Keresés

Részletes keresés

tobruk Creative Commons License 2008.10.30 0 0 8102

szia!

IX: kerület stabilan megy a net.

Sávszél emelést azért el tudnék képzelni.
Előzmény: gtrain (8098)
ZE Creative Commons License 2008.10.30 0 0 8101
Ahogy előttem is írták, a DOCSIS (koax kábelen működő) rendszer stabilitása, rendelkezésre állása nagyon helyfüggő volt korábban, de ezek szerint most is az, amin nem lehet csodálkozni... Javulni nem biztos, hogy fog, ugyanis most azt lehet látni, hogy ezt a technológiát igyekeznek kivezetni, lecserélni az UTP-s megoldásra, ami úgy sebességben, mint rendelkezésre állásban jobb. Érdemes a lakóhely szerint illetékes ügyfélszolgálaton megkérdezni, hogy lesz-e (vagy inkább hogy mikor lesz) LAN migráció, a webes címlista ugyanis erősen le vagyon maradva.
Előzmény: gtrain (8098)
dvorcsakl Creative Commons License 2008.10.30 0 0 8100
ket evig hasznaltam a digikabel 1024-es csomagjat, nem volt vele gondom. most is azt hasznalom, par megalloval arrebb (igaz meg csak egy hete), azzal sincs gondom.

routerezes siman megy, savszelesseget hozza.
Előzmény: gtrain (8098)
Eördögh Creative Commons License 2008.10.29 0 0 8099
nálam (Kőbánya, Óhegy) az utóbbi hónapokban sokat szarakodik a net, pont ez a csomagom van, amit írsz.
mondjuk a szolgáltatás minőségét szerintem erősen befolyásolja, hogy pontosan hol laksz, tehát más tapasztalata nem feltétlenül lesz mérvadó a számodra.
Előzmény: gtrain (8098)
gtrain Creative Commons License 2008.10.28 0 0 8098
Sziasztok, szeretnék tanácsot kérni tőletek.
Három külön szolgáltatónál van internet, tv, telefon előfizetésem.
Ezeknek havi költségeit szeretném optimalizálni.
A Digi kábel tv oké.
Internet: jelenleg Tvnet adsl 3g m csomag, havi 6284 Ft.
Az a kérdésem, hogy ezt érdemes-e lecserélni a digi hdsnet 2048 csomagjára? Tud ez annyit, mint a tvnetes?
pl, router használhatóság, sávszélesség, megbízhatóság?
esetleg valami bővebb infó anyagot hol érhetek el?
Nálunk nincsen lanos szolgáltatás.
Mi a véleményetek?
azért nem szívesen váltanék szolgáltatót, hogy folyamatosan szívjak a rossz internet miatt.
köszi
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.24 0 0 8097
Üdítő kivétel vagy a Mac-kel; a hardveres tűzfalat azért javaslom, mert az ördög nem alszik...
Előzmény: dvorcsakl (8096)
dvorcsakl Creative Commons License 2008.10.24 0 0 8096

a windowsos fajlmegosztast lelottem, de sajnos az altalad emlitett tuzfal progik telepitese egy kis problemaba utkozik: macintosh-om van.

 

de egy wlan routert mar beszereztem.

Előzmény: Törölt nick (8095)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.23 0 0 8095
Sajna a docsis rendszer ilyen, ha elveszti szinkron, akkor Campobasso (-Fiorentina zero-zero x).

Mivel ez a szolgáltatói oldalon bekövetkező döglés, nagyon nem tudok ötletet mondani, amit egyelőre (n nélkül) tehetsz, az szerintem annyi, hogy a kieséseket naplózod, és jelented.

Egy tűzfal/router dobozkát mielőbb szerezz be, mert elég könnyen átjáróházzá válhat a géped (Javasolt a Windows-os fájl- és nyomtatómegosztást meg a netbios over tcp/ip-t leszedni, plusz minimum egy personal firewall progit (Sunbelt Kerio, Core Force (bár ez gyakorlott felhasználót kíván), stb.) felrakni, és befelé semmi, kifelé is csak az, amit explicit megengedsz, másnak (más programnak) nuku. Nekem, bár van tűzfal/router funkciót betöltő eszköz (most épp egy WRT54-GL, de van még 2-3 másik eszköz is kéznél próbálgatási céllal), de a Windows-on van egy Kerio, és nyugodtan alszom...
Előzmény: dvorcsakl (8094)
dvorcsakl Creative Commons License 2008.10.23 0 0 8094
mos, eddigi tapasztalat: tegnap fel 3 korul kotottek be, most reggel fel 10 van. ez ido alatt 4x tunt el a netem. egy dolog segitett csak: ha kihuztam a modemet es azonnal visszadugtam, akkor megjott a net.

ez eleg bosszanto, foleg, amikor ejjel elmegy a net valaminek a letoltese kozben, es csak reggel jon ra az ember.

egyenlore router nelkul, direktben csatlakozom a modemhez.


mit tudtok javasolni?
dvorcsakl Creative Commons License 2008.10.23 0 0 8093
ez valami ujdonsag lehet, mert pas utcaval arebb ket eve asznaltuk a modemes netet, de ot ez nem volt. igaz, ott mult heten jkotottek at a lan-ost, es azon is jelentkezik ez .
Előzmény: Törölt nick (8092)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.22 0 0 8092
Mert balf...ok a t. userek, meg a t. szolgáltató nem szűri a 137-139-es portokat. Ja, az ilyen "bekukkantással" tessék vigyázni, mert jogilag jogosulatlan behatolásnak minősül (a másik oldal súlyos gondatlansága max. enyhítő körülmény!).
Előzmény: dvorcsakl (8091)
dvorcsakl Creative Commons License 2008.10.22 0 0 8091
ma kotottek a modemes hdsnet-et.

erdekes, hogy azota latok a halozaton kulonbozo gepeket, sot van olyan, amelyiknek a shared folder-jebe be is tudok lepni.

ez miert van?
4ndr3w Creative Commons License 2008.10.18 0 0 8090
Köszi a tippet, de már megoldódott!

Ma reggel végre frissült a DNS bejegyzés és már az új IP-re mutat!
Most ömlenek be az eddig kóválygó leveleim. :)
Előzmény: dvorcsakl (8089)
dvorcsakl Creative Commons License 2008.10.18 0 0 8089

nem megoldas fillerekert regeltetni egy sajat domaint, es az azt szolgaltato veggel egyezkedni amikor valtozik az ip cimed?

 

csak mint otlet, nem biztos, hogy kivitelezheto technikai szempontbol.

Előzmény: 4ndr3w (8088)
4ndr3w Creative Commons License 2008.10.17 0 0 8088
Sziasztok!

Rég nem jártam erre, örömmel látom, hogy 7 év után is így pörög még a topikom! :)

Tanácsot szeretnék kérni egy nagy problémával kapcsolatban, hátha valakinek van ötlete.

Egyik legrégebbi előfizetőjük vagyok, már a HDSNET kezdeteitől fogva egy kis linux szerver lóg a végponton (XIX. ker). Szigorúan saját felhasználásra, semmi durva dologra (FTP, stb.) nincs használva, elsődleges funkciója a tűzfal a mögötte lévő Windowsos gép számára. Valamint meg fut rajta egy sendmail mailszerver mind kimenő mind bejövő levelek fogadására.

A sendmail miatt kellett egy fix domain is, még akkoriban az ügyfélszolgálat számán elérhető technikus srácok között volt 1-2 jófej, akivel meg lehetett dumálni, hogy rendeljen a gépemhez egy sajatgep.hdsnet.hu fix nevet, az IP meg úgy sem változott soha.

Az elmúlt évek alatt volt többször IP csere, ilyenkor mindig jött a kuncsorgás az ügyfélszolgálatnak, hogy frissítsék a DNS rekordot is, mert így nem jönnek be a leveleim. Ezt eddig 1-2 nap alatt mindig meg is tették. Bár egyik alkalommal feltételnek szabták, hogy fizessünk elő hivatalosan fix IP-re is, ezt meg is tettük, azóta is becsülettel fizetjük a nem kevés felárat a fix IP-re.

Szóval ez a sajatgep.hdsnet.hu domainem működött egészen a múlt hétig. Amikoris a diginetes átállás miatt ismét új fix IP-t kapott a gépünk. Azóta szinte naponta könyörgünk az ügyfélszolgálaton, de egyszerűen nem képesek átírni a DNS-üket!

Már több ügyintézővel is beszéltünk, volt olyan aki azt sem értette, miről van szó, meg mi az a DNS. Volt aki meg láthatóan vette a lapot, ezek mind ígéretet tettek, hogy persze még aznap megcsinálják, de eddig még semmi nem történt.

Szóval a helyzet az, hogy már 8 napja nem jönnek be az e-mailjeim a szerverre, és kezdek nagyon elkeseredni.
Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata? Talán másnak is van saját hdsnet.hu-s aldomain neve és sikerült már átregisztrálnia valahogy? Ezesetben egy ügyfélszolgálatos kontaktnév vagy ilyesmi nagy segítség lenne nekem!


Törölt nick Creative Commons License 2008.10.16 0 0 8087

Szia!

Akkor megírhatod magánban (persze: anonimizálva) a történetet, szívesen segítek, akár beadvány megfogalmazásában is, bármiben.

Üdv:Robi

Előzmény: balacpapa (8085)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.16 0 0 8086

Október 18.-án zárul a D-Link-re (524) a licit, ezt elfelejtettem odaírni, és persze a lényeget is: villámáras 6.000,- forint! Magam is megvenném, de egyrészt nem akarok ilyere költeni mostanság (van tartalékban TP link:) ), másrészt én ajándékba kapok egy ugyanilyet egy barátomtól:)))

Robi

Előzmény: Törölt nick (8082)
balacpapa Creative Commons License 2008.10.16 0 0 8085
Minden jó tanácsra vevő vagyok előre is köszi
Előzmény: Törölt nick (8084)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.15 0 0 8084

Esetleg - nem kötelező:) - engem is megkereshettek, hátha lenne egy-két jó tanácsom..

Robi

Előzmény: balacpapa (8081)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.15 0 0 8083

Nem olvastam (még) át az új ÁSZF-et, de azért amikor egy névből eltűnik a sebességre utaló adat, az lehet pozitív és negatív is, így érdemesebb alaposabban átolvasni a sokszor hanyagolt szöveges oldalakat is :)

Újabban (KTV ÁSZF) ugyanis újfent elfelejtik a változás-jegyzékben a változásokat (mind) feltüntetni, így tényleg szemfülesnek kell esetleg lenni.

R.

Előzmény: DeTiNuLoGaD (8080)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.15 0 0 8082

Ha valaki nem látta volna, Vatera-án árulnak egy (1) darab D-Link Di 524-est (nem én):  http://www.vatera.hu:80/item/view/index.php?cod=97540512

 

Üdv:

Maus Robi

balacpapa Creative Commons License 2008.10.14 0 0 8081
Vettem a bátorságot és irtam Neked magánba.Most éppen ugyanis harcban állok a digiékkel :) igaz ez a XIX. kerület:)
Előzmény: Törölt nick (8028)
DeTiNuLoGaD Creative Commons License 2008.10.14 0 0 8080
Hogy ennek mi értelme volt?
Előzmény: talismoon (8077)
ovl Creative Commons License 2008.10.11 0 0 8079
bocs: káblenet=kábelnet   plusz:  :-) = ;-(
ovl Creative Commons License 2008.10.11 0 0 8078
Szóval a káblenet marad annyi, amennyi volt :-)
talismoon Creative Commons License 2008.10.10 0 0 8077

Van uj ÁSZF, 11.09-tol lep eletbe, nem emelnek kabelneten, es nem lesz nagyobb csomag se, csak atnevezik a 2 meglevo csomagot, HDSNET-1024-bol lesz RITMO, HDSNET-2048-bol STRADA :(

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 8076

(off) meg látjuk -> meglátjuk (igekötő) (on)

Mindenkinek szép hétvéget:

Maus Robi

Előzmény: Marcis6 (8074)
ZE Creative Commons License 2008.10.10 0 0 8075
Amit én láttam, az vagy a koax mellett bevitt érpár volt, és analóg telót akaszthatott rá az ügyfél, vagy pedig a koaxra dugott DOCSIS modemnek volt analóg telefont fogadó interfésze. Nagyon erős a gyanúm, hogy az internet-szolgáltatás és a VoIP minimum VLAN-szinten szeparált, és a VoIP VLAN-ba nem nagyon fognak ügyfélberendezést beengedni.
Előzmény: Marcis6 (8074)
Marcis6 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 8074
Sziasztok!

Ma kötöttek nekem diginetet meg digifont. Meg látjuk, hogy zenél... Viszont digifon ügyben, ami ugye VoIP, nem tudtok valami közvetlen elérésről? Azaz valami SoftPhone cuccosról meghajtanám PC-ről, csak kéne a kiszolgáló protokollja és IPje..

Köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.03 0 0 8073

Csttt!

Az enyém az utolsó szó :x)

Előzmény: nicko (8072)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!