Keresés

Részletes keresés

Digit79 Creative Commons License 2017.03.09 0 0 6127

A Pentax LX nekem például annyira nem tetszik, de a Nikon F3 szerintem minden idők legszebb fényképezőgépe és én a Canon F1-et is szépnek találom, de ízlésekről valóban nincs értelme vitatkozni. :)

Előzmény: Kákettődéemdé (6120)
Digit79 Creative Commons License 2017.03.09 0 0 6126

Legalább pörög a topik. :)

 

Én azonban semmiképpen nem hasonlítanám az FD obikat az oroszokhoz. Lehet, hogy nem olyan szép a csatlakozójuk, de mechanikailag igazi mesterművek, különösen az FDn objektívek. Ráadásul nagyon kényelmes volt, hogy az objektív levételéhez nem a vázon kellett megnyomni egy gombot, hanem magán az objektíven. Nagyon jól ki volt az találva, csak sajnos pont a kialakítása miatt az elektronikát már nem lehetett belerakni, ezért kellett új csatlakozót kitalálni a Canonnak. Nyilván, amikor az egészet kitalálták kb. fél évszázada, akkor még nem gondoltak erre. Optikailag viszont valóban kiválóak voltak, sőt pont a nagy telék valószínűleg jobbak is, mint a Nikon, Pentax, stb., mert a Canon már akkor is használt fluorit lencséket. Akkoriban egyedül a Canon tudta mesterségesen előállítani ezt az anyagot, ami óriási előny volt. A Nikon csak néhány éve képes erre. Ez óriási előny volt a Canonnak, nem véletlen, hogy a sporteseményeket már a 80-as években uralták a nagy fehér Canon optikák. Ja és az első Canon EF objektívek egy része optikailag valóban azonos volt az FD változatokkal. Nyilván így könnyebb volt gyorsan piacra dobni egy rakás EF obit, de ez optikailag valójában nem jelentett kompromisszumot, mert a kései FD-k nagyon jók voltak. Nekem például az első tele, amit DSLR-en használtam, az EF 100-300mm f/5.6 L volt, ami optikailag megegyezett a '85-ben piacra dobott FD verzióval. Ennek köszönhetem életem első címlapfotóját (A4-es méretben), ami ráadásul egy fekvő formátumú képből lett kivágva, ami azért jelzi az objektív képességeit. :)

Előzmény: Kákettődéemdé (6118)
astreno Creative Commons License 2017.03.09 0 0 6125

Egyetértek. Ne érts félre, szerintem is faszák a Pentax objektívek. Egy smc a-s 50 1.7-et használtam régebben, azóta is könnyes szemmel gondolok vissza rá, de az FD-k hasonlóan jók csak kicsit olcsóbbak. A7-en meg mindegy milyen a bajonett.

Előzmény: Kákettődéemdé (6124)
Kákettődéemdé Creative Commons License 2017.03.09 0 0 6124

Az ízlésről kár vitatkozni.

 

Akkor a Pentax optikák híresen kompakt méreteit már nem is említeném..

Előzmény: astreno (6123)
astreno Creative Commons License 2017.03.09 0 0 6123

Az orosz optikák nem rosszak optikailag. De mechanikailag szerintem nem jók. Persze biztosan vannak kivételek (pl. L39-es üvegek), de az építési minőségük hagy kivetni valót maguk után.

 

Nem látom azt a formatervezési problémát az említett vázakkal kapcsolatban, amit írsz. Szerintem semmi baj nincs az F1-gyel. Jól néz ki mindegyik. Nekem az ezeket a vázakat leváltó nagyon műanyag gépek nem tetszenek, de az minden gyártónál megtalálható, nem márka függő. 

Előzmény: Kákettődéemdé (6120)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.03.09 0 0 6122

Eleg sokat lehetne beszelni az objektivekrol, en viszont arra lennek kivancsi ki tudna megkulonboztetni, vagy felmismerni az objektivet, egy jo minosegu 30x40-es papirkeprol?

 

Előzmény: astreno (6119)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.03.09 0 0 6121

Nekem jobban tetszenek a regebbi Canonok, az A sorozat vazai, mint a T, vagy az Eos gepek. Az Eos teljesen jellegtelen, nincs stilusa az en olvasatomban, ami persze teljesen szubjektiv. Az FD onzaro bajonettje azert nem annyira buta dolog, kezes es praktikus. 

Előzmény: Kákettődéemdé (6120)
Kákettődéemdé Creative Commons License 2017.03.09 0 0 6120

Bocsánat. Az orosz optikák nem rosszak. Korántsem azok!

 

Akkor másképpen: Nézz meg egy Pentax vagy egy Nikon obi hátulját: ....nem olyan bumburnyák,  mint egy FD-jé...

 

Vagy nézz meg egy Canon F1-et! Tegyél mellé egy Pentax LX-et vagy egy Nikon F3-at!

 

Szóval szerintem volt mit fejlődnie formatervezés terén is a Canonnak és nem csak azt a bizonyos FD bajonettet cserélte le újra.

 

Az EOS-okban volt is formatervezési jóvátétel rendesen.

Előzmény: astreno (6119)
astreno Creative Commons License 2017.03.09 0 0 6119

Khöm, oké, az rendben van, hogy nem vagy FD fanatista, merthát ahányan annyi félék, na de az FD objektívek mechanikai szerkezetét az orosz objektívekéhez hasonlítani... Én most akartam Zeiss Jena objektívekre átnyargalni, de kb. egy hét használat után fejvesztve töröltem az FD hirdetéseimet. És nem az optikai teljesítmény terén verik az FD-k a Zeiss Jena-kat. Egy orosz meg... Pl. jól forgó, nem lötyögős Heliost még nem is láttam. Mechanikailag (meg optikailag is) simán egy szinten vannak az FD-k a Pentax k, m, és a obikkal. Persze ez nagy általánosság, de akkor is az orosz üvegekhez hasonlítnai...

 

A másik dolog, meg hogy sokszor hallom, hogy egy régi meg egy új(abb) objektív optikai felépítése ugyan az. Attól, hogy ugyanannyi lencse van bennük, egyforma csoportokba rendezve még jelentős különbségek lehetnek köztük. Pl az FD 50 1.4 optikai felépítése is ugyan az, mint az EF 50 1.4 objektívé. Itt egy teszt. A Biotar és a Helios felépítése is egyforma. A rajzuk is hasonló, de a Biotarok kései verziója jobban kezeli az ellenfényt. Vagy a Tokinának van egy 90 2.5-ös (Bokina) üvege, ami szerintem egy remek darab. Ugyanezt árusították Vivitár néven is, de más bevonattal. Most kb 40 eFt-tal olcsóbb a Vivitar. Szóval a bevonatok nagyon sokat számítanak, amik nagyon sokat fejlődtek az idő folyamán.

 

Őőő, így visszaolvasva kicsit kioktatónak tűnik, amit írtam, nem akartam az lenni. Na de az orosz üvegekhez... :-O

Előzmény: Kákettődéemdé (6118)
Kákettődéemdé Creative Commons License 2017.03.08 0 0 6118

Bocsánat, hogy itt a Canon FD topicba írom be, hogy nem szimpatikus az FD (....mekkora pofátlanság ez egy jöttmenttől...), de nem úgy gondoltam, ahogy esetleg értettétek.

 

Kicsit olyanok az FD obik nekem (a bajonett felőli rekeszcsatlakozós részüket nézve), mint az orosz objektívek. Egy kicsit olyan tenyeres-talpasok: semmi finomság, óriási emelentyűk, stb. Szóval nem egy finom mechanika.

 

Az optikai teljesítményük viszont  - az FD optikákkal készült képeket elnézve  - semmivel sem rosszabb a többinél.

 

Nem beszélve erről a 2,8/300-as cukorfalatról. Állítólag optikailag ugyanaz, mint az EF 2,8/300 USM. Ez utóbbiban "csak" az AF, ami plussz.

 

T90 anno volt a kezemben, nem volt rossz gép.

 

 

Előzmény: Digit79 (6117)
Digit79 Creative Commons License 2017.03.08 0 0 6117

Vehetsz hozzá egy T90-et. Az mindent tud, amit egy modern géptől el lehet várni (természetesen az AF kivételével).

Előzmény: Kákettődéemdé (6116)
Kákettődéemdé Creative Commons License 2017.03.07 0 0 6116

Nincs nekem problémám. :)

 

Maradok a Pentaxnál (első szerelem) és a Nikonnál (szükségszerelem). Ezeknél is a filmnél (dia).

 

A munkarekesszel történő fotózás sajnos eldönti a dolgot a Canon FD 2,8 300 L-nél. Még akkor is, ha max. 4 vagy 5,6 blendére rekeszelném le.

 

...Canon F1-et vagy AE-1-et már nem veszek. Azok egyáltalán nem tetszenek.

Előzmény: Noxin (6115)
Noxin Creative Commons License 2017.03.07 0 0 6115

A te összes problémád is megoldódna egy A7-tel... :-)
nekem azóta csak annyi a gondom hogy mikor jön meg az ebay-ról a megfelelő adapter...

Előzmény: Kákettődéemdé (6114)
Kákettődéemdé Creative Commons License 2017.03.07 0 0 6114

...Nem kell nekem a végtelen.

Közelebbi dolgokat szeretnék fotózni.  :)

Előzmény: Noxin (6112)
Kákettődéemdé Creative Commons License 2017.03.07 0 0 6113

A párosítás nem jó, de én már régóta Pentaxos és Nikonos vagyok.

Canon FD-ből semmim sincs, a gépeik és az FD obik nagy része sosem volt szimpatikus nekem.

 

Az az FD 2,8 300mm L obi viszont eléggé csábító és most lenne egy eladó.... :)

 

Szóval ezért lenne a párosítás.

Előzmény: Noxin (6112)
Noxin Creative Commons License 2017.03.07 0 0 6112

Passz, de jó lesz a közelpontod, viszont legalább végtelened nem lesz... nem látom a logikát hogy ez a párosítás miért jó gondolat, de a te időd :-)
Keress adaptallos obikat inkább.

Előzmény: Kákettődéemdé (6111)
Kákettődéemdé Creative Commons License 2017.03.07 0 0 6111

Filmes Nikon vázhoz (F100, F5) lenne.

Előzmény: Noxin (6110)
Noxin Creative Commons License 2017.03.07 0 0 6110

szerintem kinai adaptereknél erre igen kicsi az esély...
ha rekeszelsz az obin, akkor be fogja húzni és munkarekeszes fényméréssel tudsz dolgozni
de az alsó kategóriás Nikon vázakban simán kikapcsol a fénymérés ha nem érzékel obit

Előzmény: Kákettődéemdé (6109)
Kákettődéemdé Creative Commons License 2017.03.07 0 0 6109

Sziasztok!

 

Meg tudná mondani valaki, hogy ha Canon FD bajonettes optikát használok adapterrel Nikon vázon, akkor az adapter (nem lencsés adaptert akarok venni hozzá) a munkablendét is átviszi???

 

 

synthetichorizon Creative Commons License 2017.03.04 0 0 6108

Sziasztok!

 

Canon EF és FTb vázat vásárolnék: jó állapotút és kifogástalan működésűt. A fekete színt részesítem előnyben. :) Előre is köszönöm!

RolvanDen Creative Commons License 2017.02.27 0 0 6107

Írtam mailt.

Előzmény: Öreg photographe (6106)
Öreg photographe Creative Commons License 2017.02.23 0 0 6106

Milyen kiegészítők érdekelnék?

 

Előzmény: RolvanDen (6103)
RolvanDen Creative Commons License 2017.02.21 0 0 6105

Rendben, köszönöm!

Előzmény: ***RS*** (6104)
***RS*** Creative Commons License 2017.02.19 0 0 6104

Megnézem mi van még.

Előzmény: RolvanDen (6103)
RolvanDen Creative Commons License 2017.02.19 0 0 6103

Köszi, egy FD-15-ös jobban érdekelne, az 50 az már sok nekem. Esetleg más kiegészítőd FD rendszerhez?

Előzmény: ***RS*** (6102)
***RS*** Creative Commons License 2017.02.17 0 0 6102

Nekem lenne viszont egy eladó FD-50 automata közgyűrűm, bőr tokkal.

Előzmény: RolvanDen (6101)
RolvanDen Creative Commons License 2017.02.12 0 0 6101

Keresek eladó Canon FD Macro 50mm f3.5 S.S.C. objektívet jó állapotban, lehetőleg tiszta és karcmentes lencsékkel. Mail-em publikus, oda várok ajánlatot, ha valakinek lenne eladó példánya. Köszönöm!

nemethla Creative Commons License 2017.01.17 0 0 6100

És amint látom egy barátom révén, eredményes is..)) T.P.

Előzmény: astreno (6099)
astreno Creative Commons License 2017.01.15 0 0 6099

Köszönöm, igyekszik az ember :-)

Előzmény: Rőth Sándor (6098)
Rőth Sándor Creative Commons License 2017.01.15 0 1 6098

Kulturalt hirdetes, tetszik. 

Előzmény: astreno (6097)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!