Keresés

Részletes keresés

Agassi Fan Creative Commons License 2007.10.29 0 0 13688
Aláírás közben.
gugugaga Creative Commons License 2007.10.29 0 0 13687
Köszi az élménybeszámolókat!

Nem kicsit lehetett jó érzés ot tlenni, irigyellek titeket!
Steffi21 Creative Commons License 2007.10.29 0 0 13686
Ez a jótékonysági gála hihetetlen volt! A debreceni ehhez képest élményben nálam alul maradt! 3 kedvecem (akik világelsők voltak, többszörös GS-győztesek, mindegyik Olimpiai bajnok) egy pályán?? Ilyen nincs a világon!!! Örök emlék marad, aminek minden percét élveztem!

Először Steffit hívtam, és egyből oda jött, elvette a tollamat, végig simogattam a kezét, és vagy 30 aláírást kiosztott a tollammal, én voltam olyan pofátlan hogy 3 aláírást gyűjöttem be.-)

Andre-t is hívtam, és beszéltem vele, és míg beszéltem csak rám figyelt, és aláírta azt a képet, amin Steffivel vannak együtt.
Elmondtam neki, hogy hogy Magyarországról jöttünk (lehet azt sem tudja merre van.-)
Mondtam, hogy mennyire hiányzik, és hogy unalmas néküle a tenisz.

Tökre meghatódott, és megköszönte. Amíg aláírást osztogatott, simogattam a kezét, vállát mondtam hogy mennyire szeretem, és egy kicsit eltörött nálam a mécses, hiszen 2004-ben láttam utoljára, azóta több mint 3 év telt el, és valószínű most láttam utoljára élőben.-((((((((

Ezt a rajongást csak az érti, aki annyira szereti és ismeri Andre-t mint én, aki minden filléremet arra költöm hogy ott lehessek a meccsein, és beszélhessek vele.

A mozdulatai ugyanazok, ahogy a labdákat válogatja, és vissza adja a labdaszedőnek, ahogy beáll a fogadáshoz. Az arca minden mozzanata, amikor 3 breaklabdája volt, és Goran ásszal háríotta mindet. Egy életre szóló élmény volt ennyit nevetni látni, szurkolni neki.

Az, hogy újra megsimogathattam, és míg beszéltem hozzá végig rám nézett, a világ összes pénzért nem cserélném el.

Aztán Gorannal játszott 1 szettet, amit 6-4re nyer, utána meg Ivanoviccsal, azt 7-6ra nyerte. Sajnos a csípője rossz, de azért színvonalas játékot mutatott be.


ANDRE NAGYON HIÁNYZOL NEKÜNK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Agassi Fan Creative Commons License 2007.10.29 0 0 13685

Goran a földön. :-)

Egy kis hűtés a fejnek.

Andre még mindig nevet.

itt már majdnem ráfeküdt. :-)
Előzmény: Agassi Fan (13684)
Agassi Fan Creative Commons License 2007.10.29 0 0 13684
Egy keveset most is melegítettek, Andre Justine-nek ütötte a labdákat, Goran meg Steffinek.
Aztán kezdődött a meccs. Nagyon jó labdamentek voltak, kivéve amikor Goran szervált. Vagy ászt adott, vagy ász értékűt. Ilyenkor Justine-nek nem nagyon volt dolga.
Az egyik JHGI adogató játékban Justine két kettőst ütött, erre Goran megfogta a hálót, és lejjebb húzta Justine-nek, hátha így sikerül átütni egy szervát. :-))
Volt olyan, hogy Justine szervált Steffinek, és ők ketten mindig csak egymásnak ütötték a labdát. Goran megunta, hogy nem üthet bele, és leült a székére. Andre persze szintén kiállt addig. A közönség persze már fetrengett a röhögéstől.

Aztán az egyik legnagyobb labdamenetnél (volt átemelés, rövidítés, amit el tudtok képzelni) az utolsó ütést Andre hajtotta végre, és véletlenül a hálónál álló Gorant találta fejbe. Goran kifeküdt, Andre meg odament hozzá, és ráfeküdt Goranra, egy kis újjáélesztésre. Sajnos pont nem találtam képet, amikor egymáson fekszenek.

Agassi Fan Creative Commons License 2007.10.29 0 0 13683
Leültünk a helyünkre. Egy férfi és egy nő nyitotta meg a gálát, utána egy német együttes adott elő egy számot. Őket követte egy német humorista, két számolt énekelt. Kb. felét értettem, vicces volt. :-)
Aztán behívták Steffit, majd utána együtt jött Andre, Justine, Goran, és Ana Ivanovic. Én észre sem vettem, hogy Ivanovic is itt volt már a legelejétől, csak amikor itthon észrevettem a képeken. :-)
Agassi Fan Creative Commons License 2007.10.29 0 0 13682
A sárga-fehér nike felsőben én vagyok. :-)

Itt a másik képen meg tesóm sárgában, ott a kezében a kép, amit Steffi aláírt.
Előzmény: Agassi Fan (13681)
Agassi Fan Creative Commons License 2007.10.29 0 0 13681
Az edzés nagyon jó hangulatban telt el, a közönség természetesen mindegyik játékosnak kiabált, ők meg reagáltak rá. :-)
Az edzés végén Justine, Andre és Goran elmentek a kijárathoz, de pont a másiknál hagyták el a pályát, mint ahol mi álltunk. Steffi még maradt, és mivel igen hangosan kiabáltunk neki, odajött a mi helyünkre. Tesómhoz ment először, és aláírta azt a képet, ami a HVGben volt. Andre és Steffi van rajta. Nagyon sokáig ott maradt nálunk, mindenkivel beszélgetett, vagy 30 aláírást kiosztott. Amikor hozzám ért, és valakinek aláírta a lapját, sikerült párszor megsimogatnom a kezét. A neten találtam pár képet, amin rajta vagyok, nem tudom ki csinálta őket, de örök hálám neki! Miután Steffi elment, megkerestük a helyünket, és vártuk, hogy kezdődjön a műsor. :-)
Agassi Fan Creative Commons License 2007.10.29 0 0 13680
Agassi Fan Creative Commons License 2007.10.29 0 0 13679
Ez is még edzés.
Agassi Fan Creative Commons License 2007.10.29 0 0 13678
Pár kép az edzésről. Ezek az első képek. Nem olyan jó minőségűek, de látszik hogy mennyit nevettek. :-)
Előzmény: Agassi Fan (13677)
Agassi Fan Creative Commons License 2007.10.29 0 0 13677
Péntek reggel indultunk Győrből, 10:30kor. Hanauban kellett egyszer átszállnunk a vonatról Mannheimbe, Steffi szülővárosába. 10 órát utaztunk a vonaton, elég fárasztó volt. A szállásunk nagyon közel volt a SAP Arénához, így másnap reggel 10re már ott voltunk. Sajnos csak 14:00kor adták oda a jegyeket, és 14:30kor nyitották a kapukat. Addig bementünk az Aréna éttermében, ott ettünk, meg volt egy korcsolyapálya, és néztük a hokis fiúkat. 

14:30kor bementünk, körbenéztünk, hogy lehet-e venni posztereket, könyvet, vagy bármit, amit emlékként haza tudunk majd hozni. Nem értem miért, de kaján és hoki felszerelésen kívül semmit nem lehetett kapni. 

Ekkor gondoltuk, hogy megkeressük a helyünket. Mászkálás közben tesóm meghallotta a labda pattogását. Benéztünk az egyik lépcsőnél, és akkor láttuk, hogy Justine lent ütöget. Rohantunk le a pályához, nem érdekelt, hogy a jegyünk nem oda szól. Leértünk, és akkor vettük észre, hogy Justine Steffivel, Andre meg Goran-nal melegít. Köpni nyelni nem tudtam, alig fogtam fel mit látok. Gyorsan előkaptuk a fényképezőgépet, meg aláíratnivalót, és nyomultunk előre.
Steffi21 Creative Commons License 2007.10.28 0 0 13676
Steffi21 Creative Commons License 2007.10.28 0 0 13675
2007 október 6
Steffi21 Creative Commons License 2007.10.28 0 0 13674
Kirúzsozva, festett körmökkel kezdte karrierjét Agassi
2007. 10. 25. 19.37
andreagassi.jpg

Andre Agassi minden idők egyik legsikeresebb teniszezője, nyolcszor nyert Grand Slam-tornát, és Rod Laver mellett ő az egyetlen játékos, akinek sikerült az „open era” alatt megnyerni mind a négy nagy versenyt, azaz a francia, az angol, az amerikai és az ausztrál nyílt bajnokságot.

Minden kétséget kizáróan zseniről van szó, azonban a zsenik nem egyszer furcsán viselkednek, lázadoznak és ez alól nem jelentett kivételt az amerikai legenda sem, aki 2006-ban fejezte be profi pályafutását.

Andre Kirk Agassi Las Vegasban látta meg a napvilágot, és családjától nem állt távol az élsport: örmény származású, iráni édesapja az 1948-as és az 1952-es olimpián bokszolóként képviselte Iránt. A papa ezután az Egyesült Államokba emigrált, és ekkor fogalmazódott meg benne a vágy, hogy valamelyik fia egyszer majd megnyeri mind a négy Grand Slam tornát.
Ennek érdekében például teniszlabdákat akasztott a kis Andre ágya fölé, ezzel is fejlesztve képességeit. A kis Agassi ötévesen már olyan sztárokkal gyakorolhatott, mint Jimmy Connors és Roscoe Tanner.

Agassit 14 évesen édesapja beíratta egy floridai teniszakadémiára, ahol látva zsenialitását ingyen vállalták a felkészítését. A játékos azonban nem volt boldog, lázadozni kezdett, sört ivott, dobálta az ütőjét és fura frizurát vágatott, sőt apja bosszantására egy tenisztornán a lázadás pikáns formáját választotta: feltépett nadrággal, kilakkozott körmökkel és rózsaszínre rúzsozott szájjal lépett pályára. Az akadémiáról végül elküldték, és arra a kérdésre, mit is akar tulajdonképpen azt felelte, elmenni onnan, és profi teniszezővé válni.
Nos, mint ismeretes, ez sikerült neki, 17 ATP Masters Series tornát nyert, és provokatív természete ellenére is imádták. Utolsó mérkőzésén nyolc percen keresztül állva tapsolták, ő maga pedig a könnyeivel küzdve tette le végleg a teniszütőt.
Steffi21 Creative Commons License 2007.10.25 0 0 13673
Sajnos busz ma reggel idnult volna a helyszínre, a repjegyek meg elég húzósak..
Előzmény: Agassi Fan (13671)
Agassi Fan Creative Commons License 2007.10.25 0 0 13672
Tehát Andre egyest és párost is játszik, és megnéztem vannak még jegyek és nem is olyan drága.
Előzmény: Agassi Fan (13671)
Agassi Fan Creative Commons License 2007.10.25 0 0 13671
Graf csak vegyespárost vállal Agassival

Elmarad a korábbi világelső német Steffi Graf és a jelenleg listavezető, belga Justine Henin egymás elleni bemutató mérkőzése szombaton a mannheimi jótékonysági teniszgálán. A szervezők tájékoztatása szerint Graf a szerdai edzésen kisebb sérülést szenvedett, ezért egyesben nem lép pályára. Vegyespárosban viszont vállalja a játékot férje, Andre Agassi oldalán, ellenfelük Henin és a korábbi horvát klasszis, Goran Ivanisevic lesz.

A programot Agassi és Ivanisevic mérkőzése zárja. A gála bevételét hátrányos helyzetű gyermekeket támogató alapítványok kapják meg.
Agassi Fan Creative Commons License 2007.10.06 0 0 13670
Egyetértek. Meg már közeledik a 40hez.
Előzmény: MERLINN (13667)
Thomas_ Creative Commons License 2007.10.04 0 0 13669
Na, hat azt gondolhatod, hogy en sem ugy szeretnem a visszaterest, hogy neha nyer egy-egy meccset nagy szenvedesek kozepette. Hanem, hogy rendbejon a serulese, vagy megmutteti magat, es visszafoglalja jogos helyet a vilagranglista elen! Csakis ugy!:)
A mai mezonyt tenyleg unom, regi meccseket meg nem nagyon szoktam visszanezni... nincs is meg tul sok sajnos:(
Előzmény: MERLINN (13667)
MERLINN Creative Commons License 2007.10.04 0 0 13668
Arról nem is beszélve, hogy felesége van meg gyerekei, akikkel nyilván nem tudna annyit együtt lenni, ha minden héten a világ más részén versenyezne.
Előzmény: MERLINN (13667)
MERLINN Creative Commons License 2007.10.04 0 0 13667
"Azt hittem, ti mar nem szeretnetek, hogy jatsszon."

Hát fájó tagokkal ne is... ő nem egy Navratilova. Nem éri meg az egészségét kockáztatni még egy-két győzelemért. A többség sem nézné szívesen, hogy a pályán néha járni alig bír, és látszik az arcán, hogy itt fáj, ott fáj.. Attól tartok, még sokszor kell elmondanunk neked, fogadd el a tényt, hogy visszavonult. Kész. Ha unod Federert (vagy bárkit), még mindig nézheted Andret videón :-)
Előzmény: Thomas_ (13666)
Thomas_ Creative Commons License 2007.10.04 0 0 13666
De miert nem? Nem ertem en ezt...
Azt hittem, ti mar nem szeretnetek, hogy jatsszon.
Előzmény: Steffi21 (13665)
Steffi21 Creative Commons License 2007.10.04 0 0 13665
Én is örülnék, ha játszana, de csak akkor ha egészséges. De nem csináltatta meg a derekát sem.-((
Előzmény: Thomas_ (13664)
Thomas_ Creative Commons License 2007.10.02 0 0 13664
Latod, errol beszelek en is!:) Akkor megiscsak varjatok ti is a visszaterest! Na, szamomra az lenne az alom, ha Ausztraliaban Andret ujra a palyan lathatnam, megpedig ahogy elintezi federert meg a tobbi benat!:)
Előzmény: Steffi21 (13663)
Steffi21 Creative Commons License 2007.10.02 0 0 13663
Igen, Bill Clinton adta át a díjat Andrénak. Mondjuk szívesebben látnék a kezében egy újabb AO trófeát.
Előzmény: Thomas_ (13661)
Agassi Fan Creative Commons License 2007.10.02 0 0 13662
A mostani HVG címlapjának hátulján is van egy tök jó kép Andréról, és Steffiről. Valami reklám kép, talán bútort reklámoznak. :-)
Thomas_ Creative Commons License 2007.10.01 0 0 13661
Jee, ez az elnok, nem?:) Adott Andrenak egy foldgombot? Tok jo:) Kell majd a gyerekeknek foldrajz tanulashoz:)
Előzmény: Steffi21 (13659)
Steffi21 Creative Commons License 2007.09.29 0 0 13660
A cikket nem hozta be hozzá, valami Global Citizen díjat kapott Clintontól, ami a képen látható. Amúgy nem tudom miért nem hoznak össze még 1 gyereket, ha már aktívan nem teniszeznek..mindig nagy családot akartak, bár azt is hallottam, hogy örökbe is fogadnának egyet..
Steffi21 Creative Commons License 2007.09.29 0 0 13659

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!