Ekkor a dokumentumot én rendszeresen mentek új néven (a fájlnevet kiegészítem _01.docx, _02.docx-re). Egy ilyen újon sokat lehet gyakorolni, és ha már nem megy a visszaállítás
akkor előveszem az előzőt.
Ami trükköket javaslok kipróbálásra:
A csere funkció.
Nem adsz meg szöveget, a "Formátum" lenyitásával "Stílus", "Normál". Majd a "Csere" részben szintén szöveg nélkül megadod a "Normál"-t, és "Az összes cseréje". De lehet stílus nélkül csak a betű típust/méretet is beállítani. Adott dokutól függ mi a jobb.
Lehet bekezdésenként végigmenni a dokun,
Az első bekezdést megváltoztatod "Normál"-ra, majd egérrel átlépsz a következőbe, és [CTRL] + y lenyomásával megismétled a műveletet. Ez arra jó, hogy látod mi történek, vagy egérrel kijelölsz összefüggő részeket és egyszerre formázod "Normál"-ra. (Gondolom, ismered ezeket, de sokan nem, mint a kapott dokumentumod mutatja, még az alapokkal sem volt tisztában a készítője. Kaptam már formázásra 8-10 szerzőtől származó könyvet, hogy tegyem rendbe...)
A bevezetésben említett új néven mentés ad még egy utólagos ellenőrzésí/javítási lehetőséget. A "Korrektúra" menüben van az "Összehasonlítás" és az "Egyesítés". Ezzel ellenőrizheted kinézetre, vagy mint egy korrektúrázott szöveget a módosításokat sorban elfogadod/elveted.
Sajnos kiderült, hogy a 223 oldalas(!) törvébyi szöveg szerzője kevésbé volt következetes, így a címek közt előfordul Normál illetve a tényleges szövegtörzsben Normál és Cím stílus is...
Nagyon szerettem volna megúszni a manuális átformázást, de ennek alapján úgy tűnik, nem lehet..
A Normál stílust egyébként érdekes módon nem tudom átformázni, jóllehet a módosításra rámenve elvileg az általam beállított TimesNewRoman 8,5 betűnagyságot írja ki, a szövegben ténylegesen viszont marad az eredeti Calibri 10-es...
Van egy meglehetősen hosszú (200+ oldalas) szöveg, amiben a fejezetcímek és alcímek szerencsére címsorként, a rendes szöveg pedig szövegtörzsként van irva.
A formátumon két módon szeretnék változtatni:
- Egyrészt a szövegtörzs betűtípusát és/vagy sorköz távolságát szeretném megváltoztatni, illetve
- a címsorok sorköz távolságát szeretném módosítani.
Az "összes kijelölésén" belül ki lehet-e jelölni csak a szövegtörzset illetve csak a címsorokat?
"A dokumentumnál a Tervezés->Oldalszegélyek választásnál kiválasztod a vékony szegélyt (ha nem éppen az az alapértelmezett), és a típusnál a Körbe gombra kattintasz."
És ugyanitt, a jobb alsó sarokban a Beállításoknál margónak 0 pontot kell megadni mindenhol, viszonyítási pontnak pedig szöveget.
Szia, végül egy probléma megkerülést (szándékosan nem megoldást írok) találtam. Sajnos dokumentumonként kell beállítani, majd törölni:
A dokumentumnál a Tervezés->Oldalszegélyek választásnál kiválasztod a vékony szegélyt (ha nem éppen az az alapértelmezett), és a típusnál a Körbe gombra kattintasz. Aztán, ha kész a dokumentum, akkor ugyanitt a Nincs típussal eltünteted.
Kicsit körülményes, de amíg nincs jobb, ezt tudom ajánlani. Hacsak nem fanyalodsz rá végül mégis a vágásjelek megjelenítésére.
Köszönöm a segítséget, bár nem jutottam vele előbbre. Sajnos, úgy tűnik, nem lehet megoldani. Azért lenne nekem fontos, mert rengeteget foglalkozom szerkesztéssel, szinte mindig csak szövegekkel, és megszoktam, hogy körben látom az oldal határait. Igen, a vágásjeleket már korábban bekattintottam. Legalább ennyi.
A témát olvasva érdekes, hogy mások éppen nem szeretik, ha látják a szövegkeretet. Mint ahogy ismerőseim közül sokan azt sem szeretik, ha jelen van a bekezdésjel. Azért reménykedem benne, hogy egyszer felfigyelnek az olyan igényekre is, mint az enyém, és megoldják a problémát.
Mindenesetre köszönöm a próbálkozást és segítséget.
Ez a mondat lehet segít: "Ha a Word 2013 dokumentumát kompatibilis módban nyitja meg a Word bármely korábbi verziójával, akkor a határok visszatérnek az előző képernyőre.".
Nem írtad, hogy melyik verzióval van a gondod. De kiderítettem, hogy valamelyik Office 2010 utánival. Talán 2003, vagy későbbi. Én a 2019-essel hasonlitottam össze. Nem ez az egyetlen feladat, amit az office-ban (szerintem feleslegesen) átértelmeztek, legalábbis kényelmetlenséget okozva a felhasználóknak. És elsőre úgy tűnik, hogy módosítani sem lehet.
Egyet tudok javasolni, hogy ne ezt használd, hanem alatta eggyel a vágásjelek megjelenítését. Ez ugyan nem rajzolja körbe, de mutatja a lap tetejét és alját.
Most nem határolja körül szaggatott vonal az oldalt, mint a régebbi Word változatokban. Most max. csak a vágásjeleket lehet látni a sarkoknál.
A szövegrészhatárokat pedig bekezdésenként jelzi. Tehát ha egymás után ütöm az entereket, akkor csíkos lesz a lapom. Ez így roppant zavaró, még ha hosszabb bekezdések vannak, akkor is. Egyébként pedig nagyon megszoktam, hogy látom a lapot, a szaggatott vonallal, hogy mennyi szöveg lesz/lehet rajta.
Tudom, hogy hol kell beállítani, csak egyszerűen nem úgy adja, mint a régi változat.
Fájl - beállítások - a Word beállításai - speciális - dokumentumtartalom megjelenítése - szövegrészhatárok megjelenítése
És itt a bibi, mert ha bekapcsolom, nem az oldalt határolja körül, hanem csak a bekezdést.
Remélem, így világos voltam.
Köszönöm, ha elolvasod, ha meg segítesz, azt kétszeresen is.
Sajnos, nekem hasonló a problémám, de ellentétes. A Word 2019-ben is éppen hogy szeretném látni a szövegrészhatárt a teljes oldalon, nem csak bekezdésenként. Tud valaki segíteni a beállításnál?
Sziasztok! Ezer éve használom a Word különböző verzióit. Épp a 16-osnál tartok, de ilyet még nem tapasztaltam. Van egy dokumentumom, amelynél hiába kapcsolom ki minden egyes alkalommal a Nyomkövetést, azon belül, hogy Nincs korrektura, legközelebb megint be van kapcsolva, ott a piros vonal a teljes szöveg mellett. Tudja valaki, hogy ez miért van?
Ha szabad kiegészítenem: Az importálás után a Modules objektumcsoportba kerül a bemásolt fájl (Kimenteni is így lehet a saját moduljainkat az Exportálás művelettel).
És persze a BAS kiterjesztésből még nem feltétlenül következik, hogy működőképes Word makróról van szó. A saját - Excelből kimentett - fájlomat szó nélkül elfogadta, sőt azt el is tudtam indítani. Persze azonnal leállt hibákkal, hiszen olyan hivatkozások is voltak benne, amikett a Word nem ismer.
Off: Az viszont nekem is újdonság volt, hogy a File->Import File paranccsal is beilvasható a mentett modul. Én eddig mindig a Project alatti területen jobb gombbal kattintva használtam. Mindig tanul az emnberí:-)
Wordhöz van egy kapott makró, BAS kiterjesztésű. Hogy lehet a Wörddel felismeretni, hova kellene bemásolni, hogy lássa is a makrói között?
Én csak azt tudtam kiötölni, hogy egy üres makrót hozok létre és ebbe belemásolom a kapott fájl tartalmát. Ennél szebb megoldást ki tud? Csak sima fájlmásolás?
Előre is köszönöm az ötleteket. Word 2003 és Word 2016-om is van.
Bármelyikhez írhatjátok a megoldást, a másikban is hasonló lehet...
Akárcsak Plus2 olvtárs, aki 2-3, vagy 10 évente ír. Tavaly júliusban feltett egy kérdést, érdekes volt a probléma, ezért többen is javasoltunk megoldást, de azóta nem nézett a fórum felületére. Nem ide, sehova. Majd 2022-2030 között látjuk ismét:-(
Szerinted visszajön az olvtárs elolvasni a válaszodat? 2010-ben szólt hozzá először, most 10 év elteltével másodszor:-) Ha nem reagál, privátban megírhatod neki.