérthetően fogalmazni, és nem kioktatni akarsz másokat, hanem beszélgetni, vitatkozni, szívesen folytatom a beszélgetést arról a témáról, hogy miért nincs szüksége etikai ismeretekre a magyar ifjoncoknak.
Előzmény: öregúr (90)
öregúr Creative Commons License 2001.07.14 0 0 90
Igazad van félreérthetően fogalmaztam, amondat vége helyesen:
és főleg ne akarja, hogy az iskolákban oktassák. Meg tudhatod miért, ha elolvasod a 78-as számú gondolataimat.
Előzmény: viszontválasz (89)
viszontválasz Creative Commons License 2001.07.14 0 0 89
Nem beszéltél erkölcsről? Ez akkor mi? "Éljen úgy, kormányozzon úgy, hogy az erkölcsileg,
morálisan példamutató legyen."

Mondjuk elég primitív (kb alsós gimista szintű) prédikáció, de mégiscsak erkölcsi prédikáció. Azt meg honnan veszed, hogy Ovi tanár akar lenni? És milyen jogon tiltanád meg neki?

Előzmény: öregúr (88)
öregúr Creative Commons License 2001.07.14 0 0 88
Én nem beszéltem az erkölcsről, csak azt mondtam, hogy az Ovi sem beszéljen róla és főleg ne akarja az iskolákban oktatni.
Előzmény: viszontválasz (87)
viszontválasz Creative Commons License 2001.07.14 0 0 87
Ha Ovinak nincs joga az erkölcsről beszélni, akkor neked mire fel?
Előzmény: öregúr (85)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.07.14 0 0 86
Hát igen.

Erre van a mondás, hogy bort iszik és vízet prédikál:-)))

Szerintem is a tetteiről kell megismernünk valakit és nem az öndicséreteiből.

Előzmény: öregúr (85)
öregúr Creative Commons License 2001.07.14 0 0 85
Kedves Pihári!
Nehogy már Ovi elmagyarázza nekünk, hogy mi a morál. Éljen úgy, kormányozzon úgy, hogy az erkölcsileg, morálisan példamutató legyen. De mivel ezt nem teszi, ezért az iskolákban akar másokat arra oktatni, amire ő legkevésbé sem hajlandó. Sőt….
Tehát ne az iskolákban oktassunk erkölcsöt!
Előzmény: Pihári (84)
Pihári Creative Commons License 2001.07.14 0 0 84
Kedves öregúr!

"A rendszerváltoztatás legfontosabb nyitva maradt kérdése - úgy érzem - az a polgár és a másik ember viszonyának a kérdése. A rendszerváltás legfontosabb kérdése immáron nem az intézmények körül forog, a kérdések nem akörül forognak, hanem az emberi minőség kérdése körül. És ebből a szempontból a rendszerváltoztatás nem zárult le. Úgy érzem, hogy mindez a leghatározottabban felveti a polgári közösség erkölcsiségének, moráljának kérdését, a másik emberhez való viszonyban a szeretet, de legalábbis a tisztelet uralkodóvá válásának a szükségességét. Úgy érzem, fölveti azt a kérdést, hogy a divatos morál: mindent szabad, ami más hasonló szabadságát nem sérti, szabályával szemben egy másik magatartás-szabály: amit nem akarsz, hogy neked cselekedjenek, te se cselekedd azt másnak - életszabályával váltsuk föl.

Ezek a rendszerváltoztatás előttünk álló legfontosabb dimenziói, legfontosabb kérdései. Úgy is fogalmazhatnék, tisztelt hölgyeim és uraim, kedves vendégeink, hogy a rendszerváltoztatás megmaradt legfontosabb kérdése akörül forog, hogy milyen lesz a magyar polgár, vagy egész egyszerűen milyen lesz a magyar ember, milyen lesz a minősége. Hajlandó lesz-e arra, hogy valamifajta morális mércét fogadjon el tetteinek megítéléséhez. Hajlamos lesz-e önvizsgálatra, megtartja-e, fenntartja-e a lelkiismeret intézményét. Úgy érzi-e majd, hogy a világ morális rendjéért az emberre is hárul felelősség?" Innen van

Üdv:Pihári

Előzmény: öregúr (78)
Henoch Creative Commons License 2001.07.14 0 0 83
:)))))))
Előzmény: esefi (80)
Esbeta férje Creative Commons License 2001.07.14 0 0 82
Minden szentnek maga felé hajlik a keze!;-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!