Keresés

Részletes keresés

KILGORE TROUT Creative Commons License 2001.07.02 0 0 59
Nekem eléggé változatos az ügyeleti beosztásom, amit egy hónapra kapok meg előre. Tehát részemről csak az marad, hogy ha megegyeztek egy időpontban akkor jelzek, hogy megyek veletek, vagy nem.

Ebben a hónapban 9-13-ika között leszek reggeles, amikor du. ráérek.

Előzmény: Caryota (58)
Caryota Creative Commons License 2001.06.30 0 0 58
Én is! :) de még nem egyeztünk meg időpontban. Sajnos nekem a hétvégék nem jók, jó lenne egy, mindenki számára elfogadható hétköznapot.
Előzmény: pireisz (57)
pireisz Creative Commons License 2001.06.29 0 0 57
Helló Éva és Caryota! Úgy szeretnék már menni a Margitszigetre kirándulni!
szigmo Creative Commons License 2001.06.25 0 0 56
Sziasztok,

Sajna múlt héten nem voltam, így csak most tudok írni Vácrátótról. Köszi mindenkinek, remekül éreztem magam. Sajnos továbbra is keveset tudok írkálni, de igyekszem mindent elolvasni.

endru Creative Commons License 2001.06.22 0 0 55
Kedves Caryota.

Nem hiszem, hogy megvalósíthatatlan lenne a különlegességek szaporítása, és ha elterjedne a híre, az még egy jó csomó látogatót is jelentene. Az eladásból származó bevétel eltartana egy-két kertészt. A kert gyüjt magot más kertek részére, ugyanavval az erővel árusíthatnának is, ugysem küldik szét mindet. Én pl. szeretnék zelkova magot, ezrével hullik le a földre, sajnos amikor a multkor ott voltam még nem volt érett. Senki nem szaporítja. A Silvánus különlegességei amit Hollandiából behoz, azok nem a mi klímánkhoz vannak szokva, nem maradnak meg. No és a választékuk igen egyhangú. Atlasz cédrust akartam venni náluk, de csak 3 méteres volt, amit nem tudtam hazavinni. A másik bajom, hogy valószinüleg egyes látogatók lopják a kis névtáblákat, mert alig volt néhány.
üdvözlettel
András

Előzmény: Caryota (51)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2001.06.22 0 0 54
Ne értsetek félre én nem okoskodni akartam, meg kitalálni a spanyol viaszt, főleg nem lebecsülni a botaniukus kerteket és dolgozóit. Nagyon hálás vagyok az önzetlen munkájukért. Egyszerűen csak több szemszögből nézegetem a dolgokat.
salamoncs Creative Commons License 2001.06.22 0 0 53
Caryota, Ha jól tudom, kis magoncokat lehet vásárolni nálatok. Talán sokan, akik kitépnek növényt, ezt nem tudják... (vagy én tudom rosszul?)
Előzmény: Caryota (51)
Caryota Creative Commons License 2001.06.22 0 0 52
Jövő héten megcsinálom az általad javasolt feliratot és kitesszük minden üvegházra, talán beválik. Köszönöm.
Előzmény: KILGORE TROUT (47)
Caryota Creative Commons License 2001.06.22 0 0 51
Az üvegházi növények többsége megvásárolható Vácrátóton és nálunk is, ezekkel nincs különösebb gond. A fák, cserjék szaporítása sokkal macerásabb, terület és ember kellene hozzá, ez pedig - mint tudjuk - pénzbe kerül. Az meg nincs. Mi olyan szerencsés helyzetben vagyunk, hogy egyaik oldalunkon a Fitoland árul szebbnél szebb szobanövényeket és évelőket, a másik oldalunkon pedig a Silvanus fákat és cserjéket, különlegeseket is (és évelőket is). Sajnos ez nem akadályozza meg a látogatókat abban, hogy tövestül(!) tépjenek ki kisebb fákat, pálmákat és egyebeket, amelyek persze nagy valószínűséggel nem maradnak meg náluk (ők még a gyűjtögető életmódnál tartanak). Azért hozzá kell tegyem, hogy a látogatók többsége nem ilyen, de az a havi 1-2 olyan bizony nagy kárt okoz. A legnagyob problémát a szabadjára eresztett gyermekcsoportok jelentik, a tanár nem magyarázza el nekik, hogy egy botanikus kert az egy élő múzeum, más múzeumokban pl. nem láttam rohangáló, visongó, törő-zúzó gyermekeket...
És nem mindegyik kártétel ered rossz szándéktól vezérelve.
Igyekszünk nevelni a látogatókat (pl. a belépőjegyen rajta van a "Természetvédelmi terület" felirat), de kevés sikerrel.
Azért ha van használható, olcsó ötletetek, szívesen fogadjuk.
Előzmény: KILGORE TROUT (47)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.06.21 0 0 50
A péntek délutánnal nálam is baj van, jobb lenne a hétvége.
Előzmény: KILGORE TROUT (49)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2001.06.21 0 0 49
A következő sétához a hétköznap délután (a péntek is ide számit) részemről problémás. Jobb lenne SZ-V.
pseudibericum Creative Commons License 2001.06.20 0 0 48
Én is szeretném megköszönni, hogy ilyen kellemes szombat délelőttöt szerveztetek nekünk, és hogy újabb jó társaságra találtunk személyetekben. Nagyon jó ötlet volt ez a látogatás, köszönet érte még egyszer.
KILGORE TROUT Creative Commons License 2001.06.18 0 0 47
Lehet, hogy uj topic tema lehetne belole, de en is el szeretnem mondani majdnem roviden a velemenyemet a temarol.

En reszben kereskedokent nem tudom nem uzleti szemmel is nezni a dolgot. Az allatkertben is addig szidtak az allatokat eteto latogatokat, mig nem uzletet csinaltak belole es mereg dragan adjak az allat csemegeket.

Szerintem meg kellene lepnie ezt a lepest a botanikus kerteknek is. Termeszetes, hogy nem ez a celja, feladata, szerepe ... a botanikus kerteknek, de ...

A jovo:

a bejaratnal egy tabla "Ne tepd le inkabb vasarold meg a Neked ultetett peldanyt!"

A barbarizmust nem szuntetne meg, de en lehetosegnek tartom.

Gondoljuk meg megegyszer az allatkerti peldaval osszevetve.

pireisz Creative Commons License 2001.06.18 0 0 46
Szia Caryota! Teljesen igazad van, nehogy megsértődj! Értem a gondodat. Én csak a saját érdekeimet hangoztatom.
Előzmény: Caryota (40)
Caryota Creative Commons License 2001.06.18 0 0 45
:) kép 1 (balról jobbra): bd, hoya, Éva, Ms. és Mr. KILGORE TROUT, naspolya, Kósa Géza dendrológus
kép 2 (szintén balról jobbra): Kósa Géza dendrológus, naspolya, szigmo, pseudibericum, pireisz
Előzmény: Levendula (43)
bd Creative Commons License 2001.06.18 0 0 44
Kép1 balról jobbra
bd hoya Éva KilgoreOut naspolya és a vezetőnk,
akinek sajnos nem tudom a nevét.
Levendula Creative Commons License 2001.06.18 0 0 43
És ki ki a képen?
Előzmény: Caryota (41)
bd Creative Commons License 2001.06.18 0 0 42
Nagyon jó volt a vácrátóti kirándulás.
Köszönöm szépen.
Barnettó, rád gondoltam és megkérdeztem, mennyit permeteznek.
A rendkívül szimpatikus és fantasztikus tudású vezetőnk mondta, hogy semennyit.
A természet jobban megvédi önmagát, mint ha beavatkozunk. Mutatott egy aknázómolyokat túlélő "vadgesztenye"fát is.

Kár, hogy nem jöhettél, de megyünk még.
bd

Caryota Creative Commons License 2001.06.18 0 0 41
... ez a kép 2 ...
Előzmény: Caryota (40)
Caryota Creative Commons License 2001.06.18 0 0 40
Én is örülök, hogy jól éreztétek magatokat!
Két részletben megörökítettem a csoportot:
kép 1
kép 2
Pireisz, ismét csak azt tudom mondaani, hogy anyagiak hiányában a növénygyűjtemények megőrzése az elsődleges szempont egy botanikus kertben vagy arborétumban, utána jön csak az épületek állagmegóvása. Azért remélem, hogy idővel javulni fog a helyzet.

A Margit-szigeti látogatásra egy szép, napos péntek délutánt javaslok. Kinek mikor lenne jó?

pireisz Creative Commons License 2001.06.18 0 0 39
Sziasztok! Először is köszi Éva és Caryota a szervezést Vácrátótra. Számomra igen érdekes volt ez a séta. Az ottani dendrológus csupa olyan dolgot mutatott meg a kertből, amit, mint sétáló, én talán meg sem néztem volna. Legközelebb, ha egyedül megyek biztosan, ezeket külön-külön is meg fogom nézni. Ezért is nagyon jónak tartom a kísérővel való sétákat az arborétumokban, mivel olyat is láthat az ember, amit magától nem venne észre. Ha az érdekeltek olvassák az ilyesmit nagyon figyelemreméltónak tartom a nemzeti gyüjteményre vonatkozó terveket. Ismét csak azt tudom mondani, hogy az arborétumoknak nemcsak a hiányok pótlására, hanem a felesleg árusítására is gondolnia kellene, ez bizonyos bevételt is jelentene és talán azt is, hogy nem tépáznák, lopkodnák el a kert érdekességeit. Nem tudom a többieknek mi erről a véleménye? Most bemehettem abba az üvegházba is, ahol a kaktuszokat, az orchideákat tartják, illetve ahol a veszélyeztetett növényeket szaporítják. Sajnos ez a rész eléggé elhagyatott volt.
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.06.17 0 0 38
Örülök, hogy kól éreztétek magatokat. Ma voltam kinn a Margitszigeten, kiültették az egynyáriakat, így szerveződhet a következő kirándulás.
Előzmény: KILGORE TROUT (37)
KILGORE TROUT Creative Commons License 2001.06.16 0 0 37
Ugy latom en lehetek az elso aki irhatok a kirandulasrol. Nagyon jol ereztuk magunkat a kis csaladommal. Koszi szepen a szervezoknek!
barnetto Creative Commons License 2001.06.15 0 0 36
Kedves kirándulók!
Nem tudok menni, dolgozni kell. Érezzétek jól magatokat, gondolatban megyek.
KILGORE TROUT Creative Commons License 2001.06.15 0 0 35
Ha jól értelmezem akkor 9-kor találkozunk a botanikuskert előtt? Én mindenesetre oda megyek (99%)kis családommal. (Feleség + kislányom. Remmélem megtaláljuk egymást!
szigmo Creative Commons License 2001.06.15 0 0 34
Elnézést az eddigi eltűnésemért, olvasok mindent, de munkahelyből kifolyólag nem tudok annyit írni mint eddig. :-((
Holnap igyekszem ott lenni, bringával tervezem.
Scai Creative Commons License 2001.06.15 0 0 33
Sajnos, nem tud Veletek tartani! :-(
Jó nézelődést!
Előzmény: Scai (29)
bd Creative Commons License 2001.06.15 0 0 32
Éva kedves, ha viszel, nem buszolok.
Mikor hol álljak?
bd
Előzmény: Megyesi Éva (30)
Caryota Creative Commons License 2001.06.15 0 0 31
Igen, holnap reggel 9 órakor találkozunk, remélem, mi is odaérünk időben.
Előzmény: Scai (29)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.06.14 0 0 30
Van, aki kocsival szeretne jönni? Nálam még van hely.
Előzmény: bd (27)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!